Jump to content

Κινητό 250-300€


greg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum!

Με το Nokia 7 Plus που έχω να φτάνει σιγά σιγά στην 3ετία, λέω σιγά σιγά να ψάξω τον αντικαταστάτη του.

Με ενδιαφέρει να έχει snapdragon επεξεργαστή, bloatware-free OS που να φέρνει στο καθαρό android (το nokia είχε android one και με βόλεψε πάρα πολύ) και όσο το δυνατόν καλύτερη οθόνη και κάμερα γίνεται.

Επίσης θέλω το brand να είναι κάπως αξιόπιστο, γι' αυτό δεν καίγομαι τόσο για να πάρω realme, cubot, oppo που είναι οι περισσότερες επιλογές στα χρήματα που διαθέτω με τα χαρακτηριστικά που θέλω.

Θα προτιμόυσα να έχει εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και αγορά απο Ελλάδα, δεν ψήνομαι τόσο για παραγγελία από Κίνα.

Οι πιο vfm επιλογές που βρήκα με αυτά τα specs είναι το Poco F3 5G (8GB/256GB) και το OnePlus Nord CE 5G (8GB/128GB), τα οποία είναι λίγο πάνω από τα 300€ αλλά ευελπιστώ στις γιορτές να πέσει λίγο η τιμή τους, γι' αυτό ψάχνω από τώρα ώστε να κλειδώσω σε ένα μοντέλο.

Aν πάω στο Poco F3 δε θα κρατήσω το MIUI, θα φλασάρω κάποια άλλη rom (oxygen/arrow), έτσι έχω το nord ce πιο ψηλά στη λίστα μου.

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτά τα 2 κινητά και γενικότερα τι προτάσεις έχετε για τις προυποθέσεις που δίνω;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η poco είναι για τη xiaomi ότι και η realme για την one plus (oppo). Για μένα πήγαινε στο realme gt master edition. Δε συγκρίνεται με τα άλλα που αναφέρεις

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nikos_nia86 said:

Φίλε μου η poco είναι για τη xiaomi ότι και η realme για την one plus (oppo). Για μένα πήγαινε στο realme gt master edition. Δε συγκρίνεται με τα άλλα που αναφέρεις

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από θέμα κάμερας πως είναι το gt?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/11/2021 at 4:54 ΜΜ, bd0718 said:

Από θέμα κάμερας πως είναι το gt?

όπως και του Poco F3 σχέδον ίδιες και με ψιλοαδύναμη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...