Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά αγόρασα το κινητό το Σάββατο από σκρουτζομάγαζο και με το που άνοιξα τη συσκευή μου ήρθε η 12 και τωρα εχω την 11_C_01

Αυτο π ειναι πολυ εκνευριστικο στην 12 τραγικη αυτοματη φωτεινοτητα πεφτει στο τερμα σε σκοτεινο περιβάλλον και κακη μπαταρια ...

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αγόρασα το κινητό το Σάββατο από σκρουτζομάγαζο και με το που άνοιξα τη συσκευή μου ήρθε η 12 και τωρα εχω την 11_C_01
Αυτο π ειναι πολυ εκνευριστικο στην 12 τραγικη αυτοματη φωτεινοτητα πεφτει στο τερμα σε σκοτεινο περιβάλλον και κακη μπαταρια ...
Το ίδιο ήταν και στην 11 , είναι θέμα color os .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stefanidis said:

Το ίδιο ήταν και στην 11 , είναι θέμα color os .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το ιδιο και στο GT με τον 888

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εχοντας ένα pixel 3a σκέφτομαι μεσα στο καλοκαίρι να παω στο συγκεκριμένο,δεν περιμένω πολλα απο κάμερες η αναβαθμισεις, οκ, μια διευκρίνηση μονο,αν γνωρίζει καποιος,

δυο χρηστες realme (χωρις να ξερω βέβαια τι μοντελο εχουν, νομίζω realme 8) μου είπαν πως παρατηρησαν καποιες φορες, κακο σημα η κ πληρη έλλειψη αυτου, σε περιοχη που υπο νορμαλ συνθηκες εχει φουλ σημα, εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο στο neo2? 

θα βρισκομαι σε περιοχη που δεν έχει προσβαση ακομη σε 5g  αλλα μικρο το κακο. Παροχος θαναι η wind σε συμβόλαιο. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2022 at 10:41 ΠΜ, mightyr said:

Καλημέρα,

εχοντας ένα pixel 3a σκέφτομαι μεσα στο καλοκαίρι να παω στο συγκεκριμένο,δεν περιμένω πολλα απο κάμερες η αναβαθμισεις, οκ, μια διευκρίνηση μονο,αν γνωρίζει καποιος,

δυο χρηστες realme (χωρις να ξερω βέβαια τι μοντελο εχουν, νομίζω realme 😎 μου είπαν πως παρατηρησαν καποιες φορες, κακο σημα η κ πληρη έλλειψη αυτου, σε περιοχη που υπο νορμαλ συνθηκες εχει φουλ σημα, εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο στο neo2? 

θα βρισκομαι σε περιοχη που δεν έχει προσβαση ακομη σε 5g  αλλα μικρο το κακο. Παροχος θαναι η wind σε συμβόλαιο. 

Ευχαριστώ 

Από αυτό που έχεις θα δεις σε όλα σημαντική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bruno1977 said:

Από αυτό που έχεις θα δεις σε όλα σημαντική αναβάθμιση

Από Pixel 3a προέρχομαι και εγώ και για το μόνο που δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αναβάθμιση σε σχεση πριν είναι η κάμερα.

Το pixel έχει σίγουρα καλύτερες βραδυνές λήψεις και την ημέρα είναι αρκετά κοντά είναι η αλήθεια στο αποτέλεσμα. Στο βίντεο νικάει καθαρά το Pixel λόγω πολύ καλύτερου stabilization.

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα ειλικρινά δεν περίμενω κάτι καλυτερο, με νοιαζει να μπω σε 5g συσκευή και καλυτερη οθονη, απο συνδέσεις αποσυνδέσεις, σημα, wifi, κτλ πως τα παει; 

Πλεον εβαλα κ το a52s  στις επιλογες βεβαια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, icebreath said:

Από Pixel 3a προέρχομαι και εγώ και για το μόνο που δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αναβάθμιση σε σχεση πριν είναι η κάμερα.

Το pixel έχει σίγουρα καλύτερες βραδυνές λήψεις και την ημέρα είναι αρκετά κοντά είναι η αλήθεια στο αποτέλεσμα. Στο βίντεο νικάει καθαρά το Pixel λόγω πολύ καλύτερου stabilization.

Το dxo διαφωνεί μαζί σου..106 έχει βαθμολογία το gt neo 2 . 101 το 3a 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επαθα σημερα μια νηλα και μου εσπασε το τζαμακι πισω απο την καμερα στο κινητο Realme Gt Neo 2.Eχω φαει τον κοσμο αλλα κανεις δεν μπορει να μου βρει λυση.Μηπως ξερετε καπου να το παω?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bruno1977 said:

Το dxo διαφωνεί μαζί σου..106 έχει βαθμολογία το gt neo 2 . 101 το 3a 

Το dxo έχει σταματήσει να είναι relevant εδώ και χρόνια. Για την ακρίβεια από τότε που ξεκίνησαν να βάζουν βαθμολογίες πάνω από 100, δεν τους παίρνει κανείς στα σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία ρώτησες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chios said:

Στην αντιπροσωπεία ρώτησες;

παιρνω τηλεφωνο και δεν το σηκωνουν αν λεμε την ιδια.ειναι αυτη με το τηλεφωνο 2160027021?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, icebreath said:

Το dxo έχει σταματήσει να είναι relevant εδώ και χρόνια. Για την ακρίβεια από τότε που ξεκίνησαν να βάζουν βαθμολογίες πάνω από 100, δεν τους παίρνει κανείς στα σοβαρά.

Ε καλά δεν είναι έτσι ακριβώς Αν είναι να τα παίρνει από κάποιους δεν τα παίρνει από την realme ..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, karamo90 said:

παιρνω τηλεφωνο και δεν το σηκωνουν αν λεμε την ιδια.ειναι αυτη με το τηλεφωνο 2160027021?

Καλησπέρα

Να συνεχίσεις να παίρνεις τηλέφωνο, αλλά στείλε τους και κανένα email επικοινωνίας αν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους ! 

Κάτοχος και εγώ εδώ και 2 μέρες 12/256 neo green.

Δεν έχω πάρει κ εγώ τις τελευταίες ενημερώσεις. Το κινητό είναι απαιχτο σε όλα του μπορώ να πω αλλά έχω 2 μέρες τώρα λέω ότι τρελάθηκα προσπαθώ να μη του δίνω σημασία αλλά .... 

ρε παιδιά μου μυρίζει στη θύρα φόρτισης  κάτι σαν τσιχλοφουσκα , σαν φράουλα ένα πράγμα. Δεν είναι η ιδέα μου. Και ξεκίνησα να το ψαχνω και βρήκα πολλά άρθρα στο ίντερνετ ότι έτσι μυρίζει όταν έχουν διαρροές οι Po-li μπαταρίες.

Μυριζουν έτσι τα δικά σας ? 

Σκέφτηκα ότι την πάτησα κ πήρα refurbished. Πήγα στο site της realme το τσεκαρα , είδα κ ενεργοποίηση. Είναι καθαρό. 

Η μπαταρία κρατάει κανονικά, φορτίζει γρήγορα και δεν ανεβάζει θερμοκρασίες το κινητό σε χρήση. 

Να μπω στη διαδικασία να το στείλω πίσω πακέτο για έλεγχο ? Όχι τίποτα άλλο είναι κ τοξικό αυτό μη πάθουμε κ τίποτα αν όντως υπάρχει διαρροή. Τόσο γκαντεμης ρε είμαι ? 

Αν πρέπει να το στείλω που πρέπει να απευθυνθώ ? Μέσω καταστήματος που αγόρασα ή απευθείας στη σελίδα τους ? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλημέρα. Αν είχες διαρροή στη μπαταρία της συσκευής σου, σίγουρα θα υπήρχαν λειτουργικά προβλήματα και πίστεψε με, δε θα μύριζε σαν φράουλα. Δώστου λίγες μέρες πριν μπεις στη διαδικασία να το στείλεις πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Καλημέρα. Αν είχες διαρροή στη μπαταρία της συσκευής σου, σίγουρα θα υπήρχαν λειτουργικά προβλήματα και πίστεψε με, δε θα μύριζε σαν φράουλα. Δώστου λίγες μέρες πριν μπεις στη διαδικασία να το στείλεις πίσω.

 

Οκ ευχαριστώ , εννοείται δε θα μπω στη διαδικασία να το στείλω αμέσως , θα το κρατήσω να δω πως παει. απλά μπορώ να πω ότι ανησύχησα πιο πολύ  αφού διάβασα κ άλλα άρθρα στο ίντερνετ γιατί η μυρωδιά δεν είναι της φαντασίας μου.

Μπορεί να μην είναι και τίποτα. Μέγιστη θερμοκρασία φόρτισης είναι στα 40c. 

Θα ανεβάσω και στατιστικά μπαταρίας σε λίγες μέρες να μου πείτε αν είναι στα φυσιολογικά πλαίσια.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kris88 said:

Καλησπέρα μήπως ξέρουμε πότε θα πάρουμε το realme ui 3.0 ?

Καλό ερώτημα. Φαντάζομαι ότι γίνεται σταδιακά, το οποίο από τη μία μου την σπάει αλλά από την άλλη προστατεύει σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...