Jump to content

Αναζητώ κινητό με fm radio


APELL
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω μόνο τα redmi πρέπει να έχουν fm radio

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, APELL said:

Γεια σας αναζητώ να αγοράσω έαν νεο  κινητο με σύνδεση 5G και λειτουργία FM radio απο 200-300 ευρώ

Ευχαριστω

Redmi note 10 pro έχει fm radio, αλλά όχι 5g.

Από περυσινά μοντέλα το Mi 10 lite 5g, τα έχει και τα δύο και είναι και πολύ καλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi έχει καλύτερο επεξεργαστή amoled οθόνη στα αρνητικά θα έβαζα την χάλια μπαταρία, απουσία sd, τραγικό λογισμικό. Θα προτιμούσα το Samsung ανάμεσα σε αυτά τα δύο άλλα με τίποτα δεν θα κοιτούσα κινητό με 4gb ram εν έτη 2022 τα θεωρώ πολύ λίγα πλέον.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Το Xiaomi έχει καλύτερο επεξεργαστή amoled οθόνη στα αρνητικά θα έβαζα την χάλια μπαταρία, απουσία sd, τραγικό λογισμικό. Θα προτιμούσα το Samsung ανάμεσα σε αυτά τα δύο άλλα με τίποτα δεν θα κοιτούσα κινητό με 4gb ram εν έτη 2022 τα θεωρώ πολύ λίγα πλέον.

Δεν έχεις άδικο, αλλά Samsung με fm radio πολύ δύσκολα θα βρει ο φίλος. Όπως και στις άλλες εταιρείες πλέον, το fm radio έχει εξαφανιστεί. Το έχω ψάξει πολύ και γι'αυτό το λόγο έχω μείνει στο Redmi Note 10 pro. Δεν με απασχολεί βέβαια το 5G.

Τώρα μια λύση για μένα θα ήταν το mi 10 lite 5G, που θα χαρεί την οθόνη, τον επεξεργαστή, το ραδιόφωνο και το 5G. Το λογισμικό MIUI το έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί. Όσο για τη μπαταρία, που λες ότι είναι χάλια, μπορεί σε 1-1.5 χρόνο που θα έχει πέσει να την αλλάξει με μια καινούργια, με κόστος 30 περίπου ευρώ.

Πάντως οτιδήποτε άλλο προτείνεις, με ενδιαφέρει και εμένα, που έχω πάνω .κάτω τις ίδιες ανάγκες:):)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

To redmi note 10 pro είναι μια εναλλακτική για τον φίλο τα έχει όλα όσο για το 5g για μένα είναι κάτι εντελώς άχρηστο, σε καμιά τριετία το συζητάμε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chios said:

To redmi note 10 pro είναι μια εναλλακτική για τον φίλο τα έχει όλα όσο για το 5g για μένα είναι κάτι εντελώς άχρηστο, σε καμιά τριετία το συζητάμε.

Παρεμπιπτόντως με το Redmi Note 10 pro μια χαρά συνδέομαι στο 5G δίκτυο του σπιτιού και μάλιστα με 2πλάσια ταχύτητα από ότι στο απλό δίκτυο.

Δεν ξέρω πως το εξηγείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως με το Redmi Note 10 pro μια χαρά συνδέομαι στο 5G δίκτυο του σπιτιού και μάλιστα με 2πλάσια ταχύτητα από ότι στο απλό δίκτυο.
Δεν ξέρω πως το εξηγείς αυτό.
Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Εγώ μίλησα για το 5G του δικτύου κινητής.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
46 minutes ago, Green_Dragon said:

Παρεμπιπτόντως με το Redmi Note 10 pro μια χαρά συνδέομαι στο 5G δίκτυο του σπιτιού και μάλιστα με 2πλάσια ταχύτητα από ότι στο απλό δίκτυο.

Δεν ξέρω πως το εξηγείς αυτό.

Άλλο πράγμα το 5G του δικτύου κινητής και άλλο τα 5GHz του Wi-Fi του σπιτιού σου. Εντελώς άλλο όμως…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chios said:
47 minutes ago, Green_Dragon said:
Παρεμπιπτόντως με το Redmi Note 10 pro μια χαρά συνδέομαι στο 5G δίκτυο του σπιτιού και μάλιστα με 2πλάσια ταχύτητα από ότι στο απλό δίκτυο.
Δεν ξέρω πως το εξηγείς αυτό.

ι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Εγώ μίλησα για το 5G του δικτύου κινητής.

 

1 minute ago, athanaso77 said:

Άλλο πράγμα το 5G και άλλο τα 5GHz του Wi-Fi δικτύου σου. Εντελώς άλλο όμως…

Sorry παιδιά, έχετε δίκιο σίγουρα. Θα το ψάξω γιατί δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παλι ειμαι σε δίλημμα γιατι είχα αποφασισει να πάρω το samsung.Λέτε να αναθεωρήσω και  να πάω στο xiaomi;

Και  κατι ακόμη διαβασα και πολλές αρνητικές κρίσεις για το xiaomi...

Edited by APELL
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, APELL said:

Τωρα παλι ειμαι σε δίλημμα γιατι είχα αποφασισει να πάρω το samsung.Λέτε να αναθεωρήσω και  να πάω στο xiaomi;

Και  κατι ακόμη διαβασα και πολλές αρνητικές κρίσεις για το xiaomi...

Τα Xiaomi ή τα αγαπάς ή τα μισείς. Δε σημαίνει είναι χάλια επειδή σε κάποιους δεν αρέσουν ούτε είναι τέλεια επειδή άλλοι τρελαίνονται... Αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος δεν θα μάθεις ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδια το αγορασα και δεν εχει ραδιοφωνο αλλά δεν μπορω να λειτουργήσω καμια εφαρμογη για call recording  συνομιλιών κατι που το χρειαζομαι για τηλεφωνικες συνεντεύξεις.Πληρης απογοήτευση. Ευτυχως κρατάει ακομη το  παλιο μου J5 2017.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...