Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ιδιαίτερο κατατοπιστικο review, μεγάλο σε διάρκεια αλλά δίνει σημασία και σε πλήθος παραγόντων-λεπτομέρειων που οι περισσότεροι είτε αγνοούν η δεν τους νοιάζει στα reviews κάνουν.





Sent from my KB2003 using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ένα ιδιαίτερο κατατοπιστικο review, μεγάλο σε διάρκεια αλλά δίνει σημασία και σε πλήθος παραγόντων-λεπτομέρειων που οι περισσότεροι είτε αγνοούν η δεν τους νοιάζει στα reviews κάνουν.






Sent from my KB2003 using Tapatalk




Από την περιγραφή κάτι μου έλεγε ότι θα είναι ο Flossy. White shoes, calm down!
Κορυφή, πάντα βλέπω τα review του.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, rigel72 said:

Επιστροφή Ελλάδα , και δεν έχει 5G ούτε επιλογές Vo-LTE και Wi-Fi calling 

Κρίμα... ας ελπίσουμε σε μελλοντικές αναβαθμίσεις! 🤒

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, rigel72 said:

Επιστροφή Ελλάδα , και δεν έχει 5G ούτε επιλογές Vo-LTE και Wi-Fi calling 

Δυστυχώς αναμενόμενο, οτιδήποτε άλλο θα ήταν (ευχάριστη) έκπληξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον μένει Αγγλία,από Vodafone

https://www.vodafone.co.uk/mobile/phones/pay-monthly-contracts/google/pixel-6-pro

If you’d like to pay for the full cost of your phone upfront, the total cost of the phone is:

£703

Pay for your device in one go: Visit us in store for more information and full terms and conditions.

Link to comment
Share on other sites

Για 5000 δυστυχώς σκέτο χάλι είναι η μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για 5000 δυστυχώς σκέτο χάλι είναι η μπαταρία.
Από τα υπόλοιπα πως είναι?
Γράψε κάτι για οθόνη, κάμερα, αν το βλέπεις γρήγορο,αν έχει κολλήματα.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Από τα υπόλοιπα πως είναι?
Γράψε κάτι για οθόνη, κάμερα, αν το βλέπεις γρήγορο,αν έχει κολλήματα.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω αναφέρεται στο review παραπάνω, όχι σε προσωπική εμπειρία.

Eδώ και το review του συνήθως γκρινιάρη Ron Amadeo στο Ars Technica που είναι πολύ θετικό:

https://arstechnica.com/gadgets/2021/11/pixel-6-review-google-hardware-finally-lives-up-to-its-potential/

Quote

The Pixel 6 battery life is excellent, and it easily lasts all day.

Είναι εντυπωσιακό το πόσο διαφορετικά συμπεράσματα υπάρχουν για την μπαταρία. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το adaptive battery των Pixel που βελτιώνει την κατανάλωση σταδιακά και με το 5G (αυτό λέει και το GSMarena για τα δικά του αποτελέσματα).

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sotnem said:

Νομίζω αναφέρεται στο review παραπάνω, όχι σε προσωπική εμπειρία.

Eδώ και το review του συνήθως γκρινιάρη Ron Amadeo στο Ars Technica που είναι πολύ θετικό:

https://arstechnica.com/gadgets/2021/11/pixel-6-review-google-hardware-finally-lives-up-to-its-potential/

Είναι εντυπωσιακό το πόσο διαφορετικά συμπεράσματα υπάρχουν για την μπαταρία. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το adaptive battery των Pixel που βελτιώνει την κατανάλωση σταδιακά και με το 5G (αυτό λέει και το GSMarena για τα δικά του αποτελέσματα).

έχει να κάνει με την χρήση που το κάνει ο καθένας μας.

Εκτός αν το πρωί που ξυπνάς του βάζεις τέτοιες δοκιμασίες του κινητού!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αγνοησε το κειμενο, οποιος κι αν πληρωνει, τις βαθμολογιες κλπ και απομονωσε μονο τις φωτογραφιες σε καθε περισταση του συγκριτικου. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, chios said:

Για 5000 δυστυχώς σκέτο χάλι είναι η μπαταρία.

Συμφωνώ δυστυχώς. Το εστειλα πισω εγω - δεν μου εκανε.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, geovass said:

Συμφωνώ δυστυχώς. Το εστειλα πισω εγω - δεν μου εκανε.

Με τι κινείσαι τώρα Γιώργο; 

Με τα ίδια και τα ίδια μας βλέπω...

Από s21 ultra σε fold 3 παλινδρομω και πάλι πίσω...

Έτσι δεν κάνουμε δουλειά 😂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geovass said:

Συμφωνώ δυστυχώς. Το εστειλα πισω εγω - δεν μου εκανε.

Επειδή το τελευταίο σου post ήταν πολύ θετικό για την συγκεκριμένη συσκευή,αν σου είναι εύκολο να γράφεις 2 λόγια για αυτήν που σε οδήγησαν να την δώσεις,πιο πολυ για ενημέρωση για υποψήφιους αγοραστές(αν και κλασικά δεν είναι πολλοί).

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, v@gelis said:

Με τι κινείσαι τώρα Γιώργο; 

Με τα ίδια και τα ίδια μας βλέπω...

Από s21 ultra σε fold 3 παλινδρομω και πάλι πίσω...

Έτσι δεν κάνουμε δουλειά 😂

S21 Ultra Βαγγέλη με Android 12 (beta) που έχει καλύτερη μπαταρία από το Pixel αν μπορείς να το πιστέψεις. Περιμένω S22U πώς και πώς.

9 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Επειδή το τελευταίο σου post ήταν πολύ θετικό για την συγκεκριμένη συσκευή,αν σου είναι εύκολο να γράφεις 2 λόγια για αυτήν που σε οδήγησαν να την δώσεις,πιο πολυ για ενημέρωση για υποψήφιους αγοραστές(αν και κλασικά δεν είναι πολλοί).

Κακή μπαταρία φίλε μου (με 2 SIM) με μια ήταν καλύτερα (γνωστό πρόβλημα στους εξινος με Samsung). Ατελείωτες ώρες φόρτισης με το δικό του καλώδιο και φορτιστή 64W και γενικά ...λίγο για τα δικά μου γούστα.

Δύσκολο να συνηθίσεις τα γαιδουροκουμπια στα quick tiles, έχουν ενσωματώσει data και WiFi σε ένα κουμπί, με κάποιες εντολές ADB μπορείς να τα ξεχωρίσεις αλλά σε γενικές γραμμές δεν μου έκανε. Προσοχή αυτές είναι προσωπικές προτιμήσεις σε κάποιον άλλον του κάνει και του περισσεύει!

Προφανώς και η κάμερα καλή αλλά για μένα δεν είναι το πιο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, geovass said:

Δύσκολο να συνηθίσεις τα γαιδουροκουμπια στα quick tiles, έχουν ενσωματώσει data και WiFi σε ένα κουμπί, με κάποιες εντολές ADB μπορείς να τα ξεχωρίσεις αλλά σε γενικές γραμμές δεν μου έκανε. Προσοχή αυτές είναι προσωπικές προτιμήσεις σε κάποιον άλλον του κάνει και του περισσεύει!

Προφανώς και η κάμερα καλή αλλά για μένα δεν είναι το πιο σημαντικό.

Αν δεν σε βόλεψε,προφανώς καλά έκανες και το έδωσες.

Απλά είχες γράψει πολύ θετικά σχόλια όταν πρωτό πήρες το κινητό και αν κρίνω από τα Likes,ενθουσιάστηκε κόσμος(δεν έχει γράψει και κανένας άλλος κάτοχος ως τωρα),άρα καλό είναι να έχουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για την συσκευή του τίτλου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Αν δεν σε βόλεψε,προφανώς καλά έκανες και το έδωσες.

Απλά είχες γράψει πολύ θετικά σχόλια όταν πρωτό πήρες το κινητό και αν κρίνω από τα Likes,ενθουσιάστηκε κόσμος(δεν έχει γράψει και κανένας άλλος κάτοχος ως τωρα),άρα καλό είναι να έχουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για την συσκευή του τίτλου.

 

 

Σίγουρα, αλλά όπως είπα είναι δική μου γνώμη. Σε κάποιον άλλον θα κάνει και θα περισσεύει! 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια μπορώ να πω ότι η Google έβγαλε κινητό στο οποίο βλέπω ελάχιστα εως μηδενικά αρνητικά και σίγουρα θα κάνω κίνηση αγοράς. Σαν design εμένα μου άρεσε εξαρχής, προτιμώ την μπάρα από την μονόπαντη πλατφόρμα καμερών. Από εκεί και πέρα μόνο αρνητικό που έχει για εμένα ειναι η edge οθόνη. Θα ήθελα τα bezel του 6 στο 6 pro. Αλλά οκ, ας είναι μόνο αυτό.

Τα specs με καλύπτουν για την χρήση που κάνω, κυρίως work/media και φωτογραφίες (όχι βίντεο). Οπότε σε αυτές τις κατηγορίες είναι ότι πιο τοπ για εμένα ειδικά αν αναλογιστώ και το γενικότερο οικοσύστημα το οποίο έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ.

Στην αρχή με τα reviews στην μπαταρία τρόμαξα λίγο αλλά στα περισσότερα που βλέπω κάνουν αναφορά ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά από 1η ημέρα και μετά από 1 εβδομάδα. Οπότε φαίνεται ότι όντως το adaptive battery κάνει δουλειά. Σε κάθε περίπτωση νομίζω την ημέρα θα την βγάζει άνετα. Δεν έχω απαιτήσεις να βγάζει παραπάνω.

Μένει να το δω και από κοντα. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites




Από εκεί και πέρα μόνο αρνητικό που έχει για εμένα ειναι η edge οθόνη. Θα ήθελα τα bezel του 6 στο 6 pro. Αλλά οκ, ας είναι μόνο αυτό.


Εγώ πάντως από τώρα το σκέφτομαι πώς θα είναι όταν θα δώσω το Mate 20 που έχει την edge οθόνη.

Γνωρίζω πως είναι πιο επίφοβη να σπάσει αν σου πέσει κάτω το κινητό, αλλά την έχω λατρέψει.

Αν θα έπαιρνα το Pixel (δυστυχώς η Google δεν μας σκέφτεται) θα πήγαινα οπωσδήποτε στο Pro και λόγω της Telephoto, αλλά κυρίως λόγω edge οθόνης.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djkostas20 said:

Μένει να το δω και από κοντα.

Αν μένεις Ελλάδα,μόνο αν το πάρει κάποιος γνωστός σου θα το δείς από κοντά δυστηχώς.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Vodafone να ρωτήσω για το 5G (επειδή δεν λειτουργεί στο oneplus που έχω) και μου είπαν ότι ούτε συσκευές της Google υποστηρίζουν, ούτε υπάρχει πλάνο για κάτι τέτοιο
(ότι είναι θέμα συμφωνίας μεταξύ του κατασκευαστή και της Vodafone, κάτι τέτοιο)

Οι εταιρίες που υποστηρίζουν είναι, αν τις συγκράτησα καλά, οι apple, samsung, alcatel, xiaomi, huawei, tcl

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...