Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μιλάμε για το 6άρι!

Για το 5άρι...

https://myphone.gr/forum/topic/185310/

Για το [Pixel] 5G & VoLTE/VoWiFi δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα...  

https://myphone.gr/forum/topic/186059/

Και ναι @nikosp88 χρειάζεται και ο πάροχος και η Google! Στο 6άρι δεν έχει βγει ακόμα κάποιο magisk

module που να δουλεύει... το οποίο συνήθως είναι παρόχου που έχει κάνει τις κατάλληλές ενέργειες και έχει ενεργοποιηθεί από την Google! 

3 ώρες πριν, nikosp88 said:

δοκίμασες το παρακάτω και δεν λειτουργεί; 

https://www.droidwin.com/how-to-enable-volte-in-google-pixel-6-pro/

Ναι το δοκίμασα σε 6άρι και δεν λειτουργεί, αλλά πάλι δε θα με πιστέψεις και θα γράψεις τα δικά σου. Λέω να αγοράσεις ένα δικό σου Pixel 6/6 Pro και να το δοκιμάσεις για να... πειστείς!

Και άντε να σου ξανά θυμήσω ότι είχα πει και για το 5άρι... Lebara SIM Γερμανική, telekom DE πιστοποιημένη από Google σε Pixel 6...  ενεργοποιούνται ΟΛΑ, εννοείται ότι δεν παίζουν σε Cosmote roaming (o ΜΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ πάροχος αυτός που δεν έχει κάνει τις κατάλληλες ενέργειες), αλλά παίζουν μια χαρά στην Γερμανία (telekom DE o ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ πάροχος από Google που έχει κάνει όλες τις ενέργειες). Όπως βλέπεις δεν έκανα κάτι... έβαλα μια SIM κάρτα ενός παρόχου που έχει κάνει όλες τις ενέργειες για να ενεργοποιηθούν τα 5G/VoLTE/VoWiFi στο δίκτυό του, εννοείται μετά από την "πιστοποίηση" της Google! Και εννοείται σε χώρα που πουλιέται "official" το Pixel 6! 

ΑΑΑ και για να μην ξεχνιόμαστε... Χώρες και Πάροχοι! Για επανάληψη...

 https://pixel.withgoogle.com/5G/?p=networkinfo&visit_id=637795048707006856-1537143552&rd=1 

Άλλα πάλι θα πεις τα δικά σου!

 

1_volte.png

2_volte.png

3_volte.png

4_volte.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

 

Το τρολ ακούει το ονομα του.

 

 

Σε άλλα θέματα.Προσπαθώ να καταλάβω την επιλογή να κατεβάσεις esim ενώ υπάρχει ήδη esim και sim στην συσκευή.Σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις και άλλη esim και να την ενεργοποιείς κατά το δοκούν και να παίρνει την θέση της άλλης;'Η απλά διαγράφει την παλιά και βάζει την νέα;

Ως esim εχω της cosmote και δεν με παίρνει να κάνω δοκιμές  και να μου διαγραφεί .

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bill33 said:

 

Το τρολ ακούει το ονομα του.

 

 

Σε άλλα θέματα.Προσπαθώ να καταλάβω την επιλογή να κατεβάσεις esim ενώ υπάρχει ήδη esim και sim στην συσκευή.Σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις και άλλη esim και να την ενεργοποιείς κατά το δοκούν και να παίρνει την θέση της άλλης;'Η απλά διαγράφει την παλιά και βάζει την νέα;

Ως esim εχω της cosmote και δεν με παίρνει να κάνω δοκιμές  και να μου διαγραφεί .

Μπορείς να προσθέσεις και άλλη... αλλά μόνο μία μπορείς να έχεις ενεργή! Και όχι δε θα σβηστεί η άλλη eSIM! Θεωρητικά μπορείς να έχεις πολλές!

image.thumb.png.30e943559ce34751671d37e31014d2bb.png

H Τ-Mobile μιλάει για 10!

https://www.t-mobile.com/support/devices/android/google-pixel-6-5g/esim-settings-google-pixel-6-5g 

@bill33

image.thumb.png.e978244b0b5730fe6bbdc185b7dcb946.png

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όποιος θέλει δοκιμάζει τις ρυθμίσεις μου για custom gcam.

Μεγάλη διαφορά εχει ο ultrawide την ημέρα ενώ στις νυχτερινές έχω μειώσει πολύ το flare.

https://t.me/hellasmobiles/637596

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κατι χαζά bugs που και που.
Καμία φορά όταν ανοίγω την κάμερα παγώνει για 2 δευτερόλεπτα, όταν πατάω το πλήκτρο επιστροφής μαυρίζει τελείως η οθόνη και πρέπει να πάτησω το κεντρικό για επανέλθει στην οθόνη αναμονής κ.τ.λ.
Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του pixel 6 εδώ και 2 μέρες. Αντιμετωπιζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. 'Εχω στην κατοχή μου τρεις fast charge φορτιστές, εναν umi 15w και δυο huawei ο ενας 23 και ο άλλος 40 watts μα με κανέναν δε βγάζει την ένδειξη γρήγορα φόρτιση ενώ σε ενα powerbank που διαθέτω βγάζει την ένδειξη κανονικά και φορτίζει πολύ γρηγορότερα. Περιττό να πω πως με τα καλώδια της huawei δε φορτίζει καθόλου. Μπορείτε να μου πείτε τι φορτιστες χρησιμοποιήτε ώστε να αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του pixel 6 εδώ και 2 μέρες. Αντιμετωπιζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. 'Εχω στην κατοχή μου τρεις fast charge φορτιστές, εναν umi 15w και δυο huawei ο ενας 23 και ο άλλος 40 watts μα με κανέναν δε βγάζει την ένδειξη γρήγορα φόρτιση ενώ σε ενα powerbank που διαθέτω βγάζει την ένδειξη κανονικά και φορτίζει πολύ γρηγορότερα. Περιττό να πω πως με τα καλώδια της huawei δε φορτίζει καθόλου. Μπορείτε να μου πείτε τι φορτιστες χρησιμοποιήτε ώστε να αγοράσω;
Εγώ έχω έναν της Baseus 30W Super Si https://www.skroutz.gr/s/30110517/Baseus-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-C-30W-Power-Delivery-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C%CF%82-Super-Si.html και τον 30αρη της Google.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, baiosss said:

 Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αν καταλαβαίνω καλά θα πρέπει ο φορτιστής να έχει το πρωτόκολλο power delivery, σε ταχύτητα φόρτισης βλέπεις διαφορά σε σχέση με αυτον της google ή είναι στα ίδια επίπεδα;

Link to comment
Share on other sites

 Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αν καταλαβαίνω καλά θα πρέπει ο φορτιστής να έχει το πρωτόκολλο power delivery, σε ταχύτητα φόρτισης βλέπεις διαφορά σε σχέση με αυτον της google ή είναι στα ίδια επίπεδα;
Στα ίδια επίπεδα είναι. Θωρώ ότι κι ένας αντίστοιχος της Samsung την ίδια δουλειά θα κάνει.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites


Καλησπέρα, Μπορείτε να μου πείτε τι φορτιστες χρησιμοποιήτε ώστε να αγοράσω;

Εγώ έχω έναν 20αρη της Anker και δουλεύει μια χαρά.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του pixel 6 εδώ και 2 μέρες. Αντιμετωπιζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. 'Εχω στην κατοχή μου τρεις fast charge φορτιστές, εναν umi 15w και δυο huawei ο ενας 23 και ο άλλος 40 watts μα με κανέναν δε βγάζει την ένδειξη γρήγορα φόρτιση ενώ σε ενα powerbank που διαθέτω βγάζει την ένδειξη κανονικά και φορτίζει πολύ γρηγορότερα. Περιττό να πω πως με τα καλώδια της huawei δε φορτίζει καθόλου. Μπορείτε να μου πείτε τι φορτιστες χρησιμοποιήτε ώστε να αγοράσω;
Όσο είχα το pixel 6 pro πήρα αυτόν τον φορτιστή. Υποστηρίζει και pps. Ψάξε λίγο στο Google. Καλός και οικονομικός. Μια εβδομάδα τον χρησιμοποίησα αν δεν βρεις τον πουλάω. e7552b21f71fa34c0afb7af242fd0903.jpg

Στάλθηκε από το NOH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pan1990 said:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, χρειάζομαι κατι άμεσα γιατί αυτή την στιγμή απο το 40-80 χρειάζομαι 1.30 ωρα

Καλησπέρα,

46% εως 100% με ταχεία φόρτιση 1ωρα και 7 λεπτα.Mην περιμένεις θαύματα με τον ταχυφορτιστή.

Είναι αρκετά αργό το profile φόρτισης που έχουν κάνει για την προστασία της μπαταρίας λογικά.

Χρησιμοποιώ τον Spigen (GaN Fast) 45W Super Fast Charger που έχει τα πρότυπα (PD 3.0,PPS)που θέλει το Pixel 6.

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια όλους, τελικά κατέληξα στον φορτιστή της Samsung 25w που τον βρήκα σε καλή τιμή ετοιμοπαράδοτο μαζί με καλώδιο απο μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών. 

Link to comment
Share on other sites

Έχε στο μυαλό σου και αυτόν

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B091JZ9JVL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Τρομερός για μένα 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, zaras27 said:

Έχε στο μυαλό σου και αυτόν

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B091JZ9JVL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Τρομερός για μένα 

H Anker είναι η καλύτερη στο είδος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι betaιοι, λαμβάνουμε μηνιαίες ενημερώσεις ή όχι;
Να περιμένουμε δηλαδή κάτι αύριο μεθαύριο;

Για κάποιο λόγο, μου κάνει πάλι νερα το σήμα.
Αφενός έχω κάποιες χαμένες κλήσεις, παρόλο που δείχνει ότι έχει σήμα κι αφετέρου παρατηρώ ότι καθυστερεί να επανέλθει το σήμα όταν βγαίνω π.χ. από το ασανσέρ, από το υπόγειο κτλ. Θέλει γύρω στα 40".

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

@jimteo Τα μοναδικά σημαντικα προβληματα που εχω μετα το τελευταιο update ειναι ελαχιστα Drop calls και αρκετες φορες κολημα του Dialer την στιγμη που πας να ξεκινησεις κληση οταν σε καλει καποιος.

Ελπιζω να λυθουν γιατι εχει αρχισει και κουραζει λιγο το σκηνικο αν και πλεον ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με 2 μηνες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η beta 021a1821f7391704bcdb3ea506c7fc03.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Αντε να δούμε....

Καλησπέρα,
Ελπιζω να λυθουν γιατι εχει αρχισει και κουραζει λιγο το σκηνικο αν και πλεον ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με 2 μηνες πριν.

Ισχύει.
Κι εγώ αρχισει να κουράζομαι και να απογοητεύομαι.
Θέματα με drop calls και dialer δεν έχω, αλλά αυτό με τις χαμένες κλήσεις γίνεται όλο και πιο συχνά.
Ακόμα και αυτή τη στιγμή που γράφω, μου ήρθε μήνυμα ότι με κάλεσαν πριν από 1' και προφανώς εδειχνε ότι ήταν κλειστό ή εκτός σήματος.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, baiosss said:

Ήρθε η beta 021a1821f7391704bcdb3ea506c7fc03.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Πως τα πάει μέχρι τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά το σήμα δείχνει σημαντική πρόοδο.
Λέω πολύ νωρίς γιατί και την άλλη φορά μια χαρά εδειχνε, αλλα ενδιάμεσα στα update χαλασε.
Σήμερα πάντως που το τεσταρα περνώντας από συσκεκριμενα σημεία που ξέρω ότι κοβόταν η κλήση ή "βραχνιαζε" ο συνομιλητής μου, τα πήγε μια χαρά.
Επίσης η επαναφορά του (σήματος) ειναι άμεση.

Εστάλη από το Google Pixel 6





Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά έχει η στοκ κάμερα μετά το τελευταίο update του app (το βρισκετε play store).

Μιλάω για όσους ειναι με stable στο 6. Όσοι κάναν πρόσφατα update, δηλαδή οι betaioi και οι pro, λογικά είστε ήδη με αυτή,

Link to comment
Share on other sites

μία χαρά ήμουν με την 12L τι το ήθελα το update... ξεκίνησε πάλι να κάνει κουλά.. εκεί που μιλάω σταματάω να ακούω το συνομιλητή.. έγινε σε 3 διαφορετικές κλήσεις και στην τελευταία δεν έκλεινε καν για να ξαναπαρω! Δεν άναβε η οθόνη ο,τι και να πατούσα... μετά δεν ξεκλειδωνε..δραμα  😖

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...