Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνώμη μου που την πέρασα και την δούλεψα λιγάκι. όσοι έχει το Android 12 μείνετε σε αυτό, όσοι έχετε την f.02 βάλτε την f.03 το κινητό πάει πιο γρήγορα απ' ότι με την f.02 (όπως πηγαίνει σε Android 12) το πληκτρολόγιο που μου έχει σπάσει τα νεύρα δεν κολλάει όπως πριν που έκανε ενα μικρό lag, επίσης την φωτεινότητα δεν μπορώ να την τεσταρω γιατί έχει συννεφιά, θέλω να την δω με φουλ ήλιο και ποτέ μα ποτέ δεν ξαναβάζω beta έκδοση! αν παρατηρήσω κάνα περίεργο θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος κάνει αναβάθμιση στο android 13 από 12 και μετά κάνει  hard reset  επανέρχεται στη 11 όπως ήταν όταν αγοράστηκε.??  GT NEO 2  Στο LG G3 έτσι γινόταν.

Edited by AntonisVar
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AntonisVar said:

Αν κάποιος κάνει αναβάθμιση στο android 13 από 12 και μετά κάνει  hard reset  επανέρχεται στη 11 όπως ήταν όταν αγοράστηκε.??  GT NEO 2  Στο LG G3 έτσι γινόταν.

Όχι δεν γυρνάει , μόνο με downgrade πας πίσω, αν κ έχει δώσει η realme τα αρχεία για να πας πίσω τονίζει ότι μπορεί και να brickαρει το κινητό.

Οπότε με λίγα λόγια ή το πίνουμε με το ζουμί μας ή ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμη με την F.02 είμαι βρε παιδιά και δεν έχει εμφανιστεί update.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν κάποιος κάνει αναβάθμιση στο android 13 από 12 και μετά κάνει  hard reset  επανέρχεται στη 11 όπως ήταν όταν αγοράστηκε.??  GT NEO 2  Στο LG G3 έτσι γινόταν.
Είπες lg και θυμήθηκα τι κινητήρες έβγαζε. Είχα το lg g2 το θρυλικό. Σόρρυ για το offtopic αλλά μερικοί εδώ μέσα είμαστε πλέον boomers

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 11:34 ΠΜ, Finwe said:

Κι όταν εμφανίστηκε η beta του Android 13/UI 4.0, κάποιοι την "είδαμε" 3-4 μέρες μετά. 

Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα εμφανιστεί κι αυτή.

Τελικά σήμερα εμφανίστηκε η F03, 7 μέρες μετά.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ και με κοψοχόλιασε... Με το που τελείωσε η εγκατάσταση έκανε reboot. Με το που δίνω συνθηματικό και ποστάρει αρχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να μπορώ να πατήσω τίποτα.

Το έκανε για κάμποσα δευτερόλεπτα και μετά έστρωσε μόνο του 😌. Έκτοτε όλα καλά!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έγινε για τα πανηγύρια, η κάμερα έγινε χειρότερη από πριν  και η φωτεινότητα δεν έφτιαξε. Ένα μάτσο χάλια.

Δε ξέρω η realme αποφάσισε ότι δεν μας θέλει ξαφνικά και θέλει να μας διώξει.

Τέτοια επίσημη αναβάθμιση(υποβάθμιση) δεν ξανά είδα.

Ψάχνω τρόπο ήδη να πάω πίσω στο παλιό καλό android 12.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με την C09 είμαι και μάλλον μέχρι να φύγει απο τον ματαιο τουτο κόσμο το κινητό, με αυτή θα μείνω.

If it ain't broke, don't fix it, that's my policy and I'm sticking with it, ειδικά σε αυτό το τηλ με το οποιο είμαι 100% ικανοποιημενος ακριβώς όπως είναι αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τον προηγούμενο φίλο, ελπίζω μην πατήσω εγκατάσταση καταλάθος μόνο... Πάντως ως έχει είναι για μένα το πιο γρήγορο τηλέφωνο που είχα ποτέ στα χέρια μου, είναι κρίμα να το πειράξω για μια διαπιστωμένη υποβάθμιση

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, steliosamos said:

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τον προηγούμενο φίλο, ελπίζω μην πατήσω εγκατάσταση καταλάθος μόνο... Πάντως ως έχει είναι για μένα το πιο γρήγορο τηλέφωνο που είχα ποτέ στα χέρια μου, είναι κρίμα να το πειράξω για μια διαπιστωμένη υποβάθμιση

Κάπου διάβασα αυτό .  (Ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών/(3 dots πάνω δεξιά)/εμφάνιση συστήματος , βρίσκεις την Ενημέρωση Λογισμικού και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.)   Για να σβηστούν τα αρχεία ενημέρωσης μήπως κάποια μέρα η κατά λάθος η μπούμε σε πειρασμό και κάνουμε εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AntonisVar said:

Κάπου διάβασα αυτό .  (Ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών/(3 dots πάνω δεξιά)/εμφάνιση συστήματος , βρίσκεις την Ενημέρωση Λογισμικού και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.)   Για να σβηστούν τα αρχεία ενημέρωσης μήπως κάποια μέρα η κατά λάθος η μπούμε σε πειρασμό και κάνουμε εγκατάσταση

Το είχα βάλει κι εγώ.. Το θέμα είναι ότι σύντομα δυστυχώς την ξαναεμφανιζει.. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια πιο μόνιμη λύση 

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 1:01 ΜΜ, PanosXar said:

Η μπαταρία έγινε για τα πανηγύρια, η κάμερα έγινε χειρότερη από πριν  και η φωτεινότητα δεν έφτιαξε. Ένα μάτσο χάλια.

Δε ξέρω η realme αποφάσισε ότι δεν μας θέλει ξαφνικά και θέλει να μας διώξει.

Τέτοια επίσημη αναβάθμιση(υποβάθμιση) δεν ξανά είδα.

Ψάχνω τρόπο ήδη να πάω πίσω στο παλιό καλό android 12.

H μπαταρία μια χαρά όπως πριν είναι μην σου πω και καλύτερη. Η κάμερα τα ίδια την βλέπω. Δεν την ψειρίζω την φωτογραφία να σου πω την αλήθεια. Αυτό που με χαλάει είναι που έχασα την σωστή πριν αυτόματη φωτεινότητα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, elteo said:

H μπαταρία μια χαρά όπως πριν είναι μην σου πω και καλύτερη. Η κάμερα τα ίδια την βλέπω. Δεν την ψειρίζω την φωτογραφία να σου πω την αλήθεια. Αυτό που με χαλάει είναι που έχασα την σωστή πριν αυτόματη φωτεινότητα.

Με wifi και Bluetooth μόνιμα ανοιχτό με οθόνη στα 120 hz σε κατάσταση αναμονής από 100%  από τις 12 το βράδυ μέχρι 7μιση πρωί έχασε 15%. Δε το λες και καλό. 

Μπορεί να μην έκατσε καλά σε εμένα η αναβάθμιση τι να πω. Αλλά με ακριβώς τα ίδια πριν την αναβάθμιση έχανε το πολύ 4-5% όλο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, PanosXar said:

Με wifi και Bluetooth μόνιμα ανοιχτό με οθόνη στα 120 hz σε κατάσταση αναμονής από 100%  από τις 12 το βράδυ μέχρι 7μιση πρωί έχασε 15%. Δε το λες και καλό. 

Μπορεί να μην έκατσε καλά σε εμένα η αναβάθμιση τι να πω. Αλλά με ακριβώς τα ίδια πριν την αναβάθμιση έχανε το πολύ 4-5% όλο το βράδυ.

Ρε παιδιά μερικοί κάνετε λες και αναβαθμίζετε πρώτη φορά Android συσκευή. Από την έκδοση 9 γίνεται αυτό σε όλες τις συσκευές λόγω του adaptive battery. Ο αλγόριθμος θέλει μία με δύο εβδομάδες για να τσεκάρει ποιες εφαρμογές κάνουν wake up τη συσκευή από deep sleep, μετά από update σε καινούρια έκδοση Android. Μετά τις ρυθμίζει να κάνουν λιγότερα wake up. Εννοείτε ότι όσο περισσότερες προβληματικές (εννόω ότι δεν έχουν ρυθμιστεί σωστά από το προγραμματιστή) έχει κάποιος στο κινητό του, τόσο περισσότερο battery drain θα έχει το πρώτο διάστημα.

https://www.makeuseof.com/what-is-adaptive-battery-android/

Edited by icebreath
Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει στο φόρουμ της realme στα bugs ότι χάνει αρκετές φορές το ίντερνετ με δεδομένα ενώ φαίνεται ότι έχεις κανονικά. το έχω πάθει αρκετές φορές. κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ.. αλλά στον Πειραιά που η voda γ@μιέται, οπότε δεν ξέρω αν μετράει!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Realme GT NEO 2. Τώρα τελευταία χωρίς να έχω εγκαταστήσει το android 13 όταν ανοίγω τον Chrome   σε όλους τους σελιδοδείκτες   μόλις ανοίξει κολλάει και δεν σκρολάρει.  Πρέπει να κάνω εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης από ρυθμίσεις εφαρμογές για να δουλέψει κανονικά. Ξέρει κάτι κάνεις??

Screenshot_2023-02-18-15-12-09-65_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα που είχα με το σήμα είναι το εξής: όταν έχω το 5g ενεργοποιημένο (σπάνια συνήθως είμαι με 4g) φαίνεται κάποιες φορές και για μερικά δευτερόλεπτα να χάνει τελείως το σημα και οριακά να μην αναγνωρίζει την κάρτα σιμ! Και μετά επανέρχεται πάλι. Με το 4g δε το έχει κάνει ποτέ. Αυτά όλα όμως έχουν συμβεί και πριν την αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μόλις μου εμφανίστηκε νέα έκδοση, επίσημη,  λογισμικού f.04. μέχρι στιγμής βλέπω η αυτόματη φωτεινότητα να έχει γίνει όπως παλιά, δηλ την μέρα να είναι εντάξει (την νύχτα μια ζωή χαλί ήταν και δεν νομίζω να αλλάξει αυτό). κάτι άλλο δεν έχω παρατηρήσει.

Edited by sio1234
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν είχα βάλει ως τώρα ούτε την f02 ούτε την f03 και μου ήρθε σήμερα συνολική για την f04 5,11GB. Ενημερώστε αν είναι όλα οκ, αντέξαμε τόσο καιρό με το Android 12, μη το χαλασουμε χωρίς λόγο!

Screenshot_2023-03-23-18-01-53-12_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...