Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, jimteo said:

Δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου αυτό, αλλά εγώ καρφωτο βάζω το δίκτυο.
Κλείνω την αυτόματη επιλογή και με το που εντοπίσει την cosmote, το κλειδώνω εκεί.

Sent from my Pixel 6 Pro
 

Εκανα και εγω μια δοκιμη να βαλω και τις 2 καρτες LTE με καρφωτα δικτυα. Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nick_86 said:

Εκανα και εγω μια δοκιμη να βαλω και τις 2 καρτες LTE με καρφωτα δικτυα. Ευχαριστω .

Σ' εμένα δεν πέτυχε με καρφωτούς του πάροχους. Είχα drop calls. Περίεργο σε κάποιους να πετυχαίνει και σε κάποιους όχι!

Άρα επέστρεψα στην παλιά δοκιμασμένη λύση! 2G στην κάρτα που κάνω κλήσεις!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, spookype20 said:

Σ' εμένα δεν πέτυχε με καρφωτούς του πάροχους. Είχα drop calls. Περίεργο σε κάποιους να πετυχαίνει και σε κάποιους όχι!

Άρα επέστρεψα στην παλιά δοκιμασμένη λύση! 2G στην κάρτα που κάνω κλήσεις!

Το ιδιο και σε μενα. 

Link to comment
Share on other sites

Δε σημαίνει ότι σε εμάς πέτυχε.
Απλά μπορεί εμείς γενικά να μην έχουμε θέματα με drop calls.
Εγώ για παράδειγμα με το που πήρα το κινητό, έβαλα κατευθείαν καρφωτο το δίκτυο, έτσι για να είμαι σίγουρος.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Xθες έκανε update η εφαρμογή για τα messages.Σήμερα που μου ήρθε σμς απο cosmote ότι έληξε το πακέτο που είχα  η εφαρμογή κλείνει οταν πάω να δω σμς απο την ελληνική sim.Ακόμα και σε παλιά sms συμβαίνει αυτό,δεν παίζει ρόλο ο αποστολέας..Αλλά μονο στην ελληνική κάρτα,στην αγγλική όλα καλά.

Τι κουλό είναι πάλι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνική κάρτα στη Γερμανία δεν κλειδώνει 5G. Με γερμανική παίζει 

Link to comment
Share on other sites

Xθες έκανε update η εφαρμογή για τα messages.Σήμερα που μου ήρθε σμς απο cosmote ότι έληξε το πακέτο που είχα  η εφαρμογή κλείνει οταν πάω να δω σμς απο την ελληνική sim.Ακόμα και σε παλιά sms συμβαίνει αυτό,δεν παίζει ρόλο ο αποστολέας..Αλλά μονο στην ελληνική κάρτα,στην αγγλική όλα καλά.
Τι κουλό είναι πάλι αυτό;
Σήμερα μετά από updates σε Google & chrome έφτιαξε.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

οι τελευταιες 3 συσκευες μου ηταν Oneplus , με τωρινο το 8.

Πριν απο αυτα ειχα παντα Nexus 4, 5, 6, 5X) και ημουν οπαδος του stock android.

Τωρα η oneplus χαλασε σε αυτο το θεμα και εχει καταντησει Oppo το skin....και επισης με χαλαει πολυ το ποσο γρηγορα ρουφαει την μπαταρια το 8αρι, και λιγο η καμερα.

Αξιζει να δοκιμασω το πρωτο Pixel μου μετα τα Nexus η θα εχω 1000 προβληματα? γιατι διαβαζω διαφορα....και το 5G που εχω τωρα, το ξεχναω ε?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα225b3e10ab95a50beb2a7140b0eb7d14.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Του Μαίου είναι αυτή; Τώρα σου ήρθε;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baiosss said:

Του Μαίου είναι αυτή; Τώρα σου ήρθε;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Στις 4-5 το έχω ποστάρει,τότε ήρθε. Δεν μου βγάζει άλλη,σου βγάζει  κάτι πιο καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, πείτε τις προτάσεις σας για tempered glass σας παρακαλώ. Να το αφήσουμε χωρίς; ή το Whitestone Dome Tempered είναι μονόδρομος; Κάτι ενδιάμεσο αλλά δοκιμασμένο από Ελλάδα; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Minas_Kriti said:

Καλησπέρα, πείτε τις προτάσεις σας για tempered glass σας παρακαλώ. Να το αφήσουμε χωρίς; ή το Whitestone Dome Tempered είναι μονόδρομος; Κάτι ενδιάμεσο αλλά δοκιμασμένο από Ελλάδα; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δοκιμασμένο, δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα και άφιξη σε 4 ημέρες !!!

https://www.amazon.it/gp/product/B096Z9BBCZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω.
Μόλις χθες παρελαβα κι εγώ για το Ρ6Ρ.
Εξαιρετικό το Tauri.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, ενημερωτικά ήμουν κέντρο σήμερα(Ηράκλειο Κρήτης) και πήγα σε ένα φίλο που έχει κατάστημα και μου έβαλε από Samsung A52 (αυτό ταίριαζε καλύτερα) nanoglass 

https://www.skroutz.gr/s/28679023/Bestsuit-Flexible-Tempered-Glass-Galaxy-A52.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Δουλεύει μια χαρά το δαχτυλικό αποτύπωμα 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Minas_Kriti said:

Τέλεια ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, ενημερωτικά ήμουν κέντρο σήμερα(Ηράκλειο Κρήτης) και πήγα σε ένα φίλο που έχει κατάστημα και μου έβαλε από Samsung A52 (αυτό ταίριαζε καλύτερα) nanoglass 

https://www.skroutz.gr/s/28679023/Bestsuit-Flexible-Tempered-Glass-Galaxy-A52.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Δουλεύει μια χαρά το δαχτυλικό αποτύπωμα 

 

Μια απορία που έχω έχει επιλογή τσέπης; Δηλαδή να μην ανάβει η οθόνη όταν είναι στην τσέπη;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Minas_Kriti said:

Μια απορία που έχω έχει επιλογή τσέπης; Δηλαδή να μην ανάβει η οθόνη όταν είναι στην τσέπη;

Oχι δεν έχει τέτοια επιλογή αλλά δεν έχει και πρόβλημα,τουλάχιστον δεν μου έχει συμβεί να το βρω ξεκλειδωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση παρατήρησε κανείς διαφορά στην ταχύτητα της φόρτισης; Το έβαλα με 71% και λέει 55 λεπτά για πλήρη φόρτιση ενώ πριν την αναβάθμιση έλεγε κάπου στα 28 για το ίδιο ποσοστό απ' όσο θυμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Vodafone 5G ;)9cb5ee6a3287b3b40ef1e23cf51b9d3f.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baiosss said:

Vodafone 5G 😉9cb5ee6a3287b3b40ef1e23cf51b9d3f.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Έλα μη μας trollάρεις... 

Θα λιποθυμήσουν κάποιοι εδώ μέσα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έλα μη μας trollάρεις... 
Θα λιποθυμήσουν κάποιοι εδώ μέσα!
Δεν παθαίνουν τίποτα

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

όντως? ρουταρισμενο? φλασαρες τίποτα? από μόνο του? Για πες...
Με root πάντα.

Sign up for carrier services beta
Restarted and then updated
Install the volte module from the group
Restarted post install
Install network guru
Forcing control then ENDC setting
Enabled option 2 and 5
Restarted device went into networks then internet on the top right there's a reset option
Voila 5g works

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, baiosss said:

Με root πάντα.

Sign up for carrier services beta
Restarted and then updated
Install the volte module from the group
Restarted post install
Install network guru
Forcing control then ENDC setting
Enabled option 2 and 5
Restarted device went into networks then internet on the top right there's a reset option
Voila 5g works

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Από που οι οδηγίες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...