Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 75.8 x 162.9 x 8.96 mm
  • Weight: 199 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 870 (SM8250-AC)
  • CPU: 1x 3.2 GHz Cortex-A77, 3x 2.4 GHz Cortex-A77, 4x 1.8 GHz Cortex-A55
  • GPU: Qualcomm Adreno 650, 587 MHz
  • RAM: 6 GB, 8 GB, 12 GB, 2750 MHz
  • Storage: 128 GB, 256 GB
  • Display: 6.62 in, E4 AMOLED, 1080 x 2400 pixels, 24 bit
  • Technology: GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
  • Battery: 5000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 11
  • Camera: 9280 x 6920 pixels, 3840 x 2160 pixels, 60 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.1
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC

 

realme-GT-Neo-2-Smartphone.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, athanaso77 said:

Τρέχει μια προσφορά για τα 8GB/128GB με 383€ και 12GB/256GB με 464€ στο ιταλικό Amazon.

Και στο γερμανικό  amazon το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, στο realme ui υποστηρίζεται το viber στα dual apps? Έχω ψάξει παντού αλλά δεν αναφέρεται πουθενά. Το συγκεκριμένο μοντέλο φαίνεται τίμιο για τα λεφτά που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Livagoth said:

 Το συγκεκριμένο μοντέλο φαίνεται τίμιο για τα λεφτά που ζητάει.

Ολα τα realme μοντέλα με early bird τιμές(από εξωτερικό κυρίως)είναι τίμια για τα λεφτά που ζητάνε,με την βασική προυπόθεση να μην απασχολεί κάποιον πολύ η software υποστήριξη(και εώς ένα βαθμό οι κάμερες,εξού και η απουσία OIS).

Στην ουσία να αντιμετωπίζει αυτά τα realme σαν Xiaomi Poco κινητά με πιο γρήγορη ταχυφόρτιση. και το αναφέρω αυτό γιατί πολλοί το θεωρούν το συγκεκριμένο σαν το αντίστοιχο του poco f3.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Livagoth said:

Μία ερώτηση, στο realme ui υποστηρίζεται το viber στα dual apps? Έχω ψάξει παντού αλλά δεν αναφέρεται πουθενά. Το συγκεκριμένο μοντέλο φαίνεται τίμιο για τα λεφτά που ζητάει.

Ναι υποστηρίζεται απο το Realme ui κανονικά

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 15/12/2021 at 7:57 ΜΜ, stefanidis said:

Gcam για το κινητό από πού κατεβάζουμε;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να απαντήσω στην ερώτηση μου για όποιον θέλει ,

https://www.ytechb.com/download-google-camera-for-realme-gt-neo-2/?amp

Link to comment
Share on other sites

,για εσάς που το έχετε κάποιο bug έχετε συναντήσει? Η σταθεροποίηση στο βίντεο πώς είναι? Αυτόματη φωτεινότητα, proximity sensor δουλεύουν καλά?

Link to comment
Share on other sites

Δούλευουν όλα τέλεια , μόνο σταθεροποίηση στο βίντεο δεν έχω τραβήξει και δεν ξέρω

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω p30 pro 8gbram. Δεν έχω θέμα από το τηλέφωνο. Ίσα ίσα. Είναι πολύ καλό. Αλλά ανά χρόνο τα βαριέμαι και τα αλλάζω. Αξίζει να το αλλάξω με το gt 2 neo? Από επιδόσεις ξέρω είναι καλύτερο. Αλλά από κάμερα θα είναι ισάξιο ή θα είναι χειρότερο; επίσης από θέμα ui είναι ευχάριστο; γιατί το emui της huawei είναι πολύ ευχάριστο.

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι φέρνει την 12GB/256GB version ο Γερμανός, Κωτσόβολος, Mediamarkt κτλπ, αλλά όχι η Cosmote. Είναι compatible 5G συσκευή ή όχι ακόμα?

Θα ισχύει και για την 8GB/128GB version ή μονο για την 12GB/256GB?

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2021 at 10:35 ΜΜ, stefanidis said:

Δούλευουν όλα τέλεια , μόνο σταθεροποίηση στο βίντεο δεν έχω τραβήξει και δεν ξέρω

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

έβαλες και το αρχείο config; γιατί εγώ μόλις το ενεργοποιώ σύμφωνα με τις οδηγίες του link που έστειλες στα περισσότερα κρασσάρει (βίντεο, μάκρο κ.α.)

Ακυρο κατέβασα λάθος config

 

Edited by g_skari
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, g_skari said:

έβαλες και το αρχείο config; γιατί εγώ μόλις το ενεργοποιώ σύμφωνα με τις οδηγίες του link που έστειλες στα περισσότερα κρασσάρει (βίντεο, μάκρο κ.α.)

Ακυρο κατέβασα λάθος config

Ναι έβαλα και το xlm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά και καλώς σας βρήκα.Καινουργιος στην παρέα σας και θέλω την άποψη  και βοήθεια σας για το gt neo 2.Το έχω στην κατοχή μου τρεις μέρες και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος.Ενω το τηλέφωνο εκτελεί τα πάντα τάχιστα και το λειτουργικό είναι πολύ καλύτερο από το mi ui του note 7 που χρησιμοποιούσα μέχρι πρότινος, αντιμετώπιζω δύο σοβαρά για μένα θέματα.Το ένα αφορά την οθόνη και το άλλο την κάμερα.Αναλυτικοτερα  για την οθόνη, όταν μετακινω το τηλεφωνο στον κάθετο άξονα έστω και λίγες μοίρες αλλάζει αμέσως το άσπρο γίνεται από θερμό, ψυχρό.Οσο συνεχίζω την κίνηση πάνω κάτω αυτό ξανααλλαζει σαν να κάνει έναν κυματισμό.Σαν να έχουν δηλαδή διαφορετικά σημεία της οθόνης διαφορετικό λευκό.Ειναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο στις amoled οθόνες;Πρώτη φορά παίρνω τηλέφωνο με τέτοιου είδους οθόνη και μπορώ να πω πως είναι πάρα πολύ κουραστικό το σερφαρισμα σε σάιτ με λευκά φόντα,δηλαδή στο 90 τοις εκατό.Εχω τηλεόραση oled και ξέρω τις ιδιοτροπίες της στα λευκά ( blue tint ) αλλά ξέρω ότι έχει και τέλειες γωνίες θέασης και όσο και να φύγω από το κέντρο τόσο στον κάθετο όσο και στον παράλληλο άξονα η εικόνα μένει σταθερή.               Τώρα όσον αφορά στην κάμερα ,το πρόβλημα μου έχει να κάνει με πιξελιασμα μαζί με κόκκο.Δεν έχω τη γνώση να το περιγράψω ακριβώς αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.Τραβαω μια φωτό είτε με την απλή ρύθμιση είτε με τα 64 mb και μόλις πάω να τη δω και τη ζουμαρω έστω και λίγο χάνεται η λεπτομέρεια και εμφανίζονται πιξελς μαζί με θόρυβο.Ειναι σαν εφέ,σαν να έχει μπει καποιο φίλτρο.Τραβηξα και μερικές δίπλα δίπλα με το Xiaomi και του δεύτερου είναι πολύ καλύτερες.   Είμαι πολύ προβληματισμένος και θέλω την γνώμη σας πριν μπλέξω με σέρβις σκρουτζομαγαζου κλπ.Αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω κάποια δείγματα και εδώ.Στο ίντερνετ πάντως που είδα φωτογραφίες τραβηγμένες από το gt neo 2 δεν φαίνεται να υπάρχει τόσο σοβαρό θέμα και οι φωτό δείχνουν φυσιολογικες.Ευχαριστω πολύ για τη φιλοξενία και τις ενδεχόμενες απαντήσεις.

Edited by paris2018
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά και καλώς σας βρήκα.Καινουργιος στην παρέα σας και θέλω την άποψη  και βοήθεια σας για το gt neo 2.Το έχω στην κατοχή μου τρεις μέρες και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος.Ενω το τηλέφωνο εκτελεί τα πάντα τάχιστα και το λειτουργικό είναι πολύ καλύτερο από το mi ui του note 7 που χρησιμοποιούσα μέχρι πρότινος, αντιμετώπιζω δύο σοβαρά για μένα θέματα.Το ένα αφορά την οθόνη και το άλλο την κάμερα.Αναλυτικοτερα  για την οθόνη, όταν μετακινω το τηλεφωνο στον κάθετο άξονα έστω και λίγες μοίρες αλλάζει αμέσως το άσπρο γίνεται από θερμό, ψυχρό.Οσο συνεχίζω την κίνηση πάνω κάτω αυτό ξανααλλαζει σαν να κάνει έναν κυματισμό.Σαν να έχουν δηλαδή διαφορετικά σημεία της οθόνης διαφορετικό λευκό.Ειναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο στις amoled οθόνες;Πρώτη φορά παίρνω τηλέφωνο με τέτοιου είδους οθόνη και μπορώ να πω πως είναι πάρα πολύ κουραστικό το σερφαρισμα σε σάιτ με λευκά φόντα,δηλαδή στο 90 τοις εκατό.Εχω τηλεόραση oled και ξέρω τις ιδιοτροπίες της στα λευκά ( blue tint ) αλλά ξέρω ότι έχει και τέλειες γωνίες θέασης και όσο και να φύγω από το κέντρο τόσο στον κάθετο όσο και στον παράλληλο άξονα η εικόνα μένει σταθερή.               Τώρα όσον αφορά στην κάμερα ,το πρόβλημα μου έχει να κάνει με πιξελιασμα μαζί με κόκκο.Δεν έχω τη γνώση να το περιγράψω ακριβώς αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.Τραβαω μια φωτό είτε με την απλή ρύθμιση είτε με τα 64 mb και μόλις πάω να τη δω και τη ζουμαρω έστω και λίγο χάνεται η λεπτομέρεια και εμφανίζονται πιξελς μαζί με θόρυβο.Ειναι σαν εφέ,σαν να έχει μπει καποιο φίλτρο.Τραβηξα και μερικές δίπλα δίπλα με το Xiaomi και του δεύτερου είναι πολύ καλύτερες.   Είμαι πολύ προβληματισμένος και θέλω την γνώμη σας πριν μπλέξω με σέρβις σκρουτζομαγαζου κλπ.Αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω κάποια δείγματα και εδώ.Στο ίντερνετ πάντως που είδα φωτογραφίες τραβηγμένες από το gt neo 2 δεν φαίνεται να υπάρχει τόσο σοβαρό θέμα και οι φωτό δείχνουν φυσιολογικες.Ευχαριστω πολύ για τη φιλοξενία και τις ενδεχόμενες απαντήσεις.
Όσο αφορά την οθόνη θα ψάξεις στις ρυθμίσεις , και για την κάμερα μέρα είναι μια χαρά , βράδυ όπως όλες έχει κόκκο. Βάζεις μια gcam για βράδυ και έχεις λίγο καλύτερες φωτό , αν θες τέλειες παίρνεις μια mirroles η dslr και κάνεις δουλειά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, stefanidis said:

Όσο αφορά την οθόνη θα ψάξεις στις ρυθμίσεις , και για την κάμερα μέρα είναι μια χαρά , βράδυ όπως όλες έχει κόκκο. Βάζεις μια gcam για βράδυ και έχεις λίγο καλύτερες φωτό , αν θες τέλειες παίρνεις μια mirroles η dslr και κάνεις δουλειά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Το θέμα μου με τις φωτογραφίες δεν είναι το βράδυ αλλά όλη μέρα και κυρίως σε εσωτερικό χώρο με καλό όμως φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Το θέμα μου με τις φωτογραφίες δεν είναι το βράδυ αλλά όλη μέρα και κυρίως σε εσωτερικό χώρο με καλό όμως φωτισμό.
Ανέβασε καμία φωτό να καταλάβουμε

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτό ειναι στο πρωτοχρονιάτικο τραπέζι.Για ευνόητους λόγους την έχω κόψει.Δεν έχει καθόλου ζουμ  μόνο το λίγο που έγινε με το κόψιμο.Η δεύτερη είναι κάπως καλύτερη με  τα μαλλιά μου και η τρίτη ειναι από το gsm arena πως θα έπρεπε να είναι.

IMG_20220103_004247.jpg

IMG_20220102_235518.jpg

gsmarena_067.jpg

...και μια σε εξωτερικό χώρο IMG20220103120506.thumb.jpg.cbbfb8840f6d38f939b1f9ce62d0a437.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19/1/2022 at 6:26 ΜΜ, bruno1977 said:

Ήρθε σε κανέναν το update ;

Ναι η Α06

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...