Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 ώρες πριν, jimteo said:

Η προμήθεια του mailbox ποια είναι;

Sent from my Pixel 5
 

Ανάλογα το βάρος και το μέγεθος του δέματος. Στην περίπτωση μου με το Pixel 5, κάπου 2 με 3 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) τα οποία πληρώνεις μαζί με τα μεταφορικά, ανάλογα την μεταφορική που θα επιλέξεις.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έκανε να πάει στην mailbox? Έβαλα την παραγγελία εδώ και 8 μέρες και η Google ακόμα δεν το έστειλε σ' αυτούς....
Εμένα το έστειλε άμεσα, τύπου 2 μέρες το είχε η Mailbox. Μετά παραδόξως ήρθε σε 1 εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος.
Η προμήθεια του mailbox ποια είναι;

Sent from my Pixel 5


16€ περίπου συνολικά τα μεταφορικά.


Στη mediamarkt.de να υποθέσω ότι δηλώνεις μόνο τη διεύθυνση που σου στέλνει το mailbox.de, σωστά;
Δε χρειάζεται δηλαδή να αναφέρεις το Mailboxde.com GmbH και το id πελάτη που σου στέλνουν μαζί με τη διεύθυνση.
Φαντάζομαι δεν είναι κάτι που αφορά τη mediamarkt αυτό.
Ίσα ίσα πρέπει να βάλεις το ID που σου δίνουν από mailboxde για να καταλάβει η Mailboxde σε ποιον ανήκει για να σε ειδοποιήσει ότι το παρέλαβε και να επιλέξεις πως να στο στείλει. Με βοήθησε και ο baios σε αυτό αλλά είχα στείλει και email στο mailboxde

Εγώ στην φόρμα της Google τα έβαλα ως εξής:

Name: Mailboxde.com GmbH, My name, ID xxxxxx
Adresse: Äussere Weberstr. 57
Apt: --
Postleitzahl: 02763
Stadt: Zittau


Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk



Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν βρίσκω πουθενά το 256 gb! Ξέρει κάποιος αν παραγγείλω από clove(uk) αν θα πληρώσω τελωνείο? Πεσμένα πάντως τα πράγματα στο thread!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ΗΒ εννοείται ότι καραδοκεί το τελωνείο.
Είναι νωρίς ακόμα. Θα ανέβει σιγά σιγά το νήμα. Που θα πάει;

Sent from my Pixel 5

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, vasilisN900 said:

 Πεσμένα πάντως τα πράγματα στο thread!

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 

Για ένα κινητό που κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα και δεν πωλείται στην Ελλάδα πόση κίνηση περίμενες στο thread?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με τα Google Pixel 6 και Pixel 6 Pro έχουμε πρόβλημα με την εφαρμογή DJI Fly και το αγαπημένο μας Mavic 3!

Λέτε ότι απ' αυτό να βγήκε η φράση "ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ" για αγορά κινητού?

https://www.pttl.gr/google-pixel-6-and-pixel-6-pro-problems-with-dji-fly/

Υ.Γ. Εγώ θα τα λέω και με μπλοκάρουν τα πληρωμένα παπαγαλάκια - που δεν έχουν καν αγοράσει το κινητό - του σπασμένου τηλεφώνου (=Myphone)!!!

 

Edited by Fullspecs
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Με τα Google Pixel 6 και Pixel 6 Pro έχουμε πρόβλημα με την εφαρμογή DJI Fly και το αγαπημένο μας Mavic 3!

Λέτε ότι απ' αυτό να βγήκε η φράση "ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ" για αγορά κινητού?
https://www.pttl.gr/google-pixel-6-and-pixel-6-pro-problems-with-dji-fly/
Υ.Γ. Εγώ θα τα λέω και με μπλοκάρουν τα πληρωμένα παπαγαλάκια - που δεν έχουν καν αγοράσει το κινητό - του σπασμένου τηλεφώνου (=Myphone)!!!
 
Και γιατί να μην φταίει ο dev της εφαρμογής δηλαδή, ο οποίος δεν κάνει τις απαραίτητες μετατροπές έτσι ώστε να είναι συμβατό και το Pixel 6;

Στις συμβατές συσκευές λείπουν πόσες.
Και τo Pixel 5, αλλά και το Mate 20 Pro που έχω εγώ; Για τη δική μου συσκευή δηλαδή φταίει η Huawei, ενώ άλλα μοντέλα της είναι συμβατά;

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fullspecs said:

Με τα Google Pixel 6 και Pixel 6 Pro έχουμε πρόβλημα με την εφαρμογή DJI Fly και το αγαπημένο μας Mavic 3!

Λέτε ότι απ' αυτό να βγήκε η φράση "ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ" για αγορά κινητού?

https://www.pttl.gr/google-pixel-6-and-pixel-6-pro-problems-with-dji-fly/

Υ.Γ. Εγώ θα τα λέω και με μπλοκάρουν τα πληρωμένα παπαγαλάκια - που δεν έχουν καν αγοράσει το κινητό - του σπασμένου τηλεφώνου (=Myphone)!!!

 

Hρέμησε σε παρακαλώ μην πάθεις τίποτα. Είναι γνωστό άλλωστε ότι η Google που δεν πουλάει επίσημα το τηλέφωνο στην Ελλάδα επενδύει πολλά σε πληρωμένους χρήστες.

 

By the way,  με update της εφαρμογής λύθηκε κι αυτό το φλέγον ζήτημα.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fullspecs said:

Με τα Google Pixel 6 και Pixel 6 Pro έχουμε πρόβλημα με την εφαρμογή DJI Fly και το αγαπημένο μας Mavic 3!

Λέτε ότι απ' αυτό να βγήκε η φράση "ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ" για αγορά κινητού?

https://www.pttl.gr/google-pixel-6-and-pixel-6-pro-problems-with-dji-fly/

Υ.Γ. Εγώ θα τα λέω και με μπλοκάρουν τα πληρωμένα παπαγαλάκια - που δεν έχουν καν αγοράσει το κινητό - του σπασμένου τηλεφώνου (=Myphone)!!!

 

Πόσο αστείος,not.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, Fullspecs said:

 

Υ.Γ. Εγώ θα τα λέω και με μπλοκάρουν τα πληρωμένα παπαγαλάκια - που δεν έχουν καν αγοράσει το κινητό - του σπασμένου τηλεφώνου (=Myphone)!!!

 

Τι παραλήρημα είναι αυτό; Θα συνιστούσα να σταματήσεις να βλέπεις φαντάσματα και να αρχίσεις να απολαμβάνεις τη συμμετοχή σου στο φόρουμ. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έλλειψη 5G, να την καταπιω.
Άντε να κάνω και τα στραβά μάτια στην έλλειψη volte/vowifi.
Αλλά να μην μπορώ να πετάξω το drone μου, αυτό πάει πολύ.
Όχι πείτε μου, έχω άδικο;
Τα λέμε στις αγγελίες παιδιά. Όποιος θέλει, ας μου στείλει πμ.

Sent from my Pixel 5

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζουν με οποιοδήποτε καλώδιο ορισμένα μοντέλα Pixel 6

https://myphone.gr/den-fortizoun-me-opoiodipote-kalodio-orismena-montela-pixel-6/?fbclid=IwAR1A6fOy11zRFASZBkV3L-glUqkXy2wl5ObAEqpfdIFKodOUw4UaMR6aZ8E

 

2) Mία ενημέρωση χειροτέρευσε τα πράγματα καταργώντας τη λειτουργία Magic Eraser σε ορισμένες μονάδες της σειράς Pixel 6. Με το Magic Eraser, οι χρήστες μπορούν να αφαιρέσουν ανεπιθύμητα στοιχεία από μια φωτογραφία και η λειτουργία έχει προωθηθεί σε μεγάλο βαθμό από την Google για τη σειρά Pixel 6.

 

3) Πρόβλημα με display flickering – θα διορθωθεί μέσα στον Δεκέμβριο

https://gr.gizchina.com/2021/11/03/pixel-6-pro-provlima-me-display-flickering-tha-diorthothei-mesa-ston-dekemvrio/

 

4) Προβλήματα στον fingerprint sensor και απαντήσεις Google

https://techblog.gr/mobile/pixel-6-provlimata-ston-fingerprint-sensor-apantiseis-google/

 

5) Pixel 6 Pro Χωρίς υπηρεσία ή πρόβλημα δικτύου

https://guidlings.com/el/διόρθωση-pixel-6-pro-χωρίς-υπηρεσία-ή-πρόβλημα

 

Edited by Fullspecs
:lol:
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Fullspecs said:

Δεν φορτίζουν με οποιοδήποτε καλώδιο ορισμένα μοντέλα Pixel 6

https://myphone.gr/den-fortizoun-me-opoiodipote-kalodio-orismena-montela-pixel-6/?fbclid=IwAR1A6fOy11zRFASZBkV3L-glUqkXy2wl5ObAEqpfdIFKodOUw4UaMR6aZ8E

 

2) Mία ενημέρωση χειροτέρευσε τα πράγματα καταργώντας τη λειτουργία Magic Eraser σε ορισμένες μονάδες της σειράς Pixel 6. Με το Magic Eraser, οι χρήστες μπορούν να αφαιρέσουν ανεπιθύμητα στοιχεία από μια φωτογραφία και η λειτουργία έχει προωθηθεί σε μεγάλο βαθμό από την Google για τη σειρά Pixel 6.

 

3) Πρόβλημα με display flickering – θα διορθωθεί μέσα στον Δεκέμβριο

https://gr.gizchina.com/2021/11/03/pixel-6-pro-provlima-me-display-flickering-tha-diorthothei-mesa-ston-dekemvrio/

 

4) Προβλήματα στον fingerprint sensor και απαντήσεις Google

https://techblog.gr/mobile/pixel-6-provlimata-ston-fingerprint-sensor-apantiseis-google/

 

5) Pixel 6 Pro Χωρίς υπηρεσία ή πρόβλημα δικτύου

https://guidlings.com/el/διόρθωση-pixel-6-pro-χωρίς-υπηρεσία-ή-πρόβλημα

 

εσύ έχεις κάποιο από αυτά τα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, bill33 said:

εσύ έχεις κάποιο από αυτά τα προβλήματα;

Όχι, αλλά είναι προφανές ότι έχει άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση αν θα ξεκλειδώσουν 5G και volte?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, bardull said:

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση αν θα ξεκλειδώσουν 5G και volte?

Όχι δεν υπάρχει επίσημη σχετική αναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Όχι, αλλά είναι προφανές ότι έχει άλλα.

Προσωπικά δεν έχει κανένα από τα παραπάνω το δικό μου και φορτίζει και καλύτερα .

Σε άλλα 3 καλώδια που δεν είναι google φόρτιζε το ίδιο όπως και στο αμάξι με αλλά και χωρίς καλώδιο .

Ειδικά στην ασύρματη τραίνο.. 

Mε το fingerprint κανένα προβλημα αλλά θέλω να δω με το τζάμι που ακόμα ψάχνω.

3 Γκαραζ κάτω άψογο σήμα και σε σημεία της Κατεχακη η στα τούνελ της Αττικής καθαρότατο σήμα .

Αν στο σετάρισμα απενεργοποιήσεις τον assistant δεν καλεί αλλά και δεν κάνει τίποτα .

Με τα buds Α τα πήγε άψογα και πήρε όλες τις αναβαθμίσεις κατά τη μεταφορά από το 4XL 

Προφανές δεν έχει προβλήματα αν δεν είσαι κάτοχος αλλά αναγνώστης 

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη εβδομαδα

Παρατηρω σε cosmote και με lte συνδεση δε λειτουργουν οι κλησεις οπως πρεπει

Καταρχας αργει πολυ να συνδεθει οταν καλω καποιον και επισης αφου ξεκινησω να μιλαω κανει διακοπες...Λες και δεν εχω καλο σημα

Σας κανει και σας τετοια θεματα?

Ευχαριστω

 

Υ.Γ.Παρατηρω πως οταν επιλεγω να συνδεεται με 2g και οχι LTE δεν υπαρχει προβλημα

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Θα σου πω τι έχω παρατηρήσει εγώ, εν συγκρίσει με το 5.
Δε μου κάνει διακοπές κατά τη διάρκεια μιας κλήσης ούτε αργεί να συνδεθεί, αλλά όταν περνάω από ένα σημείο που αποδεδειγμένα υπάρχει κακό σήμα, τερματίζεται η κλήση.
Με το 5 δε συνέβαινε αυτο, απλά έχανες για λίγα δευτερόλεπτα τον συνομιλητή σου κι έπειτα η κλήση επανερχόταν.

Επίσης έχω προσέξει ότι όταν χάνει το σήμα, αργεί κάπως να το ανακτήσει. Τι εννοώ;
Μπαινω για παράδειγμα στο ασανσερ, όπου λογικό είναι να μην υπάρχει σημα.
Βγαίνοντας λοιπόν, πρέπει να περάσουν αρκετά δευτερόλεπτα (30 ίσως και παραπάνω) μέχρι να είμαι σε θέση να πραγματοποιήσω μια κλήση.
Αυτό βέβαια ενδεχομένως να σχετίζεται άμεσα με ότι ανέφερα στην πρώτη παράγραφο.

Pixel 6 εγώ, αλλά φαντάζομαι τα ίδια μικροπροβλήματα μας απασχολούν.

Εστάλη από το Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω κι εγώ το κουλό του Σαββάτου σε μαγαζί της Vodafone.

Πάω για να κάνω τη μεταφορά της e-sim και μόλις ανοίγω και κάνω restart γίνεται το εξής :

H φυσική κάρτα έχει 5G και η esim έχει LTE !!! Αντε τώρα να βγάλεις άκρη ...

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω κι εγώ το κουλό του Σαββάτου σε μαγαζί της Vodafone.
Πάω για να κάνω τη μεταφορά της e-sim και μόλις ανοίγω και κάνω restart γίνεται το εξής :
H φυσική κάρτα έχει 5G και η esim έχει LTE !!! Αντε τώρα να βγάλεις άκρη ...
Σου έβγαλε εικονίδιο 5G επάνω στην status bar; Και μπορούσες να περιηγηθεις με 5G;

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνω πλάκα γιατί το είδε και το παιδί που έκανε την αλλαγή  και του λέω πως γίνεται αυτό ?

Μου λέει έχει συμβεί και σε άλλα τηλέφωνα το ίδιο που έρχονται από Αμερική.

Σε τεστ που του έκανα έξω σε μερικά σημεία εμφανίζει μόνο LTE αλλά πχ Σύνταγμα εμφανίζει 5G που φεύγει σε μερικές κλήσεις ....άλλο κουλό .

Εξάλλου δεν έχω λόγο να σας κάνω πλάκα διότι δε μ ενδιέφερε και ποτέ το 5G αλλά καθαρά μόνο το τηλέφωνο . Στο 6 το απλό της γυναίκας μου με σύνδεση Cosmote βγάζει μόνο LTE ...κουλό ομοίως 

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...