Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, Djdeltavita said:

Καλησπερα
Βαλε την Βeta 12L μεγαλη διαφορα !
Θα σου λυσει πολλα προβληματα
https://www.google.com/android/beta

Την είχα απο την πρώτη μέρα που βγήκε. Δεν άλλαξε τίποτα. Το έδωσα το κίνητο. Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 μήνες που είμαι κάτοχος, δεν είχα ούτε ένα drop call. Ποιότητα είναι πολύ καλή στις κλήσεις. Και η εως τώρα εμπειρία μαζί του μου βγάζει μόνο ένα αποτέλεσμα. Το καλύτερο Pixel μέχρι σήμερα. Για εμένα με διαφορά. Αν έχει ελαττώματα? Ναι όπως και όλα τα τηλέφωνα. Δεν υπαρχει τηλέφωνο που να μην έχει ελάττωμα. Στο σύνολο του όμως τα θετικά του είναι περισσότερα από τα αρνητικά και στην ουσία είναι ένα φοβερό τηλέφωνο.

Όσο για wifi calling, προσωπικά στο δικό μου δίκτυο και σε συσκευή samsung s8+, είχα τρελές διακοπές στην ομιλία, οπότε και το απενεργοποιούσα. Nice to have feature αλλά σίγουρα όχι must.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από 2 εβδομάδες με το κινητό θα γράψω την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Τα καλά τα ξέρουμε, θα αναφέρω τα προβλήματα που έχω.
- Ζω στην Δράμα. Όταν πηγαίνω στο χωριό μου, 11 χλμ από την πόλη, έχω χαμένες κλήσεις. Μου έρχεται μήνυμα ότι με κάλεσε ο τάδε. Με κανένα άλλο κινητό δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Επίσης μου έχουν κάνει παράπονα όταν μιλάω από το αυτοκίνητο. Ακούγεσαι σαν να μιλάς από πηγάδι. Έκανα αίτηση για φορητότητα μετά από δεν ξέρω πόσα χρόνια.
- Fingerprint sensor. Με λίγα λόγια τραγικό. Έχω κάνει add 3 φορές το ίδιο δάχτυλο. Εκεί που λέω ότι δουλεύει σωστά, ξαφνικά δεν διαβάζει με τίποτα το δάχτυλο μου. Από τα 5 τελευταία κινητά μου, με sensor κάτω από την οθόνη, σίγουρα το χειρότερο. Και το πιο ακριβό. Το έχω απενεργοποιήσει τελείως. Έβαλα smart unlock όταν έχω σύνδεση με το ρολόι μου.
- Μπαταρία. Πάνω από 6 ώρες sot σε 24 ώρες δεν έχω δει. Ξέρω 120 hz, μεγάλη ανάλυση. Αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο.
- Στο ui τώρα. Γιατί ρε Google one hand μόνο με τις χειρονομίες; Έχω θέλω one hand και navigation keys. Γιατί ρε Google δεν μπορώ να αλλάξω την διάταξη των navigation keys; Το πίσω είναι στην άλλη άκρη, το θέλω κοντά. Και τελευταίο, όχι σημαντικό. Θέλω την ταχύτητα δικτύου στην μπάρα.

Τα 3 πρώτα είναι πολύ σημαντικά για 'μένα. Αρκετές φορές σκέφτηκα να το πουλήσω αλλά βλέπω τις φωτογραφίες της κόρης μου και κάνω πίσω. Άσε που έχουν ανέβει αγγελίες με 780 € και θα χάσω αρκετά χρήματα σε δύο μόλις εβδομάδες. Αυτά από εμένα. Είναι τα δικά μου παράπονα, δεν θέλω αντιπαράθεση με κανέναν. Ελπίζω σε καλές αναβαθμίσεις.
Καλό βράδυ.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και εγώ είχα θέμα με χαμενες κλήσεις 2-3 φορές

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με s21 ultra είχα χαμένες κλήσεις στο σπίτι που δεν έχω καλό σήμα, περίπου 4-5 φορές στους 3 μήνες.
Με pixel καμία προς το παρόν.(3 βδομάδες)
Ήταν ο φόβος μου με το που παρέλαβα αλλά όλα καλά!
Αν παρουσιαστεί θα ενημερώσω.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο θα παραλάβω κ εγω .... 

Δεν με απασχολεί η έλλειψη του 5g , όσο η απουσία του Vowifi/Volte....

Προσωρινά εχω ενα Poco5G , κ δουλεύει ρολόι (cosmote) ...

η κάλυψη στο σπίτι δεν είναι αρκετά καλή κ η λειτουργία του Vowifi είναι απαραίτητη πολύ συχνά.

Ίσως η Google αντιμετωπίζει προβλήματα κ το δώσει αργότερα σε λειτουργία, με την πάροδο του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosp88 said:

Την καλύτερη δουλειά έκανες 

Οτι να ναι....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zaras27 said:

Τι έγινε και έσκασε update ? H 12L την πήρε ?

Οχι δεν την πηρε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες επίσημα και εγώ πλέον μέρος της παρέας σάς... έρχομαι από Huawei p30 Pro και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό στο θέμα βίντεο-φωτογραφια... Σε σύγκριση με  φιλαράκι που έχει το 13 pro max στο βίντεο είναι λιγάκι καλύτερο το μήλο αλλά στο θέμα φωτογραφία ειμαστε πολύ μπροστά...μου λείπει λίγο το pro mode αλλά νομίζω υπάρχουν εφαρμογές πού κάνουν αυτή την δουλειά... επίσης στο θέμα stabilization video σκέφτομαι να πουλήσω το osmo mobile τόσο φανταστική δουλειά κάνει.. περιμένω πως και πως να βρω τρόπο να βγω εκτός πόλης να βγάλω κανένα milky way..αααα και για να μην ξεχάσω στο θέμα κλήσεων δεν έχω κανένα πρόβλημα.. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sharky1981 said:

Εδώ και 2 μέρες επίσημα και εγώ πλέον μέρος της παρέας σάς... έρχομαι από Huawei p30 Pro και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό στο θέμα βίντεο-φωτογραφια... Σε σύγκριση με  φιλαράκι που έχει το 13 pro max στο βίντεο είναι λιγάκι καλύτερο το μήλο αλλά στο θέμα φωτογραφία ειμαστε πολύ μπροστά...μου λείπει λίγο το pro mode αλλά νομίζω υπάρχουν εφαρμογές πού κάνουν αυτή την δουλειά... επίσης στο θέμα stabilization video σκέφτομαι να πουλήσω το osmo mobile τόσο φανταστική δουλειά κάνει.. περιμένω πως και πως να βρω τρόπο να βγω εκτός πόλης να βγάλω κανένα milky way..αααα και για να μην ξεχάσω στο θέμα κλήσεων δεν έχω κανένα πρόβλημα.. 

φιλε μου μετα απο καποιο χρονικο διαστημα κανε ενα ριβιου και για την μπαταρια,,την σκεφτομαι τη συσκευη αλλα σαν κατοχος Mate 20 pro με μπαταριαρα δεν θελω να χασω σε αυτον τον τομεα! σε ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paraskevas013 said:

φιλε μου μετα απο καποιο χρονικο διαστημα κανε ενα ριβιου και για την μπαταρια,,την σκεφτομαι τη συσκευη αλλα σαν κατοχος Mate 20 pro με μπαταριαρα δεν θελω να χασω σε αυτον τον τομεα! σε ευχαριστω εκ των προτερων!

Την μπαταρια την φτιαχνουν σιγα σιγα...ειδικα με την 12L beta εχει βελτιωθει σημαντικα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι αφορά αλλη συσκευή ...

Η απόλυτη καταστροφή για το s22 ultra, με την βαθμολογία στο dxo.. 13η θέση global.

Το αναφέρω απλά ,γιατί ήμουν μεταξύ του Samsung κ του pixel κ η πρώτη μου επιλογή ηταν η βέλτιστη απόδοση στην κάμερα.

Ειχα το 21 ultra για ενα χρόνο κ με απογοήτευσε η πιστότητα των χρωμάτων...

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα pixel2 ,pixel 3,το σκέφτομαι για το 6.Εχω samsung note 20 5G, με χαλάει που δεν λειτουργεί το 5G αλλά σε όλα τα άλλα πεταει

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Περίμενα (εξωτερικές συνθήκες κ προσαρμοστική) την οθόνη του , καλύτερη απόδοση σε δυναμικά/φωτεινότητα.

Διαφορά....ενα -20% περίπου, σε άμεση αντιπαράθεση με το Pro Max.

 

Link to comment
Share on other sites

Και το pixel 6 που έχει η γυναίκα μου, έχει πιο φωτεινή οθόνη στον ήλιο. Μου έκανε πολύ εντύπωση.
Εντός σπιτιού είναι απείρως καλύτερη του pro.
Το s21 ultra ήταν πολύ πιο φωτεινό στον ήλιο επίσης.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, xabos said:

Ξερω οτι αφορά αλλη συσκευή ...

Η απόλυτη καταστροφή για το s22 ultra, με την βαθμολογία στο dxo.. 13η θέση global.

Το αναφέρω απλά ,γιατί ήμουν μεταξύ του Samsung κ του pixel κ η πρώτη μου επιλογή ηταν η βέλτιστη απόδοση στην κάμερα.

Ειχα το 21 ultra για ενα χρόνο κ με απογοήτευσε η πιστότητα των χρωμάτων...

 

Μην σε επηρεάζει τόσο αυτό. Η συνολική βαθμολογία βγαίνει από αρκετούς παράγοντες κάποιοι εκ των οποίων μπορεί να είναι αδιάφοροι.

Δεν νομίζω ότι η κάμερα του 22 δεν θα είναι καλή, έχω δει κάποιες φωτογραφίες. Νομίζω οι διαφορές πλέον είναι πολύ μικρές στις καλές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε τοποθέτηση της Whitestone, κ επαναπροσδιορισμό του αποτυπώματος.

Άμεση ανταπόκριση, κ εξαιρετική εφαρμογή.

Θα προτιμούσα λίγο μεγαλύτερο ποσοστό κάλυψης, άφησε περιμετρικά ένα μικρό σημείο, που σε πτώση με γωνία ίσως κάνει ζημιά. 

Τώρα μένει να δούμε, αν θα αντέξει στο χρόνο από την σκόνη κ την χρήση θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ αυτό το τζαμακι και με απέτρεπαν τα 40 ευρώ που θέλει..τώρα που είπες ότι αφήνει και κενό φεύγω μακριά...θα πάω η σε θήκη waterproof η θα περιμένω να βγεί κάτι άλλο..μέχρι τώρα είμαι με την  Spigen..αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ας γράψει εδώ να ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια απάντηση για το αν θα ξεκλειδώσει το 5G?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το speed test με το 13 Pro έδωσε 1100 Mbps κ το pixel μόλις 90 ... με φουλ σήμα.....

από τον Οκτώβρη που κυκλοφορεί, μέχρι σήμερα ήταν αρκετός χρόνος για να δώσει σε λειτουργία το 5g... Μάλλον θα παραμείνει η κατάσταση όπως έχει..

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι θα υπάρξει αλληλεπίδραση με το iMessage του iOS...

υπάρχει κάποιος τρόπος σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι την αγορά του google pixel 6/ pixel 6 pro. Υπάρχει διαθέσιμο στo amazon αυτή την στιγμή το pro σε χρώμα sorta sunny με αποστολή 16-17 Μαρτίου και έχω εναν προβληματισμό με το χρώμα, το έχει κανείς να μου πει πως δείχνει απο κοντά; θα ήθελα να αναφέρω οτι η αγορά θα γίνει χωρις ΦΠΑ αρα μιλάμε για ενα ποσο στα 730 ευρώ περίπου ενω το 6αρι το απλό μου βγαίνει στα 570. Ο δεύτερος μου προβληματισμός ειναι εαν αξίζει αυτή η διαφορά των 160 ευρω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...