Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παιδιά έχω αλλάξει τόσα κινητά και πριν τα πουλήσω έκανα απλά factory reset , ούτε απεγγραφη από τον λογαριασμό Google , ούτε τίποτα και κάθε φορά που προσπαθούσα εγώ να ξανά μπω δεν μου ζήτησε τίποτα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, guy_fawkes said:

Συγγνώμη ρε παιδιά έχω αλλάξει τόσα κινητά και πριν τα πουλήσω έκανα απλά factory reset , ούτε απεγγραφη από τον λογαριασμό Google , ούτε τίποτα και κάθε φορά που προσπαθούσα εγώ να ξανά μπω δεν μου ζήτησε τίποτα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω την εντύπωση ότι είναι προαιρετικό.

Για το αν ισχύει, ισχύει. Και εγώ πρώτη φορά το έπαθα όταν πούλησα ένα Sony κινητό μου. Μάλιστα την ίδια ώρα που έγινε η ανταλλαγή, το άνοιξε και ζητούσε τον κωδικό μου. Απλα νομίζω , αν θες το ενεργοποιείς, σαν έξτρα ασφάλεια.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, afilopou said:

Αν το θυμάμαι σωστά, θα πρέπει πριν το factory reset να έχεις κάνει sign out από τη συσκευή και να έχεις απενεργοποιήσει το find my για να μην ζητηθεί κωδικός ξεκλειδώματος

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Όλα γίνονται όταν πας να κάνεις factory reset, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

την πηρα την συσκευη,εκανε factory reset μπροστα μου ο πωλητης και εβαλα καινουργιο pin.Μετα κατα τη διαδικασια του ξεκλειδωματος του bootloader το pin που ζητησε ηταν το pin που ειχα βαλει εγω μετα το factory reset.

Ομως την συσκευη ο πωλητης ακομα την εβλεπε στο find my device του,οποτε πρεπει να συνεννοηθεις μαζι του να αφαιρεσει το κινητο απο το find my device του,αλλιως και θα σε βλεπει και ισως εσυ να μην μπορεσεις να χρησιμοποιησεις το find my device

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας;;;Μέχρι χθες άνοιγε κανονικά με το δακτυλικό αποτύπωμα,σήμερα δεν το αναγνωρίζει όσες φορές και να δοκίμασα....Στις άλλες τράπεζες μια χαρά δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimlost said:

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας;;;Μέχρι χθες άνοιγε κανονικά με το δακτυλικό αποτύπωμα,σήμερα δεν το αναγνωρίζει όσες φορές και να δοκίμασα....Στις άλλες τράπεζες μια χαρά δουλεύει...

Καλημέρα, εμένα δουλεύει κανονικά. Τελευταία έκδοση της εφαρμογής. Δοκίμασε να την ξαναεγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, minepo said:

Καλημέρα, εμένα δουλεύει κανονικά. Τελευταία έκδοση της εφαρμογής. Δοκίμασε να την ξαναεγκαταστησεις.

Και σε μένα δουλεύει,απλά όχι με το δακτυλικό αποτύπωμα...Ούτε στο ξεκλείδωμα της συσκευής...

Έσβησα τα προηγούμενα,έβαλα καινούργια δακτυλικά αποτυπώματα,και πάλι τπτ...Δεν δουλεύει καθόλου ..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimlost said:

Και σε μένα δουλεύει,απλά όχι με το δακτυλικό αποτύπωμα...Ούτε στο ξεκλείδωμα της συσκευής...

Έσβησα τα προηγούμενα,έβαλα καινούργια δακτυλικά αποτυπώματα,και πάλι τπτ...Δεν δουλεύει καθόλου ..

Προσωπικά εμένα και η εφαρμογή της εθνικής μπαίνει με δακτυλικό αλλά και το ξεκλείδωμα. Άρα έχεις γενικά πρόβλημα. Ποια έκδοση ανδροιδ έχεις;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, minepo said:

Προσωπικά εμένα και η εφαρμογή της εθνικής μπαίνει με δακτυλικό αλλά και το ξεκλείδωμα. Άρα έχεις γενικά πρόβλημα. Ποια έκδοση ανδροιδ έχεις;

TQ2A.230505.002 αυτή την έκδοση έχω.

Μέχρι χθες το μεσημέρι δούλευε μια χαρά...Και με τις εφαρμογές,και το ξεκλείδωμα...Από το βράδυ και μετά δεν ανταποκρίνεται το δακτυλικό αποτύπωμα...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω όπως στατησε να λειτουργεί,έτσι απότομα ξεκίνησε πάλι...Δεν ξέρω τι παίζει πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

Έχω το pixel 6 pro.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει ρύθμιση από κάπου στο μενού για το πόσο ιστορικό κλήσεων μπορεί να κρατήσει στις πρόσφατες κλήσεις το τηλέφωνο??θέλω να μπορεί να κρατήσει όλες τις κλήσεις αλλά  μου κρατάει μόνο συγκεκριμένη περίοδο.

Αν ξέρει κάποιος από που ρυθμίζει,θα με βοηθούσε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις τώρα περνάω την ενημέρωση Ιουνίου...

Μόλις πέρασα την αναβάθμιση,πέρασα ξανά Shizuku και Pixel IMS,με καινούργια έκδοση,και έχει βαλεικ;ι καινούργιες λειτουργίες...

Πιστεύω ότι καιρό 5G μέσα στο καλοκαίρι θα το δούμε στις συσκευές μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

Έχω pixel 6 pro και Μ βγάζει μια ειδοποιήσει και λόγω αυτής δεν φορτίζει το κινητό Μ ..έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο??ξέρετε πως να το αντιμετωπίσω???

Screenshot_20230625-014404.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Καλησπέρα σας

Έχω pixel 6 pro και Μ βγάζει μια ειδοποιήσει και λόγω αυτής δεν φορτίζει το κινητό Μ ..έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο??ξέρετε πως να το αντιμετωπίσω???

Screenshot_20230625-014404.png

Δεν το είχα ξαναδεί, αλλά με μια αναζήτηση βρήκα αρκετά παρόμοια.

Σε αρκετές περιπτώσεις ήταν μαζεμένη σκόνη/χνούδι και λύθηκε με καθαρισμό της θύρας USB-C.

Αν είσαι τυχερός είναι κάτι τέτοιο. Μετά είδα κάποιους να λένε για καλώδια/φορτιστές (να δοκιμάσεις διαφορετικά) και μετά, το χειρότερο ενδεχόμενο, να έχει πάθει κάποια ζημιά η θύρα οπότε τα πράγματα δεν είναι καλά (ευτυχώς υπάρχει και ασύρματη φόρτιση).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, πριν απο μερικες βδομαδες το p6p αρχισε να παρουσιαζει προβλημα κατα το fast charging, συγκεκριμενα οταν χρησιμοποιω εναν συμβατο φορτιστη (usb PD 3 pps) το κινητο αναγνωριζει οτι μπορει να φορτισει γρηγορα και αριχζει να φορτιζει αλλα κοβει και ξαναξεκιναει συνεχεια. Στο always on display το μηνυμα οτι το κινητο βρισκεται σε γρήγορη φόρτιση εμφανιζεται καιε ξαφανιζεται συνεχώς. Κοιταζοντας σε μια εφαρμογη για φορτιση οπως το accubattery η το battery guru μπορω να δω οτι το γραφημα την εντασης (amperes) δεν ειναι σταθερο αλλα κανει συνεχεια spikes μεταξυ του μεγιστου και του 0. 
Φορτιζοντας με εναν μη συμβατο με γρηγορη φορτιση φορτιστη, το προβλημα δνε υπαρχει, τα ampere ειναι σταθερα, το συμβολο της φορτισης επισης. 

Εχω δοκιμασει με 3 usb pd 3.0 φορτιστες και με 3 διαφορετικα καλωδια. Το προβλημα δεν ειναι οι φορτιστες επομενως αλλα το κινητο. 

Η θερμοκρασια ειναι σε οκ επιπεδα, δεν κανει throttle εξ'αιτιας της. Η ταχυτητα φορτισης εξακολουθει να ειναι σχετικα γρήγορη, σιγουρα γρηγορότερη απο απλη φόρτιση αλλα οχι στο επιπεδο που ηταν πριν εμφανιστει το προβλημα 

η θυρα δεν φαινεται βρωμικη, data κτλπ μπορει να μεταφερει κανονικα. 
Τι μπορω να δοκιμασω ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Να δοκίμαζες και μια επαναφορά εργοστασιακών, μήπως έχει σκαλωσει κάτι στο software ;

Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2023 at 11:56 ΜΜ, Kyrk said:

Καλησπερα, πριν απο μερικες βδομαδες το p6p αρχισε να παρουσιαζει προβλημα κατα το fast charging, συγκεκριμενα οταν χρησιμοποιω εναν συμβατο φορτιστη (usb PD 3 pps) το κινητο αναγνωριζει οτι μπορει να φορτισει γρηγορα και αριχζει να φορτιζει αλλα κοβει και ξαναξεκιναει συνεχεια. Στο always on display το μηνυμα οτι το κινητο βρισκεται σε γρήγορη φόρτιση εμφανιζεται καιε ξαφανιζεται συνεχώς. Κοιταζοντας σε μια εφαρμογη για φορτιση οπως το accubattery η το battery guru μπορω να δω οτι το γραφημα την εντασης (amperes) δεν ειναι σταθερο αλλα κανει συνεχεια spikes μεταξυ του μεγιστου και του 0. 
Φορτιζοντας με εναν μη συμβατο με γρηγορη φορτιση φορτιστη, το προβλημα δνε υπαρχει, τα ampere ειναι σταθερα, το συμβολο της φορτισης επισης. 

Εχω δοκιμασει με 3 usb pd 3.0 φορτιστες και με 3 διαφορετικα καλωδια. Το προβλημα δεν ειναι οι φορτιστες επομενως αλλα το κινητο. 

Η θερμοκρασια ειναι σε οκ επιπεδα, δεν κανει throttle εξ'αιτιας της. Η ταχυτητα φορτισης εξακολουθει να ειναι σχετικα γρήγορη, σιγουρα γρηγορότερη απο απλη φόρτιση αλλα οχι στο επιπεδο που ηταν πριν εμφανιστει το προβλημα 

η θυρα δεν φαινεται βρωμικη, data κτλπ μπορει να μεταφερει κανονικα. 
Τι μπορω να δοκιμασω ; 

 

Εγώ έχω μόνο ένα γρήγορο φορτιστή baseus και μου κάνει και εμένα κάτι παρόμοιο. Εκεί που φορτίζει γρήγορα ξαφνικά κάνει ήχο, ανάβει η οθόνη και γράφει απλή φόρτιση. Δεν έχω δεύτερο γρήγορο φορτιστή όμως να δοκιμάσω και πιστεύα μέχρι τώρα ότι φταίει ο κινέζικος φορτιστής. Μετά όμως την ανάρτηση σου με προβλημάτισες. Θα αγοράσω κ δεύτερο φορτιστή για να το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 12:56 ΜΜ, Da_rudakos said:

Να δοκίμαζες και μια επαναφορά εργοστασιακών, μήπως έχει σκαλωσει κάτι στο software ;

Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορει να εχει σκαλωσει τοσο πολυ; 
Εχω κανει φυσικα restart κτλπ και εχουν γινει και updates απο οταν ξεκίνησε. Αλλα ναι αφου εχω backups μαλλον πρεπει να δοκιμασω και ενα reset. 

1 ώρα πριν, papako35 said:

Εγώ έχω μόνο ένα γρήγορο φορτιστή baseus και μου κάνει και εμένα κάτι παρόμοιο. Εκεί που φορτίζει γρήγορα ξαφνικά κάνει ήχο, ανάβει η οθόνη και γράφει απλή φόρτιση. Δεν έχω δεύτερο γρήγορο φορτιστή όμως να δοκιμάσω και πιστεύα μέχρι τώρα ότι φταίει ο κινέζικος φορτιστής. Μετά όμως την ανάρτηση σου με προβλημάτισες. Θα αγοράσω κ δεύτερο φορτιστή για να το τσεκαρω.

και εγω για βασικο ειχα εναν baseus... αυτον εδω εαν εχεις τον ιδιο και εχουμε το ιδιο προβλημα θα ειναι μεγαλη "συμπτωση"....  

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το e-Banking της Εθνικής;;;

Μου βγάζει μήνυμα "The remote server returned an error:(400) Bad Request 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το e-Banking της Εθνικής;;;
Μου βγάζει μήνυμα "The remote server returned an error:(400) Bad Request 
Έκανα κανονικά log in


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού στις πληρωμές σου ανοίγει;;;
Ναι. Έκανα κ πληρωμές το πρωί


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Να ρωτήσω την ομάδα...ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα εξουσιοδοτημένο service google ,στην Ελλάδα??

 

όχι δυστυχώς!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ένα περίεργο έχει συμβεί δύο φορές...

Βάζω την συσκευή για ασύρματη φόρτιση και αυτή δεν ολοκληρώνεται, πιθανόν λόγο θερμοκρασίας συσκευής...

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον???

Στην ασύρματη φόρτιση δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα...

Μόνο στην ασύρματη,ξεκινάει κανονικά και δύο φορές δεν την έχει ολοκληρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...