Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει 5G, δεν έχει volte/vowifi.
Το θέμα των κλήσεων έχει αποκατασταθεί πλήρως.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά,

θα ηθελα μια βοηθεια. Επειδη θα το αγοράσω και εγώ το κινητο μεσω φιλου που μενει μονιμα γερμανια εχει καποια σχεση αν το αγορασω απευθειας απο google store ή απο καποιο γερμανικο καταστημα πχ mediamarkt?

Αν εχει καποια διαφορα οπως σε εγγυηση ή τιποτα αλλο.

Επισης υπαρχει περιπτωση καποιος που εχει το 6 pro να εχει και το drone της dji το mini 2 ωστε να μου επιβεβαιωσει αν εχουν λυθει τα προβληματα που ειχαν?

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GeorgeGK said:

Καλησπέρα παιδιά,

θα ηθελα μια βοηθεια. Επειδη θα το αγοράσω και εγώ το κινητο μεσω φιλου που μενει μονιμα γερμανια εχει καποια σχεση αν το αγορασω απευθειας απο google store ή απο καποιο γερμανικο καταστημα πχ mediamarkt?

Αν εχει καποια διαφορα οπως σε εγγυηση ή τιποτα αλλο.

Επισης υπαρχει περιπτωση καποιος που εχει το 6 pro να εχει και το drone της dji το mini 2 ωστε να μου επιβεβαιωσει αν εχουν λυθει τα προβληματα που ειχαν?

Ευχαριστώ πολυ

τι προβληματα ειχε με το dji το mini 2? 

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοβγηκε το κινητο οταν ανοιγεις το fly app της dji ενω συνδεοταν με το drone δεν ειχες εικονα απο την καμερα. Οποτε ναι μεν μπορουσες να το πεταξεις αλλα δεν ειχες εικονα απο την καμερα. Βρηκα καποια μηνυματα που λενε οτι το εφτιαξαν αλλα αν το εχει καποιο και μπορουσε να μου το επιβεβαιωσει θα βοηθουσε μιας και δεν με ψηνει να κουβαλαω 2 κινητα γι αυτον τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το spam απλά επειδη θελω να κανω αμεσα την αγορα γνωριζει καποιος αν εχει διαφορα αν το αγορασω απο το γερμανικο play store ή απο καποιο αλλο καταστημα?

Διαφορα εννοω ειτε σε θεματα εγγυησης ειτε αν εχεις καποιο αλλο κερδος αν το αγορασεις απο playstore.

Mιας και στο γερμανικο mediamarkt για παραδειγμα ειναι λιγο πιο φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, GeorgeGK said:

Sorry για το spam απλά επειδη θελω να κανω αμεσα την αγορα γνωριζει καποιος αν εχει διαφορα αν το αγορασω απο το γερμανικο play store ή απο καποιο αλλο καταστημα?

Διαφορα εννοω ειτε σε θεματα εγγυησης ειτε αν εχεις καποιο αλλο κερδος αν το αγορασεις απο playstore.

Mιας και στο γερμανικο mediamarkt για παραδειγμα ειναι λιγο πιο φθηνο.

Οχι δεν εχει διαφορα !

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Djdeltavita said:

 

Οχι δεν εχει διαφορα !

Οκ αφου δεν εχει διαφορα τοτε μαλλον θα την κανω την αγορα απο αλλου αφου ειναι και πιο φθηνο και υπαρχει και αμεσα διαθεσιμο. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GeorgeGK said:

Οκ αφου δεν εχει διαφορα τοτε μαλλον θα την κανω την αγορα απο αλλου αφου ειναι και πιο φθηνο και υπαρχει και αμεσα διαθεσιμο. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Φίλε αν επιτρέπεται επειδη φαινεται να λύθηκαν τα θεματα σύνδεσης και σκεφτομαι να το ξανα παρω απο που θα το παρεις?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Φίλε αν επιτρέπεται επειδη φαινεται να λύθηκαν τα θεματα σύνδεσης και σκεφτομαι να το ξανα παρω απο που θα το παρεις?

Μια φιλη μου μενει Γερμανια οποτε της ειπα να κοιταξει σε ποιο καταστημα το εχει διαθεσιμο αμεσα για να το αγορασω (mediamarkt ή ειναι αλλο που μου ειπε που το εχουν στα 799). Αυριο το πρωι λογικα θα κανω την αγορα οποτε αν θες θα σου πω απο που το πηρα. Προφανως θα μου το φερει αυτη ελλαδα, οχι το καταστημα.

 

edit: eddiedimitris επειδη ειχα πει οτι θα σε ενημερωσω το πηρα απο το saturn.de στο οποιο υπηρχε αμεσα διαθεσιμο

Edited by GeorgeGK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, επειδή αύριο θα έχω το κινητό στα χέρια μου, έχετε να προτείνετε θήκη και τζαμί για το κινητό?

Βασικά λόγω της κυρτοτητας της οθόνης δεν ξέρω αν μπορεί να μπει κάποιο τζαμακι για αυτό σας ρωτάω. Αν δεν έχει κάποιο τζαμακι σκέφτομαι μήπως θήκη-φακελο που να προστατεύει την οθόνη όταν το κινητό είναι στην τσέπη.

Επίσης για την θήκη με ενδιαφέρει κυρίως ώστε όταν αφήνω το κινητό κάπου να μην ακουμπάνε οι κάμερες και γρατζουνιστουν.

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GeorgeGK said:

Καλησπέρα παιδιά, επειδή αύριο θα έχω το κινητό στα χέρια μου, έχετε να προτείνετε θήκη και τζαμί για το κινητό?

Βασικά λόγω της κυρτοτητας της οθόνης δεν ξέρω αν μπορεί να μπει κάποιο τζαμακι για αυτό σας ρωτάω. Αν δεν έχει κάποιο τζαμακι σκέφτομαι μήπως θήκη-φακελο που να προστατεύει την οθόνη όταν το κινητό είναι στην τσέπη.

Επίσης για την θήκη με ενδιαφέρει κυρίως ώστε όταν αφήνω το κινητό κάπου να μην ακουμπάνε οι κάμερες και γρατζουνιστουν.

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα. 

Με το καλό να παραλάβεις.. 

Από tempered glass, ότι καλύτερο κυκλοφορεί είναι το Whidestone dome glass. 

Από θήκες, για καλή προστασία συστήνω RhinoShield. 

 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kountoura said:

Καλησπέρα. 

Με το καλό να παραλάβεις.. 

Από tempered glass, ότι καλύτερο κυκλοφορεί είναι το Whidestone dome glass. 

Από θήκες, για καλή προστασία συστήνω RhinoShield. 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Για τι tempered , δεν έχει θέμα με την κυρτότητα της οθόνης ? Πώς εφαρμόζει ?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GeorgeGK said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Για τι tempered , δεν έχει θέμα με την κυρτότητα της οθόνης ? Πώς εφαρμόζει ?

Εφαρμόζει τέλεια,έχει άριστη αίσθηση στην αφή, και δεν μειώνει καθόλου τα χρώματα οθόνης. 

Έχει μια διαδικασία για την τοποθέτηση, εύκολη αν "πιάνουν" λίγο τα χέρια σου. 

Δες εδώ ένα από τα βίντεο που υπάρχουν.. 

https://youtu.be/vYoB3kxA-aQ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
Με το καλό να παραλάβεις.. 
Από tempered glass, ότι καλύτερο κυκλοφορεί είναι το Whidestone dome glass. 
Από θήκες, για καλή προστασία συστήνω RhinoShield. 
 
Το δοκίμασες;; Αποτύπωμα είναι οκ;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν το φέρω από Αμερική είτε unlocked, είτε carrier unlocked (T mobile, Verizon κλπ) αν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G? To 5g έτσι και αλλιώς δεν υποστηρίζεται...... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kobe1326 said:

Παιδιά ξέρει κανείς αν το φέρω από Αμερική είτε unlocked, είτε carrier unlocked (T mobile, Verizon κλπ) αν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G? To 5g έτσι και αλλιώς δεν υποστηρίζεται...... 

Το έχω φέρει εγώ από Google store Αμερικανικό δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα σαν global έκδοση (εκτός βέβαια 5G και volte/vowifi) 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, uranus said:

Το έχω φέρει εγώ από Google store Αμερικανικό δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα σαν global έκδοση (εκτός βέβαια 5G και volte/vowifi) 

Σ'ευχαριστω για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Το δοκίμασες;; Αποτύπωμα είναι οκ;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Ναι αυτό έχω. 

Και το αποτύπωμα μια χαρά δεν συνάντησα πρόβλημα. 

(φυσικά δεν έχω δοκιμάσει χωρίς dome, γιατί πρώτα μπήκε τζάμι και μετά πατήθηκε το power). 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί νά αποδώσει σωστά (συνθήκες με χαμηλό φως) την φωτεινότητα η συσκευή με ενεργό το adaptive brightness.

Αλλάζει συνεχώς την ένταση ... αυξομειώσεις, ...

έχουν περάσει 6 μήνες από την κυκλοφορία του προϊόντος κ δεν βγήκε κάποιο fix.Γελοία πράγματα.. παιδικές ασθένειες.

Edit: δωμάτιο χωρίς TV/ ή άλλη πηγή φωτισμού, με σταθερό χαμηλό φως ,...

,.. σε αναγκάζει, για να διαβάσεις κείμενο να οριστεί σε σταθερή τιμή η φωτεινότητα ...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, xabos said:

Δεν μπορεί νά αποδώσει σωστά (συνθήκες με χαμηλό φως) την φωτεινότητα η συσκευή με ενεργό το adaptive brightness.

Αλλάζει συνεχώς την ένταση ... αυξομειώσεις, ...

έχουν περάσει 6 μήνες από την κυκλοφορία του προϊόντος κ δεν βγήκε κάποιο fix.

Γελοία πράγματα.. παιδικές ασθένειες.

Έχεις παρατηρήσει ότι το κάνει σε χαμηλό φωτισμό με τηλεόραση ανοιχτή πχ που αλλάζει η φωτεινότητα στην τηλεόραση πχ με διάφορες σκηνές και επιρρεαζει και το τηλέφωνο? 

Ακόμα και αυτό έχει βελτιωθεί, είναι κάτι που το πρόσεξα από την πρώτη στιγμή και το παρακολουθώ.. 

Σε σκοτεινό δωμάτιο πχ με σταθερό φως, πχ φωτάκι νυκτός δεν το κάνει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Μιας και το προβλημα των drop calls πλεον επιδιορθωθηκε θα ήθελα να ρωτησω σχετικά με την μπαταρια. Τι SOT εχετε?Με wifi ή data συνεχως ανοιχτά μου δίνει 4,5 ωρες SOT και μου φαινεται υπερβολικά λίγο.Διαβάζω σε διάφορα φορουμ κάτι εξωπραγματικα SOT και θα ήθελα να ρωτήσω και εσάς την εμπειρία σας.Νομιζω στη δική μου περίπτωση τουλαχιστον υπάρχει μεγάλο drain όταν ειναι σε idle με κλειστα data και wifi, πχ την νύχτα, με πάνω απο 6-7% πτώση της μπαταρίας

Edited by lalo25
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς φάση με εσένα είμαι κι εγώ.
Το βράδυ μέσα σε ένα 7ωρο, χάνω ένα 7%.
Από το 100% στο 30% έχω γυρω στις 4,5 ώρες sot.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή την συμπεριφορά την παρατηρείτε και οι δύο τώρα τελευταία, αλλά δεν σας το έκανε πιο πριν, ενδεχομένως να φταίει κάποια εφαρμογή. Όχι απαραίτητα κάποια που βάλατε πρόσφατα, αλλά και κάποια από τις υπάρχουσες που μπορεί μετά από κάποιο update της να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου περίπτωση η μπαταρία διαρκεί τουλάχιστον 32 ώρες με πάνω από 8 ώρες SOT και όλα ανοιχτά (wifi, Bluetooth). Από εφαρμογές πολλές με online market data, mail, video και music streaming. Το προηγούμενο S21 ultra με τις ίδιες εφαρμογές και χρήση με το ζόρι έβγαζε την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Μιας και το προβλημα των drop calls πλεον επιδιορθωθηκε θα ήθελα να ρωτησω σχετικά με την μπαταρια. Τι SOT εχετε?Με wifi ή data συνεχως ανοιχτά μου δίνει 4,5 ωρες SOT και μου φαινεται υπερβολικά λίγο.Διαβάζω σε διάφορα φορουμ κάτι εξωπραγματικα SOT και θα ήθελα να ρωτήσω και εσάς την εμπειρία σας.Νομιζω στη δική μου περίπτωση τουλαχιστον υπάρχει μεγάλο drain όταν ειναι σε idle με κλειστα data και wifi, πχ την νύχτα, με πάνω απο 6-7% πτώση της μπαταρίας
Καλησπέρα! Το βράδυ με ανοιχτά data χάνω το πολύ 0.5%. Γενικά το sot μου κυμαίνεται απο 5 μέχρι 7.5 ώρες. Απο 100 μέχρι 20%.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...