Jump to content

Huawei Watch GT 2 / 2e: Λήψη νέας ενημέρωσης που επιτρέπει την εγκατάσταση 3rd party apps


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανευτυχείς νιώθουν χιλιάδες ιδιοκτήτες των έξυπνων ρολογιών Huawei Watch GT 2 και Huawei Watch GT 2e, καθώς λαμβάνει κι άλλη ενημέρωση λογισμικού και πλέον θα επιτρέπεται η λήψη εφαρμογών τρίτων.

 

  • Ο ενημερωμένος αριθμός έκδοσης firmware του Huawei WATCH GT 2 46mm είναι 11.0.14.77/78.
  • Ο ενημερωμένος αριθμός έκδοσης του Huawei WATCH GT 2 42mm είναι 11.0.14.57.
  • Και ο ενημερωμένος αριθμός έκδοσης του Huawei WATCH GT 2e είναι 11.0.14.25.

Το περιεχόμενο ενημέρωσης των τριών ρολογιών είναι περίπου το ίδιο. Εκτός από την υποστήριξη λήψης εφαρμογών τρίτων, μπορεί επίσης να εγκαταστήσει εφαρμογές για την υγεία της καρδιάς, να μετρήσει δεδομένα που σχετίζονται με την υγεία της καρδιάς μέσω του ρολογιού και να βελτιστοποιήσει τη σταθερότητα του συστήματος.

Για να κάνετε λήψη εφαρμογών τρίτων, πρέπει να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή sports and health στα huawei smartphones. Το τελευταίο πρέπει να ληφθεί μέσω του EMUI 4.0 και άνω ή του HarmonyOS.

Και τα δύο ρολόγια βγήκαν στην αγορά πριν από μερικά χρόνια. To Huawei WATCH GT 2 ήρθε ένα χρόνο νωρίτερα το 2019 . Όπως και να έχει, αυτά τα δύο μοντέλα είναι πολύ δημοφιλή και ανήκουν στην κατηγορία high-end smartwatches.

Τον Μάιο του τρέχοντος έτους, το Huawei WATCH GT 2 έλαβε μια άλλη ενημέρωση συστήματος, η οποία έφερε πολλές βελτιώσεις. Εκτός από τη βελτιστοποίηση της σταθερότητας του συστήματος, πρόσθεσε επίσης προσαρμοσμένες αθλητικές λειτουργίες και λειτουργίες απομακρυσμένης κάμερας.

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να ξεκλείδωναν το NFC που έχει το GT2 μου, και το έχουν κλειδωμένο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsiftsism said:

Θα προτιμούσα να ξεκλείδωναν το NFC που έχει το GT2 μου, και το έχουν κλειδωμένο.

Για ανέπαφες πληρωμές σωστά;

Το ότι δεν το ξεκλειδώνουν σχετίζεται με το ban της. 

Το ίδιο ισχύει και για τις εφαρμογές τραπεζών που έχει βγάλει για το οικοσύστημα της. Και εκεί δεν λειτουργούν οι ανέπαφες.. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Megalos said:

Πράγματι για το gt2 pro γιατί δεν υπάρχει αναβάθμιση ?

Γιατί στο pro μπορείς να εγκαταστήσεις ήδη εφαρμογές 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, venduza said:

Γιατί στο pro μπορείς να εγκαταστήσεις ήδη εφαρμογές 

Με ποιον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Με ποιον τρόπο?

Πας στην εφαρμογή υγεια/συσκευες/AppGallery και εκεί θα βρεις κάμποσες 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς πως γίνεται η εγκατάσταση του νέου firmware; Γιατί μέσω τη εφαρμογής "Υγεία" δε βρίσκει το νέο firmware. Είμαι χρήστη GT2e και OnePlus 8 Pro με Android 11.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πριν δύο μέρες το αγόρασα και εγώ. Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.η θερμοκρασία σώματος δεν δουλεύει; Είμαι στην έκδοση 1.0.13.26. Δεν έχω Huawei κινητό. Να φανταστώ ότι είμαι πίσω στην αναβάθμιση; Εάν ναι τι πρέπει να κάνω; Σας ευχαριστώ

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...