Jump to content

Επιλογή κινητού Samsung


J_F80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,

θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με την επιλογη ενος smartphone Samsung. Κυρίως με ενδιαφέρει το 5G και το Dex mode(desktop mode).

Εχω βρει κατι σε γερμανικο site όπου και θα πουλήσω το παλιο κινητο μου.

Ειμαι μεταξύ του Galaxy S20 5G σαν καινουργιο 570 ευρω με 1 χρονο εγγύηση και του Galaxy S21 που το βρηκα μεχρι 645 ευρω κανουργιο σφραγισμένο και με τη σχετική εγγύηση της  Samsung 24 μήνες.

Ολα τα κινητα απο το site ερχονται με buy back garantie.

Ποιο να διαλεξω ως πιο VFM; Το Galaxy S20 εχει 12Gb ram και αναλυση μεγαλυτερη απο το S21, απ"την αλλη το S21 ειναι πιο καινουργιο.

Εσεις τι νομιζετε, θα ηθελα τις γνωμες σας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα πάρεις το τελευταίο μοντέλο για ευνόητους λόγους. Η οικονομική διαφορά είναι μικρή, είναι καλύτερο overall και με μακρύτερο χρονικά software support.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα διάλεγα το S21, κι ας φαίνεται υποδεέστερο του S20 σε κάποια specs στα χαρτιά.

Αξίζει να δώσεις 75€ επιπλέον για να έχεις σφραγισμένη συσκευή με διετή εγγύηση, +1 χρόνο υποστήριξη αναβαθμίσεων, καλύτερο επεξεργαστή και καλύτερη διαχείριση ενέργειας (αυτονομία), μιας και φαντάζομαι πως αναφέρεσαι σε Exynos συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Και'γω προς το S21 ειμαι, αν και η τιμη αλλαζει συνεχως θελει παρακολούθηση, τωρα που το εβλεπα ηταν 666 ευρω.

Αλλα δε νομιζω να το κρατησω πανω απο δυο χρόνια και η εταιρεία δινει εγγυηση και buy back garantie.

Edited by J_F80
Link to comment
Share on other sites



Αλλα δε νομιζω να το κρατησω πανω απο δυο χρόνια και η εταιρεία δινει εγγυηση και buy back garantie.


Αυτό σημαίνει πως επιλέγοντας το S21 θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, μιας και θα βρίσκεται εντός εγγύησης για όλο το διάστημα που έχεις σκοπό να το κρατήσεις.
Επίσης, στη διετία πουλώντας το θα πιάσεις καλύτερη τιμή, σαν νεότερο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 9:06 ΜΜ, J_F80 said:

Γεια σας παιδια,

θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με την επιλογη ενος smartphone Samsung. Κυρίως με ενδιαφέρει το 5G και το Dex mode(desktop mode).

Εχω βρει κατι σε γερμανικο site όπου και θα πουλήσω το παλιο κινητο μου.

Ειμαι μεταξύ του Galaxy S20 5G σαν καινουργιο 570 ευρω με 1 χρονο εγγύηση και του Galaxy S21 που το βρηκα μεχρι 645 ευρω κανουργιο σφραγισμένο και με τη σχετική εγγύηση της  Samsung 24 μήνες.

Ολα τα κινητα απο το site ερχονται με buy back garantie.

Ποιο να διαλεξω ως πιο VFM; Το Galaxy S20 εχει 12Gb ram και αναλυση μεγαλυτερη απο το S21, απ"την αλλη το S21 ειναι πιο καινουργιο.

Εσεις τι νομιζετε, θα ηθελα τις γνωμες σας.

Ευχαριστώ!

Από περιέργεια, σε ποιο site αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Για το Zoxs.de πρόκειται αλλα δε στο συνιστω γιατι εμενε μου βγηκε λιγο ξινο τελικα.
Γιατί;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/11/2021 at 2:13 ΠΜ, DjTony said:

Γιατί;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Τελικά όλα καλά φίλε, πήρα το S21 enterprice edition που έχει 5 χρόνια firmware updates σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...