Jump to content

Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,εχω ipad και ψάχνω εφαρμογή για να κρατάω σημειωσεις .θα ήθελα να έχει μετατροπή σε text αλλα εώς τωρα δεν εχω βρει κάποια που να αναγνωρίζει την ελληνική γλώσσα ,έχετε τίποτα στο μυαλό σας ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερει κανεις καμια εφαρμογη για μπαταρια που να δειχνει το ποσοστο της στο εικονιδιο γιατι στο ipod touch 5G που εχω δεν εχει ρυθμιση που να δειχνει το ποσοστο.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη για μπαταρια που να δειχνει το ποσοστο της στο εικονιδιο γιατι στο ipod touch 5G που εχω δεν εχει ρυθμιση που να δειχνει το ποσοστο.

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο App Store. Εγώ χρησιμοποιώ το Amber battery pro. Εάν γράψεις battery doctor θα δεις αρκετές!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο App Store. Εγώ χρησιμοποιώ το Amber battery pro. Εάν γράψεις battery doctor θα δεις αρκετές!
Θα το κοιταξω ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γεια σας μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εφαρμογή με όμορφες ερωτικές εικόνες και άλλα διάφορα στιχάκια love κτλπ ;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα.

Γνωρίζετε κάποια καλή εφαρμογή για δημιουργία, επεξεργασία και προβολή αρχείων office? κυρίως με ενδιαφέρει να μπορούμε να εισάγουμε και να προβάλουμε αριθμητικούς τύπους σε αρχεία κειμένου, όπως στο Microsoft Word.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γνωρίζετε κάποια καλή εφαρμογή για δημιουργία, επεξεργασία και προβολή αρχείων office? κυρίως με ενδιαφέρει να μπορούμε να εισάγουμε και να προβάλουμε αριθμητικούς τύπους σε αρχεία κειμένου, όπως στο Microsoft Word.

 

Εγώ έχω το SmartOffice και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γνωρίζετε κάποια καλή εφαρμογή για δημιουργία, επεξεργασία και προβολή αρχείων office? κυρίως με ενδιαφέρει να μπορούμε να εισάγουμε και να προβάλουμε αριθμητικούς τύπους σε αρχεία κειμένου, όπως στο Microsoft Word.

 

Μπορείς να κατεβάσεις τη σουΐτα της Microsoft, για το iPhone είναι δωρεάν, για το iPad η επεξεργασία απαιτεί συνδρομή η προβλολή είναι δωρεάν. (word, excel, power point).

Link to comment
Share on other sites

Ναι της Microsoft το έχω και είναι πολύ καλό για μαθηματικούς τύπους, όπως και το Polaris Office. Απλά ήθελα να μπορώ να εισάγω εγώ μαθηματικούς τύπους, είτε κατά τη δημιουργία είτε κατα την επεξεργασία ενός αρχείου Word.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mia εφαρμογή που τα έχει όλα ... σχεδόν!

 

Μόλις σήμερα βγήκε ανανεωμένη και με 4Κ βίντεο ProCam

 

Έχει αυτό που λείπει από το iphone 6 kai 6 plus, το 4Κ δηλ. και όχι μονο.

 

Έχει full manual control se φωτο και βιντεο, και κάτι που ακόμα δεν το έχουμε δει σε καμια αλλα εφαρμογή.

Όταν κανεις manual focus, χειροκίνητη εστίαση δηλ. μπορεί (μεσα από επιλογή στα μενού) να μεγεθύνει την εικόνα και επίσης έχει focus peaking !

Ένα βοήθημα δηλ. που σε βοηθάει να κανεις καλύτερη εστίαση , σε δύσκολες συνθήκες , εφαρμόζοντας sharpen filter στην εικόνα .

Κάτι που πολύ λίγες και ακριβές ψηφιακές μηχανές το κάνουν.

 

Έχει ακόμα ένα πολύ καλο feature...τo Level mode, που "κρατάει" οριζόντια την εικόνα της μηχανής όσο και να τη κουνάμε !

 

Έχει ακόμα και timelapse, night mode, stabilized mode, και πολλα real time φιλτρα σε φωτο και βίντεο.

 

Είναι ένα πραγματικό πολυεργαλείο και απαραίτητο σε κάθε χρηστη που θέλει πλήρη παραμετροποίηση και 4Κ βίντεο φυσικά.

Το 4Κ κοστίζει 5 ευρω σαν in app purchase .

 

 

http://a2.mzstatic.com/us/r30/Purple3/v4/ea/3e/e2/ea3ee23d-d0ab-7a70-7625-79a39f2ad8d1/screen322x572.jpeghttp://a4.mzstatic.com/us/r30/Purple1/v4/4f/ce/f2/4fcef234-5ddd-2ad3-51c2-6a04d07cc9c8/screen322x572.jpeghttp://a4.mzstatic.com/us/r30/Purple3/v4/58/55/37/585537c7-137c-9208-e0d8-a09ca598363c/screen322x572.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμη εφαρμογη για ολους μας που ασχολουμαστε με φορουμ.

Σου τα μετατρεπει σε καθαρες συζητησεις που χτυπανε με ειδοποιήσεις ωστε να μην χανεις κουβεντα!

Ομως εχω παρατηρησει πως εκτος ενος φορουμ, δεν λαμβανω καθολου ειδοποιησεις! Ουτε απο το myphone!

Συναντα κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου. Εχω ψαξει αρκετα καλα αλλα δεν εχω βρει κατι ευχρηστο. Ψαχνω μια εφαρμογη σε ios που κανει πχ καποια προβλεψη στοιχηματικη ημερας. Καποτε ειχα ενα αλλα το εσβησα και δεν το ξαναβρηκα. Επειδη δεν πολυασχολουμε με στοιχηματα, μερικες φορες ειναι βολικο να σου εδινε καποιο free application μια επιλογη για εμας που δεν διαβαζουμε εφημεριδες η μπαινουμε σε sites
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

Αναζητώ πάσας φύσεως εφαρμογή με Ελληνικά όσον αφορά στα αθλήματα, για τον πεθερό μου ο οποίος είναι λάτρης των σπορ. Κυριολεκτικά βλέπει τα πάντα που έχουν να κάνουν με αθλητικά και θέλω να του το γεμίσω με τέτοιες εφαρμογές.

 

Παρακαλώ πολύ για προτάσεις !!!!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την Τρίτη παραλαμβάνω το πρώτο μου apple προϊόν. Ένα iPhone 6.

Και από εφαρμογές αυτό που με καίει είναι κυρίως η πλοήγηση. Στο αγαπημένο μου Lumia 830 το οποίο παρεμπιπτόντως έχω βολευτεί αφάνταστα τον τελευταίο καιρό,εύκολα τα πράγματα. Here drive και τα μυαλά στα κάγκελα. Όσο ήμουν σε Android είχα το don't panic της Mireo με giniusdrive την οποία είχα δωρεάν με κάποιο πακέτο (δεν θυμάμαι τώρα) και αγορασμένο το sygic από τις γνωστές προσφορές των Χριστουγέννων. Τώρα τι;

Τα γράφω όλα αυτά περισσότερο για να κατανοήσετε τα standards μου.

Σκέφτομαι για αγορά του sygic αφού πρώτα δοκιμάσω τις Here εφαρμογές οι οποίες από ότι διαβάζω έχουν "παρκάρει" και στο IOS. Ποια η γνώμη σας;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις το here maps και εδω, δωρεαν!

 

Συμφωνώ για το here maps και τους χάρτες της Google αν εχει δεδομένα στο κινητό. Τώρα πια δεν υπάρχει λόγος αγοράς εφαρμογών Μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους αυτά και τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το here και εγω ... εκανα τον κοπο να βαλω σχεδον την μιση ευρωπη στο κινητο μιας και ειχα χωρο αρκετο.. και πραγματικα ειναι φανταστικο.Φυσικα δεν χρειαζεται καν να εχεις δεδομενα ειναι πολυ ευκολο στην χρηση και αξιοπιστο ακομα και σε εσωτερικο χωρο ειναι ακριβεστατο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....έκανα βλακεία και αναβάθμισα τον VLC Player....και τωρα δε παιζει ήχο με AC3....υπάρχει άλλο πρόγραμμα χωρις χρέωση που να παίζει? Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....έκανα βλακεία και αναβάθμισα τον VLC Player....και τωρα δε παιζει ήχο με AC3....υπάρχει άλλο πρόγραμμα χωρις χρέωση που να παίζει? Ευχαριστω

 

ΜΧ Player. Kaι ακολουθησα αυτη τη λυση, και τωρα παιζει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη..ξεχασα να πω ότι μιλαμε για ΙΡΑD 3....8.2 ΙΟΣ...το θεωρησα δεδομενο γιατι το θεμα είναι στην ενοτητα αυτή...αν καποιος εχει καμμια ιδεα...ή έστ κανενα άλλο πρόγραμμα δωρεαν αντιστοιχο θα βοηθουσε πολύ ευχαριστω!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο καλό app που να συνδέει iphone με ipad ώστε το ipad να λειτουργεί ως οθόνη-monitor την ώρα που τραβάς βίντεο με το iphone?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα. Υπαρχει καποια εφαρμογη για να κατεβαζω video απο το youtube και να τα βλεπω αργοτερα offline?οποιες εφαρμογες ειχα (itube ,downloader κτλ ) με τους νεους ορους χρησεις του youtube δεν κατεβαζουν πια........
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...