Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1 minute ago, vasilisN900 said:

Το θέμα αλλο είναι όμως τώρα...πως ο φιλος πιο πάνω βλέπει 5g?

Αυτό έχει ενδιαφέρον, αλλά μέχρι να επαληθευθεί, δεν έχουμε πολλά να πούμε φαντάζομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 7/12/2021 at 3:34 ΜΜ, vasilisN900 said:

Υπάρχει κάποιος άλλος εδώ μέσα που να έχει αγοράσει από Ευρώπη να μας πει αν βλέπει 5g?

Το δικό μου δεν έδειξε ποτέ το σήμα 5G ακόμη και όταν ήμουν κάτω από την κεραία 5g της Vodafone στην πόλη αναφοράς-εφαρμογής του 5G.

Αγορά από το store Google Γερμανίας.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για την αγορά του, το πουλάω στην ίδια τιμή του store (είναι το 256GB μαύρο).

Ας μου στείλει pm.

Edited by Fullspecs
:lol:
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκ παραδρομής παρήγγειλα την παρακάτω θήκη για το 6 pro, αντί για το 6 που ήθελα.
Αν κάποιος μένει πλησίον της Νέας Σμύρνης και τη θέλει, πολύ ευχαρίστως να του τη δώσω.

https://www.ebay.com/itm/Cover-for-Google-pixel-6-Per-Bag-Silicone-Case-Transparent-Slim-Cover-Bumper-/224663619151?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=707-127634-2357-0

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους έβγαλε η Dome και έφυγε η παραγγελία 

https://www.whitestonedome.com/collections/google

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά το κορυφαίο Tempered glass το είχα βάλει στο OnePlus 8 Pro, τη μία φορά με έσωσε από σπάσιμο οθόνης αν δεν είχα τα γυαλί φορεμένο (καλύτερα 44 ευρώ που πλήρωσα αντικατάσταση γυαλί παρά 270+ φεύγα αντικατάσταση οθόνης) και το έβαλα και στο 9 pro τώρα.

Εννοείται αίσθηση, διαύγεια κορυφαία ποιότητα ακόμα καλύτερο και από γυμνό.

Στη συσκευασία για 9 pro μάλιστα εχει 1 έξτρα δεύτερο γυαλί όπως και tempered glass 2 κομμάτια προστασία οθόνης στα 44 ευρώ συνολικά το πακέτο.

Sent from my LE2123 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως θα έρθει κανείς από εξωτερικό να μου φέρει ένα p6p 256gb? Με το αζημιωτο φυσικά!!!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παίδες αν το αγοράσουμε απο US unlocked θα λειτουργεί κανονικά εδώ?
Κανονικοτατα!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vasilisN900 said:

Κανονικοτατα!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ. Βεβαια για καθε θεμα επισκευής κλπ θα πρεπει να το στελνεις παλι US, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, stoni90 said:

Ευχαριστώ πολύ. Βεβαια για καθε θεμα επισκευής κλπ θα πρεπει να το στελνεις παλι US, έτσι δεν είναι?

Για να κανείς χρήση την όποια εγγύηση… ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

.

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου έφερε φίλος το άσπρο Pixel 6 pro256gb με φορτιστή και θήκη. Επειδή μου τη βιδωσαν τα bugs με τα restart και λοιπά το δίνω και μένω με το OnePlus μου. 

Όσο μου κόστισε ούτε σεντ παραπάνω. 1130

Αν το θέλει κάποιος μου λέει ( το έχω 3 μέρες. Αμερικανικό unlocked )

 

 

Edited by Thanos.T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!
Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του Pro ,θα ήθελα την γνώμη σας από που είναι προτιμότερο να γίνει η αγορά  για να με καλύπτει η όποια εγγύηση,Amazon.de/Fnac η Google store de?
Έκανα εγγραφή στο mailbox.de αλλά δεν γνωρίζω πως λειτουργεί η διαδικασία του ..

Ευχαριστώ!

Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, giannik said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!
Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του Pro ,θα ήθελα την γνώμη σας από που είναι προτιμότερο να γίνει η αγορά  για να με καλύπτει η όποια εγγύηση,Amazon.de/Fnac η Google store de?
Έκανα εγγραφή στο mailbox.de αλλά δεν γνωρίζω πως λειτουργεί η διαδικασία του ..

Αν μένεις Ελλάδα και θέλεις εγγύηση, μόνο Amazon.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zaras27 said:

Η εγγύηση χάνεται ? Δεν έχω βέβαια το 6 pro αλλά το απλό 6, αγορασμένο από Γερμανία. (mediamarkt.de)

Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Ελλάδα και θέλεις εγγύηση, μόνο Amazon.
Και από Google Store έχεις εγγύηση κανονικά. Φυσικά για αποστολή/παραλαβή θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις Mailboxde. Και από Amazon να πάρεις, αν μιλάμε για service και όχι DoA τότε πάλι στην Google σε παραπέμπουν. Δεν κάνουν τον μεσάζοντα.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, djkostas20 said:

Και από Google Store έχεις εγγύηση κανονικά. Φυσικά για αποστολή/παραλαβή θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις Mailboxde. Και από Amazon να πάρεις, αν μιλάμε για service και όχι DoA τότε πάλι στην Google σε παραπέμπουν. Δεν κάνουν τον μεσάζοντα.

Ότι βολεύει τον καθένα. Δεν το θεωρώ το mailbox.de και το πιο ιδανικό σε περίπτωση που θέλεις να στείλεις τη συσκευή στο service και να περιμένεις να στην επιστρέψει.

Το Amazon αναλαμβάνει τα πάντα καθόλη τη διάρκεια της εγγύησης που σου παρέχει το ίδιο το Amazon. Από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι από Amazon, μόνο με αυτό έχεις να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι βολεύει τον καθένα. Δεν το θεωρώ το mailbox.de και το πιο ιδανικό σε περίπτωση που θέλεις να στείλεις τη συσκευή στο service και να περιμένεις να στην επιστρέψει.
Το Amazon αναλαμβάνει τα πάντα καθόλη τη διάρκεια της εγγύησης που σου παρέχει το ίδιο το Amazon. Από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι από Amazon, μόνο με αυτό έχεις να κάνεις.
Από προσωπική εμπειρία πάντως δεν ισχύει αυτό ότι αναλαμβάνει η Αμαζον κάτι. Τουλάχιστον όχι για την Google. Αγορά Pixel 2 XL από Amazon.de, χρειάστηκε service μετά από 1 χρόνο από την αγορά. Μετά από επικοινωνία με Αμαζον, με συνέδεσαν/μετέφεραν με Google Γερμανίας και η διαδικασία έγινε με αυτούς. Καμία ανάμειξη της Αμαζον στο ουσιαστικό κομμάτι (αποστολή/παραλαβή).

Σε κάθε περίπτωση, εγγύηση έχεις και από Αμαζον και από Google Store. Δεν είναι ότι χάνεις κάποια εγγύηση.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, djkostas20 said:

Και από Google Store έχεις εγγύηση κανονικά. Φυσικά για αποστολή/παραλαβή θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις Mailboxde. Και από Amazon να πάρεις, αν μιλάμε για service και όχι DoA τότε πάλι στην Google σε παραπέμπουν. Δεν κάνουν τον μεσάζοντα.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!
Θελω να παραγγείλω το 6 pro μέσω Mailboxde ,είναι ασφαλής η διαδικασία ?
Ποιο είναι το συνολικό κόστος χρήσης του Mailboxde σαν υπηρεσία?
Ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Το συγκεκριμένο 6 pro θα λειτουργεί Ελλάδα?
 

New Google Pixel 6 Pro 256GB, US version (G8VOU)

 Uses the same tapes as the EU model, plus 5G mmWave (future-proof):
 2G: GSM 850/900/1800/1900, CDMA 800/1700/1900
 3G: HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100, CDMA 2000 1xEV-DO
 4G: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 38, 39, 40, 41,  42, 46, 48, 66, 71
 5G: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 28, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 71, 77, 78, 257, 258, 260, 261 SA  / NSA / Sub6 / mmWave

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,
Το συγκεκριμένο 6 pro θα λειτουργεί Ελλάδα?
 
New Google Pixel 6 Pro 256GB, US version (G8VOU)
 Uses the same tapes as the EU model, plus 5G mmWave (future-proof):
 2G: GSM 850/900/1800/1900, CDMA 800/1700/1900
 3G: HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100, CDMA 2000 1xEV-DO
 4G: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 38, 39, 40, 41,  42, 46, 48, 66, 71
 5G: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 28, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 71, 77, 78, 257, 258, 260, 261 SA  / NSA / Sub6 / mmWave
Καλημέρα! Κανονικότατα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vasilisN900 said:

Καλημέρα! Κανονικότατα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Το έχω βρεί σφραγισμένο ,256gb ,αγορασμένο από Google store αλλά δεν καλύπτεται με εγγύηση στην Ευρώπη..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρεί σφραγισμένο ,256gb ,αγορασμένο από Google store αλλά δεν καλύπτεται με εγγύηση στην Ευρώπη..
Νομίζω ότι αν περιμένεις λίγο και ψάχνεις θα βρεις ευρωπαϊκό (λόγο της εγγύησης)

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vasilisN900 said:

Νομίζω ότι αν περιμένεις λίγο και ψάχνεις θα βρεις ευρωπαϊκό (λόγο της εγγύησης)

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Το US version έχει το mmWave που δεν το έχει η Ευρωπαϊκή version?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...