Jump to content

Redmi Note 11


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 31/12/2022 at 7:36 ΠΜ, Brainmorf said:

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Δύο ερωτήσεις , πως κλείνουμε τις εφαρμογές με swipe up; Εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά έχει εφαρμογές που δεν "φεύγουν" , ελπίζω σε επόμενο update να υπάρχει επιλογή . Ευχαριστώ

οι εφαρμογες κλεινουν οπως ειπες πριν, με αριστερα-δεξια. Ειναι ετσι φτιαγμενο το λογισμικο κ δεν ξερω αν μπορει να αλλαξει, χωρις να αλλαξεις λόγισμικο.

 

Οι εφαρμογες τυπου Google επισης δεν απενεγροποιουνται ή διαγραφονται. Παλι θελει "βαθυ" πειραγμα στο κινητο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gregpap2016 said:

οι εφαρμογες κλεινουν οπως ειπες πριν, με αριστερα-δεξια. Ειναι ετσι φτιαγμενο το λογισμικο κ δεν ξερω αν μπορει να αλλαξει, χωρις να αλλαξεις λόγισμικο.

 

Οι εφαρμογες τυπου Google επισης δεν απενεγροποιουνται ή διαγραφονται. Παλι θελει "βαθυ" πειραγμα στο κινητο.

Μάλιστα... το περίμενα αφού δεν βλέπω επιλογή για απεγκατασταση ή απενεργοποίηση. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια βοήθεια διότι δεν έχω καταλάβει τι έγινε.

Χρησιμοποιώ το app keePassDroid για την αποθήκευση των κωδικών. Παλαιότερα δούλευε μια χαρά με το touch. Πλέον πετάει μήνυμα..Biometric error και Biometric invalidated. και δουλεύει μόνο με τον κωδικό. Απαιτεί χρόνο αυτό και μου τη δίνει όμως.

Αφαίρεσα τα fingerprints, τα έβαλα πάλι. Κάπου εκεί ίσως κόλλησε.  Το έκανα πάλι εγκατάσταση αλλά τίποτα. Ενοείται η ίδια έκδοση δούλευε παλιά και η ίδια  δουλεύει σε άλλο κινητό

 

τελικά το πρόβλημα το έχω και με άλλα apps .πχ με το app της Mintos... Failed to generate  key pair

Μου φαίνεται με κάποιο τρόπο πρέπει να γίνει κάτι σαν reset στα fingerprints.

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Beef said:

Μου φαίνεται με κάποιο τρόπο πρέπει να γίνει κάτι σαν reset στα fingerprints.

εγραψα ενα σχολιο, αλλά ξαναδιαβασα τι ελεγες κ τλκ το εσβησα. Ωστοσο για καποιο λογο, δεν μπορω να διαγραψω το σχολιο μ ολοκληρωτικα.

 

Μπραβο παντως που εφτιαξε το τηλ σ!

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
15 ώρες πριν, Brainmorf said:

Έχουμε να προτείνουμε θήκη Spigen έως 20 ευρώ; Ευχαριστώ 

Εγω εχω αυτη: Spigen Rugged Armor Back Cover Σιλικόνης Μαύρο (Redmi Note 11 / 11S) Γραψε τη στο πορτοκαλι σαιτ και θα τη βρεις (τη στιγμη που γραφω το σχόλιο) απο 8.9 ευρω... ΤΟ πισω δεν ειναι αντιολιστθητικο, αλλά η θηκη προστατευει το κινητο καλά!

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 10:08 ΠΜ, gregpap2016 said:

Εγω εχω αυτη: Spigen Rugged Armor Back Cover Σιλικόνης Μαύρο (Redmi Note 11 / 11S) Γραψε τη στο πορτοκαλι σαιτ και θα τη βρεις (τη στιγμη που γραφω το σχόλιο) απο 8.9 ευρω... ΤΟ πισω δεν ειναι αντιολιστθητικο, αλλά η θηκη προστατευει το κινητο καλά!

Ευχαριστώ, θα γίνει παραγγελία μέχρι τέλος του μήνα. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! 

Έχει κανείς κάποια ιδέα γιατί ενω΄δουλευει τέλεια (το Redmi Note 11), έχει θέμα με το Wi-Fi και το Bluetooth του; Όταν έχω ανοιχτό το wi fi μου βγάζει τα δίκτυα 5g μόνο. Μόνο αν το πάω σε απόσταση εκατοστών με το ρούτερ τότε συνδέεται και αποσυνδέεται συχνά, χωρίς να το μετακινώ. Επίσης στο bluetooth το ίδιο , δεν αναγνωρίζει συσκευές. Με τα bluetooth ακουστικά μου συνδέεται με το ζόρι και μετά από λιγο αποσυνδέεται. Πιστεύω κάποιο bug πρεπει να ειναι από το λογισμικό αλλά απλά υποθέτω, μπορέι να ειναι και hardware, τί λετε;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 
Έχει κανείς κάποια ιδέα γιατί ενω΄δουλευει τέλεια (το Redmi Note 11), έχει θέμα με το Wi-Fi και το Bluetooth του; Όταν έχω ανοιχτό το wi fi μου βγάζει τα δίκτυα 5g μόνο. Μόνο αν το πάω σε απόσταση εκατοστών με το ρούτερ τότε συνδέεται και αποσυνδέεται συχνά, χωρίς να το μετακινώ. Επίσης στο bluetooth το ίδιο , δεν αναγνωρίζει συσκευές. Με τα bluetooth ακουστικά μου συνδέεται με το ζόρι και μετά από λιγο αποσυνδέεται. Πιστεύω κάποιο bug πρεπει να ειναι από το λογισμικό αλλά απλά υποθέτω, μπορέι να ειναι και hardware, τί λετε;; 
Για δες αυτά τα δύο παρακάτω, αν είναι ενεργά, κλείστα. b63258b8ea8d5cf763e0de89a2788051.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 
Έχει κανείς κάποια ιδέα γιατί ενω΄δουλευει τέλεια (το Redmi Note 11), έχει θέμα με το Wi-Fi και το Bluetooth του; Όταν έχω ανοιχτό το wi fi μου βγάζει τα δίκτυα 5g μόνο. Μόνο αν το πάω σε απόσταση εκατοστών με το ρούτερ τότε συνδέεται και αποσυνδέεται συχνά, χωρίς να το μετακινώ. Επίσης στο bluetooth το ίδιο , δεν αναγνωρίζει συσκευές. Με τα bluetooth ακουστικά μου συνδέεται με το ζόρι και μετά από λιγο αποσυνδέεται. Πιστεύω κάποιο bug πρεπει να ειναι από το λογισμικό αλλά απλά υποθέτω, μπορέι να ειναι και hardware, τί λετε;; 
Το κινητό είναι βράχος

Αν δεν σου κάνει κόπο και εφόσον δεν βρήκες λύση με αυτό που γράφει ο φίλος πιο πάνω

Να τους κάνεις ένα factory reset μπας και στρωσειτ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, HEO said:

Το κινητό είναι βράχος

Αν δεν σου κάνει κόπο και εφόσον δεν βρήκες λύση με αυτό που γράφει ο φίλος πιο πάνω

Να τους κάνεις ένα factory reset μπας και στρωσειτ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Όντως... ιδιαίτερα για το WiFi και bluetooth καμία αποσύνδεση μέχρι στιγμής ( από τον Δεκέμβριο που το έχω ) σε δίκτυο 5Ghz αλλά και με συσκευές Bluetooth ( ασύρματο ηχείο - ακουστικά ). 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 5:00 ΜΜ, zoe.kiku said:

Καλησπέρα! 

Έχει κανείς κάποια ιδέα γιατί ενω΄δουλευει τέλεια (το Redmi Note 11), έχει θέμα με το Wi-Fi και το Bluetooth του; Όταν έχω ανοιχτό το wi fi μου βγάζει τα δίκτυα 5g μόνο. Μόνο αν το πάω σε απόσταση εκατοστών με το ρούτερ τότε συνδέεται και αποσυνδέεται συχνά, χωρίς να το μετακινώ. Επίσης στο bluetooth το ίδιο , δεν αναγνωρίζει συσκευές. Με τα bluetooth ακουστικά μου συνδέεται με το ζόρι και μετά από λιγο αποσυνδέεται. Πιστεύω κάποιο bug πρεπει να ειναι από το λογισμικό αλλά απλά υποθέτω, μπορέι να ειναι και hardware, τί λετε;; 

και γω συμφωνω πως ισως θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το τηλ. Πρωτα ομως, εχεις κανει ολες τις αναβαθμισεις που εχει το κινητο; Αν ναι και το κινητο ακομη εχει θεμα ή ανεξαρτητα απο ποια αναβαθμιση του κανεις, δε φτιαχνει, πρεπει να το πας πισω να το δουν.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοηθειά σας.Το κουμπί απο τα πλάγια on/off ζεστενεται τόσο πολύ που ζήτημα να μπορώ να το ακουμπάω για περισσότερο απο 5 δευτερόλεπτα συνεχόμενα. Δεν ξέρω εαν έχει βραχυκυκλώσει κάτι ή έχει ξανατύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο αλλά ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί απροβλημάτιστα μια χαρά τελευταία εντόπισμα το εν λόγο πρόβλημα.Ισως και να το χτύπησα κάπου αθελα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα με υπερθέρμανση στο πλήκτρο on off.. Αυτό που αντιμετωπίζω είναι στιγμιαίες αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις ακαθόριστα που και που στο bluetooth ακουστικό. Νόμιζα ότι έφταιγε το κινητό  επειδή ήταν άγνωστης μάρκας Κινέζικο αλλά το διαπίστωσα και με ένα της Plantronics  που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοηθειά σας.Το κουμπί απο τα πλάγια on/off ζεστενεται τόσο πολύ που ζήτημα να μπορώ να το ακουμπάω για περισσότερο απο 5 δευτερόλεπτα συνεχόμενα. Δεν ξέρω εαν έχει βραχυκυκλώσει κάτι ή έχει ξανατύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο αλλά ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί απροβλημάτιστα μια χαρά τελευταία εντόπισμα το εν λόγο πρόβλημα.Ισως και να το χτύπησα κάπου αθελα μου. 
Αν ζεσταίνεται έχει θέμα, σβηστό και xισο είναι σβηστό πάτησε το μερικές φορές μην έχει πλασάρει κάτι

Φοβάμαι όμως ότι θέλει service

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Vox said:

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα με υπερθέρμανση στο πλήκτρο on off.. Αυτό που αντιμετωπίζω είναι στιγμιαίες αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις ακαθόριστα που και που στο bluetooth ακουστικό. Νόμιζα ότι έφταιγε το κινητό  επειδή ήταν άγνωστης μάρκας Κινέζικο αλλά το διαπίστωσα και με ένα της Plantronics  που έχω.

Τι εννοεις οταν λες πως τα Χιαομι ειναι "άγνωστης μάρκας Κινέζικο"; Οποια πετρα και να σηκωσεις πλεον, το ξερουν ολοι.

On 28/3/2023 at 8:39 ΜΜ, giannis074 said:

Παιδιά την βοηθειά σας.Το κουμπί απο τα πλάγια on/off ζεστενεται τόσο πολύ που ζήτημα να μπορώ να το ακουμπάω για περισσότερο απο 5 δευτερόλεπτα συνεχόμενα. Δεν ξέρω εαν έχει βραχυκυκλώσει κάτι ή έχει ξανατύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο αλλά ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί απροβλημάτιστα μια χαρά τελευταία εντόπισμα το εν λόγο πρόβλημα.Ισως και να το χτύπησα κάπου αθελα μου. 

για να ζεσταινεται τοσο που λες, αν γυρω γυρω απτον αισθητηρα δεν εχει αλλη θερμοτητα, ισως να στελνει το κινητο τρελες εντασεις ρευματος στον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπωματων. Ισως κατι να χει κατσει απο κατω, αλλά δυσκολο το θεωρω. Δες καμια επανεκκινηση, αλλιως ισως να δοκιμαζες κανα τεστ για να δεις αν ο αισθητηρας λειτουργει κανονικα ή εχει καποιο ανωμαλο ερεθισμα. Γιατι τι δ!@ολ0, ποσο ρευμα να μπορει να στειλει το δυσμοιρο το χιαομι -υπο φυσιολογικες συνθηκες- σε ενα αισθητηρα τετοιου ειδους; Αν τπτ δε λειτουργει, γουγλαρε το (βασικα γουγλαρε το ετσι κ αλλιως, μηπως ειναι κανα γνωστο bug) αλλιως υστατη λυση πριν το σερβις ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
52 minutes ago, Brainmorf said:

Ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου 2023 ( 89ΜΒ ), έκδοση 13.0.6 .

ναι, την ειδα και γω κανα 2 μερες πριν και την περασα ΟΤΑ. Ολα οκ, δεν ειδα διαφορές και χαιρομαι που δεν πειραζουν κατι που λειτουργει ηδη, δλδ το τηλ μας, με το να βαζουν καινουριες λειτουργιες που δεν ζητησαμε, χαλωντας ετσι τις παλιες...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/2/2023 at 10:08 ΠΜ, gregpap2016 said:

Εγω εχω αυτη: Spigen Rugged Armor Back Cover Σιλικόνης Μαύρο (Redmi Note 11 / 11S) Γραψε τη στο πορτοκαλι σαιτ και θα τη βρεις (τη στιγμη που γραφω το σχόλιο) απο 8.9 ευρω... ΤΟ πισω δεν ειναι αντιολιστθητικο, αλλά η θηκη προστατευει το κινητο καλά!

Ευχαριστώ φίλε, δεν υπάρχει η θήκη... Τα καλύτερα 8 ευρώ που έχω δώσει, καμία σύγκριση με το cover που είχε στην συσκευασία του smartphone.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Brainmorf said:

Ευχαριστώ φίλε, δεν υπάρχει η θήκη... Τα καλύτερα 8 ευρώ που έχω δώσει, καμία σύγκριση με το cover που είχε στην συσκευασία του smartphone.

Αδερφε, δεν ηξερα και γω απο θηκες πιο πριν. Το 2015, με το LG V10 τοτε ανακαλυψα την εταιρια, και απο τοτε παιρνω και την προτεινω σε ολους μ τους γνωστους. Εξω εχει πολυ περισσοτερα μοντελα. Εδω βρισκουμε κανα 2. Αλλά για να καταλαβεις, δες τι υπαρχει απτη Σπιγκεν για τα αιφον πχ. θα τρελαθεις. 

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα και εγώ και πήρα μια θήκη Spigen

Τι να κάνω ;; Είναι ζηλιαρογατος :)

Μια χαρά για 8.90

Μόλις ήρθε και το MIUI 14 σε Android 13

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk







Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, HEO said:

Μόλις ήρθε και το MIUI 14 σε Android 13

Μην το πεις αυτο στο κινητο μου, γιατι η ειδοποιηση θα με στοιχειωνει. Αστο να το παρουν οι πρωτοι, να φανε τα bugs και βλεπουμε για μας. 

Το μονο θεμα που εχω με αυτο το κινητο (εκτος απτην σπασμενη οθονη, την οποια θα αφησω ετσι, για να ασχολουμαι μαυτο λιγοτερο), ειναι οτι το δαχτυλικο δεν πιανει με τι-πο-τα. Ναι, το ιδιο και το Huawei λαπτοπ μου γιατι τα χερια μου ιδρωνουν και μονο με τη σκεψη, αλλά ρε φιλε, το ποκο Φ1 που ειχα για χρονια, δεν κ@λωνε πουθενα. Αυτο γιατι;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το νέο MIUI και το νέο android

Όλα έξτρα πρίμα γκουντ :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...