Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Novalis said:

Καλησπέρα παίδες.

Με το service, τί γίνεται; Μετά από σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα επισημο σερβις εδώ Θεσ/νίκη, δεν υπάρχει;; Βλέπω ότι εισάγεται επίσημα μόνο το 12άρι, άρα αν πάρει κάποιος αυτό με τα 8gb ram, τότε είναι ξεκρέμαστος με το service ακόμα και Αθήνα;

Επίσης η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο πώς είναι; π.χ. σε σχέση με το s21 ας πούμε.

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

 

καλησπερα επισημο σερβισ στη θεσ/νικη δεν υπαρχει αλλα εγω που επικοινωνω για δικο μου θεμα με το κινητο (σπασιμο στο τζαμακι της καμερας) να επιμενεις στο τηλερωνο διοτι στα email απαντανε δυσκολα αλλα στο τηλεφωνο ειναι κομπλε.το κακο ειναι οτι οτι χρειαστεις πρεπει να το στειλεις να περασει απο τα χερια των τεχνικων να αναγνωριστει η βλαβη ,μετα να σου παραγγειλουν ανταλλακτικο η οτι αλλο χρειαστει και μετα να γινει.εγω που μενω αθηνα το πηγα το ειδαν μου ειπαν θα ερθει το ανταλλακτικο σε 20 μερες πηρα το κινητο μου και θα τους το παω τωρα που ηρθε.γενικα ειναι καλο σερβισ απλα υπαρχει διαδικασια δηλαδη αν τους πεις π.χ εχω ενα θεμα με το software θα σου πουν ναι αλλα πρεπει να το δουμε πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karamo90 said:

καλησπερα επισημο σερβισ στη θεσ/νικη δεν υπαρχει αλλα εγω που επικοινωνω για δικο μου θεμα με το κινητο (σπασιμο στο τζαμακι της καμερας) να επιμενεις στο τηλερωνο διοτι στα email απαντανε δυσκολα αλλα στο τηλεφωνο ειναι κομπλε.το κακο ειναι οτι οτι χρειαστεις πρεπει να το στειλεις να περασει απο τα χερια των τεχνικων να αναγνωριστει η βλαβη ,μετα να σου παραγγειλουν ανταλλακτικο η οτι αλλο χρειαστει και μετα να γινει.εγω που μενω αθηνα το πηγα το ειδαν μου ειπαν θα ερθει το ανταλλακτικο σε 20 μερες πηρα το κινητο μου και θα τους το παω τωρα που ηρθε.γενικα ειναι καλο σερβισ απλα υπαρχει διαδικασια δηλαδη αν τους πεις π.χ εχω ενα θεμα με το software θα σου πουν ναι αλλα πρεπει να το δουμε πρωτα.

Καλημέρα και ευχαριστώ για την πληροφορία. Οπότε το service είναι όντως θέμα. Βέβαια αχρείαστο να είναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις, είναι ένα έξτρα άγχος κι αυτό. Εγώ που ψάχνω midrange με καλή μπαταρία, φωτεινή στην ηλιοφάνεια οθόνη και καλό gps, το έχω στα υπόψιν, αυτό και το a52s. Για να πω  την αλήθεια προτιμώ το realme, στο μόνο που υστερεί είναι η αδιαβροχοποίηση, στα υπόλοιπα είναι μάλλον καλύτερο από το a52s.

Γνωρίζει κανείς για πόσο χρονικό διάστημα θα παίρνει αναβαθμίσεις και ενημερώσεις ασφαλείας το realme;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Novalis said:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την πληροφορία. Οπότε το service είναι όντως θέμα. Βέβαια αχρείαστο να είναι αλλά ποτέ δεν ξέρεις, είναι ένα έξτρα άγχος κι αυτό. Εγώ που ψάχνω midrange με καλή μπαταρία, φωτεινή στην ηλιοφάνεια οθόνη και καλό gps, το έχω στα υπόψιν, αυτό και το a52s. Για να πω  την αλήθεια προτιμώ το realme, στο μόνο που υστερεί είναι η αδιαβροχοποίηση, στα υπόλοιπα είναι μάλλον καλύτερο από το a52s.

Γνωρίζει κανείς για πόσο χρονικό διάστημα θα παίρνει αναβαθμίσεις και ενημερώσεις ασφαλείας το realme;

για 2-3 χρονια κινητο ,πολυ γρηγορο ,πολυ ομορφο με πολλες υπηρεσιες και τετοια τιμη για τα 128 gb (εγω εχω παρει τα 256 και παλι τελειο στη τιμη) για εμενα παρε αυτο.απο εκει και περα αν θες να σκεφτεσαι service,ανταλλακτικα ,επιλογες σε θηκες και αλλα παρε το a52s αν και για εμενα οτι εχει s στο τελος μου φαινεται λιγο πιο κατω σε αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Always on display

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος για την αγορά του τηλεφώνου. Να ρωτήσω κάτι λίγο πριν προχωρήσω.
Μπορώ να κάνω duplicate οποιαδήποτε εφαρμογή ή υπάρχει περιορισμός σε αυτό;

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος για την αγορά του τηλεφώνου. Να ρωτήσω κάτι λίγο πριν προχωρήσω.
Μπορώ να κάνω duplicate οποιαδήποτε εφαρμογή ή υπάρχει περιορισμός σε αυτό;

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δυστυχώς υπάρχει περιορισμός , μόνο βασικές εφαρμογές όπως Viber, Facebook, Google pay, και μερικές άλλες. Μπορείς να βάλεις όμως εφαρμογή για double app .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα το 12/256 μετα απο το mi note 10 Που ειχα 2 χρονια καλη καμερα δεν λεω το προβλημα μου ειναι οτι εκανε σχεδον μια ωρα να φορτιση με το δικο του φορτιστή και με δικο μου καλώδιο 2 μετρα και το αλλο προβλιμα που εχω δεν αναβει το δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθονη οταν ειναι κλειδωμένη δλδ πρεπει να πατήσω το power button και μετα να βαλω το δαχτυλικο αποτύπωμα ξερει κανεις τι πεζει? παντως το κινητο παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει περιορισμός , μόνο βασικές εφαρμογές όπως Viber, Facebook, Google pay, και μερικές άλλες. Μπορείς να βάλεις όμως εφαρμογή για double app .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το πρόβλημα μου είναι ότι χρειάζομαι clone την εφαρμογή της εθνικής Τράπεζας. Πιστεύω να λειτουργεί με κάποια εφαρμογή double app. Επίσης κάτι τελευταίο. Υποστηρίζει το τηλέφωνο volte ταυτόχρονα και στις 2 sim?

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το πρόβλημα μου είναι ότι χρειάζομαι clone την εφαρμογή της εθνικής Τράπεζας. Πιστεύω να λειτουργεί με κάποια εφαρμογή double app. Επίσης κάτι τελευταίο. Υποστηρίζει το τηλέφωνο volte ταυτόχρονα και στις 2 sim?

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ την χρειάζομαι clone μερικές εφαρμογές από τράπεζες , αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη εκτός αν μας πει κανένας φίλος πώς λειτουργούν αυτές οι εφαρμογές.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως και το μοναδικό που με κάνει διστακτικό για να το αγοράσω. Μακάρι να υπάρχει κάποιος να μας πει πως γίνεται μέσω τρίτης εφαρμογής αξιόπιστα. Σχετικά με το volte ξέρουμε αν υποστηρίζει ταυτόχρονα και τις 2 sim? Έχω cosmote και wind.

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, entasis62 said:

Καλησπερα σημερα πηρα το 12/256 μετα απο το mi note 10 Που ειχα 2 χρονια καλη καμερα δεν λεω το προβλημα μου ειναι οτι εκανε σχεδον μια ωρα να φορτιση με το δικο του φορτιστή και με δικο μου καλώδιο 2 μετρα και το αλλο προβλιμα που εχω δεν αναβει το δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθονη οταν ειναι κλειδωμένη δλδ πρεπει να πατήσω το power button και μετα να βαλω το δαχτυλικο αποτύπωμα ξερει κανεις τι πεζει? παντως το κινητο παει σφαιρα

ενταξει το έλυσα το προβλημα με το δαχτυλικό ελπιζω να μην μου τρωει πολλα MB γιατι στη δουλεια δεν εχουμε wifi απο χτες μεχρι σημερα 73% η μπαταρια 

Edited by entasis62
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.επειδη δεν εχω ξανακανει κατι παρομοιο θα ηθελα επειδη το συγκεκριμενο κινητο δεν εχει led ειδοποιησεις μια λυση απο app που χρησιμοποιησε καποιος και αν μπορει και θελει τα settings του.ειναι αρκετα ενοχλητικο να μην εχεις ειδοποιησεις led και το aod τρωει μπαταρια αρκετη.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, karamo90 said:

καλησπερα και παλι.επειδη δεν εχω ξανακανει κατι παρομοιο θα ηθελα επειδη το συγκεκριμενο κινητο δεν εχει led ειδοποιησεις μια λυση απο app που χρησιμοποιησε καποιος και αν μπορει και θελει τα settings του.ειναι αρκετα ενοχλητικο να μην εχεις ειδοποιησεις led και το aod τρωει μπαταρια αρκετη.

 

Σας ευχαριστω

εγω προς το παρων δουλευω το aodnotify εχω βαλει το led γυρω απο την καμερα να αναβοσβηνει καλό απλα οταν ερχεται ειδοποιηση δεν δουλευει το δακτυλικο αποτύπωμα δλδ πρεπει να πατήσω το power button και μετα ανάβει 

 

Edited by entasis62
Link to comment
Share on other sites

παιδεια ποσο σας βγαζει η μπαταρια? εμενα σχεδόν μια μερα έκδοση 12/256 με χαμηλή φωτεινότητα dark mode 60hz οθονη και wifi περίμενα να μου βγαζει μιάμιση πιο πολλυ ειμαι φβ ινστα αντε και λιγο youtube το mi note 10 μου βγαζε μιάμιση μερα απλα αυτο ειναι πολλυ γρηγορο μου θυμίζει one plus τοσο γρηγορα που παει

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 11:57 ΜΜ, entasis62 said:

 το προβλημα μου ειναι οτι εκανε σχεδον μια ωρα να φορτιση με το δικο του φορτιστή και με δικο μου καλώδιο 2 μετρα

Εαν και με το δικό του καλώδιο/φορτιστή κάνει τόση ώρα να φορτίσει, μίλησε και με το service,γιατί όντως δεν πρέπει να κάνει τόση ώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, OwlOfChaos said:

Εαν και με το δικό του καλώδιο/φορτιστή κάνει τόση ώρα να φορτίσει, μίλησε και με το service,γιατί όντως δεν πρέπει να κάνει τόση ώρα.

με το δικο του καλώδιο τελικα φόρτισε παρα πολύ γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, OwlOfChaos said:

Εαν και με το δικό του καλώδιο/φορτιστή κάνει τόση ώρα να φορτίσει, μίλησε και με το service,γιατί όντως δεν πρέπει να κάνει τόση ώρα.

Οι τεχνολογίες φορτησεις τον realme oneplus vivo κτλ θέλουν και τα δικά τους καλώδια, δεν υποστηρίζουν όλα τα καλώδια της τεχνολογίες φορτίσεις από της παραπάνω εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2022 at 2:29 ΠΜ, evoluti0n said:

Οι τεχνολογίες φορτησεις τον realme oneplus vivo κτλ θέλουν και τα δικά τους καλώδια, δεν υποστηρίζουν όλα τα καλώδια της τεχνολογίες φορτίσεις από της παραπάνω εταιρίες

Απο που μπορουμε να βρουμε τα ιδια καλωδια ν'αγορασουμε για να εχουμε κανενα back up?

Τα πουλαει η Realme?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να διαγράψω αυτό εδώ τον χώρο στο κινητό ? 

Δεν δίνει πρόσβαση και βλέπω ανεβαίνει μέρα με την ημέρα.

Δοκιμασα από διάφορες εφαρμογές.

Και βασικά τι περιέχει στο other?  αρχεία από εγκαταστάσεις λογισμικού κ αλλά τέτοια ?  Μπορεί να διαγραφεί κάπως από recovery mode ? 

 

IMG_20220505_161915.jpg

Link to comment
Share on other sites

To other είναι η προσωρινή μνήμη - cache των εφαρμογών. Αν καθαρίσεις κάποια εφαρμογή θα δεις ότι θα μειώνεται το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, WPerty said:

To other είναι η προσωρινή μνήμη - cache των εφαρμογών. Αν καθαρίσεις κάποια εφαρμογή θα δεις ότι θα μειώνεται το μέγεθος.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω cache, το έκανα σε αρκετές και ελευθέρωσε μόνο 500MB πάνω κάτω. Αφού είναι cache μήπως υπολογίζει  μέσα σε αυτά και τα 7 GB από την επέκταση RAM που του έχω ? 

Link to comment
Share on other sites

 
Δοκίμασα να καθαρίσω cache, το έκανα σε αρκετές και ελευθέρωσε μόνο 500MB πάνω κάτω. Αφού είναι cache μήπως υπολογίζει  μέσα σε αυτά και τα 7 GB από την επέκταση RAM που του έχω ? 
Αυτό δεν το ξέρω. Είναι πιθανό πάντως να έχει κι άλλα πράγματα εκτός από cache. Εφόσον έχεις χώρο πάντως, θα έλεγα ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς περαιτέρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...