Jump to content

Επιλογή κινητού 500-700 euro


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους ... ήρθε η ώρα αντικατάστασης του 1+ 6Τ ... Το ερώτημα έιναι πιο θα το αντικαταστήσει 
Προτημήσεις σε μάρκες δέν έχω ... απλά μου άρεσε το καθαρό λογισμικό του 1+ όπως και του pixel που είχα πριν.
Τι λέει ο 888 ? Θερμοκρασίες και μπαταρία ? 

Επιθυμητά χαρακτηριστικά ... 

- Καλή φωτεινότητα την μέρα
- Πολύ καλή μπαταρία
- Πολύ καλή Κάμερα με έμφαση και στις νυτχτερινές ( πρόσωπο - τοπίο ) 
- Αναβαθμίσεις
- Να έχει την 800άρα 🙂 

Το ποσό είναι flexible η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο ... ... δεν θέλω να δώσω τα 1000+euro  επομένως κάτω των 800 θα ήταν λογικό. Βέβαια αν υπάρχει κάποια flagship killer πρόταση την ακούω με μεγάλη χαρά !!! 
 

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή για σένα είναι το one plus 9

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του 1+ είναι άθλια οπότε λάβε το υπόψιν αυτό, καλύτερα να αποφύγεις τον 888 για φέτος είναι από τους χειρότερους που έβγαλε η Qualcomm. Για pixel 6 δεν σκέφτεσαι; Καλή εναλλακτική είναι το Samsung a52s.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις προτάσεις ... όντως με φοβήζει ο 888 μιας και δεν αλλάζω συχνά κινητά ... 
Ναι φυσικά θα μου άρεσε το Pixel 6 όπως και το Pro poy που ξεφεύγει όμως σε τιμή .., Βέβαια "Tensor" και εδώ αχαρτογράφητα νερά βλέπω ... 
Βλέπω .. Pixel 6 , Zenphone 8 flip , 1+ 9 
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10892&sSearch2=pixel+6&idPhone2=11037&idPhone3=10806

Επίσης κοιτάζω XIAOMI αλλά το 10 ultra βλέπω είναι μόνο για ΚΙΝΑ 

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

για αξιόπιστα γέλια σίγουρα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

συνδυασμός από τα πάντα και όλους.

Αλλά σίγουρα όχι μόνο από ένα(ν)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

To Oneplus 9 pro απορίφθηκε ... 

Κοιτάζω το Zenfone 8 flip ... τώρα ... Βλέπω και κάποια Vivo x60 Pro ( που βλέπω ότι είναι Global και Χ70 pro αλλά βλέπω ότι είναι μόνο Κίνα ) 

Συνεπώς
Pixel 6
Pixel 6 Pro
ZenFone 8 flip

Vivo X60 pro

Αν ξεχνάω κάτι ... βοηθάτε 🙂



 

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν εξαιρέσεις το Asus, θα πρέπει να λάβεις υπόψιν ότι τα υπόλοιπα δεν είναι εύκολο να τα φέρεις Ελλάδα και δεν έχουν εγγύηση / service στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει service ούτε το Google ? Είχα την εντύπωση ότι ήταν global η version. 
Το βρίσκω στο κατάστημα τους online ...  ( Άκυρο ... κοίταξα τώρα και έχουμε store στο ELADA ... 🙂 δεν το ήξερα )

Άλλη επιλογή από το Zenfone 8 flip έχω  ? Το βρίσκω 699 εδώ .
Μόλις ανακάλυψα και το Xiaomi Mi 11

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Μπλέχτηκα λίγο με την Samsung το πιο προσιτό ... 
Samsung S20 FE 5G στα 560 και μετά τα 
Samsung S20+ 5G 8+128 στα 770
Samsung S21 5G 8+256 στα 710

Samsung S21+ 5G 8+256 sta 780

έχω ψηλο χάσει την μπάλα 

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Με τις σημερινές τιμές και το s21 plus στα 750 στις αλυσίδες, προσωπικά κατέληξα σε αυτό.

Νομιζω ότι έχει αρκετή αξία σε αυτή την τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, έχει έναν από τους πιο γρήγορους επεξεργαστές, καλό support σε βάθος χρόνου, αρκετά καλή μπαταρία, και κατά γενική ομολογία καλες κάμερες. 
Σε σχέση με τα υπόλοιπα (που γενικά μου αρέσουν όλα τα κινητά, δεν έχω προτιμήσεις:)

- Σε σχέση με το s21 ultra, προσωπικά δεν θα έδινα 250 euro παραπάνω για λίγο καλύτερη κάμερα και 1 ίντσα οθόνη, ενώ η μεγαλύτερη ανάλυση σε αυτές τις ίντσες δεν είμαι σίγουρος ότι αξιζει πολύ…ίσως σύντομα να πάρει κ αυτό έκπτωση και να πάει γύρω στα 900-

–Σε σχέση με το s21 το απλό, πιστεύω η αρκετά μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία του plus αξίζουν τα 100 € παραπάνω

- Σε σχέση με s20 fe 5g, που είναι εξαιρετικό, πληρώνω παραπάνω λίγο σε επεξεργαστή, λίγο οθόνη, λίγο σε ποιότητα κατασκευης αλλά κυρίως στο πιο νέο μοντέλο, όποτε πολύ οριακά τα δίνω για το s21 plus

- Σε σχέση με oneplus 9 pro στα ίδια χρήματα προτιμώ την διάρκεια και την ποιότητα σε υποστήριξη του s21 plus. Το ίδιο και με mi 11

- 6 pixel pro αν ερχόταν Ελλάδα και είχε service ίσως να τα έδινα , αλλά έτσι κι αλλιώς είναι απλησίαστο από Amazon  αυτή τη στιγμη

 

Αυτά από την δίκη μου έρευνα (και τις δικές μου ανάγκες) όποτε κατέληξα σε s21 plus 🙃

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S21+ 

Μου αρέσει και το Axon 30 Ultra ΖΤΕ σαν χαρακτηριστικά χωρίς να ξέρω λοιπές λεπτομέρειες, έχει καλές κριτικές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο S21 enterprise edition που έχει υποστήριξη firmware update για 5 χρόνια.

Εγώ το πέτυχα από Γερμανία με 627 ευρώ.

Επίσης υπάρχουν και άλλα Samsung σε enterprise edition.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, J_F80 said:

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο S21 enterprise edition που έχει υποστήριξη firmware update για 5 χρόνια.

Εγώ το πέτυχα από Γερμανία με 627 ευρώ.

Επίσης υπάρχουν και άλλα Samsung σε enterprise edition.

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο λινκ για να καταλάβω τι ψάχνω ? 
Τι ακριβώς είναι η Εντερπράιζ edition ?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, zakailiou said:

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο λινκ για να καταλάβω τι ψάχνω ? 
Τι ακριβώς είναι η Εντερπράιζ edition ?

https://androidcommunity.com/galaxy-enterprise-edition-offers-5-years-of-security-updates-20210630/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...