Jump to content

Redmi Note 11


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/11/2022 at 11:43 ΜΜ, mick_ said:

Υπάρχει δυνατότητα να ορίσουμε διαφορετικό ήχο κλήσης ανά SIM;

Έχω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε sim. Όταν όμως το σετάρισα στην αρχή είπα κατά την διαδικασία να πάρει τις ρυθμίσεις από το Redme Note 7 που είχα και το 11 έγινε κλώνος. ;Όλα αυτά ακολουθώντας τις οδηγίες στην οθόνη.

Ένα θέμα που αντιμετωπίζω ώρες ώρες είναι ότι για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στείλω SMS. Όχι πάντα αλλά συμβαίνει. Το ίδιο και με την εφαρμογή your phone από το PC. Διαβάζω όμως ότι έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα τελευταίως με διάφορα κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 11:43 ΜΜ, mick_ said:

Υπάρχει δυνατότητα να ορίσουμε διαφορετικό ήχο κλήσης ανά SIM;

Ρυθμίσεις ήχος & δόνηση/ ήχος κλήσης ( πάνω δεξιά) σου βγάζει το μενού για επιλογή τοπικού κουδουνισματος και προεγκατεστημένα κουδουνίσματα .. εάν πατήσεις σε αυτά δεν μπορείς να ορίσεις διαφορετικό ήχο για  κάθε sim.. Εάν πας όμως να επιλέξεις εάν ήχο από το " κατάστημα" που έχει κάτω από τις επιλογές που προανέφερα, σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις για ποια κάρτα sim θέλεις.. πατάς το κουδουνάκι δεξιά του ήχου και σου βγάζει επιλογή 

Edited by dragonball
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, να υποθέσω ότι σαν δεύτερο ήχο μπορείς να βάλεις μόνο από αυτούς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Σωστός, να υποθέσω ότι σαν δεύτερο ήχο μπορείς να βάλεις μόνο από αυτούς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ναι..Προσωπικά δεν έχω βρει άλλον τρόπο..Παλιότερα, με άλλες εκδόσεις του MIUI, ήταν πιο εύκολο να βάλεις διαφορετικούς ήχους κλήσης ανά sim...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
18 ώρες πριν, gdamalas said:

Το Xiaomi Redmi Note 11 NFC Dual SIM (6GB/128GB)

Έχει πάρει αναβάθμιση σε Android 12;

Ναι φιλ@, καιρο τωρα!

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω θέμα και δε μπορώ να ανοίξω το πορτάκι της sim με τίποτα. Φοβάμαι να το πιέσω και πολύ μη σπάσει τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση όντως να έχει σπάσει κάτι και γι αυτό να μην ανοίγει; Δεν ξέρω πως δουλεύει αυτός ο μηχανισμός.

Και την τελευταία φορά που έβαλα τη sim ήταν πολύ σφιχτό. 2 φορές μόνο το έχω ανοίξει, δεν είναι ότι το ανοιγοκλείνω. Θέλω να το ανοίξω διότι δε βλέπει τις sim. Έχω 2 και δε βλέπει καμία. Οπότε εκτός από το πορτάκι παίζει να υπάρχει και άλλο θέμα.

Έχετε καμια ιδέα τι να κάνω; Αναγκαστικά θα το στείλω να το δούνε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπήκε στραβά η σιμ και σφηνωσε το όλο σύστημα???

Δοκίμασε με λίγο παραπάνω δύναμη μπας και ανοίξει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mol said:

Μήπως μπήκε στραβά η σιμ και σφηνωσε το όλο σύστημα???

Δοκίμασε με λίγο παραπάνω δύναμη μπας και ανοίξει 

Γενικά ήταν λίγο σφιχτό.

Υπάρχει περίπτωση να σπάσει κάτι αν βάλω δύναμη; Ή να έχει σπάσει κάτι και να μη σπρώχνει το πορτάκι έξω; Ελατήριο έχει μέσα;

Link to comment
Share on other sites

To πατάς με την βελόνα

Αν δεν βγει πιθονον να έχει απασφαλησει και προσπαθεις να το βγάλεις με το νύχι σου βάζοντας το στην σχισμή

Αν δεν τα καταφέρεις το στέλνεις στο service

Α και και άλλο πολλές φορές αν βάζεις την βελόνα μέσα στην τρύπα; δεν πάει εκεί που πρέπει οπότε προσπάθησε να την πας λίγο πάνω κάτω δεξιά αριστερά σπρώχνοντας μαλακά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε της κόρης μου η οθόνη
Πήγα για αλλαγή
ΟΕΜ δοκιμάσαμε δύο διαφορετικές κ παρουσιάζουν προβλήματα.
Η αυθεντική 135€ όμως.
Έχετε καμία άλλη ιδέα ή πρόταση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, HEO said:

To πατάς με την βελόνα

Αν δεν βγει πιθονον να έχει απασφαλησει και προσπαθεις να το βγάλεις με το νύχι σου βάζοντας το στην σχισμή

Αν δεν τα καταφέρεις το στέλνεις στο service

Α και και άλλο πολλές φορές αν βάζεις την βελόνα μέσα στην τρύπα; δεν πάει εκεί που πρέπει οπότε προσπάθησε να την πας λίγο πάνω κάτω δεξιά αριστερά σπρώχνοντας μαλακά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

επειδή δε ξέρω τον μηχανισμό... αν τραβήξω το πορτάκι με το νύχι ή πχ το πιάσω με κάποιο τσιμπιδάκι (αν τα καταφέρω) θα βγει ή με κάποιο τρόπο κάτι το κρατάει μέσα οπότρε θέλει υποχρεωτικά να μπει βελόνα; Φοβάμαι δηλαδή μη το τραβήξω και σπάσει κάτι.

Αν και με βλέπω για service. το χειρότερο είναι ότι δε βλέπει τις sim

Edited by Beef
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mol said:

Με το ειδικό εργαλείο που είναι πιο δυνατό απ' τη βελόνα δε μπορείς να το πιέσεις δυνατά?

έχω το εργαλείο και έχω 2 εργαλεία. το ένα που ήταν μαζί με το κινητό το οποίο είναι ολίγον ψεύτικο σαν σύρμα και ένα άλλο που είχα το οποίο είναι πιο στιβαρό. με το δικό του, το συρμάτινο κοντεύει να λυγίσει. με το άλλο πάλι δε γίνεται τίποτα. φαίνεται σα να έχει τερματίσει. αν συνεχίσω να σπρώχνω θα το διαλύσω. σε άλλο κινητό λίγο το πατας και πετάγεται το πορτάκι.

όπως είπα, δε ξέρω πως είναι ο μηχανισμός μέσα, μπορεί να έχει σπάσει κάτι

Αναγκαστικά θα το στείλω για service. Και το σπαστικό τώρα είναι να κάθομαι να σβήνω ότι αρχεία έχω μέσα. Έχει μεν εγγύηση αλλά δε ξέρω αν αξίζει να πληρώσω courier να το στείλω ή να το πάω σε ένα άσχετο service να το κοιτάξει. αλλά μάλλον θα το στείλω γιατί και να ανοίξει δεν αναγνωρίζει τη sim

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε της κόρης μου η οθόνη
Πήγα για αλλαγή
ΟΕΜ δοκιμάσαμε δύο διαφορετικές κ παρουσιάζουν προβλήματα.
Η αυθεντική 135€ όμως.
Έχετε καμία άλλη ιδέα ή πρόταση;


Sent from my iPhone using Tapatalk
165 το πήρα καινούργιο 4/128

Δεν νομίζω ότι αξίζει αλλαγή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Beef said:

έχω το εργαλείο και έχω 2 εργαλεία. το ένα που ήταν μαζί με το κινητό το οποίο είναι ολίγον ψεύτικο σαν σύρμα και ένα άλλο που είχα το οποίο είναι πιο στιβαρό. με το δικό του, το συρμάτινο κοντεύει να λυγίσει. με το άλλο πάλι δε γίνεται τίποτα. φαίνεται σα να έχει τερματίσει. αν συνεχίσω να σπρώχνω θα το διαλύσω. σε άλλο κινητό λίγο το πατας και πετάγεται το πορτάκι.

όπως είπα, δε ξέρω πως είναι ο μηχανισμός μέσα, μπορεί να έχει σπάσει κάτι

Αναγκαστικά θα το στείλω για service. Και το σπαστικό τώρα είναι να κάθομαι να σβήνω ότι αρχεία έχω μέσα. Έχει μεν εγγύηση αλλά δε ξέρω αν αξίζει να πληρώσω courier να το στείλω ή να το πάω σε ένα άσχετο service να το κοιτάξει. αλλά μάλλον θα το στείλω γιατί και να ανοίξει δεν αναγνωρίζει τη sim

Η infoquest αν είναι της επίσημης εγγύησης είχε μεταφορά με courier δωρεάν. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα. Ίσως γίνεται να το κλειδώσεις από το google play εκτός αν έχεις εξωτερική κάρτα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vox said:

Η infoquest αν είναι της επίσημης εγγύησης είχε μεταφορά με courier δωρεάν. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα. Ίσως γίνεται να το κλειδώσεις από το google play εκτός αν έχεις εξωτερική κάρτα μέσα.

απόσυνδεσα όλους τους λογαριασμούς, μετέφερα τα αρχεία (δεν έχω κάρτα μνήμης) και το στέλνω στο service. 

Spoiler

από το κακό στο χειρότερο πάμε γενικά. Μπαταρίες δεν αλλάζουν, κάρτες θέλουν ολόκληρη ιστορία να βγουν.... και αν κάτσει στραβή πληρώνεις όσο το κινητό

 

Link to comment
Share on other sites

εσκασε  over the air αναβαθμιση ασφαλειας. Προσωπικα, λεω να κρατηθω και να μην την κανω αμεσα, γιατι καμια φορα κανουν μλκιες και βγαινουν στραβές οι αμεσες-αρχικες αναβαθμισεις.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 11:37 ΜΜ, gregpap2016 said:

εσκασε  over the air αναβαθμιση ασφαλειας. Προσωπικα, λεω να κρατηθω και να μην την κανω αμεσα, γιατι καμια φορα κανουν μλκιες και βγαινουν στραβές οι αμεσες-αρχικες αναβαθμισεις.

τελικα δεν κρατηθηκα κ την περασα. Δεν ειδα διαφορά, ολα κομπλε.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση

Παρατηρώ ότι πλέον το second space δουλεύει

με activity launcher βέβαια αλλά δουλεύει

Δεν δουλεύουν τα sip accounts ....
Λένε είναι θέμα του λειτουργικού, εμένα βέβαια με βόλευε πολύ

Πάμε πάλι πίσω στις εφαρμογές :(
9aa019f51b7370599615bcd6416680c2.jpg

Να προσθέσω βέβαια ακόμα ότι οι ρυθμίσεις για τα sip accounts υπάρχουν !!! Αλλά όταν πας να βάλεις πετάει μήνυμα και στα διαγράφει

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από πέρσι προγραμματίσουν να το «σκοτώσουν» το SIP από το android. Πάντως η εφαρμογή σε αυτό το τηλέφωνο δούλευε και σωστά. Τώρα παίρνω την αναβάθμιση η οποία μάλλον θα με πετάξει. Θα αναγκαστώ να κατεβάσω το Zoiper πάλι αλλά μου εμφανίζει προβλήματα. Sto menu στις ρυθμίσεις υπάρχει αλλά με το που προσθέτεις λογαριασμό στον αφαιρεί με την μία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Δύο ερωτήσεις , πως κλείνουμε τις εφαρμογές με swipe up; Εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά έχει εφαρμογές που δεν "φεύγουν" , ελπίζω σε επόμενο update να υπάρχει επιλογή . Ευχαριστώ

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...