Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα κάτοχος και εγώ για δοκιμή . Μόλις άνοιξε πήρε ένα update αλλά είναι ακόμα στο realme ui 2 

Στα χρήματα που κοστίζει πλέον 288 καινούργιο το πήρα νομίζω ότι είναι ίσως και το μεγαλύτερο vfm αυτή την εποχή 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα σε ολους

μια ερωτηση παιδια γιατι ειμαι ασχετος

εχω την εκδοση RMX3370GDPR_11_A.09_2022031701120000.ofp και θα ηθελα να ξερω πια ειναι η διαφορά απο την 

RMX3370GDPR_11_C.02_2022032518540000.ofp

και αν εχει δοκιμασει κανεις να περασει manual tην δευτερη μεσω υπολογιστη....και πανω απο ολα εαν ειναι συμβατες μεταξυ τους ή θα καταλειξω με τουβλο στο χερι

 

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Γιατι υπαρχουν παρα πολλες αγγελιες με κινητα της realme; Κυριως με master edition και το gt neo 2; Δεν ειναι τοσο καλα κινητα; Παντως η τιμη ειναι σοπερ, καινουριο στα 310-320 και μεταχειρισμενο ημερων στα 250.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή οι κάτοχοι τα αγόρασαν για δοκιμή και να μην τους άρεσαν τελικά.


Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Γιατι υπαρχουν παρα πολλες αγγελιες με κινητα της realme; Κυριως με master edition και το gt neo 2; Δεν ειναι τοσο καλα κινητα; Παντως η τιμη ειναι σοπερ, καινουριο στα 310-320 και μεταχειρισμενο ημερων στα 250.
Μια χαρά είναι , κανένα απολύτως πρόβλημα, άμα σου αρέσει κάποιο κινητό πάρτο άφοβα. Κ εγώ ήμουν διστακτικός στην αρχή αλλά ευτυχώς δεν έκανα πίσω και το πήρα. Εδώ και κατι βδομάδες κανένα απολύτως πρόβλημα.

Απλά πιστεύω είναι θέμα σε τι έχεις μάθει, αν και δεν έχει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία στο να μάθεις το UI.
Μη σου πω είναι από τα πιο γρήγορα που έχω δουλέψει ποτέ σε κινητό.


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Lux said:

Μια ερωτηση. Γιατι υπαρχουν παρα πολλες αγγελιες με κινητα της realme; Κυριως με master edition και το gt neo 2; Δεν ειναι τοσο καλα κινητα; Παντως η τιμη ειναι σοπερ, καινουριο στα 310-320 και μεταχειρισμενο ημερων στα 250.

Γιατί πιθανώς τα είχαν αγοράσει ακριβότερα και ξενέρωσαν από την απότομη πτώση τιμής,υποθέτω(πέραν του αν τα βαρέθηκαν που ισχύει με όλα τα κινητα).

Αυτό μου είπε και φίλος μου που το πήρε πριν λίγες ημέρες,το είχε δει τον Δεκέμβριο το 12gb στα 580ευρώ που προφανώς του φάνηκαν τότε πολλά, αλλά μετά απο 3 περίπου μήνες που βρήκε στα 300 περίπου ευρώ την 8/128, το χτύπησε και ειναι συνολικά πολύ χαρούμενος, ενώ αν το είχε αγοράσει τον πρώτο καιρό θα ειχε ξενερώσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 11:33 ΜΜ, jimmyk said:

καλημερα και απο εμενα σε ολους

μια ερωτηση παιδια γιατι ειμαι ασχετος

εχω την εκδοση RMX3370GDPR_11_A.09_2022031701120000.ofp και θα ηθελα να ξερω πια ειναι η διαφορά απο την 

RMX3370GDPR_11_C.02_2022032518540000.ofp

και αν εχει δοκιμασει κανεις να περασει manual tην δευτερη μεσω υπολογιστη....και πανω απο ολα εαν ειναι συμβατες μεταξυ τους ή θα καταλειξω με τουβλο στο χερι

 

σας ευχαριστω πολυ

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, jimmyk said:

κανεις?

Φιλε μου δεν εχω ιδέα αλλα αμα δεν εισαι εξοικειωμένος με την διαδικασία γιατι να μπεις στο ρίσκο.

 Γιατί δεν περιμένεις να σου έρθει OTA.

Ποσο να καθυστερήσει, απο τα Tweets νομίζω δεν θα αργήσει πολύ.

 

 

Screenshot_4.png

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, PanosXar said:

Φιλε μου δεν εχω ιδέα αλλα αμα δεν εισαι εξοικειωμένος με την διαδικασία γιατι να μπεις στο ρίσκο.

 Γιατί δεν περιμένεις να σου έρθει OTA.

Ποσο να καθυστερήσει, απο τα Tweets νομίζω δεν θα αργήσει πολύ.

 

 

Screenshot_4.png

δεν θα μπω στην διαδικασια..ειμαι εξοικειωμένος αλλά τοσο στο xda οσο και στο 4pda αρκετοι "εξοικειωμένοι" την πατησαν και δεν θελω να γινω αλλος ενας ακομα!!

απλά προσπαθω να καταλαβω πια ειναι η διαφορα αναμεσα στην μια και στην αλλη ρομ εφοσον και οι δυο αναφέρονται σαν global.

επισης να ρωτησω και κατι αλλο...καποια εφαρφογη για τις ειδοποιησεις, μιας και λειπει (που να μην ελειπε) το λεντ..εχεις να μου προτεινεις?....δοκιμασα μερικες αλλά τρωνε την μπαταρια πια γρηγορα και απο πεινασμενο κροκοδειλο.

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

καλο βραδακι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμένα αυτό είναι που με ενοχλεί πάρα πολύ με τις ειδοποιήσεις.
Το aod δουλεύει αλλά ανάβει μόνο 2 φορές και μετά τέλος.

Δοκιμασα και έβαλα ειδοποίηση γύρω από την μπροστινή κάμερα σαν rainbow effect. Μία εφαρμογή που λέγεται always on edge. Αλλά όπως το είπες. Τραβάει μπαταρία.

Ααα τώρα που είπα μπαταρία στο accubattery δεν κατάφερα να το κάνει να δει τις δυο μπαταρίες που έχει το κινητό και έβλεπε μόνο τη μια οπότε δεν μπορώ να πάρω σωστές μετρήσεις.

Μήπως Ξέρει κανείς καμιά άλλη εφαρμογή να προτείνει?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, PanosXar said:

Δυστυχώς και εμένα αυτό είναι που με ενοχλεί πάρα πολύ με τις ειδοποιήσεις.
Το aod δουλεύει αλλά ανάβει μόνο 2 φορές και μετά τέλος.

Δοκιμασα και έβαλα ειδοποίηση γύρω από την μπροστινή κάμερα σαν rainbow effect. Μία εφαρμογή που λέγεται always on edge. Αλλά όπως το είπες. Τραβάει μπαταρία.

Ααα τώρα που είπα μπαταρία στο accubattery δεν κατάφερα να το κάνει να δει τις δυο μπαταρίες που έχει το κινητό και έβλεπε μόνο τη μια οπότε δεν μπορώ να πάρω σωστές μετρήσεις.

Μήπως Ξέρει κανείς καμιά άλλη εφαρμογή να προτείνει?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σημερα δοκιμαζω το led blinker...σαν interface δεν ειναι κακο...και ειναι ευκολο στην εφαρμογη του και απλο σε σχεση με το always on edge.....μπαταρια θα τεσταρω κατα την διαρκεια της μερας για να δω τι τρωει....αν και δεν νομιζω οτι θα βρουμε κατι παρομοιο που να μην κατεβαζει πολυ την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το  UI 3.0 εδω και 20-25  μερες περίπου αλλα δν βλεπω κατι φοβερο πηρα κ δευτερη αναβάθμιση...αρα υπομονη παιδια οσοι δν το έχετε παρει δν εχει καμμία διαφορά...

Απο led notification σημερα εβαλα να δοκιμασω το aodnotify και φαινεται συμπαθητικο και μπορεις ν το τοποθετησεις σέ οποιο σημειο θελεις...εγω το εβαλα να αναβοσβηνει γυρω απο την καμερα !θα επανέλθω με νεότερα συμπεράσματα!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε και σε μένα το Android 12 & Realme UI 3.0 update.

Edit: H κοκκινίλα/καφετίλα που βγαίνει σε κάποια σημεία όταν έχουμε dark mode, φτιάχνει με κάποιο option ή περιμένουμε update?

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kommatias_3 said:

Εγω εχω το  UI 3.0 εδω και 20-25  μερες περίπου αλλα δν βλεπω κατι φοβερο πηρα κ δευτερη αναβάθμιση...αρα υπομονη παιδια οσοι δν το έχετε παρει δν εχει καμμία διαφορά...

Απο led notification σημερα εβαλα να δοκιμασω το aodnotify και φαινεται συμπαθητικο και μπορεις ν το τοποθετησεις σέ οποιο σημειο θελεις...εγω το εβαλα να αναβοσβηνει γυρω απο την καμερα !θα επανέλθω με νεότερα συμπεράσματα!

το δοκιμασα χθες φιλε μου αλλά σαν να μου φανηκε οτι τρωει μπαταρια σαν το always on edge..κατα τα άλλα συμπαθητικο οπως προαναφερες

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω το UI 3.0.επειδη βγαζει τις ειδοποιησεις και ολα π.χ gmail και αλλα πλεον γκρι οχι σαν χρωμα που σου εβγαζε την ειδοποιηση αυτα πως τα αλλαζουμε?και επισης κατι που να μη τρωει μπαταρια και να μπροουμε να εχουμε led ειδοποιησεις?

Edited by karamo90
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω το UI 3.0.επειδη βγαζει τις ειδοποιησεις και ολα π.χ gmail και αλλα πλεον γκρι οχι σαν χρωμα που σου εβγαζε την ειδοποιηση αυτα πως τα αλλαζουμε?και επισης κατι που να μη τρωει μπαταρια και να μπροουμε να εχουμε led ειδοποιησεις?
Την έκανα κ εγώ την αναβάθμιση , νομίζω ότι έχει καλύτερη διαχείριση σε ram. Τώρα έχω βάλει εφαρμογές για battery drain να δω τι παιζει σε λίγες μέρες θα έχω πρώτα αποτελέσματα.

Αυτό που λες με το χρώμα εμένα έγιναν όλα καφέ. Gmail chrome κτλ.
Και επειδή έφαγα τη ζωή μου να το αλλάξω επειδή κάτι λάθος παίζει εδώ. Το πρόβλημα είναι με την φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος.

Άμα πατε και βάλετε μια από τις έτοιμες τις σκουρόχρωμες αυτόματα θα γίνουν μαύρα. Μόλις αλλαζα έβαζα μια δικιά μου ξαναγινόταν καφέ.
Ας το δοκιμάσει κάποιος να μου πει άμα του κάνει το ίδιο.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, PanosXar said:

Αυτό που λες με το χρώμα εμένα έγιναν όλα καφέ. Gmail chrome κτλ.
Και επειδή έφαγα τη ζωή μου να το αλλάξω επειδή κάτι λάθος παίζει εδώ. Το πρόβλημα είναι με την φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος.

Δεν άλλαξα κάτι, αλλά έκανα τυχαία ένα reboot στο κινητό κι έφτιαξε από μόνο του. 

Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα σε διάφορες εφαρμογές όπως gmail η dialer αλλάζουν αναλόγως την ταπετσαρία του κινητού. Δεν είναι πρόβλημα όπως νόμιζα .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στο Android 12, το material UI, αλλάζει τα χρώματα στις εφαρμογές που το υποστηρίζουν ανάλογα με τα χρώματα της επιφάνειας εργασίας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κρατάω ανοιχτό το wifi και να δέχομαι ειδοποιήσεις όταν το κινητό μπαίνει μετά από ώρα σε deep sleep ?

Έχω απενεργοποίησει ότι εχω βρει αλλά πάλι κάνει τα ίδια.
Στο wifi advanced settings δεν έχει την ρύθμιση που είχες επιλογή αν το κρατάς always on.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, PanosXar said:

Καλημέρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κρατάω ανοιχτό το wifi και να δέχομαι ειδοποιήσεις όταν το κινητό μπαίνει μετά από ώρα σε deep sleep ?

Έχω απενεργοποίησει ότι εχω βρει αλλά πάλι κάνει τα ίδια.
Στο wifi advanced settings δεν έχει την ρύθμιση που είχες επιλογή αν το κρατάς always on.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Battery advanced settings optimized stundby

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Με το service, τί γίνεται; Μετά από σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα επισημο σερβις εδώ Θεσ/νίκη, δεν υπάρχει;; Βλέπω ότι εισάγεται επίσημα μόνο το 12άρι, άρα αν πάρει κάποιος αυτό με τα 8gb ram, τότε είναι ξεκρέμαστος με το service ακόμα και Αθήνα;

Επίσης η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο πώς είναι; π.χ. σε σχέση με το s21 ας πούμε.

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Novalis said:

Καλησπέρα παίδες.

Με το service, τί γίνεται; Μετά από σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα επισημο σερβις εδώ Θεσ/νίκη, δεν υπάρχει;; Βλέπω ότι εισάγεται επίσημα μόνο το 12άρι, άρα αν πάρει κάποιος αυτό με τα 8gb ram, τότε είναι ξεκρέμαστος με το service ακόμα και Αθήνα;

Επίσης η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο πώς είναι; π.χ. σε σχέση με το s21 ας πούμε.

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

 

Δε νομίζω να είσαι ξεκρεμαστος άσχετα ποια συσκευή έχεις. 

Στο σάιτ της αναφέρεται αυτό ως επίσημο σέρβις. 

Αν και δεν μπορώ να το συγκρίνω με το s21 επειδή δεν το έχω , μπορώ να πω ότι η φωτεινότητα είναι μια χαρά. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα να ζοριστω να δω κατι. 

Screenshot_2022-03-24-19-09-29-04_93753c020959de0ef194d6b95604fb93.jpg

2 ώρες πριν, greg2310 said:

Battery advanced settings optimized stundby

Αυτό ήταν απενεργοποιημένο από μόνο του. Του έκανα ενεργοποίηση και ξανά απενεργοποίηση , πάτησα και ένα ρεσταρτ και θα το δοκιμάσω σήμερα βράδυ. 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...