Jump to content

Η e-sim μπορεί να επαναχρησιμοποιηθεί;


user__
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω iphone 13 mini και έχω 2 γραμμές (προσωπικό και δουλειάς). Μέχρι στιγμής έχω το cosmote στο iphone, ωστόσο επειδή την άλλη γραμμή την έχω στην cosmote και χρησιμοποιείται η e-sim μια φορά (εννοώ το qr code) σκέφτομαι μήπως μπορώ να βάλω ως e-sim την vodafone. Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι είναι για μια φορά ενώ στο site λέει μπορεί να επαναχρησιμοποιηθεί τι ισχύει τελικά;

Powered by Vodafone Unlimited Ultra

Think different 🍎

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είναι μιας χρήσης το QR-code
Στην σελίδα της Vodafone αναφέρουν πως το δικό τους QR-code είναι επαναχρησιμοποιούμενο, εφόσον δεν το πετάξεις.
Εαν απο λάθος το πέταξες θα πρέπει να πληρώσεις για έκδοση νέου.

Δεν το έχω επιβεβαιώσει στο δικό μου κινητό ΑΛΛΑ άλλοι έχουν αναφέρει πως το έκαναν με την esim της Vf.
Γι αυτό κράτα το QR-code για κάθε ενδεχόμενο.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποίησα e-sim στην vodafone και έχω την sim της cosmote και πλέον έχω και τις 2 γραμμές

Powered by Vodafone Unlimited Ultra

Think different 🍎

Link to comment
Share on other sites

 Aπό ό,τι βλέπω,η κοσμοτε έχει ενεργοποιήσει το eSIM μόνον σε Apple.Τόσο ΄δυσκολο είναι να ενεργοποιηθούν και τα Samsung Note 20 Ultra πχ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 13/12/2021 at 8:19 ΜΜ, Theodore41 said:

 Aπό ό,τι βλέπω,η κοσμοτε έχει ενεργοποιήσει το eSIM μόνον σε Apple.Τόσο ΄δυσκολο είναι να ενεργοποιηθούν και τα Samsung Note 20 Ultra πχ;

Είσαι στον τομέα της Vodafone και ρωτάς για eSIM Cosmote. Θα έπαιρνες πιο γρήγορη απάντηση αν ήσουν στο σωστό μέρος. Για την ιστορία, δουλεύει με όλες τις μάρκες κινητών η eSIM της Cosmote, δε γνωρίζω από που κατέληξες στο συμπέρασμα ότι δουλεύει μόνο με Apple.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgemv said:

Είσαι στον τομέα της Vodafone και ρωτάς για eSIM Cosmote. Θα έπαιρνες πιο γρήγορη απάντηση αν ήσουν στο σωστό μέρος. Για την ιστορία, δουλεύει με όλες τις μάρκες κινητών η eSIM της Cosmote, δε γνωρίζω από που κατέληξες στο συμπέρασμα ότι δουλεύει μόνο με Apple.

offtopic συνέχεια; σε  pixel 6 μια χαρά πέρασε η cosmote eSim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...