Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, vision72 said:

μου απεγκατέστησε ένα πρόγραμμα αφότου τελείωσε η ενημέρωση και δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω πάλι...

μπορεί να δει ένας με την c08 αν μπορεί να το εγκαταστήσει από play store και να μου πει;

είναι το "TMS tasks"

εμενα με την c.08 δν λειτουργουν σωστα καποιες εφαρμογές....τα νευρα μας σπανε 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vision72 said:

μου απεγκατέστησε ένα πρόγραμμα αφότου τελείωσε η ενημέρωση και δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω πάλι...

μπορεί να δει ένας με την c08 αν μπορεί να το εγκαταστήσει από play store και να μου πει;

είναι το "TMS tasks"

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση..

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτήση: εχετε κ αλλοιl προβλημα με ειδοποιησεις απο εφαρμογες με την c.08?

για.ν δω αν φταιει η ενημερωση η μητρικη π μ αλλαξανε γτ βλεπω κ αλλη συμπεριφορά του κινητου σε σχέση με πρίν...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτήση: εχετε κ αλλοιl προβλημα με ειδοποιησεις απο εφαρμογες με την c.08?
για.ν δω αν φταιει η ενημερωση η μητρικη π μ αλλαξανε γτ βλεπω κ αλλη συμπεριφορά του κινητου σε σχέση με πρίν...
Δεν έχω δει καμία διαφορά ....σε καμία εφαρμογή

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ,κανένα πρόβλημα με ειδοποιήσεις. Άμα δεν έκλεισες τίποτα κατά λάθος κάνε καμία επανεκκίνηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό, το οποίο κατά τα άλλα είναι τέλειο.
Όταν συνδέεται στο αυτοκίνητο με το multimedia του αυτοκινήτου, έρχονται οι κλήσεις κανονικά, φαίνεται στην οθόνη του αυτοκινήτου, πατάω το πλήκτρο απάντησης, αλλά μου ξεκινάει τον ήχο στο τηλέφωνο και όχι μέσω της ανοικτής ακρόασης του αυτοκινήτου (ενώ βλέπεις στην οθόνη του αυτοκινήτου τις λεπτομέρειες κλήσης κλπ).
Ο ήχος ξεκινάει μονίμως από το τηλέφωνο και πρέπει χειροκίνητα μέσω του τηλεφώνου να το γυρίσεις στο bluetooth.

Έκανα αποσύνδεση συσκευών από bluetooth, ξανά νέα σύνδεση, τιποτα. Το πρόβλημα παραμένει.
Εντωμεταξύ αυτό συμβαίνει τους τελευταίους 2 μήνες, ενώ τον πρώτο καιρό δεν το είχε αυτό το πρόβλημα. Μάλλον με κάποια ενημέρωση τον Ιούλιο-Αυγουστο έγινε.

Έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω; Θέλω να αποφύγω δοκιμές τύπου επαναφοράς εργοστασιακών δεδομένων και στήσιμο από την αρχή αν γίνεται.
 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, d800 said:

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό, το οποίο κατά τα άλλα είναι τέλειο.
Όταν συνδέεται στο αυτοκίνητο με το multimedia του αυτοκινήτου, έρχονται οι κλήσεις κανονικά, φαίνεται στην οθόνη του αυτοκινήτου, πατάω το πλήκτρο απάντησης, αλλά μου ξεκινάει τον ήχο στο τηλέφωνο και όχι μέσω της ανοικτής ακρόασης του αυτοκινήτου (ενώ βλέπεις στην οθόνη του αυτοκινήτου τις λεπτομέρειες κλήσης κλπ).
Ο ήχος ξεκινάει μονίμως από το τηλέφωνο και πρέπει χειροκίνητα μέσω του τηλεφώνου να το γυρίσεις στο bluetooth.

Έκανα αποσύνδεση συσκευών από bluetooth, ξανά νέα σύνδεση, τιποτα. Το πρόβλημα παραμένει.
Εντωμεταξύ αυτό συμβαίνει τους τελευταίους 2 μήνες, ενώ τον πρώτο καιρό δεν το είχε αυτό το πρόβλημα. Μάλλον με κάποια ενημέρωση τον Ιούλιο-Αυγουστο έγινε.

Έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω; Θέλω να αποφύγω δοκιμές τύπου επαναφοράς εργοστασιακών δεδομένων και στήσιμο από την αρχή αν γίνεται.
 

Όταν κατεβάσεις τις ειδοποιήσεις 2 φορές, δηλαδή να φαίνονται 4 γραμμές ειδοποιήσεων πάνω πάνω γράφει media output. Λογικά αν επιλέξεις το bluetooth του αυτοκινήτου θα πηγαίνει ο ήχος εκεί κάθε φορά που συνδέεται.

Realme-UI-3-Notification-Drawer.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και shot in the dark, η ερώτηση είναι για άτομα που χρησιμοποιούν 2 SIM κάρτες ταυτόχρονα της ΙΔΙΑΣ εταιρείας...

Εχετε παρατηρήσει καλύτερο σήμα (ομιλια/data) στην θέση 1 αντί της θέσης 2 της SIM ή είναι η ιδέα μου?

Και οι 2 μου SIM ειναι Wind, καμία από τις 2 δεν είναι για 5G οπότε αυτό το βγάζουμε έξω απο την εξίσωση (μέχρι 4G και οι 2).

ΥΓ: ακόμα ειμαι με την C07

Edited by fommof
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, d800 said:

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό, το οποίο κατά τα άλλα είναι τέλειο.
Όταν συνδέεται στο αυτοκίνητο με το multimedia του αυτοκινήτου, έρχονται οι κλήσεις κανονικά, φαίνεται στην οθόνη του αυτοκινήτου, πατάω το πλήκτρο απάντησης, αλλά μου ξεκινάει τον ήχο στο τηλέφωνο και όχι μέσω της ανοικτής ακρόασης του αυτοκινήτου (ενώ βλέπεις στην οθόνη του αυτοκινήτου τις λεπτομέρειες κλήσης κλπ).
Ο ήχος ξεκινάει μονίμως από το τηλέφωνο και πρέπει χειροκίνητα μέσω του τηλεφώνου να το γυρίσεις στο bluetooth.

Έκανα αποσύνδεση συσκευών από bluetooth, ξανά νέα σύνδεση, τιποτα. Το πρόβλημα παραμένει.
Εντωμεταξύ αυτό συμβαίνει τους τελευταίους 2 μήνες, ενώ τον πρώτο καιρό δεν το είχε αυτό το πρόβλημα. Μάλλον με κάποια ενημέρωση τον Ιούλιο-Αυγουστο έγινε.

Έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω; Θέλω να αποφύγω δοκιμές τύπου επαναφοράς εργοστασιακών δεδομένων και στήσιμο από την αρχή αν γίνεται.
 

Στο δικό μου όταν με καλούν απαντώ από το Huawei GT2 ρολόι. Μεταφέρεται άμεσα η ομιλία σε αυτό αν επιλέξω να απαντήσω από αυτό. Το ίδιο και στο multimedia του αυτοκινήτου. Ολα αυτά χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 5:31 ΜΜ, Arinos said:

Όταν κατεβάσεις τις ειδοποιήσεις 2 φορές, δηλαδή να φαίνονται 4 γραμμές ειδοποιήσεων πάνω πάνω γράφει media output. Λογικά αν επιλέξεις το bluetooth του αυτοκινήτου θα πηγαίνει ο ήχος εκεί κάθε φορά που συνδέεται.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 11:04 ΠΜ, elteo said:

Στο δικό μου όταν με καλούν απαντώ από το Huawei GT2 ρολόι. Μεταφέρεται άμεσα η ομιλία σε αυτό αν επιλέξω να απαντήσω από αυτό. Το ίδιο και στο multimedia του αυτοκινήτου. Ολα αυτά χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση.

Το ίδιο συνέβαινε όταν είχα το GT2, το οποίο όμως μετά από 3 χρόνια χάλασε το touch screen. Πήρα το Honor GS Pro.
Νομίζω από τότε που έκανα την αλλαγή, άρχισε το θέμα. Θα δοκιμάζω την προταση του Arinos για χειροκίνητη προτεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το γνήσιο καλώδιο φόρτισης γιατί το δικό του έχει χαλαρώσει και βγαίνει;Η έστω κάποιο παρόμοιο γρήγορο.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το γνήσιο καλώδιο φόρτισης γιατί το δικό του έχει χαλαρώσει και βγαίνει;Η έστω κάποιο παρόμοιο γρήγορο.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


https://smart4all.com.gr

Αντιπρόσωπος.
Αλλιώς από σκρουτζ αν κάνει.

https://www.skroutz.gr/s/31203849/Realme-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-1m.html?from=listing
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2022 at 5:39 ΜΜ, food_1 said:

Καλησπέρα.Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το γνήσιο καλώδιο φόρτισης γιατί το δικό του έχει χαλαρώσει και βγαίνει;Η έστω κάποιο παρόμοιο γρήγορο.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε μου πάντως στην προηγούμενη σελίδα έγραψα αυτό. Αν δεν κολλάς στην ταμπέλα "γνήσιο", χτύπα το αυτό που πήρα. Το χρησιμοποιώ καθημερινά με τον original φορτιστή και φορτίζει όσο γρήγορα φορτίζει και με το αρχικό καλώδιο της συσκευασίας του κινητού. Όσο για το κούμπωμα, μπορώ να πω ότι κουμπώνει απλά υπέροχα, σφιχτά. Ο χρόνος θα δείξει πότε θα χαλαρώσει, αλλά έτσι όπως κουμπώνει, μου δείχνει ότι θα αργήσει να συμβεί.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάντως στην προηγούμενη σελίδα έγραψα αυτό. Αν δεν κολλάς στην ταμπέλα "γνήσιο", χτύπα το αυτό που πήρα. Το χρησιμοποιώ καθημερινά με τον original φορτιστή και φορτίζει όσο γρήγορα φορτίζει και με το αρχικό καλώδιο της συσκευασίας του κινητού. Όσο για το κούμπωμα, μπορώ να πω ότι κουμπώνει απλά υπέροχα, σφιχτά. Ο χρόνος θα δείξει πότε θα χαλαρώσει, αλλά έτσι όπως κουμπώνει, μου δείχνει ότι θα αργήσει να συμβεί.
Μπορείς να το στείλεις ολόκληρο γιατί δεν το ανοίγει;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, food_1 said:

Μπορείς να το στείλεις ολόκληρο γιατί δεν το ανοίγει;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.aliexpress.com/item/1005003323744632.html

Αυτό έχει στο λίνκ .

Αλλά και αυτό από το σκρούτζ, λέει κάποιος στα σχόλια πως κάνει γρήγορη φόρτιση. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το πήρα για να δούμε.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό από την Κίνα ή από το Σκρουτζ πήρες;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από το Σκρουτζ ήταν ένα απλό καλώδιο μου το έστειλαν 2 φορές το ίδιο και τελικά μου κάναν επιστροφή χρημάτων αυτό από την Κίνα παραγγειλα τώρα.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από το Σκρουτζ ήταν ένα απλό καλώδιο μου το έστειλαν 2 φορές το ίδιο και τελικά μου κάναν επιστροφή χρημάτων αυτό από την Κίνα παραγγειλα τώρα.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν έχω τη συσκευή, αλλά ο αντιπρόσωπος δεν έχει καλώδιο; Ρώτησε κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται τον επόμενο μήνα το Realme UI4.0 με το Android 13 ή πήρε αναβολή?

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έσπασε το πισω κάλυμμα σε γκρι ειναι. Ξέρει κανείς που μπορω να το βρω γνησιο; 
https://smart4all.com.gr/contact/
Αντιπρόσωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...