Jump to content

Νέες εικόνες του Samsung Galaxy S22 Ultra


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρισκόμαστε στον προ-τελευταίο μήνα του 2021 και αυτό σημαίνει ότι οι φήμες επικεντρώνονται στο πλήθος νέων συσκευών που έρχονται στις αρχές του 2022. Ως συνήθως, η Samsung θέλει να ξεκινήσει την εμφάνιση νέων της συσκευών τέλη Ιανουαρίου/αρχές Φεβρουαρίου με τα Galaxy S22 να βρίσκεται ήδη σε μαζική παραγωγή και το μόνο που περιμέναμε ήταν να δούμε μερικές πραγματικές φωτογραφίες των τηλεφώνων. Αυτή την χάρη μας έκανε το FrontPageTech που κατάφερε να αποκτήσει κατασκοπευτικές λήψεις του Galaxy S22 Ultra.

Τα πιο πρόσφατα renders δείχνουν την συσκευή με κυρτή οθόνη, καμπύλες γωνίες και σχεδίαση κάμερας “waterdrop”. Το πίσω μέρος διαθέτει ματ επίστρωση, αλλά μένει να δούμε αν αυτό θα συμβεί και στις μονάδες λιανικής. Ένα άλλο χαρακτηριστικό ενσωματωμένο είναι το S-Pen.

Οι μόνες προδιαγραφές που έχουμε είναι σχετικά με τις κάμερες που διαθέτουν τα ίδια specs με το S21 Ultra του περασμένου έτους. Η κύρια κάμερα είναι στα 108MP, παραδίπλα υπάρχουν ένας υπερευρυγώνιος φακός 12MP μαζί με μονάδες τηλεφακού 10MP 3X και τηλεφακό 10MP 10X.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, harisnikolop said:

Στο forum γιατί δεν υπάρχει thread για το s22;

Μηπως γιατι δεν κυκλοφορησε ακομα ?🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, harisnikolop said:

Στο forum γιατί δεν υπάρχει thread για το s22;

Μηπως γιατι δεν κυκλοφορησε ακομα ?🤔

Δεν θυμόμουν αυτή την λεπτομέρεια. Νόμιζα ότι δημιουργείται thread λόγο μετά την ανακοίνωση μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, harisnikolop said:

 

Δεν θυμόμουν αυτή την λεπτομέρεια. Νόμιζα ότι δημιουργείται thread λόγο μετά την ανακοίνωση μιας συσκευής.

Ουτε ανακοινωθηκε επισημα ακομα απο τη Samsung. Για αυτο το νεο λεει: "η FrontPageTech κατάφερε να αποκτήσει κατασκοπευτικές λήψεις του Galaxy S22 Ultra."

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πισω θυμιζει το lg velvet στο πιο ασχημο. Πιο πολυ μ'αρεσει το τωρινο s21. 

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Κυρτή οθόνη. Makes no sense.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mixtri said:

Κυρτή οθόνη. Makes no sense.

Για galaxy κινητό μιλάμε που είναι ίσως οι συσκευές που έχει γίνει σήμα κατατεθέν η κυρτή οθόνη λόγω και των επιπλέον λειτουργειών που έχουν βάλει σε αυτές εδώ και πολλά χρόνια.

Και εγώ οπαδός των επίπεδων οθονών είμαι,αλλά τα galaxy συγκεκριμένα είναι ίσως οι μόνες (Android)συσκευές που να ψευτο δικαιολογούν τις κυρτές οθόνες στις συσκευές τους.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Για galaxy κινητό μιλάμε που είναι ίσως οι συσκευές που έχει γίνει σήμα κατατεθέν η κυρτή οθόνη λόγω και των επιπλέον λειτουργειών που έχουν βάλει σε αυτές εδώ και πολλά χρόνια.

Και εγώ οπαδός των επίπεδων οθονών είμαι,αλλά τα galaxy συγκεκριμένα είναι ίσως οι μόνες (Android)συσκευές που να ψευτο δικαιολογούν τις κυρτές οθόνες στις συσκευές τους.

Πόσο σημαντικές είναι αυτές οι λειτουργίες πια... Δεν καταλαβαίνω.

Για εμένα πλέον είναι κριτήριο επιλογής συσκευής να μην έχει κυρτή οθόνη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mixtri said:

Πόσο σημαντικές είναι αυτές οι λειτουργίες πια... Δεν καταλαβαίνω.

Για εμένα πλέον είναι κριτήριο επιλογής συσκευής να μην έχει κυρτή οθόνη.

Με την βασική προυπόθεση να έχεις επιλογές. 

Pixel 6 pro,S21 Ultra,Mi 11 Ultra,P50 pro,Honor magic30 pro+,Vivo X70 pro+,Oneplus 9 pro όλα με curved οθόνες.

μόνο το Sony Xperia 1 III έχει επίπεδη οθόνη και δεν νομίζω ότι στην πράξη ποτε να έδινες 1350ευρω καθαρά και μόνο λόγω οθόνης.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Με την βασική προυπόθεση να έχεις επιλογές. 

Pixel 6 pro,S21 Ultra,Mi 11 Ultra,P50 pro,Honor magic30 pro+,Vivo X70 pro+,Oneplus 9 pro όλα με curved οθόνες.

μόνο το Sony Xperia 1 III έχει επίπεδη οθόνη και δεν νομίζω ότι στην πράξη ποτε να έδινες 1350ευρω καθαρά και μόνο λόγω οθόνης.

μα κανένας δεν πάει να σκάσει 1350€ που έκανε το samsung s21 ultra 256gb για την κυρτή οθόνη ή στο Sony για την flat.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, guy_fawkes said:

μα κανένας δεν πάει να σκάσει 1350€ που έκανε το samsung s21 ultra 256gb για την κυρτή οθόνη ή στο Sony για την flat.

 

Οταν κάποιος λεει οτι ειναι κριτήριο επιλογής του η επίπεδη οθόνη,αυτό εννοεί.

Και στην περίπτωση των ακριβότερων ναυαρχίδων όπως αυτή του θέματος,αυτό μεταφράζεται στην πράξη όπως τα παραπάνω που ανέφερα.

Το κατά πόσο είναι ή δεν είναι αυτό ρεαλιστικό στην πράξη,ας προβληματίσει όποιον είναι σε αυτό το διλημμα,γιατί ο συμφορουμίτης που το έγραψε αυτό,μάλλον δεν γνωρίζει τι παίζει σε επίπεδο ναυαρχίδων.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Fulgore1 said:

Οταν κάποιος λεει οτι ειναι κριτήριο επιλογής του η επίπεδη οθόνη,αυτό εννοεί.

Και στην περίπτωση των ακριβότερων ναυαρχίδων όπως αυτή του θέματος,αυτό μεταφράζεται στην πράξη όπως τα παραπάνω που ανέφερα.

Το κατά πόσο είναι ή δεν είναι αυτό ρεαλιστικό στην πράξη,ας προβληματίσει όποιον είναι σε αυτό το διλημμα,γιατί ο συμφορουμίτης που το έγραψε αυτό,μάλλον δεν γνωρίζει τι παίζει σε επίπεδο ναυαρχίδων.

 

Μια χαρά ξέρω τι γίνεται σε επίπεδο ναυαρχίδων για αυτό θεωρώ μόνο Sony και Apple. Δε θεωρώ ότι υπάρχει κάτι πιο ενοχλητικό από κυρτή οθόνη σε τηλέφωνο. Άποψη μου πάντα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mixtri said:

Μια χαρά ξέρω τι γίνεται σε επίπεδο ναυαρχίδων για αυτό θεωρώ μόνο Sony και Apple. Δε θεωρώ ότι υπάρχει κάτι πιο ενοχλητικό από κυρτή οθόνη σε τηλέφωνο. Άποψη μου πάντα.

Αλλο πράγμα το αν κάποιος προτιμάει επίπεδη ή κυρτή οθόνη, και άλλο να λέμε ότι δεν βγάζει νόημα η Samsung συγκεκριμένα να κυκλοφορεί ναυαρχίδα με κυρτή οθόνη που το κάνει εδώ και πόσα χρόνια και που σε αντίθεση με πολλούς άλλους ήταν και η κυριότερη που υποστήριζε με επιπλέον λειτουργίες αυτή.

Αυτό που δεν βγάζει νόημα λοιπόν είναι που καθόμαστε και σχολιάζουμε το αν καλώς ή κακως το S22 ultra θα είναι με κυρτή οθόνη(κάτι που θεωρείται δεδομένο), όταν η είδηση αυτή ανέβηκε για να τονίσει το ενσωματωμένο πενάκι σε αυτό(και την εμφανιση του πίσω μερους των καμερών).

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Fulgore1 said:

Αλλο πράγμα το αν κάποιος προτιμάει επίπεδη ή κυρτή οθόνη, και άλλο να λέμε ότι δεν βγάζει νόημα η Samsung συγκεκριμένα να κυκλοφορεί ναυαρχίδα με κυρτή οθόνη που το κάνει εδώ και πόσα χρόνια και που σε αντίθεση με πολλούς άλλους ήταν και η κυριότερη που υποστήριζε με επιπλέον λειτουργίες αυτή.

Αυτό που δεν βγάζει νόημα λοιπόν είναι που καθόμαστε και σχολιάζουμε το αν καλώς ή κακως το S22 ultra θα είναι με κυρτή οθόνη(κάτι που θεωρείται δεδομένο), όταν η είδηση αυτή ανέβηκε για να τονίσει το ενσωματωμένο πενάκι σε αυτό(και την εμφανιση του πίσω μερους των καμερών).

 

Το πενάκι είναι πολύ θετική εξέλιξη. Ήμουν χρήστες του note 9 για 2.5 χρόνια.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάνουν μια δημοσκόπηση για το ποιος θέλει κυρτή οθόνη, αναρωτιέμαι ποιος τη θέλει. Δε ξέρω προσωπικά ούτε έναν που να πει ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΥΡΤΉ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Η ΨΥΧΉ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΤΗΣ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

 

Αυτό που δεν βγάζει νόημα λοιπόν είναι που καθόμαστε και σχολιάζουμε το αν καλώς ή κακως το S22 ultra θα είναι με κυρτή οθόνη(κάτι που θεωρείται δεδομένο), όταν η είδηση αυτή ανέβηκε για να τονίσει το ενσωματωμένο πενάκι σε αυτό(και την εμφανιση του πίσω μερους των καμερών).

 

Η είδηση δεν αναφέρει μόνο το πενάκι, αλλά και τις κάμερες!

Εμείς με τον mixtri σχολιάσαμε απο το νέο s22 ultra , την οθόνη,ελπίζω να μην ενοχλεί!

Κατα τ'αλλα μια χαρά ζει και βασιλέυει το Note είτε προσθέσουν την λέξη στην ονομασία, είτε όχι!

Είναι πολύ θελκτική συσκευή!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mixtri said:

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάνουν μια δημοσκόπηση για το ποιος θέλει κυρτή οθόνη, αναρωτιέμαι ποιος τη θέλει. 

Η Oneplus όταν έκανε δημοσκόπηση για το εαν ο κόσμος θέλει θύρα ακουστικών(οι περισσότεροι είπαν ναι),τελικά την έβγαλε.

Η Xiaomi που έκανε δημοσκόπηση στο αν προτιμάει ο κόσμος miui ή stock android(οι περισσότεροι είπαν το δεύτερο),σταμάτησε την σειρά A με stock android.

Και πολλά άλλα παραδείγματα πραγμάτων που έχουν ή δεν έχουν οι συσκευές κατά πόσο βρίσκουν σύμφωνω τον κόσμο(βλέπε microSD πχ)

Η Samsung από το S6 και μετά,κάθε χρόνο κυκλοφορεί ναυαρχίδες με κυρτές οθόνες. Είναι ανούσιο λοιπόν να λέμε πλέον ότι δεν βγάζει νόημα να κυκλοφορεί συσκευές με κυρτές οθόνες ασχέτως προσωπικών προτιμήσεων. Επιλογή της είναι,όπως και των Apple/Sony να χρησιμοποιούν επίπεδες οθόνες. It is what it is.

30 minutes ago, guy_fawkes said:

Η είδηση δεν αναφέρει μόνο υτο πενάκι, αλλά και τις κάμερες!

το αναφέρω στο σχόλιο μου που κάνεις παράθεση(μέσα στην παρένθεση)!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Το πενάκι είναι πολύ θετική εξέλιξη. Ήμουν χρήστες του note 9 για 2.5 χρόνια.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάνουν μια δημοσκόπηση για το ποιος θέλει κυρτή οθόνη, αναρωτιέμαι ποιος τη θέλει. Δε ξέρω προσωπικά ούτε έναν που να πει ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΥΡΤΉ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Η ΨΥΧΉ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΤΗΣ.

Δυστυχώς δεν δίνουν σημασία στο feedback των χρηστών. Ουσιαστικές αλλαγές και καινοτομίες περιμένουμε από τις νέες ναυαρχίδες αλλά κάθε χρόνο μία από τα ίδια. Λίγα πράματα. Υψηλό nits, σούπερ ντούπερ fast charging, πολλά megapixel στην κάμερα μιας και οι Κορεάτες αρέσκονται στους μεγάλους αριθμούς και δωρεάν τα καινούργια ακουστικά στην προπαραγγελία. Όλα αυτά στην προνομιακή τιμή των 1200€.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς τον λόγο πολλοί σε Android μεριά όταν είναι να διαθέσουν τόσα χρήματα προτιμάνε να πάνε σε foldable συσκευές(με τα όποια αρνητικά τους προφανώς),από το να πάνε σε ''συμβατές'' ναυαρχίδες με λίγο καλύτερο το ένα ή το άλλο κάθε χρόνο.

Αυτό έγινε ακόμα πιο έντονο φέτος με τα γνωστά Fold 3 και ειδικά με το Flip 3.

Ουσιαστικές αλλαγές/καινοτομίες δεν υφίστανται όπως παλιά εδώ και χρόνια γιατί υπάρχει έντονος κορεσμός στην αγορά των smartphones και όχι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν είδα κανέναν να κρατάει foldable συσκευή. 

Αφου δεν θα κάνουν ποτέ αυτό που θέλει ο κόσμος τι τον ρωτάνε τότε τι θα ήθελε να έχει η τάδε συσκευή; 

Παντως αν είναι έτσι η πίσω όψη του S22 με τις κάμερες να προεξέχουν τόσο πολύ όπως στη φωτογραφία, είναι άσχημο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν είδα κανέναν να κρατάει foldable συσκευή. 
Αφου δεν θα κάνουν ποτέ αυτό που θέλει ο κόσμος τι τον ρωτάνε τότε τι θα ήθελε να έχει η τάδε συσκευή; 
Παντως αν είναι έτσι η πίσω όψη του S22 με τις κάμερες να προεξέχουν τόσο πολύ όπως στη φωτογραφία, είναι άσχημο!
Δηλαδή όσοι ήταν κολλημένοι με iOS και ήθελαν android, κατέληξαν σε foldable, αυτο λέει.
Ότι να είναι πραγματικά.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Η Oneplus όταν έκανε δημοσκόπηση για το εαν ο κόσμος θέλει θύρα ακουστικών(οι περισσότεροι είπαν ναι),τελικά την έβγαλε.

Η Xiaomi που έκανε δημοσκόπηση στο αν προτιμάει ο κόσμος miui ή stock android(οι περισσότεροι είπαν το δεύτερο),σταμάτησε την σειρά A με stock android.

Και πολλά άλλα παραδείγματα πραγμάτων που έχουν ή δεν έχουν οι συσκευές κατά πόσο βρίσκουν σύμφωνω τον κόσμο(βλέπε microSD πχ)

Η Samsung από το S6 και μετά,κάθε χρόνο κυκλοφορεί ναυαρχίδες με κυρτές οθόνες. Είναι ανούσιο λοιπόν να λέμε πλέον ότι δεν βγάζει νόημα να κυκλοφορεί συσκευές με κυρτές οθόνες ασχέτως προσωπικών προτιμήσεων. Επιλογή της είναι,όπως και των Apple/Sony να χρησιμοποιούν επίπεδες οθόνες. It is what it is.

το αναφέρω στο σχόλιο μου που κάνεις παράθεση(μέσα στην παρένθεση)!

Το design thinking approach πάει περίπατο δηλαδή στη Samsung.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, evris2013 said:

Προσωπικά εγώ δεν είδα κανέναν να κρατάει foldable συσκευή. 

Στην Ελλάδα εσύ αγαπητέ περιμένεις να δεις κόσμο με foldable συσκευές ή ακριβές ναυαρχίδες 1000+ευρώ?

Που οι περισσότεροι είναι με low end/mid range τύπου Samsung galaxy J/A ή Redmi/Poco? 

5 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Δηλαδή όσοι ήταν κολλημένοι με iOS και ήθελαν android, κατέληξαν σε foldable, αυτο λέει.
Ότι να είναι πραγματικά.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιός αναφέρθηκε σε χρήστες ios που ήθελαν Android και να καταλήξουν σε foldable?What??

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Στην Ελλάδα εσύ αγαπητέ περιμένεις να δεις κόσμο με foldable συσκευές ή ακριβές ναυαρχίδες 1000+ευρώ?

Που οι περισσότεροι είναι με low end/mid range τύπου Samsung galaxy J/A ή Redmi/Poco? 

Ποιός αναφέρθηκε σε χρήστες ios που ήθελαν Android και να καταλήξουν σε foldable?What??

μα είδες τι γράφεις?

Λες και δεν υπάρχουν χρήστες android που επιλέγουν ναυαρχίδες.

Δηλαδή όσοι θέλουνε να πάνε σε κάτι πιο ακριβό επιλέγουν foldable? Αυτό είναι τελείως ανακριβές.

Μόνο τους χρήστες iOS μπορώ να σκεφτώ.

Ούτως ή άλλως οι χρήστες android συνεχίζουν και αγοράζουν ναυαρχίδες που δεν είναι foldable.

Γράφεις κάτι ,δημιουργείς εντυπώσεις σε αυτούς που δεν το ψάξουν και είμαστε ΟΚ

 

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Στην Ελλάδα εσύ αγαπητέ περιμένεις να δεις κόσμο με foldable συσκευές ή ακριβές ναυαρχίδες 1000+ευρώ?

 

Ναι εγώ βλέπω, είτε λέγονται Samsung ,είτε iphone. 

Και ναι ζω στην Ελλάδα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...