Jump to content

Redmi Note 11


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το 4/64 NFC star blue, έχετε καμία πρόταση από σκρουτζομαγαζο να έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή το ξεχνάω;

Γενικά ποιο είναι το φθηνότερο κατάστημα που εχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Πρέπει να τους παίρνω τηλέφωνο και να ρωτάω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το 4/64 NFC star blue, έχετε καμία πρόταση από σκρουτζομαγαζο να έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή το ξεχνάω;
Γενικά ποιο είναι το φθηνότερο κατάστημα που εχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Πρέπει να τους παίρνω τηλέφωνο και να ρωτάω;
Γνώμη μου, για 20-25€ παραπάνω πας για το 6/128. Μην πάρεις με 4gb ram.
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, για 20-25€ παραπάνω πας για το 6/128. Μην πάρεις με 4gb ram.
Έτσι ακριβώς, πλέον τα 4 είναι λίγα και αν το κρατήσει για 2-3 χρόνια θέλει οπωσδήποτε τουλάχιστον 6 και πάνω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 8:37 ΠΜ, conan1 said:
On 27/8/2022 at 1:17 ΠΜ, Beef said:
Επειδή σκέφτομαι να πάρω το 4/64 NFC star blue, έχετε καμία πρόταση από σκρουτζομαγαζο να έχει εγγύηση αντιπροσωπείας ή το ξεχνάω;
Γενικά ποιο είναι το φθηνότερο κατάστημα που εχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Πρέπει να τους παίρνω τηλέφωνο και να ρωτάω;

Γνώμη μου, για 20-25€ παραπάνω πας για το 6/128. Μην πάρεις με 4gb ram.

 

On 27/8/2022 at 11:17 ΠΜ, chios said:
On 27/8/2022 at 8:37 ΠΜ, conan1 said:
Γνώμη μου, για 20-25€ παραπάνω πας για το 6/128. Μην πάρεις με 4gb ram.

Έτσι ακριβώς, πλέον τα 4 είναι λίγα και αν το κρατήσει για 2-3 χρόνια θέλει οπωσδήποτε τουλάχιστον 6 και πάνω.

ο σκοπός μου είναι να το κρατήσω όπως είπες 2-3 χρόνια (τουλάχιστον), εκτός απροόπτου. Τώρα έχω ένα με 4/64 και πάει άψογα στο θέμα ταχύτητας. Η διαφορά όμως που λέτε είναι +50€ (παίρνοντας σαν βάση τις ελάχιστες τιμές του skroutz)

Το καταλαβαίνω ότι σε 2 χρόνια τα δεδομένα θα αλλάξουν αλλά πιστεύετε ότι όντως θα έχω θέμα με τα 4GB? Καλά τα 64/128 δε με απασχολούν, δεν αποθηκεύω και τίποτα σοβαρό στο κινητό. Όλο το θέμα γίνεται για την RAM.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/item/2157280988/xiaomi-redmi-note-11-nfc-6gb-128gb.html

δεν είναι και τεράστια η διαφορά, και πιστεύω θέμα θα έχεις τα 4 πλέον είναι πολύ λίγα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chios said:

https://www.bestprice.gr/item/2157280988/xiaomi-redmi-note-11-nfc-6gb-128gb.html

δεν είναι και τεράστια η διαφορά, και πιστεύω θέμα θα έχεις τα 4 πλέον είναι πολύ λίγα.

αυτό δε το είχα δει. Αλλάζουν τα πράγματα τότε

Ωραία ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα 6/128 δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Μόνο τα 4ρια φέρνει.

Καλή επιλογή είναι και το samsung a33 5g στα 6/128

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, platon_153 said:

Νομίζω τα 6/128 δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Μόνο τα 4ρια φέρνει.

Καλή επιλογή είναι και το samsung a33 5g στα 6/128

Ναι το 4/128 καλύπτεται από την infoquest και παντού παίζει στην ίδια τιμή μέχρι πριν λίγες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2022 at 11:39 ΠΜ, platon_153 said:

Νομίζω τα 6/128 δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Μόνο τα 4ρια φέρνει.

Καλή επιλογή είναι και το samsung a33 5g στα 6/128

 

On 29/8/2022 at 11:55 ΠΜ, Vox said:

Ναι το 4/128 καλύπτεται από την infoquest και παντού παίζει στην ίδια τιμή μέχρι πριν λίγες μέρες. 

δε το έχω παραγγείλει ακόμα, μια τελευταία ερώτηση πριν προχωρήσω.

Τι σημαίνει ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας στην πράξη;

Ότι έχουν 1 χρόνο εγγύηση κι αυτή από το μαγαζί; Δηλαδή τρέχα γύρευε με κάτι μαγαζάκια. Σα να μην έχεις εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Beef said:

 

δε το έχω παραγγείλει ακόμα, μια τελευταία ερώτηση πριν προχωρήσω.

Τι σημαίνει ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας στην πράξη;

Ότι έχουν 1 χρόνο εγγύηση κι αυτή από το μαγαζί; Δηλαδή τρέχα γύρευε με κάτι μαγαζάκια. Σα να μην έχεις εγγύηση

Σημαίνει ότι αν συμβεί κάτι την εγγύηση θα την καλύψει αν υπάρξει πρόβλημα το κατάστημα αγοράς και όχι η infoquest. Επίσης πρέπει το τηλέφωνο να προσδιορίζεται και για την Ελληνική αγορά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χρησιμοποιώ την εφαρμογή screen recorder και θέλω να ενεργοποιήσω την επιλογή show touches για να φαίνονται τα "πατήματα".

Μου λέει να το ενεργοποιήσω κατευθείαν στο developer options. έχω ενεργοποιήσει το Developer αλλά τι πρέπει να επιλέξω από εδώ και πέρα; Σε ένα παλαιότερο xiaomi το είχα βρει

Υ.Γ τελικά σας άκουσα και πήρα το 6/128

 

Edited by Beef
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/5/2022 at 9:36 ΜΜ, kritikos4 said:

Καλησπέρα.
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το εν λόγω κινητό.
Μετά την πρώτη εκκίνηση, το κινητό αρνείται να πραγματοποιήσει αλλά και να λάβει κλήσεις.
Όταν καλείς απλά μετά από λίγο τερματίζει την κλήση ενώ όταν το καλείς είναι σαν να μην υπάρχει.
Δεν βγαίνει ούτε κλειστό ούτε κατειλημμένο ούτε τίποτα.
Η διαγραφή των δεδομένων της εφαρμογής του τηλεφώνου που υποδεικνύουν κάποια βίντεο ~ άρθρα δεν βοηθάει, ούτε η επανεκκίνηση, ούτε το on ~ off σε flight mode.


Στάλθηκε από το joyeuse μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έλυσες το πρόβλημα κ πως; Μου  το παρουσίασε κι εμένα μετά από ένα μήνα χρήσης 

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσες το πρόβλημα κ πως; Μου  το παρουσίασε κι εμένα μετά από ένα μήνα χρήσης 
Για δοκίμασε να το παίξεις άνοιξε - κλείσε τα volte και vowifi.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:
12 ώρες πριν, teos said:
Το έλυσες το πρόβλημα κ πως; Μου  το παρουσίασε κι εμένα μετά από ένα μήνα χρήσης 

Για δοκίμασε να το παίξεις άνοιξε - κλείσε τα volte και vowifi.

Το έχω κάνει κ αυτό, άντε να λειτουργήσει μια φορά, μετά τα ίδια...  Λειτουργεί κανονικά μόνο σε ασφαλή λειτουργία, άρα πιστεύω κάποιο app κάνει ζημιά

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, teos said:

Το έχω κάνει κ αυτό, άντε να λειτουργήσει μια φορά, μετά τα ίδια...  Λειτουργεί κανονικά μόνο σε ασφαλή λειτουργία, άρα πιστεύω κάποιο app κάνει ζημιά

Μάλλον το έλυσα.... έκανα αυτό. Άρα από το δίκτυο το πρόβλημα. Ευχαριστώ  465538345_.thumb.png.8f7fac9f0931f90454cdfe402fd919ad.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα προβληματάκι έχω εγώ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο που δεν μου λειτουργεί σωστά με την εφαρμογή  Σύνδεση tτηλεφώνου των Windows ως προς το θέμα των SMS που πότε στέλνει και πότε δεν στέλνει. Όταν δεν στέλνει μου λέει ότι δεν υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στην SIM.

Γιατί το χρειάζομαι. Κάνω copy paste κάποιες διευθύνσεις ή link στο PC και τις στέλνω σε γνωστούς. Δεν χρησιμοποιώ viber κτλ γιατί κάποιοι δεν έχουν ή δεν τα διαβάζουν.

Αντιθέτως η εφαρμογή Messages της google λειτουργεί πάντα.

Λαμπάκι πράσινο βλέπω δεν υπάρχει όπως σε άλλα παλαιότερα μοντέλα. Αυτό το αχνό όταν υπάρχει κλήση και δεν την έχεις δει ή Μήνυμα όταν η οθόνη είναι σβηστή σε standby. Μήπως μπορεί να ενεργοποιηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το Honor 9x και για τα δεδομένα της χρήσης που κάνω είμαι ικανοποιημένος με μόνο παράπονο την έλλειψη NFC. 

O Γερμανός με φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο μου δίνει δωρεαν (και καλά - γύρω στα 80 € το 24μηνο είναι η επιβάρυνση)  το Note 11.

Σαν τηλέφωνο το Note 11 είναι σαφώς ανώτερο από to Honor 9x ότι προκύπτει από τα χαρακτηριστικά. Ωστόσο εμένα με ενδιαφέρει λίγο και η ποιότητα της φωτογραφίας (για τις δεδομένες συσκευές). Εσείς που το έχετε, τι γνώμη έχετε για τη φωτογραφική του μηχανή του Note 11 και αν έχει κάποιος εμπειρία από το Honor 9x αν μπορεί ας μου πει γνώμη.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, yiankap74_ said:

Καλημέρα σε όλους. Έχω το Honor 9x και για τα δεδομένα της χρήσης που κάνω είμαι ικανοποιημένος με μόνο παράπονο την έλλειψη NFC. 

O Γερμανός με φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο μου δίνει δωρεαν (και καλά - γύρω στα 80 € το 24μηνο είναι η επιβάρυνση)  το Note 11.

Σαν τηλέφωνο το Note 11 είναι σαφώς ανώτερο από to Honor 9x ότι προκύπτει από τα χαρακτηριστικά. Ωστόσο εμένα με ενδιαφέρει λίγο και η ποιότητα της φωτογραφίας (για τις δεδομένες συσκευές). Εσείς που το έχετε, τι γνώμη έχετε για τη φωτογραφική του μηχανή του Note 11 και αν έχει κάποιος εμπειρία από το Honor 9x αν μπορεί ας μου πει γνώμη.

Σας ευχαριστώ

Μόνο για το NFC το πήρα. έχω την εντύπωση ότι η φωτογραφία του είναι χειρότερη και από το 7. Δεν μπορώ να το πω με σιγουριά με το λίγο που το χρησιμοποίησα έτσι για κάποιες φωτό της καθημερινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και καλως σας βρηκα! Πηρα απο σκρουτζ το 6/128 για να αντικαταστησω το ποκο f1 που ειχα, που μου επσασε η οθονη του και ειχε και ενα θεμα ο αποθηκευτικος χωρος (δικο μου και ταυτοχρονα οχι δικο μου φταιξιμο)

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να ξεκλειδώσετε το dual apps όπως και το double space χρησιμοποιείτε τον activity launcher από το Google play

Κρίμα που τα έκρυψαν αλλά ευτυχώς διορθώνεται εύκολα

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με την πρόσφατη ενερωση το double space έπαψε να λειτουργεί :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Με την πρόσφατη ενερωση το double space έπαψε να λειτουργεί :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


ενερωση = ενημέρωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από ότι γνωρίζω όχι εκτός αν γίνεται με καπον άλλη εφαρμογή dialer

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...