Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δηλαδή σε 6-7 ώρες με ανοιχτά δεδομένα χάνεις 0,5%? Μάλλον εννοείς 5%.
Συγνώμη! Το έγραψα λάθος! Χάνω το πολύ 0.5% ανά ώρα

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον εχετε το bug με τον proxycontroller που δεν αφήνει τη συσκευή να πεσει σε deep sleep. Τσεκαρετε το με το Gsam. Οι φωστήρες δε το έχουν λυσει ακόμα. Η μόνη λύση είναι να κανετε restart οσο το κινητό είναι σε airplane mode. Μόλις ανοιξει βγαζετε το airplane mode. 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον εχετε το bug με τον proxycontroller που δεν αφήνει τη συσκευή να πεσει σε deep sleep. Τσεκαρετε το με το Gsam. Οι φωστήρες δε το έχουν λυσει ακόμα. Η μόνη λύση είναι να κανετε restart οσο το κινητό είναι σε airplane mode. Μόλις ανοιξει βγαζετε το airplane mode. 
Πρώτη φορά το ακούω. Δεν το γνώριζα.
Αν και στο δικο μου δε νομίζω ότι έφταιγε αυτό.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω παραλάβει το κινητό και έχω παρατηρήσει κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν είναι φυσιολογικό και αν το κάνει σε όλους. Όταν το βάλω στην φόρτιση για ένα λεπτό περίπου κάνει σαν να ξεκινάει να φορτίζει και μετά να σταματάει και ξανά το ίδιο. Μετά από 1-2 λεπτά σταματάει να γίνεται και φορτίζει κανονικά. Παραθέτω και βίντεο από screen recorder. Δείτε το σηματακι της μπαταρίας πάνω δεξιά για να καταλάβετε τι λέω. 

Επειδή το βίντεο είναι μεγάλο και δεν με αφήνει να το βάλω εδώ πατήστε το λινκ από το drive

https://drive.google.com/file/d/11XVt_e23_EgKWhpi-V0gt6J0I77H5RxR/view?usp=drivesdk

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GeorgeGK said:

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω παραλάβει το κινητό και έχω παρατηρήσει κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν είναι φυσιολογικό και αν το κάνει σε όλους. Όταν το βάλω στην φόρτιση για ένα λεπτό περίπου κάνει σαν να ξεκινάει να φορτίζει και μετά να σταματάει και ξανά το ίδιο. Μετά από 1-2 λεπτά σταματάει να γίνεται και φορτίζει κανονικά. Παραθέτω και βίντεο από screen recorder. Δείτε το σηματακι της μπαταρίας πάνω δεξιά για να καταλάβετε τι λέω. 

Επειδή το βίντεο είναι μεγάλο και δεν με αφήνει να το βάλω εδώ πατήστε το λινκ από το drive

https://drive.google.com/file/d/11XVt_e23_EgKWhpi-V0gt6J0I77H5RxR/view?usp=drivesdk

 

Αλλαξε φορτιστη ! Αγορασε ενα με pd (power delivery) χαρακτηριστικα 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναν της Samsung 25w που λέει pd 3.0 και καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό που είχε το κινητό

Άρα φταίει ο φορτιστής?

Edited by GeorgeGK
Link to comment
Share on other sites

Από το πλαίσιο τον πήρα και φαίνεται και legit και η συσκευασία. Τώρα αν είναι μαϊμού δεν ξέρω.

Άρα εσάς δεν το κάνει αυτό μόλις το βάλετε να φορτίσει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναν της Samsung 25w που λέει pd 3.0 και καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό που είχε το κινητό
Άρα φταίει ο φορτιστής?
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.
Εγώ φορτίζω με εναν anker 20αρη που έχω πάει και καμιά φορά με τον 25αρη Samsung της συζύγου από το Α71.
Κανένα πρόβλημα.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και πάμε τώρα στο περίφημο 5G .

Τώρα το Πάσχα συνομίλησα με 2 στελέχη σε ανώτατο επίπεδο σχετικά γι αυτό . Ένας από Cosmote k ένας από Vodafone .

Το θέμα όλο είναι με το παιχνίδι των συσκευών πχ όσες έρχονται Ελλάδα με υποστήριξη (πχ xiaomi) θα παίρνουν πιστοποίηση οι υπόλοιπες καλή τύχη ...εξ ου και το σιγά σιγά και περισσότερες θα μπαινουν στα ψιλά γράμματα 

Όπως καταλαβαίνετε έχει να κάνει με επιδοτήσεις κ προσφορές από τις εισαγωγικές προς τους παρόχους ...

Το θέμα είναι αν το πας στην Επιτροπή Ανταγωνισμού την Ευρωπαική τι θα γίνει κ με ποιο δικαίωμα αποκλειει ?

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε κάποιον πραγματικά υψηλόβαθμο να μάθουμε τι θα γίνει?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θες υψηλόβαθμο . Θες επενδυτή να τα φέρει στη χώρα και μετά θα γίνουν όλα χτες .

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο που με κρατάει για την αγορά του....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[GUIDE] Enabling Vo5G/VoNR on T-Mobile (plus 5G, VoLTE, VoWiFI, video calling for everyone else?)

εχει αναλυτικο οδηγο στο θεμα του  p6pro στο xda .. αν και με τρώει το χερι μου δεν εχω το θαρος ... .

λογικα αυτο εκανε ο θαραλεος φίλος μας...

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δουλεύει μόνο για Vodafone κι όχι για Cosmote.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σπανίζουν οι θαρραλέοι κι οι ήρωες...πάντως οποίος το δοκιμάσει με κοσμοτε τον παραδέχομαι... αλήθεια γιατί είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει μόνο με Vodafone?

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι θέμα pixel αλλά παροχων

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει πρόσφατα και με την Google μέσω Google one chat και με το τεχνικό τμήμα της Vodafone.

Από την Google όλα κομπλέ και τέλος συζήτησης.

Αυτό που μου είπαν στην Vodafone, για να τελειώνει για άλλη μια φορά το ζήτημα και να μην ασχολούμαστε με εμμονικα χαζά παιδάκια, είναι πως έχουν επικοινωνήσει με την Google για την πιστοποίηση των συσκευών της κι απλά περιμένουν να τους γίνει κάποια συμφέρουσα προσφορά/συμφωνία, για να παίξουν μπάλα κι εδώ. Επειδή λοιπόν τους ρώτησα συγκεκριμένα αν είναι από την δική τους πλευρά, μου είπαν πως είναι αποκλειστικά στο χέρι της Vodafone και των εδώ παρόχων να ενεργοποιηθούν οι υπηρεσίες. Τώρα όσο αναφορά την προσφορά/συμφωνία που περιμένουν κι για το αν όντως έχουν επικοινωνήσει με την Google, απλά ελπίζουμε ότι ισχύει και δεν μας τα λένε για να ηρεμήσουμε. Μάλιστα μου έγραψαν πως τάχα θέλουν να είναι η πρώτοι που θα έρθουν σε συμφωνία με την Google για το 5G για ανταγωνιστικούς λόγους.

Από την άλλη πλευρά, φίλος με Cosmote που έκανε παρόμοια συζήτηση με γνωστό του στον ΟΤΕ αλλά και μέσω chat της Cosmote, ήταν κάθετοι πως μάλλον δεν θα υποστηρίξουν ποτέ τα Google Pixels. Για Wind δεν γνωρίζω.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μέσω ενός module το έκανα να δουλέψει αλλά μέχρι στιγμής δουλεύει μόνο μέσω vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...