Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις κ από μένα, από την πρώτη στιγμή.

Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι...να έχει το Poco μου, 5G /WiFi calling , κ η ναυαρχίδα της Google ....περιμένει τους προγραμματιστές της ,να πιάσουν δουλειά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για όσους αντιμετωπίζουν call dropping, εγώ έκανα submit issue και απ’ ότι είδα μετά υπάρχουν πάρα πολλά cases ανοικτά με το ίδιο πρόβλημα. Πχ https://issuetracker.google.com/issues/224749850

Kαλό είναι όποιος έχει θέμα να ανοίγει case μπας και επισπεύσουν το fix εκεί στο engineering της G.

Edited by nik_nik
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την απότομη αυξομείωση της φωτεινότητας, στο ίδιο σημείο κ ώρα.... το κάνει κ σε άλλους χρήστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Αυτό με την απότομη αυξομείωση της φωτεινότητας, στο ίδιο σημείο κ ώρα.... το κάνει κ σε άλλους χρήστες!!!

 

Ναι το κάνει. 

Ειδικά σε σκοτεινά σημεία. 

Πχ σε σαλόνι με κλειστά φώτα και ανοιχτή τηλεόραση. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Αυτό με την απότομη αυξομείωση της φωτεινότητας, στο ίδιο σημείο κ ώρα.... το κάνει κ σε άλλους χρήστες!!!

 

Νομίζω έχει διορθωθεί με την ενημέρωση του Μαρτίου, αναμένουμε 🙏 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες με επιλογή “LTE only” έχω πολύ λίγα call drops. Το πρόβλημα με το “buzzing noise” σταματάει αν γυρίσεις σε ανοιχτή ακρόαση και πίσω. Το update του Μάρτιου έχει πολλά fixes (https://www.droid-life.com/2022/03/07/march-google-pixel-update-is-a-massive-bug-fixer-too-heres-the-list/ ), για να δούμε ……   

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nik_nik said:

Μετά από 5 μέρες με επιλογή “LTE only” έχω πολύ λίγα call drops. Το πρόβλημα με το “buzzing noise” σταματάει αν γυρίσεις σε ανοιχτή ακρόαση και πίσω. Το update του Μάρτιου έχει πολλά fixes (https://www.droid-life.com/2022/03/07/march-google-pixel-update-is-a-massive-bug-fixer-too-heres-the-list/ ), για να δούμε ……   

Αυτή η ενημέρωση πότε θα είναι να βγει υπάρχει κάπου το πλάνο τους? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kountoura said:

Αυτή η ενημέρωση πότε θα είναι να βγει υπάρχει κάπου το πλάνο τους? 

Μάλλον Δευτέρα 21 Μαρτίου

https://9to5google.com/2022/03/17/next-pixel-6-patch/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ για την επόμενη εβδομάδα λεει ότι θα είναι διάσημη η έκδοση του Μαρτίου https://www.androidpolice.com/googles-march-feature-drop-should-hit-the-pixel-6-next-week/

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mits3 said:

Αν γινει αγορα της συσκευης απο την αμερικη θα παιζει Ελλαδα; 

Φίλε μου πήρα τέλος Ιανουαρίου το Pro από Νέα Υόρκη, μοντέλο G8VOU, και λειτουργεί μια χαρά, είναι η unlocked έκδοση από το Google Store. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω uranus. το σκεφτομαι και εγω, ειδα εχει google store στην Ν. Υορκη στο chelsea. 

αν δεν ειχε τα θεματα που διαβαζω με drop calls, θα ηταν σιγουρη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν θέλεις από φυσικό κατάστημα αυτό είναι στη Νέα Υόρκη εγώ το πήρα online έκανε 1 εβδομάδα να έρθει στο Brooklyn.

Η αλήθεια είναι πως με το σήμα υπάρχει ένα θέμα καθώς η κλήση πέφτει σε 2G αλλά αυτό έχει να κάνει και με τη περιοχή και τη κάλυψη (ελπίζω σε ένα θαύμα από την cosmote για 5G και volte). Εγώ dropped calls δεν έχω άλλα οι ποιότητα στις κλήσεις δεν είναι και η βέλτιστη βέβαια δεν μιλάω και πολύ στο τηλέφωνο. Κατά τα άλλα, άλλα θέματα δεν έχω το κινητό πετάει. Επίσης για τζαμακι αν ενδιαφέρεσαι απευθείας σε Dome glass με κλειστά μάτια αν και είναι ακριβό είναι ότι καλύτερο έδωσα τα ίδια λεφτά σε άλλα τζαμακια και το δακτυλικό αποτύπωμα ήταν για ξύλο άσε που δεν κάθονταν σωστά, πήρα το dome glass και η εφαρμογή είναι άψογη σαν να μη το φοράω καν. That's all. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτήσω κατι; Γιατί ειναι τοσο σημαντικό για εσάς το 5g? Εμενα που πιάνει στην Ολλανδία δε το χρησιμοποιώ καν. Οι ταχύτητες με 4g+ γύρω στα 150mbps δε σας καλύπτουν;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι καίγεται κανείς για το 5G. Τουλάχιστον όχι εγώ.
Το volte/vowifi είναι αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο.

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έστω κάποια ενημέρωση για το αν θα λειτουργήσουν?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, le_bron said:

Ρε παιδια να ρωτήσω κατι; Γιατί ειναι τοσο σημαντικό για εσάς το 5g? Εμενα που πιάνει στην Ολλανδία δε το χρησιμοποιώ καν. Οι ταχύτητες με 4g+ γύρω στα 150mbps δε σας καλύπτουν;

Δεν είναι τόσο το 5g, για εμένα προσωπικά καθόλου γιατί στο χωριό μου δε πιάνει. 

Όσο το volte. 

Το έχω γράψει ξανά, είναι αδιανόητο εν έτη 2022 κατά τι διάρκεια κλήσεις να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις ίντερνετ. 

Αυτό μου είναι σοβαρό πρόβλημα. 

Παρόλα αυτά πουλάω s21 ultra και κρατάω πιξελ. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites


Παρόλα αυτά πουλάω s21 ultra και κρατάω πιξελ.  

Σε πάω γιατί είσαι μερακλής.

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνουμε από τα παλαιότερα μοντέλα της εταιρείας.. 5a/4a

πού δεν πήραν την δυνατότητα για 5G , μάλλον μία από τα ίδια θα έχουμε κ στα pixel 6.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimteo said:


Σε πάω γιατί είσαι μερακλής.emoji16.png

Sent from my Google Pixel 6
 

Pixel γιατί. 

Τα είχα όλα αφού. 

Εκτός το 5 που έβγαινε μόνο σε μίνι. 

Δεν είναι γενικά καλύτερο από το Samsung με τίποτα. 

Αλλά είναι άλλη κατηγορία. Ιδιαίτερες συσκευές για μικρό κοινό. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν έχουν θεμα με call drops, τι Προτιμώμενος τύπος δικτύου σας εχει προεπιλεγμένο στις Πληροφορίες Τηλεφώνου οταν κανετε dial *#*#4636#*#* και μπαίνετε στο αντίστοιχο μενού; Μπορεί να τσεκάρει κάποιος; Σε εμένα είναι GSM/WCDMA/LTE (PRL)

 

aaaaaaaaaaaaaaaaa.png

Edited by lalo25
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω μεταβάλλεται .
Εγώ για παράδειγμα το βάζω στο NR/LTE/GSM/WCDMA που το έχει ένας φίλος ο οποίος δεν έχει πρόβλημα με τις κλήσεις και κάθε φορά που μπαίνω μέσα το βρίσκω στο GSM/WCDMA/LTE(PRL).

Sent from my Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...