Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, jimteo said:

Εγώ αυτά τα είχα στην beta. Εννοώ drop calls, κολλήματα στον dialer, να πατάς το πλήκτρο τερματισμού και να μην ανταποκρίνεται και τέτοια.
Με το που γύρισα σε stable μετα το τελευταίο update, δεν έχω κάποιο θέμα. Τουλάχιστον όχι ακόμα.

Sent from my Google Pixel 6
 

Δεν έβαλα ποτέ Beta  αλλα o Dialer μου κολλάει μονο την στιγμη που θελω να κανω accept μια εισερχομενη κληση και οχι παντα φυσικα. Δεν μου εχει τυχει να μην μπορω να τερματισω κληση.

Επισης εχει παρατηρησει καποιος αλλαγη  στην δονηση μετα το Update Μαρτιου??

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι. Το διάβασα αλλά δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ δόνηση gia feedback στην αφη για να εχω εικονα.Στις κλησεις  ειναι  πιο soft και 3 επιπεδα απο τις ρυθμισεις δεν  κανουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους.

Παντως το FS ειναι η μερα με τη νυχτα μετα το Update.Πολυ πολυ καλυτερο.

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Δεν παύει να είναι ... Μία Μέτρια συσκευή...

Αν εξερεσουμε την κάμερα της ... πουθενά δεν θυμίζει ναυαρχίδα.

Παγκοσμίως, σε 8 χώρες έχει επίσημη υποστήριξη...

και αν δούμε σε Γερμανία/ Αμερική πάλι έχουν δεν έχουν 5ĝ , με πολύ κόσμο να περιμένει τίς συμφωνίες με τους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Δεν παύει να είναι ... Μία Μέτρια συσκευή...

Αν εξερεσουμε την κάμερα της ... πουθενά δεν θυμίζει ναυαρχίδα.

Παγκοσμίως, σε 8 χώρες έχει επίσημη υποστήριξη...

και αν δούμε σε Γερμανία/ Αμερική πάλι έχουν δεν έχουν 5ĝ , με πολύ κόσμο να περιμένει τίς συμφωνίες με τους παρόχους.

Δεν νομίζω να θεωρείται το Pixel 6 ναυαρχίδα από κανέναν που ξερει τι παίζει στην αγορά των Smartphone τα τελευταία 2-3 χρονια. Για κάποιον ο οποίος ψάχνει μια συσκευή με καλα Specs,καλο Build Quality  η οποία δεν είναι παντόφλα 6.7-6.9 inch και που απεχθάνεται τις Curved oθονες θεωρώ ότι είναι μια παρα πολύ καλή επιλογή στα 600ε αρκεί να ξέρεις τι ακριβως ζητάς και τι μειονεκτήματα εχει το προϊόν που αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xabos said:

Δεν παύει να είναι ... Μία Μέτρια συσκευή...

Αν εξερεσουμε την κάμερα της ... πουθενά δεν θυμίζει ναυαρχίδα.

Παγκοσμίως, σε 8 χώρες έχει επίσημη υποστήριξη...

και αν δούμε σε Γερμανία/ Αμερική πάλι έχουν δεν έχουν 5ĝ , με πολύ κόσμο να περιμένει τίς συμφωνίες με τους παρόχους.

Δεν έχει 5G σε Γερμανία και ΗΠΑ ? Εγώ 12 χωρες βλέπω και είναι και οι δύο που λες μέσα https://support.google.com/store/answer/2462844

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bill33 said:

Δεν έχει 5G σε Γερμανία και ΗΠΑ ? Εγώ 12 χωρες βλέπω και είναι και οι δύο που λες μέσα https://support.google.com/store/answer/2462844

https://pixel.withgoogle.com/5G/?p=networkinfo&visit_id=637795048707006856-1537143552&rd=1

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα με το τελευταίο update η δόνηση στις κλήσεις έχει γίνει πιο soft..το κατάλαβα από τη 1η μερα και τώρα είδα και σχετικά posts σε ξένο forum.. Λέτε γι αυτό να έχει και διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο;;; Προτιμώ τη δόνηση από την μπαταρία γιατί ήδη έχω χάσει κλήσεις μιας και λόγω δουλειάς είμαι συνέχεια σε κίνηση και σε θορυβώδες περιβάλλον...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

1)Λογικά το πρόβλημα που είχα με τα κολλήματα στον Dialer οφείλονταν  στο Μi Band 6  που εχω συνδεδεμένο τα πρωινά για να βλέπω τις κλήσεις στην εργασία μου .Εδώ και 2-3 ημέρες που εχω κλείσει από το Zepp life τις ειδοποιήσεις κλήσεων για δοκιμή δεν μου το εχει ξανακάνει.

2)Με το tip του Spookype20 ευτυχώς εχει διορθωθεί και παρα πολύ το κομμάτι με τα Drop Calls αν και ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα με αυτό γιατί δεν είναι 100% οκ ακόμα και έτσι.

3)Η κατανάλωση ενέργειας από την Μπαταριά με τα τελευταία 2 Update πάει υπερβολικά καλα για μενα.

4)Ελπίζω να αλλάξουν λίγο την ρύθμιση  της Δόνησης τουλάχιστον στο τελευταίο επίπεδο ώστε να είναι πιο αισθητή. Αυτή τη στιγμή στον εργασιακο μου χώρο που υπάρχουν δονήσεις και θόρυβος στο κομμάτι παραγωγής δεν καταλαβαίνεις πλέον τίποτα αν σε καλούν.

5)Μεγάλη Βελτίωση στο FS με το Update Μαρτίου.

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από φυσική sim σε esim cosmote εδώ και μία εβδομάδα... Είμαι με μία κάρτα και δεν παρατηρήθηκε κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις όπως και πριν την αλλαγή...

Το μόνο που μπορώ να πω (σαν αρνητικό) σε ορισμένες κλήσεις ακούγεται θόρυβος, όταν είσαι σε σημείο χωρίς καλό σήμα.

Νομίζω ότι και αυτό το φαινόμενο ελαττώθηκε με την πρόσφατη αναβάθμιση του Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Με καρφωτό το δίκτυο δε χάνει τίποτα ούτε drop calls .Επίσης, με το Android Auto που είχα θέμα και έπεφτε η κλήση σταμάτησε και αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, διαβάζω πιο πισω που αναφέρετε beta εκδόσεις κτλ και εχω απορια. 

Αγοράζοντας ενα νεο pixel 6 θα παιρνω στον αυτοματο beta updates? Η πρεπει να μπω σε καποιο πρόγραμμα; Ρωταω γιατι θελω να αποφυγω τις beta σε καθε περιπτώση. 

Επισης πλεον, με τις αναβαθμίσεις πβε παει απο πρόβληματα ;σημα κλησεις κτλ;

Συνδεεται σς 4g τουλάχιστον; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η συσκευή θα πέρνει τις επίσημες αναβαθμίσεις και όχι beta. Σε 4g θα συνδέεται μόνο, 5g δεν υποστηρίζεται ακόμα. Εγώ προσωπικά πρόβλημα με τις κλήσεις δεν έχω αντιμετωπίσει. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι αργό και δεν ανταποκρίνεται πάντα.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ekotas said:

Καλημέρα, η συσκευή θα πέρνει τις επίσημες αναβαθμίσεις και όχι beta. Σε 4g θα συνδέεται μόνο, 5g δεν υποστηρίζεται ακόμα. Εγώ προσωπικά πρόβλημα με τις κλήσεις δεν έχω αντιμετωπίσει. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι αργό και δεν ανταποκρίνεται πάντα.

Λίγο πολύ οτι συμβαίνει με το Pixel 3a που έχω, νταξει ολα καλα, μπορω να ζήσω! Γιατι ψαχνω κατι να αλλαξω το υπάρχον κ μάλλον σε πιξελ θα καταληξω παλι. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mightyr said:

Καλημερα, διαβάζω πιο πισω που αναφέρετε beta εκδόσεις κτλ και εχω απορια. 

Αγοράζοντας ενα νεο pixel 6 θα παιρνω στον αυτοματο beta updates? Η πρεπει να μπω σε καποιο πρόγραμμα; Ρωταω γιατι θελω να αποφυγω τις beta σε καθε περιπτώση. 

Επισης πλεον, με τις αναβαθμίσεις πβε παει απο πρόβληματα ;σημα κλησεις κτλ;

Συνδεεται σς 4g τουλάχιστον; 

Drop calls issues έχουμε οι περισσότεροι με 2 κάρτες(Φυσικη SIM και ΕSIM αλλα αν βαλεις την μια σε 2G για κλήσεις και την άλλη σε 4g για δεδομένα και κλήσεις η κατάσταση είναι αρκετά καλή .Με 1 καρτα οσο το εχω δουλεψει τον 1ο μηνα αγορας του δεν θυμαμαι να ειχα θεμα με τις κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια σιμ φυσική χρήσιμοποιω και γενικά ειμαι σε χωρο που εχω πληρη καλυψη με τη wind που ειμαι. Οποτε στη θεωρία θαμαι καλα απο οτι καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έβαλα καρφωτό το δίκτυο και στις 2 sim δεν χάνω κλήση ούτε έχω drop call.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zaras27 said:

Από τη στιγμή που έβαλα καρφωτό το δίκτυο και στις 2 sim δεν χάνω κλήση ούτε έχω drop call.

 

Έχεις καρφωτό δίκτυο... και επιλογή 4G, 5G; Ή έχεις βάλει 2G σε αυτήν που κάνεις κλήσεις;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή στην φυσική είναι 5G recommented  αλλά παίζει LTE (στη Γερμανία με γερμανική κάρτα έπαιξε 5G)

και στην esim είμαι LTE .Και στις 2 έχω Allow 2 G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zaras27 said:

Η επιλογή στην φυσική είναι 5G recommented  αλλά παίζει LTE (στη Γερμανία με γερμανική κάρτα έπαιξε 5G)

και στην esim είμαι LTE .Και στις 2 έχω Allow 2 G

Ωραία θα το δοκιμάσω... Για να δούμε!

Θα βάλω στη φυσική SIM 4G, γιατί την χρησιμοποιώ για κλήσεις. Πριν την είχα 2G και όχι καρφωτό τον πάροχο!

Και eSIM θα βάλω το recommented 5G, γιατί την χρησιμοποιώ για data!

Στη Γερμανία δοκίμασες αν η ελληνική κάρτα κλείδωσε σε 5G; 

 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Στις επιιλογες δικτυου μεσα σε καθε SIM εχετε αυτοματη επιλογη δικτυου η το κλεινετε και βαζετε καρφωτα το LTE στην επιλογη που ανοιγει απο κατω αν κλεισεις το αυτοματο ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου αυτό, αλλά εγώ καρφωτο βάζω το δίκτυο.
Κλείνω την αυτόματη επιλογή και με το που εντοπίσει την cosmote, το κλειδώνω εκεί.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...