Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια. το θελω για δωρο,απο που να το παρω? kaizerhop ειναι καλο?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2022 at 4:29 ΜΜ, RAVEN_ said:

γεια σας παιδια. το θελω για δωρο,απο που να το παρω? kaizerhop ειναι καλο?

340€ στο αγγλικό αμαζον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε ! Έχω παραγγείλει το 6a και θέλω να το χρησιμοποιήσω με what's up και wind καρτοκινητό. Υπάρχει ακόμα το θέμα με τις χαμένες κλήσεις ; Ποια να χρησιμοποιήσω φυσική και ποια esim; Κάποια άλλη βοήθεια που θα χρειαστώ ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,  σήμερα καθόμουν στον ήλιο και είδα με τέρμα φωτεινότητα ότι φαίνεται ένα τετράγωνο στο σημείο που είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pan1990 said:

Καλησπέρα,  σήμερα καθόμουν στον ήλιο και είδα με τέρμα φωτεινότητα ότι φαίνεται ένα τετράγωνο στο σημείο που είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Ναι λογικό ειναι. Και στην περιοχή της μπροστινής κάμερας φαίνεται ο αισθητήρας αντίστοιχα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, baiosss said:

Ναι λογικό ειναι. Και στην περιοχή της μπροστινής κάμερας φαίνεται ο αισθητήρας αντίστοιχα.

9 μήνες το έχω τo κινητό, πρώτη φορά το πρόσεξα και λέω αποκλείεται να μη το έχω δει τόσο καιρό γιατί είναι έντονο στον ήλιο. 

Edited by pan1990
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pan1990 said:

Καλησπέρα,  σήμερα καθόμουν στον ήλιο και είδα με τέρμα φωτεινότητα ότι φαίνεται ένα τετράγωνο στο σημείο που είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

χαχα χθες σε φωτισμό με σποτάκι απο πάνω και κλειστό το κινητό, είδα αυτό που λες.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, pan1990 said:

Καλησπέρα,  σήμερα καθόμουν στον ήλιο και είδα με τέρμα φωτεινότητα ότι φαίνεται ένα τετράγωνο στο σημείο που είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Ναι! Και μάλιστα σε μένα είναι λίγο ασύμμετρο και στραβό το τετραγωνάκι...!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποι@ απο ποιό άλλο μοντέλο κινητού ταιριάζει tempered glass για το Pixel 6?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by Mariavou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πέρα απ την παραπάνω ερώτηση αντιμετωπίζω πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Χθες παρέλαβα το κινητό μου μετά από αντικατάσταση της σπασμένης οθόνης μου. Ενώ δούλευαν όλα ρολόι μόλις έκανα μια ενημέρωση που ήρθε σταμάτησε να δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα. Από τότε δε μπορώ να βάλω το δαχτυλικό και στις ρυθμίσεις μου εμφανίζει το μήνυμα '' Λήξη χρον.ορίου ρύθμισης δαχτυλικού αποτυπώματος''. Συνημμένα αποστέλλω τα 2 screenshot με τα μηνύματα που μου εμφανίζει όταν πάω να εισάγω νέο δαχτυλικό.

 

Γνωρίζει κάποι@ τί μπορεί να συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ΔΑΧΤ 1.jpg

ΔΑΧΤ2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα των πιξελ ύστερα από αλλαγή οθόνης ,χρειάζεται καλιμπραρισμα ο αισθητήρας , στην δεύτερη εικονα που έβαλες υπαρχει ένα λινκ , το finger print unlock ,μπαίνεις εκεί και κατεβάζεις ένα εργαλείο καλιμπραρίσματος με οδηγίες , πολλοί αναφέρουν ότι δεν δουλεύει αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις 

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Stef08 said:

Γνωστό πρόβλημα των πιξελ ύστερα από αλλαγή οθόνης ,χρειάζεται καλιμπραρισμα ο αισθητήρας , στην δεύτερη εικονα που έβαλες υπαρχει ένα λινκ , το finger print unlock ,μπαίνεις εκεί και κατεβάζεις ένα εργαλείο καλιμπραρίσματος με οδηγίες , πολλοί αναφέρουν ότι δεν δουλεύει αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις 

Το έκανα χθες αλλά δε διορθώθηκε κάτι δυστυχώς. Έσβησα το παλιό αποτύπωμα και ακολούθησα τα βήματα που μου έγραφε αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mariavou said:

Το έκανα χθες αλλά δε διορθώθηκε κάτι δυστυχώς. Έσβησα το παλιό αποτύπωμα και ακολούθησα τα βήματα που μου έγραφε αλλά τίποτα...

Πάντως εάν ψάξεις στο Google ,προτείνουν κάποιες λύσεις όπως αυτή με το power screen πχ , ρίξε μια ματιά μπορεί να βρεθεί λύση 

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Stef08 said:

Πάντως εάν ψάξεις στο Google ,προτείνουν κάποιες λύσεις όπως αυτή με το power screen πχ , ρίξε μια ματιά μπορεί να βρεθεί λύση 

Θα το ψάξω εκτενέστερα ναι. Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το pixel 6a και να χρησιμοποιώ την φυσική Vodafone sim της καρτοκινητης μου, έχω όμως προβληματιστεί με τις κλήσεις που χάνονται και το 5g. Καταλαβαίνω ότι με διάφορα setup υπάρχει θέμα. Με τον δικό μου να το αγοράσω η θα έχω ζήτημα; 

Edited by konsm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό...εκανα με καθυστέρηση το update του Μαρτίου και πλεον στις περισσότερες κλήσεις μου βγάζει το συμβολο HD δίπλα. Αυτό σημαίνει ότι πλεον δουλεύει το volte? Ειμαι με κοσμοτε και δεν εχω κανει root ή καποιο άλλο "πείραμα"

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dimis_pj said:

Καλησπέρα μετά από καιρό...εκανα με καθυστέρηση το update του Μαρτίου και πλεον στις περισσότερες κλήσεις μου βγάζει το συμβολο HD δίπλα. Αυτό σημαίνει ότι πλεον δουλεύει το volte? Ειμαι με κοσμοτε και δεν εχω κανει root ή καποιο άλλο "πείραμα"

Ναι αυτό είναι το VoLTE...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimlost said:

Ναι αυτό είναι το VoLTE...

Πως και ετσι; Νόμιζα δεν δουλεύει στην Ελλάδα γι αυτο μου έκανε εντυπωση..λες να δουλευει και το 5g? Απλά στην πολη μου δεν εχει ερθει ακομη για να το εξακριβωσω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimis_pj said:

Πως και ετσι; Νόμιζα δεν δουλεύει στην Ελλάδα γι αυτο μου έκανε εντυπωση..λες να δουλευει και το 5g? Απλά στην πολη μου δεν εχει ερθει ακομη για να το εξακριβωσω...

μονο volte για αρχή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα με Cosmote δεν λειτουργει παντως και ας εχω ενεργοποιημενη την επιλογη VOLTE.Θελει καποια αλλη ρυθμιση η ενεργοποιηση απο τον παροχο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να στείλεις από συμβατή συσκευή το μήνυμα WIFICALL στο 1333 (ενεργοποιεί VoLTE και VoWiFi) ή να ζητηθεί από την εξυπηρέτηση να το ανοίξουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μμμ...κι εγώ που χα στείλει πριν κανα μηνα παντως...και που ξαναστειλα σημερα η cosmote λεει δεν ειναι συμβατη η συσκευή...αλλα λειτουργει κανονικα...

Screenshot_20230328-230340.png

Screenshot_20230328-230413.png

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, georgeavl3 said:

Ναι, να στείλεις από συμβατή συσκευή το μήνυμα WIFICALL στο 1333 (ενεργοποιεί VoLTE και VoWiFi) ή να ζητηθεί από την εξυπηρέτηση να το ανοίξουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Το προβλημα μου ειναι οτι ειναι esim οποτε δεν μπορει να μπει σε συμβατη συσκευη.Eστειλα μυνημα αλλα η απαντηση ηταν οτι η συσκευη ειναι μη συμβατη .Θα κανω μια κληση στην εξυπηρετηση αυριο για ενεργοποιηση και ελπιζω να μην με ενημερωσουν απλα να στειλω το μυνημα...:classic_biggrin:

Γνωριζει καποιος γιατι στην φυσικη Sim που εχω (Vodafone) δεν υπαρχει η επιλογη VOLTE?

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nick_86 said:

Το προβλημα μου ειναι οτι ειναι esim οποτε δεν μπορει να μπει σε συμβατη συσκευη.Eστειλα μυνημα αλλα η απαντηση ηταν οτι η συσκευη ειναι μη συμβατη .Θα κανω μια κληση στην εξυπηρετηση αυριο για ενεργοποιηση και ελπιζω να μην με ενημερωσουν απλα να στειλω το μυνημα...:classic_biggrin:

Γνωριζει καποιος γιατι στην φυσικη Sim που εχω (Vodafone) δεν υπαρχει η επιλογη VOLTE?

Γιατί η μόνη που δίνει "επίσημα" VoLTE τη δεδομένη στιγμή είναι η Cosmote.

Στις υπόλοιπες εταιρείες μπορείς να το κάνεις με χρήση μιας εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...