Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την έβαλα...

θα δείξει.

Σαν να τρώει παραπάνω μπαταρία.

Η ώρα στην κλειδωμένη οθόνη πως διάολο φεύγει και τα υπόλοιπα που φαίνονται.

Το εικονίδιο για το πορτοφόλι δεν κλείνει 

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε realme στέλνεις beta εκδοση χωρίς να είμαστε beta testers??? τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά τώρα?

Μου ήρθε αλλά εννοείται ΔΕΝ πρόκειται να την βάλω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είναι open beta το ίδιο έκανε και στο realme 9 pro, έδωσε αρχές του Δεκεμβρίου beta A13 και πριν να Χριστούγεννα stable. Σε γενικές γραμμές σταθερή ήταν. Πέρνα την  άφοβα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chios said:

Είναι open beta το ίδιο έκανε και στο realme 9 pro, έδωσε αρχές του Δεκεμβρίου beta A13 και πριν να Χριστούγεννα stable. Σε γενικές γραμμές σταθερή ήταν. Πέρνα την  άφοβα.

Παραπάνω λένε ότι έχουν θέματα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή μιας μέρας δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό,μια χαρά σταθερή μνήμη...θα δούμε βέβαια στην συνέχεια.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα όλα μια χαρά δουλεύουν μέχρι στιγμής. Η φωτεινότητα όντως έχει θέμα αλλά πάντα είχε οπότε την έχω χειροκίνητα όπως και πριν...

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι θέμα, δεν έβαζα ποτέ αυτόματη. Στο κάτω κάτω με 2 κινήσεις αλλάζει ευκολότατα.

Σταθερή είναι η έκδοση αλλά το προβληματάκι βρίσκεται στη μπαταρία καθώς την τρώει πιο γρήγορα.

Αυτή η οθόνη στο κλείδωμα πως γίνεται να μείνει μαύρη εντελώς; Τώρα είναι μονίμως ανοιχτές πληροφορίες ώρας, ημερομηνίας, μπαταρίας και τα εικονίδια των εφαρμογών που τρέχουν. Κι αυτό παίζει το ρόλο του πιστεύω στη μπαταρία. Μαύρη οθόνη δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να έχω, όπως στην προηγούμενη έκδοση δλδ.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, vision72 said:

Για μένα η αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι θέμα, δεν έβαζα ποτέ αυτόματη. Στο κάτω κάτω με 2 κινήσεις αλλάζει ευκολότατα.

Σταθερή είναι η έκδοση αλλά το προβληματάκι βρίσκεται στη μπαταρία καθώς την τρώει πιο γρήγορα.

Αυτή η οθόνη στο κλείδωμα πως γίνεται να μείνει μαύρη εντελώς; Τώρα είναι μονίμως ανοιχτές πληροφορίες ώρας, ημερομηνίας, μπαταρίας και τα εικονίδια των εφαρμογών που τρέχουν. Κι αυτό παίζει το ρόλο του πιστεύω στη μπαταρία. Μαύρη οθόνη δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να έχω, όπως στην προηγούμενη έκδοση δλδ.

είναι ενεργοποιημένο το Always On Display (AOD) γι αυτό σου τρώει και παραπάνω μπαταρία. πήγαινε ρυθμίσεις>ταπετσαρίες και στυλ>και εκεί που λέει οθόνη πάντα ενεργή (ΑΟD) απενεργοποίησε το "να εμφανίζεται πάντα" 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα χθες 17 Ιανουαρίου ήρθε ενημέρωση android 13. Από αυτά που διάβασα μάλλον θα περιμένω τη σταθερή έκδοση.  Το τηλέφωνο  δουλεύει τέλεια και δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα χωρίς κάποιο σημαντικό όφελος.Screenshot_2023-01-18-14-04-55-34_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.thumb.jpg.efa329e604d46ff26e5b971853c458c8.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sio123 said:

είναι ενεργοποιημένο το Always On Display (AOD) γι αυτό σου τρώει και παραπάνω μπαταρία. πήγαινε ρυθμίσεις>ταπετσαρίες και στυλ>και εκεί που λέει οθόνη πάντα ενεργή (ΑΟD) απενεργοποίησε το "να εμφανίζεται πάντα" 

thank you, ναι δούλεψε, είμαι ποια όπως ήμουν, με μαύρη οθόνη. Δεν έχει νόημα πιστεύω να είναι ανοιχτή συνέχεια.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Προερχομενος απο poco f3 τηλεφωνο με  ιδιο hardware το οποιο ειχε προβλημα και το εστειλα πισω στο banggood και πηρα επιστροφη χρηματων, εχω να πω πως το realme gt neo 2 ειναι ανωτερο. Αυτό που με χαλαει αρκετά ειναι η αυτοματη φωτεινοτητα που δεν λειτουργει σωστα και ελπιζω καποια στιγμή να διορθωθει. Επισης και σε εμενα ηρθε η τελευταια beta ενημερωση χωρις να ειμαι tester και την περασα. Δεν ειδα καποια διαφορα στις επιδοσεις -μπαταρία μονο στο interface.

Link to comment
Share on other sites

πάντως μεγάλο λάθος για εμένα να δίνει σε όλους το beta χωρίς να είναι beta testers. σήμερα είχα μπει σε wifi σε καφετέρια και μου λέει ένας φίλος να του κάνω share που παταγες παλια πάνω και το έκανε scan και έμπαινε αυτόματα. με το νέο update δεν γίνεται τίποτα και επίσης ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi μου λέει να πατήσω να συνδεθώ. στο σπιτι που το δοκίμασα δεν είχε πρόβλημα. επίσης όταν το βάζω να φορτίζει μου δείχνει την μπαταρία μπλε. 

Edited by sio123
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ολίγον άσχετη ερώτηση: έχω μια εφαρμογή ασφαλούς οδήγησης που καταγράφει τον τρόπο οδήγησης μου. Μέχρι τώρα δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα, έτρεχε και κατέγραφε κανονικά. Εδώ και μερικές ημέρες για κάποιο λόγο σταματάει να τρέχει(κι επομένως κι η καταγραφή). Σήμερα μάλιστα διαπίστωσα ότι σταματάει συγκεκριμένα να τρέχει μόλις κλείσει η οθόνη. Αν υποθέσουμε ότι δεν είναι θέμα εφαρμογής( έχει να ανανεωθεί εδώ και 2,5 χρόνια) , υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μην σταματήσει να καταγράφει;(σημειωτέον δεν θέλει δεδομένα για να λειτουργήσει, μόνο gps). Υπάρχει κάποια ρύθμιση που κόβεις το kill στο background?

Edited by steliosamos
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steliosamos said:

Παιδιά, μια ολίγον άσχετη ερώτηση: έχω μια εφαρμογή ασφαλούς οδήγησης που καταγράφει τον τρόπο οδήγησης μου. Μέχρι τώρα δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα, έτρεχε και κατέγραφε κανονικά. Εδώ και μερικές ημέρες για κάποιο λόγο σταματάει να τρέχει(κι επομένως κι η καταγραφή). Σήμερα μάλιστα διαπίστωσα ότι σταματάει συγκεκριμένα να τρέχει μόλις κλείσει η οθόνη. Αν υποθέσουμε ότι δεν είναι θέμα εφαρμογής( έχει να ανανεωθεί εδώ και 2,5 χρόνια) , υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μην σταματήσει να καταγράφει;(σημειωτέον δεν θέλει δεδομένα για να λειτουργήσει, μόνο gps). Υπάρχει κάποια ρύθμιση που κόβεις το kill στο background?

Αν πατήσεις παρατεταμένα στο εικονίδιο της εφαρμογής, πατάς πληροφορίες, χρήση μπαταρίας και εκεί μπορείς να ενεργοποιήσεις να γίνεται χρήση της εφαρμογής στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arinos said:

Αν πατήσεις παρατεταμένα στο εικονίδιο της εφαρμογής, πατάς πληροφορίες, χρήση μπαταρίας και εκεί μπορείς να ενεργοποιήσεις να γίνεται χρήση της εφαρμογής στο παρασκήνιο.

Το έχω ενεργό και νομίζω ότι συνεχίζει να την κλείνει. Θα το ξαναδοκιμασω όμως, thanks

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω βάλει από την 2η μέρα που μου εμφανίστηκε. Την έχω αρκετές μέρες τώρα.
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η ήδη προβληματική αυτόματη φωτεινότητα, έγινε ακόμα χειρότερη.
Κατά τα άλλα είναι σταθερή και δε μου έχει δημιουργήσει κανένα επιπλέον (πλην φωτεινότητας) πρόβλημα.

Edited by d800
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πάτησα κατά λάθος να κάνει install το update οπότε εγκαταστάθηκε.Την φωτεινότητα δεν την είχα στο αυτόματο, την είχα μόνιμα λίγο κάτω από τη μέση. Ωστόσο με το νέο update βλέπω ότι έπεσε αρκετά. Επιβεβαιώστε μου ότι συμβαίνει και σε εσάς αυτό παιδιά, για να αποκλείσω την περίπτωση να έχω μόνο εγώ το θέμα.

 

Οκ βέβαια την ανέβασα λίγο τη φωτεινότητα για να έρθει στα προηγούμενα επίπεδα, αλλά πραγματικά, αν όντως είναι θέμα της ROM, την ρίξανε αρκετά και δεν καταλαβαίνω γιατί.

 

Edit: Επανέρχομαι για κάτι ακόμα που συνέβη μόλις τώρα. Είχα το κινητό για φόρτιση, το είχα ξεχάσει για λίγη  ωρα. Και έκανε restart μόνο του...

(Η μπαταρία προφανώς είχε γεμίσει στο 100%, απλά το αναφέρω).

 

Επίσης πείτε μου λίγο κάτι, για να μου φύγει από το μυαλό γιατί το σκέφτομαι κάποιες ώρες τώρα. Όταν είπα πιο πάνω ότι πάτησα κατά λάθος να γίνει το update, δεν κατάλαβα τι πάτησα (έγινε πολύ γρήγορα), πιθανολογώ ότι μου έβγαλε την ειδοποίηση που βγάζει κάθε τόσο ότι είναι έτοιμο για εγκατάσταση το update. Και είχε 3 επιλογές αν θυμάμαι καλά, να κάνεις install, κάτι του στυλ remind me later νομίζω και μία ακομα. Ποια ήταν; Ήταν καμία "περίεργη"; Μπας και πάτησα βλακεία, γι' αυτό ρωτάω.

(Μετά πάντως έκανε για κάτι λίγα δευτερόλεπτα κάτι "Verifying" και μετά έκανε reboot για να περαστεί το update.)

 

 

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Επανέρχομαι στο θέμα που είχα αναφέρει πριν λίγα ποστ σχετικα με το kill που κάνει στο background σε μια εφαρμογή που δεν θέλω. Σήμερα έβαλα το αυτόματο κλείσιμο οθόνης στα 10 λεπτά, έβαλα την εφαρμογή με την οθόνη συνεχώς ενεργή και όντως κατέγραψε συνεχώς. Επομένως διαπιστωμένα πλέον την κλείνει με το που κλείσει η οθόνη. Το θέμα είναι ότι έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή για να μην κλείνει, όπως θα δείτε και στο screenshot.Καμια ιδεα;

Screenshot_2023-01-23-17-12-40-84_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2023 at 5:21 ΜΜ, steliosamos said:

Παιδιά καλησπέρα.. Επανέρχομαι στο θέμα που είχα αναφέρει πριν λίγα ποστ σχετικα με το kill που κάνει στο background σε μια εφαρμογή που δεν θέλω. Σήμερα έβαλα το αυτόματο κλείσιμο οθόνης στα 10 λεπτά, έβαλα την εφαρμογή με την οθόνη συνεχώς ενεργή και όντως κατέγραψε συνεχώς. Επομένως διαπιστωμένα πλέον την κλείνει με το που κλείσει η οθόνη. Το θέμα είναι ότι έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή για να μην κλείνει, όπως θα δείτε και στο screenshot.Καμια ιδεα;

Screenshot_2023-01-23-17-12-40-84_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Φίλε μου επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να τρέχω κάποια python script sto termux και επειδή το κιλλαρε στο 20 λεπτό αφού έκλεινε η οθόνη.

Κατέβασα μια εφαρμογή macrodroid λέγεται και την ρύθμισα να ανάβει την οθόνη και να φέρνει την εφαρμογή στο προσκηνιο.Το έκανε κάθε 20 λεπτά. Δούλευαν ολα ρολοί.

Εχει κ άλλες επιλογές τύπου να κρατάει την οθόνη ντιμαρισμενη όσο το δουλεύεις το πρόγραμμα. 

Δοκίμασε το μήπως σε βοηθήσει αν δεν καταφέρεις να το λύσεις "συστημικά" το πρόβλημα σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 8:21 ΜΜ, PanosXar said:

Φίλε μου επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να τρέχω κάποια python script sto termux και επειδή το κιλλαρε στο 20 λεπτό αφού έκλεινε η οθόνη.

Κατέβασα μια εφαρμογή macrodroid λέγεται και την ρύθμισα να ανάβει την οθόνη και να φέρνει την εφαρμογή στο προσκηνιο.Το έκανε κάθε 20 λεπτά. Δούλευαν ολα ρολοί.

Εχει κ άλλες επιλογές τύπου να κρατάει την οθόνη ντιμαρισμενη όσο το δουλεύεις το πρόγραμμα. 

Δοκίμασε το μήπως σε βοηθήσει αν δεν καταφέρεις να το λύσεις "συστημικά" το πρόβλημα σου.

 

 

Ίσως εγώ δεν την ρυθμισα την εφαρμογή σωστά, αλλά δεν είδα φώς.. Νομίζω το κινητό την έκλεινε κι αυτή όταν έσβηνε η οθόνη..τεσπα, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια όπως και να έχει..

Βγήκε κάτι καινούργιο παιδια; Πριν θυμαμαι ανέφερε beta version.. Τώρα δεν το βλέπω..Screenshot_2023-01-29-20-31-31-28_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.thumb.jpg.7c2d16937e67aef528b73c2acf3f36a8.jpg

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα στις πληροφορίες του τηλεφώνου που βλεπω απο beta έκδοση την μετονόμασε σε επίσημη...την ειχα βαλει απο την 1η μερα ...

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2022 at 11:09 ΠΜ, Nikolas7610 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά, είδα αυτό που έγραψες για το τηλέφωνό και επειδή το έπαθα πριν κάνα μήνα με το GT, σου λέω πως την άλλη μέρα το πρωί το άνοιξα και απλώς μου έδειξε μπαταρία εντελώς ξεφόρτιστη. Το φόρτισα και όλα οκ όπως πριν μέχρι σήμερα! Και σε μένα έδειχνε σαν καμμένο. Εύχομαι να είναι το ίδιο και να μην μπλέξεις με σέρβις. 

 

On 27/12/2022 at 9:35 ΜΜ, kommatias_3 said:

το επαθα εγω τέλος Αυγούστου! αλλαγή πλακέτας...

 

On 25/12/2022 at 10:27 ΠΜ, karamazof53 said:

Οου βαρύ! Από Τρίτη τηλέφωνο στην Αντιπροσωπεία....

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 6/1/2023 at 10:27 ΠΜ, vision72 said:

τι έγινε τελικά με το κινητό; ενημέρωσέ μας

 

On 13/1/2023 at 7:55 ΜΜ, conan1 said:

Την εγγύηση, τη δίνει ο αντιπρόσωπος. 

Εκτός αν είναι παραεισαγωγής. 

Πες μας το κατάστημα. Αν γράφει κάπου εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας, είσαι καλυμένος.

Προσέχετε τα μαγαζιά που αγοράζετε και ιδίως τα e-shop. Τον περασμένο Μάιο αγόρασα ένα κινητό Realme gt neo2 απο το κατάστημα www.netmobile.gr Μακρυά απο το συγκεκριμένο κατάστημα θα έχετε προβλήματα. Τα Χριστούγεννα εκεί που σέρφαρα πάγωσε η οθόνη, έσβησε και δε άνοιξε ποτέ ξανά. Μπαίνω λοιπόν στο site της Realme και διαπίστωσα ότι το εξουσιοδοτημένο service γι αυτά τα τηλέφωνα εδώ στην Ελλάδα είναι η εταιρία smart4all international στην Αθήνα. Μίλησα λοιπόν μαζί τους και μου είπαν να το στείλω μαζί με την απόδειξη αγοράς και μια περιγραφή του προβλήματος. Έτσι και έκανα. Εδώ να σημειώσω ότι η πλάτη του είχε ραγίζει γιατί είναι σα γυαλί και κάπου θα είχε ακουμπήσει και ράγισε. Τους ενημέρωσα γι αυτό και μου είπαν ότι το service θα κρίνει αν η ζημιά οφείλεται στο ράγισμα ή οχι. Το έστειλα λοιπόν και μερικές μέρες μετά μου το έστειλαν πίσω με έγγραφη εντολή του service ότι είναι εντός εγγύησης και να επιστραφεί στον προμηθευτή για αντικατάσταση. Αυτό λοιπόν έκανα κι εγώ. Τους πήρα τηλ και τους εξήγησα το πρόβλημα. Αμέσως δέχτηκα επίθεση  γιατί δεν έπρεπε λέει να το στείλω εγώ στο service. Αυτοί μου είπαν ότι έχουν δικό τους service και τώρα έχασα την εγγύηση 2 χρόνια που έδινε το κατάστημα (εντωμεταξύ  η Realme δίνει 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση...) Μα πως γίνεται αυτό τους είπα αφού το επίσημο service της Realme είναι η smart4all international για την Ελλάδα. Με τα πολλά το στέλνω όπως μου είπαν για να το δουν κι αυτοί. Μετά από μερικές μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι το τσέκαραν και επειδή έχουν ένα ειδικό μηχάνημα το βάζουν μέσα και τους έδειξε ότι φταίει το ράγισμα στο πίσω μέρος. Άρα υποστήριξαν ότι μου έπεσε κάτω άρα δε μου το καλύβουν με την εγγύηση. Ρωτάω λοιπόν τώρα εγώ. Πως γίνεται το επίσημο service να το δίνει για αντικατάσταση και εντός εγγύησης και το κατάστημα απο όπου το αγόρασα να το βγάζει εκτός.. Έχει αυτό το δικαίωμα? Εγώ τι μπορώ να κάνω; Θα μπορέσω να βρω το δίκιο μου?? Σ ευχαριστώ που το διάβασες και συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα.. Αλλά έχω έρθει σε απόγνωση... Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με κάποια συμβουλή και έχει εμπειρία με τέτοια θέματα θα το εκτιμούσα απεριόριστα.. 😊

Link to comment
Share on other sites

φίλε αν δεν βγάζεις άκρη, που μάλλον δεν θα βγάλεις μόνος σου ζήτα βοήθεια εδώ:

http://www.synigoroskatanaloti.gr

αρκεί να έχεις όλες τις αποδείξεις.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vision72 said:

φίλε αν δεν βγάζεις άκρη, που μάλλον δεν θα βγάλεις μόνος σου ζήτα βοήθεια εδώ:

http://www.synigoroskatanaloti.gr

αρκεί να έχεις όλες τις αποδείξεις.

Εχω κάνει ιδη καταγγελία 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...