Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως έχει να κάνει και με τον πάροχο.
Εγώ για παράδειγμα είμαι στην cosmote.

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω σε απλό 6 με 2 σιμ την αγγλική την έχει σε NR/LTE/GSM/WCDMA και την κοσμοτε που ειναι roaming είναι σε GSM/WCDMA/LTE(PRL) .Δεν έχω πρόβλημα με κλήσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τι φορτιστή φορτίζετε τα ταπεινά πιξελ σας? 

Φορτίζει κάποιος τόσο γρήγορα όσο ο γνήσιος ο 30αρης? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν Baseus (Model BS-EU907) με υποστήριξη PPS και οθόνη που δείχνει V και A, και φορτίζει με 23W όταν είναι χαμηλή η μπαταρία και σιγά σιγά ρίχνει την ισχύ. Δεν ξέρω αν τον βρεις στην αγορά τώρα αλλά υπάρχει παρόμοιος εγώ τον είχα πάρει 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, le_bron said:

Μόλις έφτασε το update 12L 490 mb!!

Μόλις έφτασε το update 12L 490 mb!!

Edited by rigel72
Link to comment
Share on other sites

Το widget της μπαταρίας το έχετε; Σε μένα δεν υπάρχει.
Ούτε στο απλό 6 το έχω ακόμα. Στην beta 12L το είχα. Λογικά με κάποιο update του play store η κάποιου app θα έρθει κι αυτό.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, georkouk said:

Το widget της μπαταρίας το έχετε; Σε μένα δεν υπάρχει.

Βγήκε μόνο του μετά από κάνα δυο φορές που μπήκα και βγήκα στα widget. Είχε κάνει ενημέρωση το Settings Services εδώ και μέρες. 

Γενικά το update νμζ έκανε πιο smooth τα animations γιατί είχα μερικά σπασίματα πχ όταν άνοιγα την μπάρα ειδοποιήσεων! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, uranus said:

Βγήκε μόνο του μετά από κάνα δυο φορές που μπήκα και βγήκα στα widget. Είχε κάνει ενημέρωση το Settings Services εδώ και μέρες. 

Γενικά το update νμζ έκανε πιο smooth τα animations γιατί είχα μερικά σπασίματα πχ όταν άνοιγα την μπάρα ειδοποιήσεων! 

Εγώ μπήκα στα widget 100 φορές ακόμα δεν εμφανίστηκε. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kountoura said:

Εγώ μπήκα στα widget 100 φορές ακόμα δεν εμφανίστηκε. 🙂 

Αν εννοειται αυτο υπαρχει κανονικα widget - Setting Services - Battery

 

Pixel 6 March Feature Drop: Battery widget, At a Glance - 9to5Google

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δεν υπάρχει.  Μάλλον θέλει κάποιο update από playstore το οποίο δε μου το έχει βγάλει ακομα

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μολις το βρηκα.Χθες το βράδυ που το εψαχνα δεν εμφανιζόταν.

 

Μακαρι κάποια στιγμή να δώσουν επιλογή στην κορυφή να έχεις μόνο ποσοστό μπαταρίας χωρίς να εχεις και το γραφικό της μπαταρίας.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, bill33 said:

Σε εμένα μολις το βρηκα.Χθες το βράδυ που το εψαχνα δεν εμφανιζόταν.

Και σε μένα έτσι. 

Όχι ότι είναι κάτι ποιος ξέρει αλλά το έψαχνα. 🙂 

Μου φαίνεται έναν αέρα τον πήρε με την αναβάθμιση.. 

Επίσης ένα κόλλημα που πάθαινε κάθε φορά που άλλαζα ταπετσαρία δεν το παθαίνει τώρα. 

Έβαζα μια φωτογραφία πχ, πατούσα το τικ και κολλούσε δεν πήγαινε στην αρχική οθόνη. 

Έπρεπε με το παουερ μπατον να κλείσω την οθόνη να την ανοίξω πάλι για να επανέλθει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μετά την ενημέρωση το κινητό φορτίζει γρηγορότερα. 

Τι εννοώ συνήθως το βάζω για φόρτιση στα 15%. Πριν την ενημέρωση στην οθόνη έλεγε πλήρης φόρτιση σε 1 ώρα και 20 λεπτά. Τώρα που το έβαλα να φορτίσει μετά την ενημέρωση πάλι στα 15% λέει πλήρης σε 50 λεπτά. 

🎉 

10 ώρες πριν, kountoura said:

Εγώ μπήκα στα widget 100 φορές ακόμα δεν εμφανίστηκε. 🙂 

Δες αν έχεις κάποια ενημέρωση για αυτό το app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.settings.intelligence

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uranus said:

Νομίζω πως μετά την ενημέρωση το κινητό φορτίζει γρηγορότερα. 

Τι εννοώ συνήθως το βάζω για φόρτιση στα 15%. Πριν την ενημέρωση στην οθόνη έλεγε πλήρης φόρτιση σε 1 ώρα και 20 λεπτά. Τώρα που το έβαλα να φορτίσει μετά την ενημέρωση πάλι στα 15% λέει πλήρης σε 50 λεπτά. 

🎉

Δες αν έχεις κάποια ενημέρωση για αυτό το app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.settings.intelligence

Εντάξει εμφανίστηκε σήμερα. 

Χθες το βράδυ δοκίμασα 100 φορές. 

Τελευταία ενημέρωση 7 Μαρτίου μου γράφει. 

Όλα καλά. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα σχεδον 1 εβδομαδα αφου βγηκε...

Ο λογος που το εδωσα ηταν γιατι πραγματικα απηύδησα με τα προβληματα στις κλησεις...Ειτε εκανε συνεχεια διακοπες,ειτε δεν ειχε καλο σημα και κλασσικά αργούσε και να συνδεθεί οταν έπαιρνες τηλεφωνο....Γενικα το παλεψα πολυ αλλα δεν...μαλιστα επειδη σκέφτηκα μηπως έφταιγε η συσκευη δοκιμασα και εβαλα την καρτα μου σε κινητο φίλου που και εκει μου εκανε τα ιδια οπως και σε αυτον...

Η τελαυταια αναβαθμιση που ειχε παρει ηταν αυτη η ρημάδα του Ιανουαρίου που καθυστέρησε πολυ αλλα παλι δεν βελτίωσε το θεμα κλησεων...

 

Η ερωτηση μου ειναι 2 μηνες μετα το διορθωσαν το προβλημα που περιγράφω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταία ενημέρωση στην εφαρμογη για τις  κλήσεις την τελευταία κλήση την κρατάει σε ανάπτυξη ,δηλαδη εμφανίζει τις επιλογές video call message & history κάτω απο το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, eddiedimitris said:

Το τηλεφωνο το πηρα σχεδον 1 εβδομαδα αφου βγηκε...

Ο λογος που το εδωσα ηταν γιατι πραγματικα απηύδησα με τα προβληματα στις κλησεις...Ειτε εκανε συνεχεια διακοπες,ειτε δεν ειχε καλο σημα και κλασσικά αργούσε και να συνδεθεί οταν έπαιρνες τηλεφωνο....Γενικα το παλεψα πολυ αλλα δεν...μαλιστα επειδη σκέφτηκα μηπως έφταιγε η συσκευη δοκιμασα και εβαλα την καρτα μου σε κινητο φίλου που και εκει μου εκανε τα ιδια οπως και σε αυτον...

Η τελαυταια αναβαθμιση που ειχε παρει ηταν αυτη η ρημάδα του Ιανουαρίου που καθυστέρησε πολυ αλλα παλι δεν βελτίωσε το θεμα κλησεων...

 

Η ερωτηση μου ειναι 2 μηνες μετα το διορθωσαν το προβλημα που περιγράφω?

 

Ευχαριστω

Πήρα την συσκευή πριν ούτε ένα μήνα,

διαβάζοντας εδώ για τα προβλήματα κλήσεων. 

Περίμενα να έχω ότι προβλήματα διάβαζα εδώ. 

Δεν έχω χάσει ούτε μία φορά κλήση. 

Ούτε μία. 

Ναι έχει θέματα που με πειράζουν και είναι βασικά, 

Όπως το ριμαδι το volte. 

Αλλά κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις. 

Τελικά μήπως είναι και θέμα πάροχου περιοχής κτλ αυτό με τις χαμένες κλήσεις. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kountoura said:

Πήρα την συσκευή πριν ούτε ένα μήνα,

διαβάζοντας εδώ για τα προβλήματα κλήσεων. 

Περίμενα να έχω ότι προβλήματα διάβαζα εδώ. 

Δεν έχω χάσει ούτε μία φορά κλήση. 

Ούτε μία. 

Ναι έχει θέματα που με πειράζουν και είναι βασικά, 

Όπως το ριμαδι το volte. 

Αλλά κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις. 

Τελικά μήπως είναι και θέμα πάροχου περιοχής κτλ αυτό με τις χαμένες κλήσεις. 

 

Αν και έχω το απλό 6άρι! 

Αν έχω μόνο φυσική κάρτα SIM δεν χάνω ούτε μία κλήση, ούτε drop calls, ούτε κακό σήμα!

Αν ενεργοποιήσω την eSIM τότε χάνω... σε συγκεκριμένα σημεία πχ σε κάποιο δωμάτιο στο σπίτι μου, σε κάποιο συγκεκριμένο χώρο στη δουλειά μου... θεωρώ λόγω σήματος. Πάντως με το 5άρι και τις ίδιες κάρτες (φυσική SIM+eSIM) δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις στα παραπάνω σημεία!

Αν και πολλοί περιμένουν το "περιβόητο" update που θα διορθώσει τις κλήσεις, θεωρώ πλέον σίγουρο ότι είναι θέμα hardware σε συνδυασμό με Google και ελληνικών παρόχων.

 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Χαμένες κλήσεις με το Pro δεν έχω, αλλά έχω "κακή" ποιότητα κλήσεων δηλαδή με θόρυβο και σπασίματα καμία φορά. Πιστεύω το βασικότερο πλέον πρόβλημα είναι η μη υποστήριξη από τους παρόχους στο volte και η σταδιακή διακοπή του 3G με αποτέλεσμα το κινητό να πρέπει να συνδεθεί σε 2G δίκτυο ππυ δεν είναι και ότι καλύτερο για κλήσεις. Κάτι που δύσκολα θα διορθωθεί αν δεν σταματήσουν αυτή τη καραμέλα με τις "πιστοποιημενες" συσκευές οι εταιρείες κινητής για να πουλάνε κινητά στο δίκτυο τους. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε ξερω τι λετε εσεις αλλα αντικειμενικα υπαρχει θεμα μεγαλο...

Αν δειτε δε μίλησα για drop calls αλλα για πολυ κακη ποιοτητα αλλα και καθυστέρηση σύνδεσης...με συγχωρείτε οταν πατε να κανετε μια,κληση δεν αργεί εμφανώς να συνδεθεί σε σχεση με το αν καλέσετε απο αλλη συσκευη?Δεν μπορει να μη το εχετε εντοπίσει αυτο?

 

Cosmote εχω και γη συγκεκριμενη καρτα την εχω βαλει σε οτι συσκευη φανταζεστε s22-s22 ultra -iphone 13 pro-13 pro max-Oppo find x5 pro -flip 3 κλπ και προβλημα πουθενα δεν υπηρχε παρα μονο στο pixel 6 pro...

Προσπάθησα τα παντα...να εχω μονο 3G η μονο lte,ειχε και μια αλλη επιλογη πιο κατω με το 2g ....πηγα σε γνωστο να δοκιμασω και στο δικο τους Νταξει παιδια το παλεψα πολυ γιατι το γούσταρα το τηλεφωνο αλλα με ξενέρωσε οσο δεν παει 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Θέμα hardware δεν ξέρω αν είναι. Ελπίζω πως όχι.
Σε ότι αφορά τις κλήσεις τώρα, όντως καθυστερεί να συνδεθεί όταν πραγματοποιείς μια κλήση.
Όντως όσοι έχουμε cosmote μιλάμε με 2G.
Όντως κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, κάποιες φορές χάνω ξαφνικα τον συνομιλητή μου και κάποιες άλλες ακούω αυτό το έντονο βουητό.
Το δεύτερο αντιμετωπίζεται ενεργοποιώντας στιγμιαία την ανοιχτή ακρόαση.
Όχι πως τέτοιες πατέντες που παραπέμπουν σε Xiaomi είναι λύση, αλλά λέμε τώρα.

Όσον αφορά όμως την ποιότητα των κλήσεων, δεν τη θεωρώ τραγική.
Ακούω πολυ καλά και με ένταση τον συνομιλητή μου, σε σημείο που πρέπει να χαμηλωσω τον ήχο για να μην τον ακούνε και οι γύρω μου.
Απλά ο ήχος που αναπαράγεται δεν είναι εφάμιλλος με αυτόν ενός κινητού που υποστηρίζει volte. Αυτό είναι όλο.
Όχι όμως ότι είναι χάλια, ότι είναι σαν να σου μιλανε από πηγάδι και τέτοια. Καμιά σχέση.

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το 6άρι, αλλά το 4 xl.

Έχω πάρει σχεδόν ό,τι συσκευή υπάρχει. Η ποιότητα κλήσεων του Pixel δεν έχει σχεδόν τίποτα να ζηλέψει από τα περισσότερα, παρότι δεν υποστηρίζει HD voice. Το πιο πρόσφατο συγκριτικό μου είναι με ένα Realme GT 5G και Cosmote. Ενώ υποστηρίζει HD το Realme, συγκριτικά με το 4 xl, ο ήχος του φάνταζε μεταλλικός, ψηφιακός και λεπτός. Μόλις έβαζες την κάρτα στο 4 xl "έβλεπες το φως το αληθινό". Πλούσιος, μεστός ήχος και πεντακάθαρος.

Απλώς την εμπειρία μου παραθέτω.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...