Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/3/2023 at 8:41 ΜΜ, jimlost said:

Μην περιμένεις σε αυτό το update(αν έρθει) κάτι από αυτά..

Καλησπέρα ξέρει κανένας γιατί δεν βγηκε η ενημέρωση για pixel 6 pro και 6 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα Factory img πάνω δεν είναι? Οπότε θα έρθει και το ΟΤΑ. Καλά τα νέα για Cosmote αν κρίνουμε από το 7αρι. Κανονικά σε στοκ το VoLTE όπως και στην beta.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk



Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την επόμενη εβδομάδα για τη σειρά 6, 20 Μαρτίου.

Το μόνο ενδιαφέρον είναι ότι το Night Sight θα γίνει γρηγορότερο. Αν μάλιστα χαλάει το VoWiFI με Shizuku, καλύτερα να το αργούσαν κι άλλο.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια χαρά έδωσε το VoLTE (Cosmote έχω) και στα 6αρια με την επίσημη αναβάθμιση Μαρτίου! Ότι είχε ακριβώς η beta.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος pixel 6 pro. 

Θα ήθελα να μου προτείνεται καλώδια και φορτιστές τι να προτιμήσω γιατί με τον παλιό Android φορτιστή μου δεν δουλεύει η γρήγορη φόρτιση.  Θα χρειαστώ ένα καλώδιο ακόμη και έναν φορτιστή. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, papako35 said:

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος pixel 6 pro. 

Θα ήθελα να μου προτείνεται καλώδια και φορτιστές τι να προτιμήσω γιατί με τον παλιό Android φορτιστή μου δεν δουλεύει η γρήγορη φόρτιση.  Θα χρειαστώ ένα καλώδιο ακόμη και έναν φορτιστή. Ευχαριστώ πολύ. 

https://www.skroutz.gr/s/29810755/Baseus-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-Super-Si.html

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2023 at 7:19 ΜΜ, spideman3 said:

Eυχαριστώ πολύ! Ειναι ήδη καθοδόν! 

 

Για θήκη και tempered glass έχετε βρει κάτι συγκεκριμένο ώστε να κουμπώνουν ειδανικά? Στο προήγουμενό μου κινητό δυστυχώς με μια nilkin θηκη που είχα ότι τζάμι και να δοκίμασα μετά από 2 3 μέρες το πέταγε στις άκρες!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, papako35 said:

Eυχαριστώ πολύ! Ειναι ήδη καθοδόν! 

 

Για θήκη και tempered glass έχετε βρει κάτι συγκεκριμένο ώστε να κουμπώνουν ειδανικά? Στο προήγουμενό μου κινητό δυστυχώς με μια nilkin θηκη που είχα ότι τζάμι και να δοκίμασα μετά από 2 3 μέρες το πέταγε στις άκρες!

Αυτή για θήκη εγώ https://www.skroutz.gr/s/32563535/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Google-Pixel-6-Pro.html

Και για tempered class https://www.skroutz.gr/s/33321745/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2τμχ-Google-Pixel-6-Pro.html?product_id=100380319&sponsored=true 

ή αυτή που πήρα από amazon https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09CZ8BMHD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Με το update του Μαρτίου πρέπει να ξαναπερασουμε το Shizuku και το Pixel IMS για VoLTE wifi calling σε Vodafone και Nova???

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, jimlost said:

Με το update του Μαρτίου πρέπει να ξαναπερασουμε το Shizuku και το Pixel IMS για VoLTE wifi calling σε Vodafone και Nova??

Κάνε μια δοκιμή δεν έχεις να χάσεις κάτι. Πάντως για cosmote το vowifi δεν λειτουργεί πλέον και το volte το έχουν δώσει επίσημα. Δεν ξέρω αν έκαναν αλλαγές στις άλλες 2 εταιρίες πάντως η ενημέρωση Μαρτίου έρχεται με νέες ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας για Ελλάδα πλέον telekom_gr 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έλαβα το update. Χειροκίνητα έψαξα και είδα ότι έχει update. Στο τηλέφωνο έχω esim cosmote και sim cosmote μόνο δεδομένα. Πριν το update αν είχα και τις sim ενεργές είχα θέμα με τις κλήσεις. Έχανα πολλές, έπεφταν οι γραμμές δεν με άκουγαν καλά και έπρεπε να έχω μόνο την μια sim ενεργή κάθε φορά για να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο. Μετά το σημερινό update πήρα volte. Ενεργοποίησα και πλέον έχω και τις 2 sim ενεργές και όλα δουλεύουν ρολόι.  Ειδικά ποιότητα κλήσεις έχει γίνει μερα με την νύχτα. Πριν ήταν απλά ανεκτή. Τώρα πλέον HD. Το μόνο που έμεινε για να φτιάξει 100% το κινητό είναι το 5g. Παρόλο που το ενεργοποιω από τις ρυθμίσεις συνεχίζει να δείχνει lte ( κέντρο Αθήνας). 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω το pixel 6 pro περίπου 6 μήνες και μου παρουσιάζει το εξής θέμα με το ιστορικό κλήσεων. 

Για κάποιο λόγο και ενώ το κινητό το πήρα μέσα Αυγούστου, η πρώτη κλήση φαίνεται Νοέμβριο. Και δεν μ κραταει για κάποιο λόγο όλη την σειρά των κλήσεων. Μέχρι που χθες παρατήρησα ότι από 17 Δεκεμβρίου μέχρι 2 Φεβρουαρίου δεν υπάρχει καταγραφή κλήσεων. Πράγμα δύσκολο γιατί είμαι όλη μέρα στο τηλέφωνο. 

Έχετε κάποια λύση στο θέμα?? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό?? 

Κατά τα άλλα το pixel είναι φοβερό σε όλα.. 

Edited by Giorgosvlach
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Καλησπέρα σας

Έχω το pixel 6 pro περίπου 6 μήνες και μου παρουσιάζει το εξής θέμα με το ιστορικό κλήσεων. 

Για κάποιο λόγο και ενώ το κινητό το πήρα μέσα Αυγούστου, η πρώτη κλήση φαίνεται Νοέμβριο. Και δεν μ κραταει για κάποιο λόγο όλη την σειρά των κλήσεων. Μέχρι που χθες παρατήρησα ότι από 17 Δεκεμβρίου μέχρι 2 Φεβρουαρίου δεν υπάρχει καταγραφή κλήσεων. Πράγμα δύσκολο γιατί είμαι όλη μέρα στο τηλέφωνο. 

Έχετε κάποια λύση στο θέμα?? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό?? 

Κατά τα άλλα το pixel είναι φοβερό σε όλα.. 

Δεν το έχω συναντήσει, αλλά δοκίμασες να κάνεις clear cache και clear data στην εφαρμογή του dialer;

 

Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμάσω αν είναι.. Αν και με βαρυα καρδιά γτ λογικά με αυτό θα σβηστούν όλα τα δεδομένα από τις κλήσεις, σωστα?? Και είναι τηλέφωνα που έχω κάνει σε πελάτες, αρχείο κτλ... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Να το δοκιμάσω αν είναι.. Αν και με βαρυα καρδιά γτ λογικά με αυτό θα σβηστούν όλα τα δεδομένα από τις κλήσεις, σωστα?? Και είναι τηλέφωνα που έχω κάνει σε πελάτες, αρχείο κτλ... 

ΔΕΝ ορκίζομαι, αλλά στα φόρουμ της Google λένε πως όχι:

Quote

Clearing storage will not delete contacts or call history

Μην σε πάρω στον λαιμό μου όμως, δεν το είχα το πρόβλημα αυτό και δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Θεωρητικά πάντως αν το έχεις επιλέξει στις επιλογές του Backup θα πρέπει το ιστορικό να υπάρχει αποθηκευμένο στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Να το δοκιμάσω αν είναι.. Αν και με βαρυα καρδιά γτ λογικά με αυτό θα σβηστούν όλα τα δεδομένα από τις κλήσεις, σωστα?? Και είναι τηλέφωνα που έχω κάνει σε πελάτες, αρχείο κτλ... 

Συγχρονισμό των επαφών με τον gmail λογαριασμό και θα είσαι οκ. Εγώ έτσι κάνω. Και φυσικά αν δεν στρώσει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τα πάντα θα διαγραφούν. Οπότε όλα μεταφορά σε υπολογιστή και συγχρονισμό λογαριασμών. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/3/2023 at 1:18 ΠΜ, papako35 said:

Στο τηλέφωνο έχω esim cosmote και sim cosmote μόνο δεδομένα. 

Γεια χαρα! Εχεις eSim? εμενα μου ειπαν οτι δεν γινεται στο pixel 6 pro!

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ πως με shizuku και cosmote στην έκδοση του Απριλίου, λειτουργεί και το volte αλλά και το WiFi calling με το Apn. Ιδανική κατάσταση για όποιον φοβάται το rout λόγω τραπεζικών εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τη βοήθεια σας. 

Κάπου στο Google έκανα μια εγγραφή αν ήθελα να πάρω τη beta έκδοση Android 14 στο pixel 6 pro. 

Και μου ήρθε ενημέρωση εχθές για λήψη και εγκατασταση. Να την κάνω?? Την έχει κανει κανείς?? Και αν ναι, λειτουργεί σωστά? Ή έχει προβλήματα??? 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Giorgosvlach said:

Καλησπέρα παιδιά τη βοήθεια σας. 

Κάπου στο Google έκανα μια εγγραφή αν ήθελα να πάρω τη beta έκδοση Android 14 στο pixel 6 pro. 

Και μου ήρθε ενημέρωση εχθές για λήψη και εγκατασταση. Να την κάνω?? Την έχει κανει κανείς?? Και αν ναι, λειτουργεί σωστά? Ή έχει προβλήματα??? 

Καλησπέρα,

εγώ την έχω σε stand by και δεν την βάζω παρότι τα τελευταία χρόνια είμαι μόνιμα με beta εκδόσεις. Μπες διάβασε στο official reddit ( reddit.com/r/android_beta/ )και θα δεις ότι έχει πολλά προβλήματα. Περισσότερο ως DP χαρακτηρίζεται παρά ως beta (κάτι που είναι αρκετά περίεργο το πώς την έδωσε ως beta, μιας και τα τελευταία χρόνια η google ήταν πολύ σταθερή στις beta της).

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διαπιστώνω από τα στατιστικά της μπαταρίας ότι το WiFi μένει ενεργό πολλη ώρα. Να φταίει το shizuku που έχω ενεργοποιήσει για το WiFi calling; Κάτι άλλο ίσως; Έχω απενεργοποίησει την αυτόματη αναζήτηση δικτύων d31b5cf899777987108563630f879142.jpg

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...