Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, rufous said:

Δεν έχω το 6άρι, αλλά το 4 xl.

Έχω πάρει σχεδόν ό,τι συσκευή υπάρχει. Η ποιότητα κλήσεων του Pixel δεν έχει σχεδόν τίποτα να ζηλέψει από τα περισσότερα, παρότι δεν υποστηρίζει HD voice. Το πιο πρόσφατο συγκριτικό μου είναι με ένα Realme GT 5G και Cosmote. Ενώ υποστηρίζει HD το Realme, συγκριτικά με το 4 xl, ο ήχος του φάνταζε μεταλλικός, ψηφιακός και λεπτός. Μόλις έβαζες την κάρτα στο 4 xl "έβλεπες το φως το αληθινό". Πλούσιος, μεστός ήχος και πεντακάθαρος.

Απλώς την εμπειρία μου παραθέτω.

Άλλο ο ήχος που αναπαράγει το εκάστοτε ακουστικό και άλλο η ποιότητα κλήσης απο τον πάροχο

Τα pixel στο κομμάτι ποιότητας κλήσης είναι λες και μιλάς με 3310 σε σχέση με τα σύγχρονα κινητά που υποστηρίζουν volte, η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα μη λέμε ότι θέλουμε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ απο τον Δεκέμβρη που έχω την συσκευή δεν έχω απολύτως κανένα θέμα με τις κλήσεις και με την ποιότητα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, rufous said:

Δεν έχω το 6άρι, αλλά το 4 xl.

Έχω πάρει σχεδόν ό,τι συσκευή υπάρχει. Η ποιότητα κλήσεων του Pixel δεν έχει σχεδόν τίποτα να ζηλέψει από τα περισσότερα, παρότι δεν υποστηρίζει HD voice. Το πιο πρόσφατο συγκριτικό μου είναι με ένα Realme GT 5G και Cosmote. Ενώ υποστηρίζει HD το Realme, συγκριτικά με το 4 xl, ο ήχος του φάνταζε μεταλλικός, ψηφιακός και λεπτός. Μόλις έβαζες την κάρτα στο 4 xl "έβλεπες το φως το αληθινό". Πλούσιος, μεστός ήχος και πεντακάθαρος.

Απλώς την εμπειρία μου παραθέτω.

Φιλε επειδη το ειχα το συγκεκριμενο εδω δεν υπηρχε κανενα θεμα...οντως ηταν αψογο...το 6 pro δεν ειναι ομως οποτε μη το μπλέκεις εδω

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, vasilisN900 said:

Εγώ απο τον Δεκέμβρη που έχω την συσκευή δεν έχω απολύτως κανένα θέμα με τις κλήσεις και με την ποιότητα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

απο που αγορασες την συσκευη; εταιρια κινητης;

καπου ειχα διαβασει οτι τα αμερικανικα μοντελα ειναι καλυτερα απο τα ευρωπαικα σε ποιοτητα σηματος/κλησεις. δεν ξερω αν ισχυει τελικα

Link to comment
Share on other sites

απο που αγορασες την συσκευη; εταιρια κινητης;
καπου ειχα διαβασει οτι τα αμερικανικα μοντελα ειναι καλυτερα απο τα ευρωπαικα σε ποιοτητα σηματος/κλησεις. δεν ξερω αν ισχυει τελικα
Απο κατάστημα Γερμανίας μέσο ebay και έχω wind

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suspect21 said:

Άλλο ο ήχος που αναπαράγει το εκάστοτε ακουστικό και άλλο η ποιότητα κλήσης απο τον πάροχο

Τα pixel στο κομμάτι ποιότητας κλήσης είναι λες και μιλάς με 3310 σε σχέση με τα σύγχρονα κινητά που υποστηρίζουν volte, η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα μη λέμε ότι θέλουμε

Από που προκύπτει αυτό που λες; Μήπως είναι λίγο ψυχολογικό το όλο θέμα; Στο λέω γιατί έχω κάνει άπειρες συγκρίσεις με πολλές συσκευές.  Ποτέ δεν είχα θέμα με την ποιότητα κλήσης. Σε σημείο που έχω πραγματική απορία για το πόσο καλύτερο θα ήταν αν λειτουργούσε το HD...

42 minutes ago, eddiedimitris said:

Φιλε επειδη το ειχα το συγκεκριμενο εδω δεν υπηρχε κανενα θεμα...οντως ηταν αψογο...το 6 pro δεν ειναι ομως οποτε μη το μπλέκεις εδω

Συμφωνώ. Για αυτό ανέφερα ξεκάθαρα ότι έχω το 4 xl.

Πιστεύω όμως ότι θα διορθώσουν με updates το 6άρι και θα διορθώσουν τα προβλήματα αυτά.

Δεν υποστηρίζω τυφλά τα pixels. Απλώς θέλω να πω πως καμιά φορά είναι λίγο σχετική η ανωτερότητα της τεχνολογίας μίας άλλης συσκευής, έναντι του συνόλου υλοποίησης. Εξάλλου το Pixel το αγοράζεις ξέροντας από την αρχή ότι ΔΕΝ πρόκειται να σου παίζει όπως παίζει στην Αμερική λόγου χάρη.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rufous said:

Από που προκύπτει αυτό που λες; Μήπως είναι λίγο ψυχολογικό το όλο θέμα; Στο λέω γιατί έχω κάνει άπειρες συγκρίσεις με πολλές συσκευές.  Ποτέ δεν είχα θέμα με την ποιότητα κλήσης. Σε σημείο που έχω πραγματική απορία για το πόσο καλύτερο θα ήταν αν λειτουργούσε το HD...

Όχι δεν είναι ψυχολογικό το θέμα

Είχα το galaxy s20 και έπειτα πήρα το pixel 5 και τις πρώτες μέρες πραγματικά ήθελα να χώσω το ακουστικό μέσα στο αυτί μου για να ακούσω τον συνομιλητή μου, όλο ένιωθα ότι ήταν χαμηλωμένη η ένταση και προσπαθούσα να το ψηλώσω αλλά μάταια γιατί ήταν ήδη τέρμα η ένταση, αργότερα απλά το συνήθισα και το αποδέχτηκα, όχι ότι βελτιώθηκε

Ακουγόταν η φωνή λες και προερχόταν από τούνελ

Έδωσα το pixel, πήρα το op 8T και επιτέλους ξανά ακούω τον συνομιλητή μου καθαρά και ξαστερα

Ο φίλος bill33 εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί κάνει λόγο για features που λειτουργούν σε δίκτυα του εξωτερικού και όχι στην Ελλάδα

Ναι σαφώς και υποστηρίζει κλήσεις hd το pixel 6, όπου υποστηρίζεται από τον πάροχο όμως, 2022 έχουμε, και το Huawei p10 που είχα πριν 5 χρόνια υποστήριζε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites




Ο φίλος bill33 εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί κάνει λόγο για features που λειτουργούν σε δίκτυα του εξωτερικού και όχι στην Ελλάδα
Ναι σαφώς και υποστηρίζει κλήσεις hd το pixel 6, όπου υποστηρίζεται από τον πάροχο όμως, 2022 έχουμε, και το Huawei p10 που είχα πριν 5 χρόνια υποστήριζε


Γιατί δεν είναι θεμα της συσκευής αλλά του δικτύου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, suspect21 said:

Είχα το galaxy s20 και έπειτα πήρα το pixel 5 και τις πρώτες μέρες πραγματικά ήθελα να χώσω το ακουστικό μέσα στο αυτί μου για να ακούσω τον συνομιλητή μου, όλο ένιωθα ότι ήταν χαμηλωμένη η ένταση και προσπαθούσα να το ψηλώσω αλλά μάταια γιατί ήταν ήδη τέρμα η ένταση, αργότερα απλά το συνήθισα και το αποδέχτηκα, όχι ότι βελτιώθηκε

Ακουγόταν η φωνή λες και προερχόταν από τούνελ

Όσον αφορά στο Pixel 5, συμφωνώ κι επαυξάνω. Απαίσια υλοποίηση αυτή με το ακουστικό. Με αρνητικό αντίκτυπο και στη εμπειρία ως ηχείο. Και χειρότερο αποτέλεσμα από το P30 Pro που ήταν ίδια φάση.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bill33 said:


 

 


Γιατί δεν είναι θεμα της συσκευής αλλά του δικτύου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

 

Μα μιλάμε σε ένα ελληνικό φόρουμ και μου λες προχθές ότι σου υποστηρίζει το κινητό 5g με τη δεύτερη sim και ότι το κινητό υποστηρίζει hd

Ναι τι να το κάνω? Να έρθω και εγώ στην Αγγλία για να χρησιμοποιώ το pixel 6 όπως πρέπει? Γραφε σε παρακαλώ ότι κάνεις αναφορά σε χρήση στο εξωτερικό γιατί παραπλανείς κόσμο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, suspect21 said:

Μα μιλάμε σε ένα ελληνικό φόρουμ και μου λες προχθές ότι σου υποστηρίζει το κινητό 5g με τη δεύτερη sim και ότι το κινητό υποστηρίζει hd

Ναι τι να το κάνω? Να έρθω και εγώ στην Αγγλία για να χρησιμοποιώ το pixel 6 όπως πρέπει? Γραφε σε παρακαλώ ότι κάνεις αναφορά σε χρήση στο εξωτερικό γιατί παραπλανείς κόσμο

 

Παραπλανώ;Σε τι ακριβως;Τι έγραψα που είναι ψεμματα;

Το κινητό ως συσκευή τα υποστηρίζει.Τα ελληνικά δίκτυα δεν τα υποστηρίζουν.

Αν δεν σου αρεσουν αυτά που γράφω μπορείς να με αγνοείς.

 

Link to comment
Share on other sites

Μη περιμένετε να φτιάξει ποτέ το θέμα με τις χαμένες κλήσεις, ίσως βελτιωθεί να φτιάξει 100% δεν παίζει. Αν υπήρχε λύση θα είχε ήδη φτιαχτεί, μιλάμε για τη βασικότερη λειτουργία του κινητού λέτε να μη θέλουν να το φτιάξουν; Απλά δε μπορούν κάτι πήγε λάθος με το hardware 
Καλά για τη ποιότητα κλήσης ασχολίαστο, φαγώθηκε να το πάρει φίλος μου και ψάχνει voip provider τώρα για να καταφέρει να μιλάει σαν άνθρωπος και έβαλε rebtel....
 
Παραπληροφορεις. Οι λειτουργίες είναι κλειδωμένες από google. Διαφορετικά δε θα λειτουργούσαν με root
Δεν λειτουργούν με root. Σε προηγούμενα Pixels μόνο. Πάμε παρακάτω.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για το 5αρι εγραψα. Αν δεν υποστηριζόταν από τους παρόχους γιατί παίζουν οι υπηρεσίες με root?
Άλλο Tensor κι άλλο Qualcomm. Πάμε παρακάτω και μην παραπληροφορεις.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αναποφάσιστο σε βλέπω.
Μάλλον εσύ είσαι ο αναποφάσιστος, που δεν πούλησες ακόμα τα Pixels σου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikosp88 said:

Για τις περισσότερες χώρες. Στο 5αρι με ροοτ λειτουργούν οι υπηρεσίες και στην Ελλάδα, άρα τι ανοησίες λες περί ελληνικών παροχών ότι είναι κλειδωμένες από αυτούς;  Καμία σχέση... Από google είναι κλειδωμένα και δε θα ξεκλειδώσουν ΠΟΤΕ

Άντε πάλι τα ιδια. Θα σταματήσεις ποτέ την παραπληροφόρηση? Εγώ δηλαδή γιατί έχω Volte στην Ολλανδία?; Ξέχασε να το κλειδώσει η google? 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει δουλέψει κατά καιρούς σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες έως του 2021. 

Κυρίως Samsung και pixel όπως έχω γράψει ξανά,αλλά και oneplus xiaomi realme κτλ. 

Για τις κλήσεις συμφωνώ ότι δεν παίρνεις την ποιότητα μίας HD.

αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι 3310. Μια χαρά είναι η ποιότητα και η ένταση. Δεν με ενοχλεί ούτε να συνεννοηθώ ούτε να μείνω με τις ώρες να συζητάω διάφορα θέματα. 

Συνδέεται 1 δευτερόλεπτο ποιο αργά από ότι το Samsung. E και? 

Παρακάτω, το πιξελ είναι για μικρό συγκεκριμένο κοινό και υπό λειτουργεί στην Ελλάδα. 

Όποιος ψάχνει να αγοράσει ένα pixel τα γνωρίζει αυτά. 

Η μπαίνεις στη διαδικασία να το πάρεις γιατί γουστάρεις pixel,

Η παίρνεις μια συσκευή που παίζει 100% στην Ελλάδα και γενικά είναι καλύτερη από ένα ταπεινό pixel. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bill33 said:

 

Παραπλανώ;Σε τι ακριβως;Τι έγραψα που είναι ψεμματα;

Το κινητό ως συσκευή τα υποστηρίζει.Τα ελληνικά δίκτυα δεν τα υποστηρίζουν.

Αν δεν σου αρεσουν αυτά που γράφω μπορείς να με αγνοείς.

 

Άμα δε θέλεις να καταλάβεις δε μπορώ να κάνω κάτι, λυπάμαι

Το κινητό ως συσκευή στην Ελλάδα αυτά που αναφέρεις τα υποστηρίζει η όχι? Το τι γίνεται στο Μπαγκλαντές και σε άλλες χώρες του κόσμου ειλικρινά δεν με νοιάζει όπως και στους περισσότερους φαντάζομαι χρήστες του φόρουμ

Γράψε στο myphone.co.uk μαζί με όλους τους περιχαρείς χρήστες των pixel 6 που απολαμβάνουν το κινητό αυτό όπως πρέπει για τις εμπειρίες σας στο 5g, volte κτλ γιατί ειλικρινά εδώ δεν μας νοιάζει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suspect21 said:

Άμα δε θέλεις να καταλάβεις δε μπορώ να κάνω κάτι, λυπάμαι

Το κινητό ως συσκευή στην Ελλάδα αυτά που αναφέρεις τα υποστηρίζει η όχι? Το τι γίνεται στο Μπαγκλαντές και σε άλλες χώρες του κόσμου ειλικρινά δεν με νοιάζει όπως και στους περισσότερους φαντάζομαι χρήστες του φόρουμ

Γράψε στο myphone.co.uk μαζί με όλους τους περιχαρείς χρήστες των pixel 6 που απολαμβάνουν το κινητό αυτό όπως πρέπει για τις εμπειρίες σας στο 5g, volte κτλ γιατί ειλικρινά εδώ δεν μας νοιάζει

Να μιλας για τον εαυτό σου και μονο .Δεν σε έβαλε κανενας εκπροσωπο του φόρουμ για να μου λες τι θα γράφω και τι όχι..Πήγαινε στο προφιλ μου και πατα το κουμπάκι ignore αν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μην παθιάζεστε κινητό είναι αύριο μεθαύριο θα αγοράσετε ένα νέο μοντέλο και πάλι από την αρχή?

Πάμε παρακάτω.

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας θήκη που να καλύπτει ολόκληρο το τηλέφωνο (Full Body)? Ψάχνω να βρω κάτι για προστασία από το θαλασσινό νερό (αλάτι) μιας και το χρησιμοποιώ σε ιστιοπλοΐα. Έχω δει μια της Ghostek ( https://ghostek.eu/Catalogue/488/nautical/53290/ghostek-nautical-slim-google-pixel-6-pro-clear-ghocas3023 ) αλλά δεν  έχω εμπειρία από την συγκεκριμένη εταιρεία. Ως τώρα αγόραζα της Poetic, αλλά η τελευταία που πήρα, για ένα Samsung, από ποιότητα ήταν χάλια.       

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update όταν δέχομαι την κλήση βγαίνει και μια μπάρα στο πάνω μέρος .Πως την αφαιρώ ?

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, rapt0r said:

Kαλημέρα παιδιά, φίλος έρχεται από Αμερική αν μου το φέρει θα έχω κάποιο θέμα με το δίκτυο;

Ευχαριστώ!

Ρώτα τον mits3 3 σελίδες πίσω 😊  

On 19/3/2022 at 8:54 ΜΜ, mits3 said:

Αν γινει αγορα της συσκευης απο την αμερικη θα παιζει Ελλαδα; 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nik_nik said:

 

Ρώτα τον mits3 3 σελίδες πίσω 😊  

  

On 19/3/2022 at 10:46 ΜΜ, uranus said:

Φίλε μου πήρα τέλος Ιανουαρίου το Pro από Νέα Υόρκη, μοντέλο G8VOU, και λειτουργεί μια χαρά, είναι η unlocked έκδοση από το Google Store. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...