Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και πάλι.

Να δώσω μόνο λίγο feedback όσον αφορά την αγορά καλωδίων κατάλληλων για γρήγορη φόρτιση που συζητούνταν στις προηγούμενες σελίδες...

Μου ήρθε σήμερα από aliexpress αυτό το καλώδιο (το 1m πήρα). Πριν λίγο το έβαλα για φόρτιση και φόρτισε όσο γρήγορα φορτίζει και με το καλώδιο που είχε μέσα το κινητό. Για να μιλήσω με νούμερα, φόρτισε από το 28% (ίσως και λίγο λιγότερο) στο 100% σε 34 λεπτά, το φυσιολογικό δηλαδή.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολη την παρεα...μετα απο 6 μηνες περιπου το κινητο σημερα εγινε τουβλο...ενω σερφαρα στον chrome κολλησε κ μετα εκλεισε και δν ξανανοιξε ποτε...δοκιαμσα οτι ηξερα κ δν ηξερα.πρωτη φορα μ συμβαίνει.που το παμε για σερβις; έχει αγοραστεί απο σκρουτζμαγαζο αρα ν το παω πρωτα για διαγνωση κ μετα βλεπουμε...με απογοήτευσε η realme 

update:το πηγα στην smart4all και το αφησα και μου ειπαν θ με ειδοποιήσουν...άγνωστο το πότε 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/8/2022 at 8:06 ΜΜ, kommatias_3 said:

καλησπέρα σε ολη την παρεα...μετα απο 6 μηνες περιπου το κινητο σημερα εγινε τουβλο...ενω σερφαρα στον chrome κολλησε κ μετα εκλεισε και δν ξανανοιξε ποτε...δοκιαμσα οτι ηξερα κ δν ηξερα.πρωτη φορα μ συμβαίνει.που το παμε για σερβις; έχει αγοραστεί απο σκρουτζμαγαζο αρα ν το παω πρωτα για διαγνωση κ μετα βλεπουμε...με απογοήτευσε η realme 

update:το πηγα στην smart4all και το αφησα και μου ειπαν θ με ειδοποιήσουν...άγνωστο το πότε 

Έχουμε νεότερα;

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω στις ρυθμίσεις-μπαταρία την βελτιστοποίηση σε αυτόματη.Αυτό γίνεται για καθε εφαρμογή ξεχωριστά.Χωρίς να καταλάβω πώς γυρνάει μόνο του στο Ερώτηση Πάντα.Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν λειτουργεί η βελτιστοποίηση την νύχτα , την επιλέγεις αλλά βλέπω ότι δεν κάνει τίποτα. Ενώ πριν πηγενε μέχρι 85 στους 12 και σου έλεγε στις 6 θα πάει 100.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 9:26 ΠΜ, areace said:

Έχουμε νεότερα;

μετα απο 13 μερες στο σέρβις πηρα ένα τηλέφωνο προχθες την Παρασκευή και μου ειπαν ότι προχωράει το σέρβις...ρωτησα τι εχει ;δν μ απαντησαν... αναμονή 

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

   Καλησπέρα σε όλους,

   Μπήκα θεωρώντας πως θα συναντήσω πολλά παράπονα σχετικά με τις ειδοποιήσεις ωστόσο φαίνεται πως το αντιμετωπίζω μόνο εγώ!!!

   Γενικά δεν υπάρχει συγχρονισμός και μπορεί να μου έρθουν 5-6 ειδοποιήσεις για mail μαζί, είτε σε άσχετο χρόνο είτε μόλις μπω στο gmail. 

   Για ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της xiaomi home (έχω κάμερες κλπ) ούτε κουβέντα. Μόνο τα 5-10 πρώτα λεπτά αφού ανοίξω την εφαρμογή. Μετά βουβαίνεται και τα βλέπω μόνο αν ξαναμπώ στην εφαρμογή. Αλλά εκεί το καταλαβαίνω αφού ίσως πρέπει να έχεις κινητό xiaomi για να λειτουργήσει σωστά. Όταν είχα μια χαρά δούλευε η εφαρμογή. 

   Αντιμετωπίζει κανείς κάτι αντίστοιχο και (ιδανικά) πως το έλυσε;   

 

   Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos Filippakis said:

   Καλησπέρα σε όλους,

   Μπήκα θεωρώντας πως θα συναντήσω πολλά παράπονα σχετικά με τις ειδοποιήσεις ωστόσο φαίνεται πως το αντιμετωπίζω μόνο εγώ!!!

   Γενικά δεν υπάρχει συγχρονισμός και μπορεί να μου έρθουν 5-6 ειδοποιήσεις για mail μαζί, είτε σε άσχετο χρόνο είτε μόλις μπω στο gmail. 

   Για ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της xiaomi home (έχω κάμερες κλπ) ούτε κουβέντα. Μόνο τα 5-10 πρώτα λεπτά αφού ανοίξω την εφαρμογή. Μετά βουβαίνεται και τα βλέπω μόνο αν ξαναμπώ στην εφαρμογή. Αλλά εκεί το καταλαβαίνω αφού ίσως πρέπει να έχεις κινητό xiaomi για να λειτουργήσει σωστά. Όταν είχα μια χαρά δούλευε η εφαρμογή. 

   Αντιμετωπίζει κανείς κάτι αντίστοιχο και (ιδανικά) πως το έλυσε;   

 

   Ευχαριστώ. 

Εμένα έφτιαξε αν πάω εδώ στο υπομενού μέσα στην μπαταρία

Screenshot_2022-09-13-15-26-27-40_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε κάποια εφαρμογή για να μπορώ να δουλέψω καλύτερα την υπερευρυγώνια κάμερα του..?

Με ενδιαφέρει π.χ. σε λήψη κάποιων κτιρίων να κάνω λήψη στα 0,8x και όχι στα 0,6x που μόνο έχει ως ρύθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι με c_07

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η λειτουργία "οδος" στην κάμερα τι ακριβώς κάνει; Δεν καταλαβαίνω

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της εταιρίας είναι μηνιαία updates τους πρώτους 6 μήνες από την κυκλοφορία του μοντέλου και μετά κάθε 2 μήνες. Αυτό γίνεται και στις 2 συσκευές που έχω και έχει απαντηθεί επίσημα και στο community. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παραπονιέμαι, μια χαρά είναι το κινητό!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 23 μερες στο service επιτελους πηρα το κινητο κ παλι στα χερια μου...αλλαξανε μητρικη τελικα.

το νιωθω λιγο διαφορετικά το κινητο αλλα πιστεύω θα στρωσει...οχι τοσο σμουυυυθ!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ήρθε ενημέρωση η C.08

επιτέλους πρωτη αλλαγη π βλεπω διορθωσαν κατα πολυ την σκοτεινη λειτουργια...σωστη αντιθεση και φαινονται πολύ ωραία τωρα

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ήρθε ενημέρωση η C.08
επιτέλους πρωτη αλλαγη π βλεπω διορθωσαν κατα πολυ την σκοτεινη λειτουργια...σωστη αντιθεση και φαινονται πολύ ωραία τωρα
Αφού έχει ήδη προσαρμογή στην αντίθεση.....τι καινούργιο προσέθεσαν;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, karamazof53 said:

Αφού έχει ήδη προσαρμογή στην αντίθεση.....τι καινούργιο προσέθεσαν;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ναι το ξερω ,απλα εγω π εχω ασπρο φοντο για ταπετσαρια σε σκοτεινη  τα γραμματα πλεον μου τ βγαζει πιο ευδιακριτα και μεσα στις εφαρμογες οι ειδοποιήσεις στην γραμμη κατάστασης πλεον φαίνονται πριν δν φαινοντουσαν καλα..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω ,απλα εγω π εχω ασπρο φοντο για ταπετσαρια σε σκοτεινη  τα γραμματα πλεον μου τ βγαζει πιο ευδιακριτα και μεσα στις εφαρμογες οι ειδοποιήσεις στην γραμμη κατάστασης πλεον φαίνονται πριν δν φαινοντουσαν καλα..
Άλλες αλλαγές; Σε μένα ακόμη δεν ήρθε η ενημέρωση.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, karamazof53 said:

Άλλες αλλαγές; Σε μένα ακόμη δεν ήρθε η ενημέρωση.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

οχι δν βλεπω κατι αλλο προς το παρον ολα το ιδιο κ φυσικα ενημερωση ασφαλειας 9/2022

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 5:01 ΜΜ, elteo said:

τώρα που το λες όντως έχουν μείνει πίσω :classic_dry:

Έσκασε σήμερα update. 😛

Κατευθείαν από Ιουλίου σε security update Σεπτεμβρίου, ευτυχώς.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

μου απεγκατέστησε ένα πρόγραμμα αφότου τελείωσε η ενημέρωση και δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω πάλι...

μπορεί να δει ένας με την c08 αν μπορεί να το εγκαταστήσει από play store και να μου πει;

είναι το "TMS tasks"

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...