Jump to content

Huawei Nova 9


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Huawei Nova 9 specs:

  • Dimensions: 73.7 x 160 x 7.77 mm
  • Weight: 175 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 778G (SM7325) CPU: 1x 2.4 GHz Cortex-A78, 3x 2.2 GHz Cortex-A78, 4x 1.9GHz Cortex-A55
  • GPU: Qualcomm Adreno 642L
  • RAM: 8 GB, 1866 MHz
  • Storage: 128 GB, 256 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDX
  • Display: 6.57 in, OLED, 1080 x 2340 pixels, 30 bit
  • Battery: 4300 mAh, Li-Polymer
  • OS: EMUI 12 (no Google Services)
  • Camera: 8192 x 6144 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NAvIC

 

huawei-nova-9-15-1024x768.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έχει πάρει κανείς;

Αν εξαιρέσουμε τα google services αξίζει να αντικαταστήσω το P20 pro που το έχω σχεδόν 4 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα;;; Κυρίως σε θέμα κάμερας..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, gxyp said:

Το έχει πάρει κανείς;

Αν εξαιρέσουμε τα google services αξίζει να αντικαταστήσω το P20 pro που το έχω σχεδόν 4 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα;;; Κυρίως σε θέμα κάμερας..

Το βασικό ερώτημα είναι, είσαι σίγουρος ότι μπορείς να συμβιβαστείς χωρίς τα Google Services; 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Το βασικό ερώτημα είναι, είσαι σίγουρος ότι μπορείς να συμβιβαστείς χωρίς τα Google Services; 

Το μόνο που με προβληματίζει και από ότι βλέπω δεν λύνεται είναι το Android auto.. Με τα υπόλοιπα λύση βρίσκεται..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, athanaso77 said:

Και τα υπόλοιπα ταλαιπωρία είναι αν τα χρειάζεσαι. Ψάξτο λίγο περισσότερο.

Εναλλακτική πάμε σε Honor 50 που έχει gms.. Πάντα σε τέτοια κατηγορία κόστους.. Δεν μπορώ πάντως να χωνέψω το γεγονός ότι πριν 4 χρόνια πήρα ναυαρχίδα με 600€ περίπου και τώρα θέλω τα ίδια για medium range..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gxyp said:

Εναλλακτική πάμε σε Honor 50 που έχει gms.. Πάντα σε τέτοια κατηγορία κόστους.. Δεν μπορώ πάντως να χωνέψω το γεγονός ότι πριν 4 χρόνια πήρα ναυαρχίδα με 600€ περίπου και τώρα θέλω τα ίδια για medium range..

Με χειρότερες κάμερες και μια μικρή ανασφάλεια για τα updates που θα πάρει στο μέλλον, αν εισακουστούν τα αιτήματα των Ρεπουμπλικανών που ζητούν το μπλοκάρισμα και της Honor. 

https://www.gsmarena.com/us_agencies_discuss_the_possibility_of_banning_honor-news-51044.php

https://www.phonearena.com/news/honor-could-face-u.s.-bans_id134189

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να πω την αλήθεια με ψήνει άγρια να περάσω σε αυτο το κινητό, μετά από το P20 που το έιχα 3 χρόνια, έχω απλα κάποιες απορίες σχετικά με το Harmonyos καθώς δεν το γνωρίζω καθόλου, ενα βασικό είναι τι γίνεται με το android auto? ξεχνάμε αποτι κατάλαβα την σύνδεση του κινητού με το αυτοκίνητο?, εναλλακτική δηλαδή δεν υπάρχει, έστω και με εγκατάσταση του από το Gspace?, ένα άλλο είναι τι γίνεται με το google pay, δεν παίζει οι ελληνικές τράπεζες να συνδέονται με το Huawei pay? θα πρέπει δηλαδή οτι κάνω μεσω τον εφαρμογών απο τι κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά μια βοήθεια γιατί κοντεύω να τα παίξω αγόρασα το  νόβα 9  τα Χριστούγεννα και μετά από 15 μέρες όταν μίλαγα έμενε η οθόνη στο αυτί μου μόνιμα αναμμένη και ζέστανε πολύ το αυτί μου,έπεισες όταν έβαζα το μπλού τουθ μόλις πάταγα τερματισμό κλείσεις από το μπλου τουθ άναβε το ρολόι και έβγαζε την ώρα,όσο και να περίμενα η ώρα δεν άλλαζε,μόνο όταν κτυπούσαν την οθόνη ξεκίναγε να δουλεύει σωστα..Το έχω στείλει 3 φορές στην αντιπροσωπεία και το πόρισμα τους είναι το ίδιο,έτσι δουλεύει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και πλήρη τις τεχνικές προδιαγραφές και ο αισθητήρας δεν έχει πρόβλημα,το στέλνω 4 φορά στο σέρβις.την πρώτη φορά μου έγραψαν ότι αντικατέστησαν την οθόνη και αισθητήρα πιστεύω μούφα γιατί ούτε το τεμπερκλαστ δεν πειράχτηκε,,βοήθεια τα φώτα σας,γιατί εγώ κοντεύω να ξεχάσω και αυτά που ξέρω ΚΩΣΤΑΣ ευχαριστώ όποιον μπορεί να βοηθήσει…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. 

Κάτοχος fold 3 αγόρασα τη συσκευή με επιδότηση στα 29.99.

Εχω περάσει από p30 pro, p40 pro και απλά ήθελα ένα δεύτερο κινητό και ήθελα να είναι huawei. 

Το έστησα μέχρι τώρα όλα καλά όπως ήξερα ότι θα είναι ένα huawei κινητό. 

Θα επανέλθω σε μερικές ημέρες για εντυπώσεις και για σύγκριση με το xiaomi 11 lite 5g ne που υπάρχει σε άλλο μέλος στο σπίτι. 

Πανέμορφο δεν τίθεται επ αυτού καμία αμφιβολία. Για τα άλλα σε μερικές ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή μπαταρία και ας μην έχει στρώσει ακόμα. 

Φωτογραφική δεν τη περίμενα τόσο καλή σε μεσαίας κατηγορίας κινητό. 

Μαμά launcher για πέταμα κάνει κολλήματα. Έβαλα Nova launcher, υποδειγματικη λειτουργία με αυτόν. 

Πολύ γρήγορο και απλά με βόλεψε τρομερά. 

 

Πανέμορφο με κυρτή οθόνη. Εμένα μου αρέσουν οι κυρτές, είναι θέμα γούστου. 

Το έχω για δεύτερο κινητό. Αξίζει με 1000 για βασικό κινητό για όποιον ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΑΝΆΓΚΗ ΤΑ GOOGLE SERVICES. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα. Έμεινε κανένας κάτοχος εδώ μέσα να μας δώσει καμιά πληροφορία για την τύχη του τηλεφώνου; Πήρε καμία αναβάθμιση; Πως ρολάρει; Δουλεύουν καλά οι εφαρμογές της google με το gspace;

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2022 at 3:55 ΜΜ, Kozi0 said:

Καλησπέρα. Έμεινε κανένας κάτοχος εδώ μέσα να μας δώσει καμιά πληροφορία για την τύχη του τηλεφώνου; Πήρε καμία αναβάθμιση; Πως ρολάρει; Δουλεύουν καλά οι εφαρμογές της google με το gspace;

Σημερα το σεταρα,οσες κατεβασα λειτουργουν κανονικα,και oi χαρτες και το e banking της εθνικης,ο ηχος δεν με ικανοποιει οσο θα ηθελα,η οθονη και η καμερα ειναι τελειες,.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Τη συσκευη τη θελω για δωρο στη γυναικα μου(χρηση σε σοσιαλ,βιντεοκλησεις, καμμια φωτο κλπ) Θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει ποσο storage εχει(περα απο το χωρο που πιανει το λειτουργικό) και πως τα πηγαινει απο μπαταρια. Σας ευχαριστώ 👍🤘

Edited by g3o1982
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 1:20 ΜΜ, g3o1982 said:

Καλημερα παιδια. Τη συσκευη τη θελω για δωρο στη γυναικα μου(χρηση σε σοσιαλ,βιντεοκλησεις, καμμια φωτο κλπ) Θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει ποσο storage εχει(περα απο το χωρο που πιανει το λειτουργικό) και πως τα πηγαινει απο μπαταρια. Σας ευχαριστώ 👍🤘

Μπαταρια δεν ξερω,3 μερες το εχω,ο χωρος που μενει ελευθερος μετα απο οσες εφαρμογες κατεβασα ειναι 99gb.Λογικα η μπαταρια θα αντεχει αναλογα με την χρηση,αν το εχεις στην τσιτα ολη μερα ισως να θελει φορτιση την επομενη,απο την μερα που το φορτισα πρωτη φορα εως σημερα δεν εχει κατεβει απο το 80% αλλα δεν το εχω σαν κυρια συσκευη ακομα.Απλα το σκαλιζω αρκετα.Ηταν η πρωτη φορα που οταν το ανοιξα δεν ειχε καθολου μπαταρια,...

Mε την ευκαιρια να ενημερωσω οτι το κινητο μου εκανε διαφορα απο την πρωτη ημερα,κυριοτερο οτι ενω δεν ειχα ρυθμιση αυτοματης φωτεινοτητας η εξοικονομησης μπαταριας οταν το ανοιγα ειχε την φωτεινοτητα στο αυτοματο κι απο το 90% μειωμενη στο 10%,καθε μερα,ζητησα απο το καταστημα αντικατασταση και αρνηθηκε,ειμαι στην διαδικασια επικοινωνιας με την αντιπροσωπεια και εκανα αναφορα στον συνηγορο του καταναλωτη γιατι η εταιρεια μου ανεφερε οτι εχω δικαιωμα επιστροφης του βασει της ευρωπαικης οδηγιας για οποιοδηποτε λογο η ακομα και χωρις λογο,κατι που απεκρυψε το καταστημα και μαλλον ολα τα μαγαζακια του σκρουτζ και του Best price.Προσοχη λοιπον

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...