Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να περιμένω Black Friday μπας και το χτυπήσω από κανένα amazon...Με το 13 είναι όλα καλά; Αν τελικά το πάρω, θα δουλέψει με μία κάρτα wind. Ευχαριστώ!

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, eklipsi said:

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να περιμένω Black Friday μπας και το χτυπήσω από κανένα amazon...Με το 13 είναι όλα καλά; Αν τελικά το πάρω, θα δουλέψει με μία κάρτα wind. Ευχαριστώ!

Εγώ με wind το έχω,είμαι επαρχία και δουλεύει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jimlost said:

Εγώ με wind το έχω,είμαι επαρχία και δουλεύει μια χαρά...

Ευχαριστώ για την απάντηση.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... απ'οτι έχω δει, δεν υποστηρίζεται σε μας εδώ το: speech to text. Δλδ να μιλάς και να βάζει τελεία, κόμμα ή emojis...και στο τέλος να στέλνει το μήνυμα με φωνητική εντολή ή κάνω κάτι λάθος?

Edited by Machete_
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,

 

τωρα που περασε ενας χρονος και εχουμε αποψη για την καμερα του 6 , να παω στο 6αρι η σε 6α ?

βλεπω σε βιντεακια οτι ο παλιος αισθητηρας ειναι ποιο δουλεμενος και σταθερος , επισης δεν βλεπω διαφορα στις φωτο στο 6 σε σχεση με 6α.

στο βιντεο υπαρχει διαφορα αλλα δεν τραβαω.

απλα ηθελα την αποψη αυτων που εχουν παει απο 4 η 5 η 6α σε 6 αν ειδαν διαφορα στις φωτο,

ρωταω το παραπανω γιατι το 6 μου φαινεται βαρυ κινητο και μεγαλο.

ευχαριστω !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα. Έσκασε τρομερή επιδότηση από wind , οπότε το pixel βγαίνει προς πώληση. Όποιος ενδιαφέρεται πμ.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, η τιμή που παίζει στο amazon αυτήν την περίοδο περίπου στα 480€, θεωρείται καλή τιμή γενικά?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, η τιμή που παίζει στο amazon αυτήν την περίοδο περίπου στα 480€, θεωρείται καλή τιμή γενικά?
Γιατί δεν το παίρνεις μεταχειρισμένο; Κυκλοφορούν πολλά και σε πολύ καλή κατάσταση.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zananiro said:

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, η τιμή που παίζει στο amazon αυτήν την περίοδο περίπου στα 480€, θεωρείται καλή τιμή γενικά?

Και εγώ  θα σου έλεγα να κοιτάξεις μεταχειρισμένο...Και θήκες θα έχει,θα φοράει τζαμακι και τα περισσότερα είναι σε άψογη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2022 at 7:59 ΠΜ, lungo1980 said:

Καλημέρα σε όλους

Για αγορά ασύρματου φορτιστή πρέπει να προσέξω κάτι; Όσον αφορά τον τρόπο φόρτισης εννοώ. 

Αν θέλεις μέγιστη ταχύτητα φόρτισης μόνο το pixel stand συνεργάζεται απόλυτα αλλά εγώ που έχω πάρει και τα δύο σχέδια ασύρματου φορτιστή της xiaomi με 20W είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Φορτίζουν σχεδόν στην ίδια ώρα όπως και με το καλώδιο type-C. 

skroutz.gr/s/23046400/Xiaomi-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-20W-Μαύρος-Wireless-Charging-Stand.html

skroutz.gr/s/20613613/Xiaomi-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-20W-Λευκός-Mi-Wireless.html (πιο καινούριο μοντέλο έχει και ανεμιστήρα εσωτερικά, κάνει λίγο θόρυβο ενοχλεί αν είναι βράδυ δίπλα σε κομοδίνο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να μοιραστώ κι εδώ το σημερινό επίτευγμα :Cosmote με 5g, Volte και vowifi.

Η διαδικασία είναι με root, magisk module και wificall στο 1333 από άλλη συσκευή.

 

Τέρμα οι χαμένες κλήσεις.

 

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsoump said:

Να μοιραστώ κι εδώ το σημερινό επίτευγμα :Cosmote με 5g, Volte και vowifi.

Η διαδικασία είναι με root, magisk module και wificall στο 1333 από άλλη συσκευή.

 

Τέρμα οι χαμένες κλήσεις.

 

Δεν μας λες ποιο αναλυτικά ? Έχεις 5g , έχεις και volte ? ρωτάω γιατι ειναι cosmote. συνήθως εχεις μονο 5g στη cosmo.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alelo said:

Δεν μας λες ποιο αναλυτικά ? Έχεις 5g , έχεις και volte ? ρωτάω γιατι ειναι cosmote. συνήθως εχεις μονο 5g στη cosmo.

Αυτό αναφέρω ότι από σήμερα έχουμε με root και Volte και vowifi. Το ίδιο ισχύει και για τα pixel 6p, 7, 7p.

Και that's all, με 2 κάρτες και όλα πάνε ρολόι.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το pixel 6 και σήμερα δυστυχώς εσπασε η οθόνη.

Το κινητό το είχα πάρει από ένα κατάστημα του Σκρουτζ.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα κατα προτίμηση στη Θεσσαλονίκη(στην εσχάτη θα το έστελνα και σε άλλη περιοχή) που να έχει γνήσιες google οθόνες;

Αν όχι, τι άλλο θα μου προτείνατε να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το pixel 6 και σήμερα δυστυχώς εσπασε η οθόνη.

Το κινητό το είχα πάρει από ένα κατάστημα του Σκρουτζ.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα κατα προτίμηση στη Θεσσαλονίκη(στην εσχάτη θα το έστελνα και σε άλλη περιοχή) που να έχει γνήσιες google οθόνες;

Αν όχι, τι άλλο θα μου προτείνατε να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Το κατάστημα δεν αναλαμβάνει να το στείλει στην Google;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, baiosss said:

Το κατάστημα δεν αναλαμβάνει να το στείλει στην Google;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσω, φοβάμαι όμως πως δε θα ξέρουν τι να κάνουν με ένα κινητό το οποίο δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσω, φοβάμαι όμως πως δε θα ξέρουν τι να κάνουν με ένα κινητό το οποίο δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα .

Το ifixit πουλάει Κιτ επισκευής της google


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Finn said:


Το ifixit πουλάει Κιτ επισκευής της google


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι out of stock. Έβαλα το ιμειλ μου όταν θα είναι διαθέσιμο να έρθει ειδοπ.

Ξέρεις μήπως από πού αλλού μπορώ να παραγγείλω οθόνη σε αυτή την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Είναι out of stock. Έβαλα το ιμειλ μου όταν θα είναι διαθέσιμο να έρθει ειδοπ.
Ξέρεις μήπως από πού αλλού μπορώ να παραγγείλω οθόνη σε αυτή την τιμή;

Και στο AliExpress πουλάει αυθεντικές αλλά αναμονή σίγουρα 3 εβδομάδες μέχρι να έρθει χωρια που δε θα έχει στο πακέτο την αυτοκόλλητη ταινία και τον γραφίτη. Κάνε υπομονή και σε λίγες μέρες θα έχει στο iFixit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορώ απο Ελλάδα να στείλω το Pixel μου για επισκευή σε ένα ευρωπαικό κατάστημα google?

 

Έχει κάποι@ ανάλογη εμπειρία?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

8 ώρες πριν, Finn said:


Και στο AliExpress πουλάει αυθεντικές αλλά αναμονή σίγουρα 3 εβδομάδες μέχρι να έρθει χωρια που δε θα έχει στο πακέτο την αυτοκόλλητη ταινία και τον γραφίτη. Κάνε υπομονή και σε λίγες μέρες θα έχει στο iFixit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα,

 

Λόγω του οτι με ενδιαφέρει, πώς είσαι σίγουρος πως το ifix it θα έχει σε λίγες μέρες απόθεμα οθόνης για το Pixel 6?

 

Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2022 at 10:45 ΠΜ, Finn said:


Και στο AliExpress πουλάει αυθεντικές αλλά αναμονή σίγουρα 3 εβδομάδες μέχρι να έρθει χωρια που δε θα έχει στο πακέτο την αυτοκόλλητη ταινία και τον γραφίτη. Κάνε υπομονή και σε λίγες μέρες θα έχει στο iFixit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ε το ali δε ξέρω αν μπορώ να το εμπιστευτώ.

Τι να πω,μακάρι να ανέβει απόθεμα στο ifix it. Μέχρι και σήμερα δεν ανέβηκε κάτι...

 

Link to comment
Share on other sites

@tsoump Καταφερα να ενεργοποιησω volte στη φυσικη sim στελνοντας sms απο ενα iphone. ολα καλα μεχρι εδω. Γνωριζεις αν γινεται να το ενεργοποιησω και στην esim;

Ισως αν καπως αμτιγραφαμε τα settings απο τη φυσικη sim? Στην esim μεσα απο το *#*#4636#*#* μου δειχνει volte και vowifi ως Unavailable.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, NIKOSTITO said:

@tsoump Καταφερα να ενεργοποιησω volte στη φυσικη sim στελνοντας sms απο ενα iphone. ολα καλα μεχρι εδω. Γνωριζεις αν γινεται να το ενεργοποιησω και στην esim;

Ισως αν καπως αμτιγραφαμε τα settings απο τη φυσικη sim? Στην esim μεσα απο το *#*#4636#*#* μου δειχνει volte και vowifi ως Unavailable.

Έχεις ρουταρει την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...