Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Επίσης πριν από λίγο εκανε επανεκκίνηση μόνο του.

Δικός μου αυτός.

a2baf56a8378ba1e7e46b1b9d860619f.jpg

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολύ κακό το lens flare στις φωτό.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς;

148554c4c012c67a498047504ed856f7.jpg

7e6fc3410419b24fb4eb3090c398cbf5.jpg

Εστάλη από το Google Pixel 6


Ναι οι μαργαρίτες

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόσεξα χθες για τα καλά και δε μου αρέσει καθόλου.
Πρέπει να κουνάς το κινητό πάνω κάτω, δεξιά αριστερά, μέχρι να πετύχεις μια καλή λήψη.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόσεξα χθες για τα καλά και δε μου αρέσει καθόλου.
Πρέπει να κουνάς το κινητό πάνω κάτω, δεξιά αριστερά, μέχρι να πετύχεις μια καλή λήψη.

Εστάλη από το Google Pixel 6


Είναι ο συνδυασμός του φακού με την τζαμαρία που έβαλαν.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόσεξα χθες για τα καλά και δε μου αρέσει καθόλου.
Πρέπει να κουνάς το κινητό πάνω κάτω, δεξιά αριστερά, μέχρι να πετύχεις μια καλή λήψη.

Εστάλη από το Google Pixel 6


Επίσης αν έχεις κάποιο skin για το module των καμερών, η κάποια θήκη που να αφήνει ανοιχτούς μόνο τους φακούς και να καλύπτει το υπόλοιπο τζάμι, δοκίμασε αν μειώνει καθόλου το θέμα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Da_rudakos said:

Βρήκε κάποιος τζαμάκι που να δουλεύει σωστά το αποτύπωμα;;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Φοράω ένα της HO-FI και μέχρι στιγμής τα πάει αρκετά καλά.

Δοκίμασε το δεν ειναι ακριβό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φοράω ένα της HO-FI και μέχρι στιγμής τα πάει αρκετά καλά.
Δοκίμασε το δεν ειναι ακριβό.
To uv λες ή το απλό;

Αν λες το απλό το φοράει τώρα η γυναίκα μου και σταματησε να χρησιμοποιεί αποτύπωμα. Την κούρασε απίστευτα.4a5507aafc3b0b7503573b4dccdbc86e.jpg

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τα παρακάτω τζαμάκια και στην οθόνη και στην κάμερα. Το αποτύπωμα δουλεύει καλα για τα δεδομένα της σειράς Pixel 6.θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποιο άλλο στο μέλλον ώστε να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά ακόμα οσα  ψάχνω βλέπω παρα πολλά comment με αρνητικά σχολια για το FS και δεν μπαίνω καν σε διαδικασία από τη στιγμή που αυτά που εχω λειτουργούν σε αποδεκτο βαθμο.

https://www.amazon.de/gp/product/B09878DKX9/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Επιπλέον για το Lens flare χρησιμοποιώ Skin και πίσω προστατευτικό στην κάμερα από την αρχή και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε φωτογραφίες που χρησιμοποιώ το Flash.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Da_rudakos said:

To uv λες ή το απλό;

Αν λες το απλό το φοράει τώρα η γυναίκα μου και σταματησε να χρησιμοποιεί αποτύπωμα. Την κούρασε απίστευτα.4a5507aafc3b0b7503573b4dccdbc86e.jpg

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Το απλό φοράω.😉

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο απο τη πρωτη μερα λασαρισματος, νομιζω οτι προκειται για σχεση αγαπης και μισους.

Αγαπη γιατι το κινητο βγαζει υπεροχες φωτος χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια, λιγο hdr like βεβαια, εχω αξιοπρεπεστατη μπαταρια, ιδανικο μεγεθος χωρις περιττες καμπυλες στην οθονη και φυσικα μιλαμε για pure android.

Μισους γιατι δεν συμπεριφεται σωστα με τα ελληνικα δικτυα. Drop calls, τρωει σκαλωμα και συνδεεται σε οτι να ναι μπαντες στο lte, του λειπει το πολυ σημαντικο για εμενα voice over wifi. Να το θεσω απλα, ακομα και σε μια απλη gsm κληση, ενω η ποιοτητα ηχου ειναι σε επιπεδα viber με το πχ samsung a32 που εχω (ιδιος παροχο, ιδιο σημεια, ιδια ολα), οταν γινει το ιδιο με το pixel, η ποιοτητα κλησης ειναι χειροτερη.

Γενικα η έλλειψη σωστης υποστηριξης απο τα ελληνικα δικτυα αδικει τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CptBill said:

Εχοντας το κινητο απο τη πρωτη μερα λασαρισματος, νομιζω οτι προκειται για σχεση αγαπης και μισους.

Αγαπη γιατι το κινητο βγαζει υπεροχες φωτος χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια, λιγο hdr like βεβαια, εχω αξιοπρεπεστατη μπαταρια, ιδανικο μεγεθος χωρις περιττες καμπυλες στην οθονη και φυσικα μιλαμε για pure android.

Μισους γιατι δεν συμπεριφεται σωστα με τα ελληνικα δικτυα. Drop calls, τρωει σκαλωμα και συνδεεται σε οτι να ναι μπαντες στο lte, του λειπει το πολυ σημαντικο για εμενα voice over wifi. Να το θεσω απλα, ακομα και σε μια απλη gsm κληση, ενω η ποιοτητα ηχου ειναι σε επιπεδα viber με το πχ samsung a32 που εχω (ιδιος παροχο, ιδιο σημεια, ιδια ολα), οταν γινει το ιδιο με το pixel, η ποιοτητα κλησης ειναι χειροτερη.

Γενικα η έλλειψη σωστης υποστηριξης απο τα ελληνικα δικτυα αδικει τη συσκευη.

Καλησπερα,

Δεν νομίζω ότι τα θέματα που έχει η σειρά 6 αυτή την στιγμή είναι η συμπεριφορά της συσκευής συγκεκριμένα με τα Ελληνικά δίκτυα, περισσότερο το ανώμαλο modem τις Samsung νομίζω φταίει που απορώ πως δεν έχουν καταφέρει ακόμα να το κάνουν να λειτουργήσει όπως πρέπει ακόμα και σε χώρες που πωλείται επίσημα. Ελπίζω το πρόβλημα να είναι θέμα Software και όχι hardware πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το αφήνω στον ωχαδερφισμό κ το πάω 1 βήμα παρακάτω. Αν το κάνετε και εσείς ίσως βρούμε έδαφος.

Στο Συνήγορο του πολίτη πάντως εγκάλεσε τη Vodafone να απαντήσει γιατί δεν πιστοποιεί τη συσκευή κ αν απέστειλε στην Google αίτημα .

Το ένα χέρι θέλει κι άλλο .

 

Εδώ στην EU https://ec.europa.eu/assets/sg/report-a-breach/complaints_en/ για παραβίαση όρων χρήσης 

και εδώ https://google-international-greece.business.site/#details να δω τι θα πουν τα γραφεία τους 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το αφήνω στον ωχαδερφισμό κ το πάω 1 βήμα παρακάτω. Αν το κάνετε και εσείς ίσως βρούμε έδαφος.
Στο Συνήγορο του πολίτη πάντως εγκάλεσε τη Vodafone να απαντήσει γιατί δεν πιστοποιεί τη συσκευή κ αν απέστειλε στην Google αίτημα .
Το ένα χέρι θέλει κι άλλο .
 
Εδώ στην EU https://ec.europa.eu/assets/sg/report-a-breach/complaints_en/ για παραβίαση όρων χρήσης 
και εδώ https://google-international-greece.business.site/#details να δω τι θα πουν τα γραφεία τους 
Είχα επικοινωνήσει πριν καιρό μαζί τους και μου απάντησαν αυτό. Πιο πολύ για να μην ξαναενοχλησω βέβαια πιστεύω ήταν η απάντηση.7ac909d64e6fb01d77c41b59e9b6bbea.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι οφελει σε κάτι αυτό.
Ωστόσο καλά κάνεις και το προσπαθείς.
Είχα κάνει μεγάλο αγώνα με το Realme X2 Pro που είχα, προκειμένου να ενεργοποιηθεί volte/vowifi. Απίθανο κινητό ήταν.
Τελικά εκτός από υποσχέσεις, δεν κατάφερα κάτι παραπάνω.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μένω Ολλανδία πώς γίνεται να έχω 5g και volte εφόσον το κινητό δεν πωλείται επίσημα εδώ? Μήπως είναι θέμα παρόχου λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η εξής . Ο πάροχος ζητάει από τον vendor ,να απελευθερωθεί το firmware , όπου ενεργοποιεί τα συγκεκριμένα (5g, volte,vowifi,extra carrier aggr ktl ) . Θα πρέπει να γίνει  κάποια ενέργεια από τον πάροχο (απλή σχετικά ) στο core . Προφανώς ο εκάστοτε πάροχος, αφού τα κινητά δεν πωλούνται επίσημα δεν έχουν εκκινήσει τη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τίποτα. Οι διακόπτες ενεργοποιούνται, αλλά οι υπηρεσίες δεν δουλεύουν. Πάμε παρακάτω η ασχοληθείτε αν θέλετε στο άλλο topic.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλάνο , για ένταξη του τηλεφώνου , αλλά δεν είναι προτεραιότητα, ίσως η πίεση στον πάροχο είναι μερικώς λύση 

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει πείτε να ρουταρουμε να το ενεργοποιήσουμε ρε παιδιά. Updates φλασαρουμε απο το pc σε 1 λεπτό max. Σιγά το πρόβλημα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει πείτε να ρουταρουμε να το ενεργοποιήσουμε ρε παιδιά. Updates φλασαρουμε απο το pc σε 1 λεπτό max. Σιγά το πρόβλημα!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Δεν παίζει σε Pixel 6/6 Pro όπως έπαιζε σε Pixel 5. Δοκιμασμένο σε group στο Telegram που είμαι από κόσμο που είναι με root.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...