Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 25/12/2022 at 2:18 ΠΜ, geoman74 said:

καλησπερα! Πριν λίγο ξαφνικά παγωσε η οθονη και εσβησε . Δεν ανοιγει ξανα με τιποτα λες και κάηκε....Κριμα γιατι ημουν πολυ ευχαρηστημενος....

το επαθα εγω τέλος Αυγούστου! αλλαγή πλακέτας...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

😢😢

On 27/12/2022 at 9:35 ΜΜ, kommatias_3 said:

το επαθα εγω τέλος Αυγούστου! αλλαγή πλακέτας...

😢😢

On 25/12/2022 at 10:27 ΠΜ, karamazof53 said:

Οου βαρύ! Από Τρίτη τηλέφωνο στην Αντιπροσωπεία....

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έστειλα.. Αντε να δω τι θα μου πουν.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 29/12/2022 at 10:09 ΠΜ, geoman74 said:

😢😢

😢😢

Το έστειλα.. Αντε να δω τι θα μου πουν.. 

τι έγινε τελικά με το κινητό; ενημέρωσέ μας

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

εσκασε android 13 και UI 4.0 !!!

τωρα κατεβαζω κ την περναω.την εκδοση την αναφερει σαν beta ...ειδωμεν 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εσκασε android 13 και UI 4.0 !!!
τωρα κατεβαζω κ την περναω.την εκδοση την αναφερει σαν beta ...ειδωμεν 
Έχεις δηλώσει beta tester?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karamazof53 said:

Έχεις δηλώσει beta tester?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το περιεργο είναι οτι δν εχω δηλωσει σε αυτην εταιρία...

Screenshot_2023-01-13-14-44-07-83_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

αλλο κινητο ! νεα υπηρεσία απτικης αφης o haptics ,νεα εικονιδια στην κουρτινα και μου τα εκανε ένα ελαφρύ μωβ ...αλλαξα εγώ γραμματοσειρά δν θυμαμαι αν τις ειχε πριν αυυες τις επιλογές οπως δν θυμαμαι αν ειχε πριν επεκταση μνημης 5GB ή 8GB ...

προσθεσαν την λειτουργία shelf π τα εχει ολα μαζεμενα ,iphonιζει λίγο αυτό.κατιναλλο δν βλεπω ! 

γενικα πιο βουτυρατη αίσθηση! 

α και ειδοποίηση γαι την φορτιση της μπαταρίας με κλειστη οθονη γαι 1-3 ωρες για βελτιστοποίηση του συστήματος...αυτο το μήνυμα δν μου το είχε ξαναβγάλει...

Υ.γ. τρομερή αύξηση της εντασης του ηχείου !!! 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 10:27 ΠΜ, vision72 said:

τι έγινε τελικά με το κινητό; ενημέρωσέ μας

Παιδιά προσέχετε το μαγαζί που αγοράζετε... Το έστειλα στο επίσημο service στην Ελλάδα το οποίο είναι smart4all international.  Μετα  απο μερικές μέρες μου ήρθε μήνυμα ότι μου το στέλνουν πίσω με γνωμάτευση ότι δεν επισκευάζεται και να επικοινωνήσω με το κατάστημα που το αγόρασα για αντικατάσταση. Εδώ αρχίζουν τα προβληματααααα... Επικοινωνώ με το κατάστημα και μου είπαν ότι έπρεπε να πάρω αυτούς πρώτα τηλ. για να τους το στείλω για να το δουν αυτοί στο δικό τους service. Τώρα που το έστειλα εγώ στο service μου είπαν έχασα την εγγύηση που έδιναν για το κινητό. Πείτε μου τώρα εσείς εγώ τι κάνω.. 😢😭

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoman74 said:

Παιδιά προσέχετε το μαγαζί που αγοράζετε... Το έστειλα στο επίσημο service στην Ελλάδα το οποίο είναι smart4all international.  Μετα  απο μερικές μέρες μου ήρθε μήνυμα ότι μου το στέλνουν πίσω με γνωμάτευση ότι δεν επισκευάζεται και να επικοινωνήσω με το κατάστημα που το αγόρασα για αντικατάσταση. Εδώ αρχίζουν τα προβληματααααα... Επικοινωνώ με το κατάστημα και μου είπαν ότι έπρεπε να πάρω αυτούς πρώτα τηλ. για να τους το στείλω για να το δουν αυτοί στο δικό τους service. Τώρα που το έστειλα εγώ στο service μου είπαν έχασα την εγγύηση που έδιναν για το κινητό. Πείτε μου τώρα εσείς εγώ τι κάνω.. 😢😭

Την εγγύηση, τη δίνει ο αντιπρόσωπος. 

Εκτός αν είναι παραεισαγωγής. 

Πες μας το κατάστημα. Αν γράφει κάπου εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας, είσαι καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Παιδιά πόσο καιρό μετά την αγορά του σας έκανε θέμα με την πλακέτα περίπου?

Κ αν είναι εύκολο ποια έκδοση του κινητού έχετε  8/128 ή 12/256 ?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, PanosXar said:

Καλησπέρα 

Παιδιά πόσο καιρό μετά την αγορά του σας έκανε θέμα με την πλακέτα περίπου?

Κ αν είναι εύκολο ποια έκδοση του κινητού έχετε  8/128 ή 12/256 ?

εμενα μου το εκανε στο 4μηνο και εχω την εκδοση 8/128...

απο την μερα που το πηρα το κινητο κατι δεν μου πηγαινε καλα και είχα υπερβολικες θερμοκρασιες οταν το ζοριζα...το θεωρουσα φυσιολογικό τοτε αλλα μετα την αλλαγη της πλακέτας  καταλαβα οτι σπανια ζεσταίνεται το κινητο κ οτι αυτο είναι το φυσιολογικό.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκανε στο 4μηνο και εχω την εκδοση 8/128...
απο την μερα που το πηρα το κινητο κατι δεν μου πηγαινε καλα και είχα υπερβολικες θερμοκρασιες οταν το ζοριζα...το θεωρουσα φυσιολογικό τοτε αλλα μετα την αλλαγη της πλακέτας  καταλαβα οτι σπανια ζεσταίνεται το κινητο κ οτι αυτο είναι το φυσιολογικό.
Άρα ήταν κατασκευαστικό το θέμα από την αρχή....άτυχος φίλε.....ελπίζω από δω και πέρα να είναι όλα καλα

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kommatias_3 said:

εμενα μου το εκανε στο 4μηνο και εχω την εκδοση 8/128...

απο την μερα που το πηρα το κινητο κατι δεν μου πηγαινε καλα και είχα υπερβολικες θερμοκρασιες οταν το ζοριζα...το θεωρουσα φυσιολογικό τοτε αλλα μετα την αλλαγη της πλακέτας  καταλαβα οτι σπανια ζεσταίνεται το κινητο κ οτι αυτο είναι το φυσιολογικό.

 

Δλδ το κατάλαβες από την αύξηση της θερμοκρασίας μόνο ? Η σου έκανε κ άλλα πράγματα ? Πχ Lag , δεν φορτιζε , δεν είχε καλό σήμα κτλ ? Η ήταν μπαμ κ κάτω?

Καθαρά ενημερωτικά σε ρωτάω μήπως προλάβουμε τίποτα άμα συμβεί και σε κάποιον από εμάς.

Γιατί προσωπικά έχω απίστευτο όγκο φωτογραφιών εφαρμογών και σημειώσεων.  backup δεν έχω πάρει γιατί παλευα με την εφαρμογή της oppo και δεν μου ετρεξε ποτέ.

By the way άμα ξέρει κάποιος καμία καλή εφαρμογή για συγχρονισμό backup κτλ πείτε μου !! Ευχαριστώ! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έκανα σήμερα την ενημέρωση στο 4.0 έχει κάποια bugs μακάρι να διορθωθούν άμεσα. ερώτηση σας κάνει κ σε εσάς ένα λαγκαρισμα στο πληκτρολόγιο όταν ανεβαίνει για να γράψετε? ( έχω gestures και το έχω βάλει υπερυψωμένο)

59 minutes ago, PanosXar said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sio123 said:

καλησπέρα, έκανα σήμερα την ενημέρωση στο 4.0 έχει κάποια bugs μακάρι να διορθωθούν άμεσα. ερώτηση σας κάνει κ σε εσάς ένα λαγκαρισμα στο πληκτρολόγιο όταν ανεβαίνει για να γράψετε? ( έχω gestures και το έχω βάλει υπερυψωμένο)

 

ναι ενα ελαφρυ λαγκαρισμα κανει στην εναλλαγή εικονων κ στην εμφάνιση/αποκρυψη του πληκτρολογίου αλλα είναι πολυ ελαχιστο.

παρα πολυ καλή μπαταρια!8.30+ sot

3 ώρες πριν, PanosXar said:

 

Δλδ το κατάλαβες από την αύξηση της θερμοκρασίας μόνο ? Η σου έκανε κ άλλα πράγματα ? Πχ Lag , δεν φορτιζε , δεν είχε καλό σήμα κτλ ? Η ήταν μπαμ κ κάτω?

Καθαρά ενημερωτικά σε ρωτάω μήπως προλάβουμε τίποτα άμα συμβεί και σε κάποιον από εμάς.

Γιατί προσωπικά έχω απίστευτο όγκο φωτογραφιών εφαρμογών και σημειώσεων.  backup δεν έχω πάρει γιατί παλευα με την εφαρμογή της oppo και δεν μου ετρεξε ποτέ.

By the way άμα ξέρει κάποιος καμία καλή εφαρμογή για συγχρονισμό backup κτλ πείτε μου !! Ευχαριστώ! 

 

 

 

το κινητο απο την ημερα που το εβγαλα απο το κουτι δν ειχε τοσο καλή απόκριση,οχι τοσο καλη αισθηση στο σκλοράρισμα και γενικα ειχα ξενερωσει με την αγορα ...αλλα μετα απο λιγο καιρο το συνηθισα κ λεω ετσι ειναι ...συν τις θεμροκρασιες.δν εδωσε αλλη προειδοποίηση και δυστυχως και εγω εχασα πολλες φωτογραφιες και αρχεία τα οποια καποια ήταν τις δουλειάς...παρε backup οπωσδήποτε.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

όποιος δεν έχει κάνει την ενημέρωση για μένα καλύτερα να περιμένει μέχρι να βγει η stable έκδοση. έχει κάποια ενοχλητικά bugs που δεν τα είχε πριν. έχω απογοητευτεί με την αυτόματη φωτεινότητα, από πριν ήταν χάλια που το βράδυ έπεφτε τέρμα και δεν έβλεπες τίποτα, τώρα όμως πέφτει και σε σκιά ακόμα πολύ χαμηλά με αποτέλεσμα να την ανεβάζω μόνος μου γιατί δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε μένα το beta update κι όπως κι εσείς δεν είχα δηλώσει συμμετοχή στο beta program.

Μάλλον δεν θα το βάλω, υπομονή. Έκανα Turn Off και το Auto Download over WiFi, manually μόνο.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Και σε μένα φάνηκε σήμερα το πρωί η beta. Επειδη κι εγώ θα περιμένω κάποια stable έκδοση, τώρα που είναι προς download η beta θα φανεί όταν βγει καποια αλλη; Ποια εφαρμογή πρέπει να κάνω εκκαθάριση ώστε να φύγει η ενημέρωση για την beta?

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβγαλε και σε μένα την ενημέρωση. Με τρώει το χέρι μου να τη δοκιμάσω είναι η αλήθεια. Εκτός από το μικρό λαγκ στο πληκτρολόγιο έχουμε κάποιο άλλο σημαντικό bug?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και σε εμένα beta, έχει κάνει κανείς το update? ενημερώστε για bug οποίος έχει δει κάτι.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα όλοι πήραμε την beta έκδοση σήμερα.

Αλλά με αυτά που διαβάζω άλλοι δεν έχουνε θέμα και άλλοι έχουν.

Εδώ πχ αναφέρει μέχρι κ θέμα επίδοσης της συσκευής. Με μια γρήγορη αναζήτηση θα βρείτε κ άλλες αναφορές. Οπότε δεν νομίζω να κάνω το βήμα. 

https://c.realme.com/in/post-details/1608497875715624960

 

Έχω την ίδια απορία όμως όπως ο steliossamos , πως θα πάρουμε stable όταν βγει όσο έχουμε σε αναμονή την beta? Θα αντικατασταθεί αυτόματα ? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PanosXar said:

 

Έχω την ίδια απορία όμως όπως ο steliossamos , πως θα πάρουμε stable όταν βγει όσο έχουμε σε αναμονή την beta? Θα αντικατασταθεί αυτόματα ? 

Το πώς κάνεις clear  το update τo βρήκα(βέβαια σύντομα θα το ξαναπεταξει φαντάζομαι στον επόμενο έλεγχο που θα κάνει..)

Εγώ σκέφτομαι ότι θα πρέπει κάπως να μάθουμε ότι βγήκε η stable, θα καθαρίσουμε την beta και μετά θα μας την πετάξει..

 

Λέω εγώ τώρα...

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, steliosamos said:

Το πώς κάνεις clear  το update τo βρήκα(βέβαια σύντομα θα το ξαναπεταξει φαντάζομαι στον επόμενο έλεγχο που θα κάνει..)

Πώς το κάνεις ? Διαγραφή δεδομένων του dynamic system updates ? Γιατί εγώ το δοκίμασα και δεν έφυγε ! Για δώσε τα φώτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών/(3 dots πάνω δεξιά)/εμφάνιση συστήματος , βρίσκεις την Ενημέρωση Λογισμικού και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

 

Ωστόσο σύντομα θα στο ξαναπεταξει.εμενα ήδη...

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

αυτά που έχω παρατηρήσει εγώ είναι: 1) η αυτόματη φωτεινότητα ακόμα και σε σκιά μειώνεται πολύ και δεν βλέπεις 2) οι αθορυβες γνωστοποιήσεις δεν είναι πια αθορυβες, σου λέει αθορυβες και φαίνονται κανονικά 3) έχω σε ανύψωση το πληκτρολόγιο και κάνει ένα λαγκ μόλις ανεβαίνει. αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής αν κάποιος δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, το πληκτρολόγιο κανονικά με τα βελάκια από κάτω ή δεν το έχει σε ανύψωση (εγώ έχω gestures) ας την κάνει δεν θα καταλάβει κάποια διαφορά στα bugs. το χειρότερο για εμένα είναι η φωτεινότητα επειδή έχω αυτόματη και πριν την ενημέρωση το βράδυ έπεφτε πάρα πολύ σε σημείο να μην βλέπεις. από θέμα απόδοσης αυτό που έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές παλιά χωρίς να τις κλείσω ενώ έβγαινα πχ στην αρχική μόλις πατούσα να ανοίξουν παλι άνοιγαν αμέσως, τώρα θα μου τις φορτώσει για λίγα δεύτερα. στο realme.com πολλοί λένε ότι έχει πέσει η απόδοση και η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα...από θέμα μπαταρίας δεν κατάλαβα διάφορα.

 

Edited by sio123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...