Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Google Pixel 6 Pro specs:

  • Display: 6.7-inch 3120×1440 120Hz LPTO display
  • Chip: Google “Tensor,” Titan M2
  • Storage: 128GB/256GB/512GB
  • Memory: 12GB
  • Biometrics: Under-display fingerprint sensor
  • Colors: Stormy Black, Sorta Sunny, Cloudy White
  • Cameras: Standard 50MP, 12MP Ultrawide, 48MP 4x Telephoto, 12MP 94-degree selfie camera
  • Battery: 5,000 mAh
  • Charging: 30W wired, 23W wireless on Pixel Stand
  • Dimensions: 163.9 x 75.8 x 8.9mm
  • 5G: Sub6, mmWave (US)
  • Other: Gorilla Glass Victus, IP68 water resistance, USB-C 3.1

Pixel-6-Pro-color-options.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 minutes ago, ourakot5 said:

Πώς θα γίνει να το αγοράσουμε εμείς από Ελλάδα ρε παιδιά? 😞

Από Amazon fnac υπομονή θα το βγάλουν για προπαραγγελια. 

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά είναι το μόνο εύκολο, η ελλείψεις που θα έχει στην Ελλάδα είναι ένα θέμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από τα νέα features της κάμερας εντυπωσιακό το Magic Eraser, αν δουλεύει όντως τόσο καλά, και αυτό με το unblur του προσώπου.

Αντίθετα, αυτό το motion mode εμένα μου φάνηκε εντελώς φέικ. Έδειξαν μια φωτογραφία με έναν καταρράκτη και ήταν τόσο ψεύτικη.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:
Από τα νέα features της κάμερας εντυπωσιακό το Magic Eraser, αν δουλεύει όντως τόσο καλά, και αυτό με το unblur του προσώπου.
Αντίθετα, αυτό το motion mode εμένα μου φάνηκε εντελώς φέικ. Έδειξαν μια φωτογραφία με έναν καταρράκτη και ήταν τόσο ψεύτικη.
 

Αντί για τον καταρράκτη θα έπρεπε να βάλουν έναν αυτοκινητόδρομο με αυτοκίνητα να τρέχουν την νύχτα ώστε να δείς τα φώτα τους να σχηματίζουν μια "ουρά", τότε θα σου άρεσε.
Στα υπόλοιπα συμφωνώ.
Θα ήθελα να τοαγοράσω και θα το σκεφτώ παρά πολύ για του χρόνου.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων το επομενο κινητο μου. Αυτο το pixel pass προγραμμα λετε να διατεθει και στην Ελλαδα; 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων το επομενο κινητο μου. Αυτο το pixel pass προγραμμα λετε να διατεθει και στην Ελλαδα; 
Πώς να διατεθεί στην Ελλάδα όταν δεν διατίθεται η ίδια η συσκευή;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι φρεσκια υπηρεσια και ισως θελουν να ανοιχθουν με αυτο τον τροπο και σε νεες αγορες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, r31134 said:

Επειδη ειναι φρεσκια υπηρεσια και ισως θελουν να ανοιχθουν με αυτο τον τροπο και σε νεες αγορες.

Άμα θέλανε να ανοιχθούν σε νέες αγορές θα υπήρχαν και τα κατά τόπους stores

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

η δεύτερη φαίνεται πιο φυσική, η πρώτη έχει μαζέψει περισσότερο φωτισμό και απεικονίζει περισσότερα πράγματα, στα φωτιστικά όμως λίγο το χάνει

χωρίς να έχω γνώσεις περί φωτογραφίας θα επέλεγα την πρώτη, στο μάτι φαίνεται πιο όμορφη, απεικονίζονται τα δέντρα αριστερά όπως και το κτίριο αλλά και τα φυτά-δέντρα στα δεξιά της φωτογραφίας

φαντάζομαι η πρώτη είναι από iphone 13 pro και η δεύτερη απο το Pixel 6 pro;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, suspect21 said:

η δεύτερη φαίνεται πιο φυσική, η πρώτη έχει μαζέψει περισσότερο φωτισμό και απεικονίζει περισσότερα πράγματα, στα φωτιστικά όμως λίγο το χάνει

χωρίς να έχω γνώσεις περί φωτογραφίας θα επέλεγα την πρώτη, στο μάτι φαίνεται πιο όμορφη, απεικονίζονται τα δέντρα αριστερά όπως και το κτίριο αλλά και τα φυτά-δέντρα στα δεξιά της φωτογραφίας

φαντάζομαι η πρώτη είναι από iphone 13 pro και η δεύτερη απο το Pixel 6 pro;

Ανάποδα 🙂

Pixel 6 Pro και iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

KuIQPP5.jpg
TZxzBOR.jpg
 
Blind test. Ποια προτιμάτε;
εμένα μου αρέσει η δεύτερη αλλά γιατί ρωτάς ? εσύ είσαι εκεί και ξέρεις ποια είναι αυτή που πλησιάζει περισσότερο αυτό που βλέπουν τα μάτια σου
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sotnem said:

Ανάποδα 🙂

Pixel 6 Pro και iPhone 13 Pro Max

Δεν το περίμενα αυτό...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακή του pixel πράγματι χωρίς να κάνει τον ουρανο απο νύχτα μεσημέρι αλλά νομίζω το iphone εδώ έκανε μια πιο σωστή δουλειά!

Παρόλαυτά επειδή επειδή την φωτογραφία το pixel της άνοιξε τις σκιές αλλά το έκανε σωστά δίνω πολλά credits!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, akalos said:

εμένα μου αρέσει η δεύτερη αλλά γιατί ρωτάς ? εσύ είσαι εκεί και ξέρεις ποια είναι αυτή που πλησιάζει περισσότερο αυτό που βλέπουν τα μάτια σου

Δεν είναι δικές μου.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, athanaso77 said:

Δώσε μας πηγή αν θέλεις.

https://twitter.com/DetroitBORG

Τις έσβησε αργότερα γιατί έτσι έσπαγε το εμπάργκο, αλλά πρόλαβαν και τις ανέβασαν στο imgur.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Google 6 pro είναι πιο φωτογραφικό κινητό, ενώ το iphone 13 pro max είναι πιο κινηματογραφικό δηλ για βίντεο, social media!

Όμως αξίζει κανείς να δώσει περισσότερα χρήματα για το iphone?

1050E από Γερμανία = το Pixel 6 pro 256 (μαύρο) + 1 θήκη πρασινομπλε + μεταφορικά >>>> Παράδοση άγνωστη

1240Ε από Γερμανία = το iphone 13 pro max 256 (μπλε-γκρι) + Θήκη διάφανη + Τζαμάκι + Τζαμάκια για κάμερες + Φορτιστή 40W + Φορτιστή αυτοκινήτου + ασύρματη φόρτιση + μεταφορικά>>>>> Παράδοση μέχρι 15/11

Τι λέτε? ή να περιμένω την BF?

 

Edited by Fullspecs
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα είναι δικό σου θέμα, ανάλογα τι σου αρέσει και τις ανάγκες σου!

Προσωπικά αν το pixel 6 pro ήταν διαθέσιμο στην Ελλάδα θα ήταν απο τις συσκευές που θα ήθελα να είχα και μάλλον θα αγόραζα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Fullspecs said:

Για μένα το Google 6 pro είναι πιο φωτογραφικό κινητό, ενώ το iphone 13 pro max είναι πιο κινηματογραφικό δηλ για βίντεο, social media!

Όμως αξίζει κανείς να δώσει περισσότερα χρήματα για το iphone?

1050E από Γερμανία = το Pixel 6 pro 256 (μαύρο) + 1 θήκη πρασινομπλε + μεταφορικά >>>> Παράδοση άγνωστη

1240Ε από Γερμανία = το iphone 13 pro max 256 (μπλε-γκρι) + Θήκη διάφανη + Τζαμάκι + Τζαμάκια για κάμερες + Φορτιστή 40W + Φορτιστή αυτοκινήτου + ασύρματη φόρτιση + μεταφορικά>>>>> Παράδοση μέχρι 15/11

Τι λέτε? ή να περιμένω την BF?

 

Προσωπικά περιμένω τα reviews της Δευτέρας. Σε περίπτωση που έχουν διαπιστωθεί προβλήματα (throttling, η κάμερα να μην είναι τόσο καλή ή οτιδήποτε άλλο). Ας μην ξεχνάμε ότι έχει αλλάξει και επεξεργαστή και σένσορα. Αν δεν υπάρχει κάτι χτυπητό, δεν μιλάω για τις αστειότητες που κατά καιρούς "ανακαλύπτουν" οι reviewers, θα προχωρήσω. Αν και μάλλον θα πάω στο non-Pro.

 

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

KuIQPP5.jpg
TZxzBOR.jpg
 
Blind test. Ποια προτιμάτε;
Κατέληξα πριν δω την απάντηση. Την πρώτη χωρίς να κάνω μεγενθύσεις και να ψάξω για θορύβους και λοιπά. Η δεύτερη θεωρώ ότι είναι μάλλον πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μάθω τι ψάρια πιάνει το tensor core ειδικά απο αυτονομία.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...