Jump to content

Redmi Note 11


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 3/6/2022 at 12:26 ΜΜ, johnsot-1 said:

Γεια σας, εχει η συζηγος την συσκευη και λεει οτι συχνα εχει αποσυνδεσεις απο το wi-fi και οτι αντιμετωπιζει προβλημα με την περιηγηση στο internet.

Εχει δει και καποιος αλλος αναλογο προβλημα?

Και σε εμενα το κανει,που το χρησιμοποιει η συζυγος επισης - αν δεν ειναι θεμα software φοβαμαι οτι εχει να κανει με hardware.Κατι αντιστοιχο ειχε παλιοτερα ενα Huawei και το εστειλα για service στην ελλ. αντιπροσωπεια.

Edited by vanbono
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το κανει,που το χρησιμοποιει η συζυγος επισης - αν δεν ειναι θεμα software φοβαμαι οτι εχει να κανει με hardware.Κατι αντιστοιχο ειχε παλιοτερα ενα Huawei και το εστειλα για service στην ελλ. αντιπροσωπεια.
Δοκιμάστε αν έχετε ενεργη τη σάρωση wifi και Bluetooth, να την απενεργοποιησετε. e17d0d1518ac86cfce939123fc05d117.jpg

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. . Η σάρωση wifi τι είναι και τι κάνει;.
Θα σου πω αν το έχω καταλάβει καλά και εγώ. Αυτά σκαναρουν συνεχώς για νέα δίκτυα ή συσκευές για σύνδεση. Βελτιώνουν την ακριβή τοποθεσία. Σε περίπτωση που δεν μετακινεισαι συνεχώς, δεν χρειάζονται. Τσάμπα μπαταρία και χρήση cpu. Μερικές φορές, βελτιώνει αν τα κλείσεις και το θέμα με τις αποσυνδέσεις σε δίκτυα wifi ή Bluetooth.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok. Το κατάλαβα. Θα το απενεργοποιήσω γιατί δεν μετακινουμεωσυχνα. Να δω πως θα πάει και η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα για να αναβαθμιστώ απο lg flex 2!!! Νομίζω οτι για τα λεφτά του είναι πολύ αξιόλογο, στα θετικά, η οθόνη, μπαταρία, ήχος γεμάτος αν και νομίζω το κάτω ηχείο είναι σε λάθος θεση. Σε κλήσεις πολύ καλό, έκανα χειροκίνητα update το apk της κάμερας και βελτιώθηκε και εκεί αρκετά. Επίσης σημαντικό, ακόμα και με την θήκη, δεν ανεβάζει θερμοκρασία.  Αρνητικά, μέτρια βίντεο και δεν δουλέυει προς το παρόν το ΑΟΕ led για ειδοποιήσεις. -UPDATE- Τελικά δουλέυει ένα άλλο apk το aodnotify !!!

Edited by Mesqal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα οταν δέχομαι κλήση mesenger στο τηλ και είμαι στην ύπαιθρο μετά από 5 με 10 λεπτα κολαει το τηλ και απενεργοποιηται βέβαια έξω έχει υπερβολική ζέστη σε κληστω δωμάτιο δε το κανει 

Έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντίστοιχο νήμα για τη συσκευή:

https://myphone.gr/forum/topic/190750/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα οταν δέχομαι κλήση mesenger στο τηλ και είμαι στην ύπαιθρο μετά από 5 με 10 λεπτα κολαει το τηλ και απενεργοποιηται βέβαια έξω έχει υπερβολική ζέστη σε κληστω δωμάτιο δε το κανει 

Έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα το χτύπησα και εγώ, δώρο στον εαυτό μου που πέρασα τα μαθήματα και τελείωσα το μεταπτυχιακό (πλην διπλωματικής) :)

Ωραίο τηλέφωνακι μέχρι στιγμής δουλεύει ρόλοι και θα έλεγα ότι αξίζει πολύ παραπάνω από τα 168 ευρώ που έδωσα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Σήμερα το χτύπησα και εγώ, δώρο στον εαυτό μου που πέρασα τα μαθήματα και τελείωσα το μεταπτυχιακό (πλην διπλωματικής) 🙂

Ωραίο τηλέφωνακι μέχρι στιγμής δουλεύει ρόλοι και θα έλεγα ότι αξίζει πολύ παραπάνω από τα 168 ευρώ που έδωσα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Συγχαρητήρια φίλε μου και πάντα επιτυχίες στη ζωή σου!

Το τηλεφωνάκι είναι πάρα πολύ καλό και πιστεύω θα το χαρείς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ :)

Το τηλέφωνο πετάει έλεγα ότι τα αδερφάκια του redmi 7 (64) και 7Α (32) που είχα πάρει το 2019 (110 € / 65 €) ήταν τηλέφωνα που άξιζαν τα λεφτά τους

Αλλά το 11 κυριολεκτικά πετάει, το μόνο που με στραβωνει είναι που το always on display είναι μούρα :(

Ανυπομονώ να το πάω βόλτα εξωτερικό :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Να σαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ 🙂

Το τηλέφωνο πετάει έλεγα ότι τα αδερφάκια του redmi 7 (64) και 7Α (32) που είχα πάρει το 2019 (110 € / 65 €) ήταν τηλέφωνα που άξιζαν τα λεφτά τους

Αλλά το 11 κυριολεκτικά πετάει, το μόνο που με στραβωνει είναι που το always on display είναι μούρα 😞

Ανυπομονώ να το πάω βόλτα εξωτερικό 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Από τη σειρά Redmi είχα αρκετές συσκευές, όλες τα βγάλανε τα λεφτά τους!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση στην παραπάνω μου ανάρτηση:

μούρα = μούΦα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω για να αντικαταστήσει το γερασμένο μου samsung j5 2017 το οποίο έχει αρχίσει και σέρνεται. Αλλά διστάζω να το πάρω γιατί διαβάζω διάφορα για κολλήματα ότι ζεσταίνεστε ότι κάνει αποσυνδέσεις από το wifi και το θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας που είχε η σειρά 10. Με το samsung δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα και ούτε θέλω να έχω. Οι φωτό δεν με απασχολούν. Ούτε τα βίντεο. Βγάζω μερικές για να θυμάμαι κάποιες στιγμές οπότε καλυμμένος θα είμαι. Εσείς που το έχετε τι λέτε; Αξίζει η μετάβαση; 

Link to comment
Share on other sites

... το έχω λίγες μέρες, δεν έχω δει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής

Ζεσταίνεται μόνο όταν το φορτίζεις γρήγορη φόρτιση με τον φορτιστή του

Αλλά αυτό το κάνουν όλα, γι'αυτό λέω να το φωτίζω κατά κανόνα με έναν απλό φορτιστή και αν χρειαστεί μόνο τότε με τον γρήγορο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ρώτησα εσάς που το έχετε γιατί με αυτά που διαβάζω διστάζω. Το εχω δει από κοντά σε κατάστημα και μου άρεσε πολύ. Ειδικά η οθόνη. Αλλά στον λίγο χρόνο που το είχα στο χέρι μου τι να πρωτοδείς; 

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με ενόχλησε είναι ότι δεν είδα να έχει second space (τα άλλα; xiaomi που έχω έχουν και μιλάμε για ακόμα και το note 2 που είναι αρχαίο)

Η λύση είναι ότι η xiaomi το έχει μεν απενεργοποιησει πλην όμως υπάρχει μέσα και μέσω του activity launcher το επανέφερα μια χαρά :) και δουλεύει τέλεια

Πληροφορίες εδώ:

https://www.xiaomist.com/2021/07/how-to-activate-second-space-if-your.html?m=1


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk







Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2022 at 11:17 ΜΜ, HEO said:

Ένα πράγμα που με ενόχλησε είναι ότι δεν είδα να έχει second space (τα άλλα; xiaomi που έχω έχουν και μιλάμε για ακόμα και το note 2 που είναι αρχαίο)

Η λύση είναι ότι η xiaomi το έχει μεν απενεργοποιησει πλην όμως υπάρχει μέσα και μέσω του activity launcher το επανέφερα μια χαρά 🙂 και δουλεύει τέλεια

Πληροφορίες εδώ:

https://www.xiaomist.com/2021/07/how-to-activate-second-space-if-your.html?m=1


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk






 

Τι είναι το second space; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένα δεύτερο λειτουργικό, ψάξε στο google έχει διαφορα βιντεάκια

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, HEO said:

Ένα δεύτερο λειτουργικό, ψάξε στο google έχει διαφορα βιντεάκια

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Έχει δεύτερο λειτουργικό η Xiaomi και δεν το ήξερα τόσο καιρό; 2,5 χρόνια την έχω τη συσκευή μου....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To second space είναι μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα (για μένα)

Την έχουν όλα τα xiomi ακόμα και τα πιο φθηνά π.χ. 7Α (69 €) την έχει ακόμα και παλιά π.χ. ,note 2

93fd8e76293f325f5055a50cb63b6d2e.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...