Jump to content

Φωτογραφικό κινητό μέχρι 700-800


koutou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω ένα κινητό με πολύ καλή φωτογραφία για κοντινές φωτογραφίες χεριών (για επαγγελματικούς λόγους) για τη γυναίκα μου που ασχολείται με σχετικό επάγγελμα στο χώρο της αισθητικής.

Αυτή τη στιγμή έχει ένα samsung s9 plus, κληρονομιά από μένα (συνήθως παίρνει το προηγούμενό μου κινητό).

Σύμφωνα με το dxomark στο budget μου η καλύτερη φωτογραφία είναι από το heawei 30 pro (new edition) που έχει και google services (αυτό με ενδιαφέρει οπωσδήποτε).

Επειδή είναι 2 χρονών τηλέφωνο διστάζω να προχωρήσω. Κοίταζα και τα samsung 21 και 21+. Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην κάμερα?

Κάποια άλλη ιδέα?

Η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο καθώς είναι για  επαγγελματικούς λόγους ούτως ή άλλως. 

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφού δίνεις έμφαση στο κομμάτι της κάμερας θα συνιστούσα να δεις το iPhone 13 Pro. Με τιμολόγιο θα βγει λίγο επάνω από το budget σου αλλά αφού το θέλεις για επαγγελματικούς σκοπούς, θα τα βγάλει τα χρήματα του. Και για τη χρήση που το θέλετε με έμφαση στα κοντινά, το macro mode που έχει είναι απόλαυση!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του κόστους που ξεφεύγει, το φοβάμαι το οικοσύστημα της apple σαν παλιός κάτοχος. Δεν έχει συνηθίσει η κοπέλα και θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ πάλι για να βγάζουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ το πρότεινα δεδομένης της δουλειάς για την οποία ζητήθηκε και εκεί… δεν έχει αντίπαλο. Εναλλακτικά δες το Samsung S21 Ultra.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Εγώ το πρότεινα δεδομένης της δουλειάς για την οποία ζητήθηκε και εκεί… δεν έχει αντίπαλο. Εναλλακτικά δες το Samsung S21 Ultra.

Ευχαριστώ. Απλά και το Ultra είναι παντόφλα και πάει πάνω από 1000. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, koutou said:

Ευχαριστώ. Απλά και το Ultra είναι παντόφλα και πάει πάνω από 1000. 

Ναι το γνωρίζω, με τιμολόγιο όπως είπες όμως θα πέσει η τιμή αρκετά πιο κάτω, αλλά τα οικονομικά εσύ τα ξέρεις όπως και τις εναλλακτικές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι στο ψάξιμο με παρόμοια κριτήρια και άνοιξα αντίστοιχο thread ... Αν κατέληξες κάπου ή αγόρασες κάτι πές να πάρω και εγώ μία ιδέα ... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...