Jump to content

Nova Eon


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 25/1/2022 at 3:46 ΜΜ, paokaras45 said:

Ενημερωτικά, μέσω support σου ξεκλειδώνουν το wifi

 

IMG_20220125_153128.jpg

ενδιαφερον. μακρι να ξεκλειδωσουν και το play store

 

 

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις το έκανα και εγώ και χωρίς ταλαιπώρια μου το έκανε αμέσως και με 5 μετρά απόσταση από το ρουτερ με 50 πιάνει 30

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον. μακρι να ξεκλειδωσουν και το play store
 
 
Τι έχει το play store?
Πέραν του Netflix που λείπει λόγω πιστοποίησης (ή ανταγωνισμού...) το βλέπω νορμάλ..λ
Για store Android TV μιλάμε πάντα ε.
Όχι το κλασσικό του κινητού

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στης Cosmote το κουτί μπορείς να κατεβάσεις μέχρι και IPTV εφαρμογές που δουλεύουν κανονικά, δοκιμασμένο.

Σ' αυτό το κουτί που μου ήρθε σήμερα δεν βρίσκω κάποιο τρόπο να κατεβάσω εφαρμογές, είναι δυνατόν?

Τί σόϊ android TV box είναι αυτό?

Καμμιά βοήθεια?

Υ.Γ. Τελικά βρήκα το κουμπί στο Τ/Χ, είναι αυτό με το κεφαλαίο Ο

ακριβώς κάτω από το κεντρικό κύκλο με τα βελάκια και το ΟΚ

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι συνδρομητης nova και έχω και την εφαρμογή eon πλέον στο κινητό και παίζει μια χαρά.
Μπορει να παίζει και σε 2η φορητή συσκευή;
Το κατέβασα και σε μια οθόνη android του αυτοκινήτου αλλά ζητάει έναν κωδικό και δεν ξέρω τι να βάλω... Μου βγάζει συνέχεια ότι είναι λάθος.
Χρειάζεται κάτι άλλο;

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Στο πακέτο έξτρα συσκευών της EON η δεύτερη φορητή συσκευή έχει περιορισμούς ως προς την ταυτόχρονη θέαση με την πρώτη; (πχ αθλητικά)

Ψάχνω όρους υπηρεσίας αν έχει ελάχιστη παραμονή κλπ αλλά δες βρίσκω στο site τους.

Edited by geodimis
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geodimis said:

Στο πακέτο έξτρα συσκευών της EON η δεύτερη φορητή συσκευή έχει περιορισμούς ως προς την ταυτόχρονη θέαση με την πρώτη; (πχ αθλητικά)

Ψάχνω όρους υπηρεσίας αν έχει ελάχιστη παραμονή κλπ αλλά δες βρίσκω στο site τους.

Δεν έχει, μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα σε δύο αθλητικά.

Η cosmote έχει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Από περιέργεια όσοι φτάσατε στο τέλος του συμβολαίου πήρε κανείς καλύτερη προσφορά ανανέωσης?

Εγώ προχώρησα σε άμεση διακοπή και μου έστειλαν απλά ένα email ότι θα πραγματοποιηθεί αύριο.Μου πρότειναν ανανέωση στα 25,30 ενώ μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα το έδιναν στα 25 με ένα πάγιο δώρο.

Οκ αυτοί χάνουν έναν πελάτη και μετά θα βγάζουν πάλι black friday προσφορές. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Την τελευταία εβδομάδα έχω διαπιστώσει πως δεν κάνει cast από το κινητό προς το EON Smart Box. Στην εφαρμογή Family Link δεν το έχει, ούτε το βρίσκει για να το προσθέσω. Από την εφαρμογή EON δεν κάνει τίποτα, συνεχίζει απλώς να παίζει η εικόνα στο κινητό. Από το YouTube έβγαλε σφάλμα:

Μη αξιόπιστη συσκευή

Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της συσκευής EON Smart Box. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε μη ενημερωμένο υλικολογισμικό συσκευής.

Πηγαίνοντας στο Play Store μου δείχνει έχω την έκδοση 1.68.374976 του Chromecast built-in (από τον Αύγουστο του 2023) και δεν μου έχει επιλογή για ενημέρωση.

Update: Κατάφερα να επικοινωνήσω με το 13700, αν και το IVR δεν ήθελε να με αφήσει να μιλήσω για EON TV με παρέπεμπε στο 13800 με χρέωση (και άγνοια). Ο άνθρωπος ήταν εξυπηρετικότατος και προχώρησε σε εκκαθάριση δεδομένων για την εφαρμογή του Chromecast.

Edited by GraveDigger
Επίλυση
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...