Jump to content

Skroutz και Black Friday


DjTony
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Θυμάστε αν πέρυσι ή πρόπερσι τα μαγαζιά του Skroutz με τις ήδη χαμηλές τιμές κάνουν έξτρα εκπτώσεις; έχω δηλαδή πιθανότητες να αγοράσω το S20 FE 5G που θέλω από 550 στα 450 ας πούμε; θα ρίξουν καθόλου; η να πάω να το πάρω αύριο που σκόπευα; δε θυμάμαι καθόλου τι έγινε πέρυσι.. Αν θυμάται κάποιος ας μας πει. Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν μιλάς κατευθείαν με το μαγαζί που το έχεις βρει?

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που συμβαινει απο τοτε που εγινε μοδα η black friday ειναι να ανεβαζουν τις τιμες δυο-τρεις βδομαδες και την μερα εκεινη να κατεβαινει ωστε να φαινεται πως ειναι προσφορα. Ευκολα μπορει να το δει καποιος και απο τα στατιστικα των τιμων. 
Αλλα αυτο δεν συμβαινει μονο στα μαγαζια που πουλανε μεσω skroutz, και ουτε μονο εκεινη τη μερα. Απλως ετσι λειτουργουν οι εκπτωσεις, οι περισσοτερες ειναι “εικονικες”. 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν μιλάς κατευθείαν με το μαγαζί που το έχεις βρει?

----------
Tapa


Δε θα είναι αντικειμενικοι θεωρώ. Τι να μου πουν; περίμενε σε 8 μέρες θα πέσει 100€?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενω.βλεπω οτι ειναι πιο ακριβο απο τα καταστηματα.αυτο που μου ειχε πει πωλητης ειναι οτι στην αρχη που πεφτει η μαζα εχουν λιγα μοντελλα και οχι ιδιαιτερε εκπτωσεις κυριως σε περιζητητα μοντελλα.μετα βγαζουν περισοτερε προσφορες.εξαλου δεν ειναι μονο 1 εβδομαδα,μετα ειναι και ηλεκτρονικη ονλαιν εβδομαδα και μετα παλι εχουν καποιες προσφορες γιατι πρεπει να πετχυχουν στοχους μεχρι τελος ετους.θελει ψαξιμο και υπομονη και να μπαινεις καθε μερα,γιατι οι προσφορες σε καθε καταστημα ερχονται βαση του αναταγωνισμου.ενας να κανει την αρχη μετα ριχνουν τις τιμες και αλλοι.υπαρχει ατομο που τα παρακολουθει αυτα και δινει σημα στα ανωτερα στελεχη.

ολα αυτα μεσα απο ενα πωλητη φιλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...