Jump to content

Θα εκπλαγείτε με την φωτεινότητα οθόνης του Galaxy S22


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στατιστικά, τα κορυφαία τηλέφωνα της Samsung είχαν πάντα οθόνες με άριστες επιδόσεις και το S22 Ultra δεν πρόκειται να αποτελέσει εξαίρεση.

O διαβόητος tipster με το ψευδώνυμο IceUniverse, περιγράφει πως το πάνελ OLED που χρησιμοποιείται για την νέα συσκευή της Sammy, θα διαθέτει κορυφαία επίπεδα φωτεινότητας.

Για να δώσει περισσότερη έμφαση στα γραπτά του, ο tipster τόνισε ότι η μέγιστη φωτεινότητα της οθόνης του νέου μοντέλου είναι η υψηλότερη που έχει καταγράψει ποτέ η Samsung σε smartphone. Το υπάρχον Galaxy S21 Ultra φτάνει έως τα 1500 nits, επομένως θα πρέπει να δούμε έναν αριθμό μεγαλύτερο από αυτόν.

Το tweet τελειώνει με μια υπόδειξη ότι το επερχόμενο πάνελ OLED θα παραμείνει αποκλειστικά για συσκευές Samsung, τουλάχιστον προς το παρόν.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα εκπλαγούμε από το πόσο γρήγορα θα έχουμε burn in στην οθόνη... επίσης θα εκπλαγούμε πόσο ρυάκι θα τρέχει η μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, costsa41 said:

Δεν έχω ακούσει μέχρι τώρα για κάποιο burn in οθόνης εδώ. Αντίθετα μόνο τα καλύτερα για τις οθόνες της κι όποιος δεν τις έχει πολύ θα ήθελε να τις έχει! Αν πάρω δε παράδειγμα από τη μπαταρία του 21 δε θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Για άλλη μια φορά η οθόνη του θα είναι χάρμα οφθαλμών, όπως είναι του 21 που χαίρεσαι να τη βλέπεις. Άλλωστε στα γνωστά τηλέφωνα όποιος έχει samsung οθόνη ξέρει, οι υπόλοιποι έχουν απλά μια ....οθόνη!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δουλεύεις στην Samsung?

Καλό θα είναι να γράφουμε σωστά πράγματα αλλιώς ο καθένας θα εξυμνεί τα χρήματα που έσκασε σε κάποια εταιρία!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

είσαι απλά υπερβολικός!

Όταν γράφεις οτι οι υπόλοιποι απλά έχουν οθόνη ε τότε θα σε ρωτήσω αν έχεις αποκτήσει όλα τα κινητά εν έτη 2021?

Γενικότερα αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω ισχύει για τα καμμένα Pixel παντού , επιπλέον συνήθως έχουν και κορεσμένα χρώματα οι οθόνες της Samsung αλλά δεν το είδα να το αναφέρεις!
Αυτό που θέλω να πω είναι τις υπερβολές ας τις αφήσουμε για τις διαφημίσεις των εταιρίών και όχι εδώ σε τεχνολογικό forum

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

 Και πιστεύω ότι ούτε εσύ έχεις αποκτήσει όλα τα κινητά για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.

Μα εγώ δεν έγραψα υπερβολές τύπου το τάδε κινητό έχει την καλύτερη οθόνη,άρα άτοπο

Εννοείται ότι δεν έχει κορεσμένα χρώματα!! Ίσως εσύ να το βλέπεις αλλά δεν ισχύει.

Μα αν το βλέπω, ισχύει, τι πάει να πει εννοείται?

Σε τεχνολογικό φόρουμ δε λες θα κάνει burn in η οθόνη οπωσδήποτε με τέτοια ανάλυση

Τι σχέση έχει η ανάλυση μιας οθόνης με το burn in?



Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Δεν έγραψα εγώ για το burn in. Αν έβλεπες πιο πάνω θα καταλάβαινες αλλά μάλλον δεν είδες. Έτσι ξεκίνησε το θέμα. Εσύ το βλέπεις για τα χρώματα και δεν είναι ο κανόνας ή μήπως είναι; Όπως και να έχει η οθόνη του 22 πάλι θα είναι τοπ χωρίς πρόβλημα. Άλλωστε δε χρειάζεται να λέμε πολλά όταν μιλάμε για samsung οθόνες.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εσύ απάντησες για το Burn in, μια χαρά είδα και γνωρίζω πως ξεκίνησε το θέμα! 

Όπως λοιπόν δεν είναι ο κανόνας τα δικά μου μάτια για τα υπερκορεσμένα χρώματα της Samsung έτσι δεν είναι ο κανόνας και για τα δικά σου μάτια ότι έχει την καλύτερη οθόνη και όλες οι άλλες εταιρίες έχουν απλά οθόνες ή μήπως είναι?

Όσο για την ανάλυση μιας οθόνης και το burn in να υποθέσω οτι το κατάλαβες το λάθος σου!

Και για να το κλείσουμε,το burn in δεν βλέπει εταιρίες, όλες οι oled-amoled οθόνες μπορεί να έχουν θέμα, ιδίως όταν δουλεύουν στο 100% της φωτεινότητας τους συνέχεια!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικό το να κατασκευάζεις οθόνες και διαφορετικό η παραμετροποίηση!

Με την λογική σου τα Xperia βγάζουν τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ φωτογραφίες, αφού αυτή παράγει τους αισθητήρες και πουλάει σε άλλους!

Το θέμα είναι οτι έχεις μπερδέψει σε 5 Posts το burn in, με την ανάλυση και με την παραγωγή οθονών.

Ναι πράγματι με φανατικό που έχει μπερδέψει τα παραπάνω δεν θα βγει άκρη μέχρι το βράδυ!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, costsa41 said:

Όπως ακριβώς τα λες. Η sony δε έχει την καλύτερη φωτογραφική ενώ αντίθετα η samsung έχει τις καλύτερες οθόνες και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά όλοι όσοι αγοράζουν από αυτήν οθόνες. Το ποιος είναι φανατικός πάρε έναν καθρέφτη να τον δεις! Και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι δεν ξέρω, ενημερωσε με σε παρακαλώ!

Δεν θα σου χαλάσω το χατήρι γιατί σε βλέπω και ταράζεσαι🙂

Η Samsung εχει τις καλυτερες οθόνες, και τα burn in έχουν σχέση με την ανάλυση της οθονης👍

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

οκ!

Είναι φανερό ότι τα έχεις μπερδέψει όλα στο μυαλό σου και είσαι ταραγμένος!

Καλό βράδυ!😄

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν πέρασε απ' όλα τα κινητά. Ούτε κι αυτός που έγραψε το πρώτο ποστ και είναι και απόλυτος... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites



Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός όταν λέω ότι έχει την καλύτερη οθόνη. Και πιστεύω ότι ούτε εσύ έχεις αποκτήσει όλα τα κινητά για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Εννοείται ότι δεν έχει κορεσμένα χρώματα!! Ίσως εσύ να το βλέπεις αλλά δεν ισχύει. Σε τεχνολογικό φόρουμ δε λες θα κάνει burn in η οθόνη οπωσδήποτε με τέτοια ανάλυση αν ξέρεις την ιστορία της εταιρείας με τις οθόνες. Για αλλά πράγματα ναι μπορεί να λέει κάποιος για την samsung, όχι όμως για τις οθόνες της. Ειδικά σε τεχνολογικό φόρουμ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Επειδή είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, γι αυτό ανέφερα περί burn in. Είμαι παθών. Όσο για την αυτονομία, φίλος έχει το τελευταίο Note και μου λέει τα χειρότερα για τη μπαταρία του.
Τα παραδείγματα που σου αναφέρω δεν έχουν να κάνουν με εμπάθεια. Δίνω respect στην Samsung εκεί που της αξίζει.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα μπαταρίας.
Φέτος καμία συσκευή δεν έχει την super αυτονομία.
Και μιλάω για εταιρείες πού πέρυσι η πρόπερσι σάρωναν στο θέμα της μπαταρίας.
Ισως ενεργοβόρος ο 888;μπορεί...ζεστός πάντως σίγουρα.θυμίζει κάτι από snapdragon 810 πού ήταν και η πρώτη φολα της εταιρείας.
Για όσους θυμούνται,κάποιες εταιρείες πού τον είχαν χρησιμοποιήσει,έδιναν updates πού κρυφοχαμηλωναν τους χρονισμούς μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.αλλά αυτό είναι άλλη συζήτησή.
Για την οθόνη τώρα.
Μόνο samsung και Sony. Και μόνο οι οθόνες πού φοράνε οι ναυαρχιδες τους.
Το burn in δεν έχει να κάνει με την ανάλυσή.
Εχει να κάνει με την φωτεινότητά κι επίσης καλό είναι ο χρήστης να αλλάζει εικονίδια,wallpapers και κάποια Widgets.γενικά να μην μένει για καιρό κάτι μόνιμο.τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και κανένα πρόβλημα ποτέ.
Και φέτος σαφώς η samsung θα δώσει κάτι καλό στο θέμα οθόνης οπως πάντα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Για το θέμα μπαταρίας.
Φέτος καμία συσκευή δεν έχει την super αυτονομία.
Και μιλάω για εταιρείες πού πέρυσι η πρόπερσι σάρωναν στο θέμα της μπαταρίας.
Ισως ενεργοβόρος ο 888;μπορεί...ζεστός πάντως σίγουρα.θυμίζει κάτι από snapdragon 810 πού ήταν και η πρώτη φολα της εταιρείας.
Για όσους θυμούνται,κάποιες εταιρείες πού τον είχαν χρησιμοποιήσει,έδιναν updates πού κρυφοχαμηλωναν τους χρονισμούς μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.αλλά αυτό είναι άλλη συζήτησή.
Για την οθόνη τώρα.
Μόνο samsung και Sony. Και μόνο οι οθόνες πού φοράνε οι ναυαρχιδες τους.
Το burn in δεν έχει να κάνει με την ανάλυσή.
Εχει να κάνει με την φωτεινότητά κι επίσης καλό είναι ο χρήστης να αλλάζει εικονίδια,wallpapers και κάποια Widgets.γενικά να μην μένει για καιρό κάτι μόνιμο.τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω και κανένα πρόβλημα ποτέ.
Και φέτος σαφώς η samsung θα δώσει κάτι καλό στο θέμα οθόνης οπως πάντα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παίζει ρόλο η αλλαγή του wallpaper για το burn in που λέτε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, evris2013 said:

Παίζει ρόλο η αλλαγή του wallpaper για το burn in που λέτε;

Μονο αν αφησεις τη συσκευη εξαιρετικα πολυ ωρα στην κεντρικη σελιδα, αλλα θα εχει δημιουργηθει burnin απο τα εικονιδια και την (πανω) μπαρα πολυ πριν το burnin του wallpaper.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 12:03 ΜΜ, left_ace said:

Θα εκπλαγούμε από το πόσο γρήγορα θα έχουμε burn in στην οθόνη... επίσης θα εκπλαγούμε πόσο ρυάκι θα τρέχει η μπαταρία. 

Στις τελευταίες ναυαρχίδες που έχουν πολύ υψηλή φωτεινότητα δεν είδα να βγάζουν πολύ γρήγορα σε σχέση με παλιότερα burn in,ούτε φυσικά και στο εδώ forum ή στο εξωτερικό είδα τελευταία να γεμίζουν τα service από αντικαταστάσεις συσκευών λόγω burn in και ειδικά σε Saamsung ναυαρχίδες του θέματος. Αρα αυτό που γράφεις,δεν ισχύει στην πράξη.

Επίσης φέτος μιας και μιλάμε για Samsung S ναυαρχίδα,το S21 ultra είχε από τις καλύτερες συνολικά αυτονομίες σε Android μεριά(με τα γνωστά περί αυτονομίας σε Android σε σχέση με ios)αν και όχι stock android συσκευή. Δεν καθορίζεται ολόκληρη η αυτονομία μιας συσκευής μόνο από την φωτεινότητα.

  Και για το note που αναφέρεις του φίλου σου, έφταιγε ο exynos που σε θέματα κατανάλωσης ήταν κατώτερος των αντίστοιχων snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Στις τελευταίες ναυαρχίδες που έχουν πολύ υψηλή φωτεινότητα δεν είδα να βγάζουν πολύ γρήγορα σε σχέση με παλιότερα burn in,ούτε φυσικά και στο εδώ forum ή στο εξωτερικό είδα τελευταία να γεμίζουν τα service από αντικαταστάσεις συσκευών λόγω burn in και ειδικά σε Saamsung ναυαρχίδες του θέματος. Αρα αυτό που γράφεις,δεν ισχύει στην πράξη.

Επίσης φέτος μιας και μιλάμε για Samsung S ναυαρχίδα,το S21 ultra είχε από τις καλύτερες συνολικά αυτονομίες σε Android μεριά(με τα γνωστά περί αυτονομίας σε Android σε σχέση με ios)αν και όχι stock android συσκευή. Δεν καθορίζεται ολόκληρη η αυτονομία μιας συσκευής μόνο από την φωτεινότητα.

  Και για το note που αναφέρεις του φίλου σου, έφταιγε ο exynos που σε θέματα κατανάλωσης ήταν κατώτερος των αντίστοιχων snapdragon.

Σε μας όμως όλες με Exynos έρχονται οι ναυαρχίδες. Με μόνη εξαίρεση το FE. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Τελευταία ακούω τα Exynos ότι είναι και πιο βελτιωμένα από πριν. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...