Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κρατήθηκα τελικά.
Με έτρωγαν τα χέρια μου κι έβαλα τη 12L.
Εκ πρώτης αυτό που παρατήρησα είναι το πολύ καλό σήμα.
Δεν έχω κάνει αρκετές κλήσεις ωστε να μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι σταμάτησε το φαινόμενο που χάνω ξαφνικά τον συνομιλητή μου, αλλά 53dBm δεν είχα ξαναπετυχει ποτέ. Μέχρι 71dBm είχα φτάσει.

c78ac2979d32bf1828f2c1488d881e34.jpg

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στη 12L, είναι ότι πλέον μπορείς να βάλεις στη σειρά που εσύ επιθυμείς τις ταχείες κλήσεις. Πολύ βολικό για εμένα.
Εκτός αν το είχαν φτιάξει με τα προηγούμενα updates και δεν το είχα προσέξει.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, jimteo said:

Κάτι άλλο που παρατήρησα αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στη 12L, είναι ότι πλέον μπορείς να βάλεις στη σειρά που εσύ επιθυμείς τις ταχείες κλήσεις. Πολύ βολικό για εμένα.
Εκτός αν το είχαν φτιάξει με τα προηγούμενα updates και δεν το είχα προσέξει.

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Aν λες με drag and drop τις αγαπημένες επαφές, αυτό γίνεται και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για τις αγαπημένες λέω.
Κάποια στιγμή το είχαν χαλάσει και δεν μπορούσες να τις βάλεις με τη σειρά που εσύ επιθυμείς. Έμπαιναν αναγκαστικά με αλφαβητική.
Τώρα βλέπω ότι αυτό διορθώθηκε.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το άλλαξαν γιατί μόλις τώρα το δοκίμασα και γίνεται κανονικά.

Πώς σου φαίνεται η 12L;

Λογικά τον Μάρτιο θα βγει επίσημα:

https://twitter.com/alexdobie/status/1491486094499749889

 

Link to comment
Share on other sites

Είπα να παρακουσω τη συμβουλή του Βάιου, παρόλο που πάντα τον εμπιστεύομαι, και να την κατεβάσω.
Μέχρι στιγμής όλα πολύ καλά. Κανένα απολύτως παράπονο.
Τουναντίον θα έλεγα ότι βλέπω ελαφρώς καλυτερη ποιότητα σήματος και 3 μέρες που την έχω τώρα, δεν παρουσιάστηκε το κλασικό θέμα στις κλήσεις.


Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την 12L την δούλεψε κανείς με Esim να μας πει τις εντυπώσεις του ?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimteo said:

Είπα να παρακουσω τη συμβουλή του Βάιου, παρόλο που πάντα τον εμπιστεύομαι, και να την κατεβάσω.
Μέχρι στιγμής όλα πολύ καλά. Κανένα απολύτως παράπονο.
Τουναντίον θα έλεγα ότι βλέπω ελαφρώς καλυτερη ποιότητα σήματος και 3 μέρες που την έχω τώρα, δεν παρουσιάστηκε το κλασικό θέμα στις κλήσεις.


Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Λάθος συναγερμός ήτανε. Ένας φίλος από Ολλανδία είχε πρόβλημα με την Vodafone και νόμιζε πως έφταιγε η 12L. Την πέρασα κι εγώ προχθές και δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής. Τα animations της μου φαίνονται πιο smooth όπως και το αποτύπωμα φαίνεται να δουλεύει πιο καλά.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την 12L την δούλεψε κανείς με Esim να μας πει τις εντυπώσεις του ?
Δεν κρατήθηκα κι έβαλα κι εγω την 12L..
Πρώτη διαπίστωση, στα χαρτιά τουλάχιστον εχει καλύτερο σήμα. Από -121 dbm που είχα πάνω στο γραφείο μετά την αναβάθμιση πηγε στα -103 dbm.
Δεύτερη διαπίστωση, έχω Vodafone sim και Vodafone esim και πρώτη φορά ενώ λειτουργούν ταυτόχρονα και οι δυο στην esim έχει ελάχιστα καλύτερο σήμα (-103 dbm η μια, -105 dbm η αλλη). Δεν πρόλαβα να μιλήσω πολύ για να δω αν λύθηκε το θέμα με τις κλήσεις ενώ λειτουργούν και οι δυο ταυτόχρονα, όσο μιλησα δεν είχα θέμα.. αλλά δεν είναι ασφαλές το δείγμα, νεοτερα σε 1-2 μερες. Ακόμη πάντως δεν μπορω να αλλαξω το χρωμα στις sim..λεει πορτοκαλί και στις 2 και είναι μωβ η μία και κόκκινη η άλλη

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.
Επιβεβαιώνω τα όσα ανέφερα σε προηγούμενο ποστ για την ποιότητα του σήματος.
Σήμερα το τεσταρα κι εν κινήσει, οδηγώντας το αυτοκίνητο και περνώντας από συγκεκριμένα στενά που πάντα κοβοντουσαν οι κλήσεις λόγω αδύνατου σήματος. Κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Πολύ ευχαριστημένος από τη 12L.
Θεωρώ ότι το σήμα είναι πλέον στα καλύτερά του.
Εύχομαι να μείνει έτσι.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..δυστυχώς και με την 12 L με τις 2 σιμ ενεργοποιημένες το πρόβλημα συνεχίζεται...χάνω τον συνομιλητή, ούτε με ακούει ούτε τον ακούω, ενώ το κινητό δείχνει ότι η κλήση είναι σε εξέλιξη...🙄

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Έχω το 4XL και από ρυθμίσεις- διαχείριση εφαρμογών και συσκευής-ενημερώσεις οπότε πατάω για ενημερώσεις μου βγάζει προέκυψε κάποιο  σφάλμα...

Αυτό ξεκίνησε αν θυμάμαι υαπο τον Γενάρη ..Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί στη φυσική έχουμε LTE και στην Esim έχουμε UMTS ?

Μήπως αυτό είναι το θέμα ?

Τώρα που βάλατε την 12L τι ένδειξη έχετε ?

Εγώ χωρίς να τη βάλω έχω στη φυσική 90 dBm και στην Esim 76 όταν το πρωί που το κοίταξα είχα 76 κ στις 2 

Συν οτι το πρωί έκανε update carrier services 

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, zaras27 said:

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί στη φυσική έχουμε LTE και στην Esim έχουμε UMTS ?

Μήπως αυτό είναι το θέμα ?

Τώρα που βάλατε την 12L τι ένδειξη έχετε ?

Εγώ χωρίς να τη βάλω έχω στη φυσική 90 dBm και στην Esim 76 όταν το πρωί που το κοίταξα είχα 76 κ στις 2 

Συν οτι το πρωί έκανε update carrier services 

Εγώ και στις 2 LTE βλέπω... Φυσική Cosmote, eSIM Cosmote

image.thumb.png.be6f60ae6742ea6b76b64960dc885b04.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από 2 εβδομάδες με το κινητό θα γράψω την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Τα καλά τα ξέρουμε, θα αναφέρω τα προβλήματα που έχω.
- Ζω στην Δράμα. Όταν πηγαίνω στο χωριό μου, 11 χλμ από την πόλη, έχω χαμένες κλήσεις. Μου έρχεται μήνυμα ότι με κάλεσε ο τάδε. Με κανένα άλλο κινητό δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Επίσης μου έχουν κάνει παράπονα όταν μιλάω από το αυτοκίνητο. Ακούγεσαι σαν να μιλάς από πηγάδι. Έκανα αίτηση για φορητότητα μετά από δεν ξέρω πόσα χρόνια.
- Fingerprint sensor. Με λίγα λόγια τραγικό. Έχω κάνει add 3 φορές το ίδιο δάχτυλο. Εκεί που λέω ότι δουλεύει σωστά, ξαφνικά δεν διαβάζει με τίποτα το δάχτυλο μου. Από τα 5 τελευταία κινητά μου, με sensor κάτω από την οθόνη, σίγουρα το χειρότερο. Και το πιο ακριβό. Το έχω απενεργοποιήσει τελείως. Έβαλα smart unlock όταν έχω σύνδεση με το ρολόι μου.
- Μπαταρία. Πάνω από 6 ώρες sot σε 24 ώρες δεν έχω δει. Ξέρω 120 hz, μεγάλη ανάλυση. Αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο.
- Στο ui τώρα. Γιατί ρε Google one hand μόνο με τις χειρονομίες; Έχω θέλω one hand και navigation keys. Γιατί ρε Google δεν μπορώ να αλλάξω την διάταξη των navigation keys; Το πίσω είναι στην άλλη άκρη, το θέλω κοντά. Και τελευταίο, όχι σημαντικό. Θέλω την ταχύτητα δικτύου στην μπάρα.

Τα 3 πρώτα είναι πολύ σημαντικά για 'μένα. Αρκετές φορές σκέφτηκα να το πουλήσω αλλά βλέπω τις φωτογραφίες της κόρης μου και κάνω πίσω. Άσε που έχουν ανέβει αγγελίες με 780 € και θα χάσω αρκετά χρήματα σε δύο μόλις εβδομάδες. Αυτά από εμένα. Είναι τα δικά μου παράπονα, δεν θέλω αντιπαράθεση με κανέναν. Ελπίζω σε καλές αναβαθμίσεις.
Καλό βράδυ.

Ωχ τώρα το είδα, σε λάθος θέμα έγραψα. Για το pro τα έγραφα.



Link to comment
Share on other sites




.
- Στο ui τώρα. Γιατί ρε Google one hand μόνο με τις χειρονομίες; Έχω θέλω one hand και navigation keys. Γιατί ρε Google δεν μπορώ να αλλάξω την διάταξη των navigation keys; Το πίσω είναι στην άλλη άκρη, το θέλω κοντά. Και τελευταίο, όχι σημαντικό. Θέλω την ταχύτητα δικτύου στην μπάρα..






αχ αυτο με το navigation keys ποσο δικιο εχεις...το samsung s9+ που είχα..4 ετων κινητο φαντάσου και ειχε επιλογή να τους αλλάζεις θέση προφανώς γιατί ανάλογα αν είσαι δεξιόχειρας ή αριστερόχειρας σε βολεύει να εχεις το "πίσω" πιο κοντά στον αντίχειρα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί στη φυσική έχουμε LTE και στην Esim έχουμε UMTS ?
Μήπως αυτό είναι το θέμα ?
Τώρα που βάλατε την 12L τι ένδειξη έχετε ?
Εγώ χωρίς να τη βάλω έχω στη φυσική 90 dBm και στην Esim 76 όταν το πρωί που το κοίταξα είχα 76 κ στις 2 
Συν οτι το πρωί έκανε update carrier services 
εμένα και στις 2 το ίδιο δείχνει..
387f5dba24e73807f7f1c2c88b177119.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που όλα δούλευαν ρολόι, απο χθες άρχισε να μου κάνει νερά η 12L.
Ναι μεν σταμάτησε αυτό που ξαφνικά δεν άκουγα τον συνομιλητή μου ενώ η κλήση έδειχνε ενεργή, αλλά τώρα κάνει το εξής.

Κατά τη διάρκεια μια κλήσης ή όταν χαζεύω στο ίντερνετ, ξαφνικά κόβεται το σημα και είναι εντελώς νεκρό. Αδειάζει δηλαδή τελείως η μπάρα του σήματος και βγάζει θαυμαστικό. Άλλες φορές για μερικά δευτερόλεπτα κι αλλες χρειάζεται επανεκκίνηση για να επανέλθει.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που όλα δούλευαν ρολόι, απο χθες άρχισε να μου κάνει νερά η 12L.
Ναι μεν σταμάτησε αυτό που ξαφνικά δεν άκουγα τον συνομιλητή μου ενώ η κλήση έδειχνε ενεργή, αλλά τώρα κάνει το εξής.

Κατά τη διάρκεια μια κλήσης ή όταν χαζεύω στο ίντερνετ, ξαφνικά κόβεται το σημα και είναι εντελώς νεκρό. Αδειάζει δηλαδή τελείως η μπάρα του σήματος και βγάζει θαυμαστικό. Άλλες φορές για μερικά δευτερόλεπτα κι αλλες χρειάζεται επανεκκίνηση για να επανέλθει.

Εστάλη από το Google Pixel 6




Αυτό το παθαίνω κι εγώ στην δουλειάοταν κάνω διάλειμμα κι ασχολούμαι λίγο με το κινητό. Όχι μόνο με την L αλλά και με την 12 το έκανε. Επανεκκίνηση δεν κάνω. Απλά ανοιγοκλείνω τον διακόπτη των δεδομένων και συνήθως το βρίσκει πάλι και πάει σε LTE.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον διακόπτη το έκανα κι εγώ αλλά δε μου λειτούργησε.
Όπως και να 'χει, μικρό το κακό.
Απλά το ανέφερα για να δω αν είμαι μόνο εγώ ή αν υπάρχει και κάποιος άλλος.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις πάντως ευτυχώς ακόμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με LTE. Αν και δεν μιλάω με τις ώρες στο τηλέφωνο, αλλά απ'όσο διαβάζω μπορεί να γίνει και στα πρώτα δευτερόλεπτα μιας κλήσης. Το σημαντικό πρόβλημα το έχουν όσοι έχουν και e SIM με LTE ταυτόχρονα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν ότι χθες η Google έβγαλε mini update για Pixel 6/6 pro. Εγώ επειδή έχω βάλει την 12L δεν μου το βγάζει..για τσεκάρετε όσοι είστε με την κανονική

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimis_pj said:

Γράφουν ότι χθες η Google έβγαλε mini update για Pixel 6/6 pro. Εγώ επειδή έχω βάλει την 12L δεν μου το βγάζει..για τσεκάρετε όσοι είστε με την κανονική

οντως εβγαλε,το πέρασα,σαν να είναι πιο δυνατό το σ́ήμα.Αλλιως με 39% μπαταρία δεν το έκανε εγκατάσταση και έπρεπε να το βάλω να φορτίζει.Πήρε κάμποση ωρα να το εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως κάτι πρεπει να παίζει σήμερα με τη 12L γιατί το κινητό κανει συνέχεια κάτι περίεργα.
Αρκετοί μου είπαν ότι μου έστελναν μηνύματα ή προσπαθούσαν να με καλέσουν, αλλά εδειχνε ότι δεν πιάνει σημα.
Από την άλλη πάλι κι εγώ στελνω καποια Viber αλλά παρόλο που βλέπω καλό σήμα, για κάποιο λόγο αργούνε να πάνε.
Επίσης πριν από λίγο εκανε επανεκκίνηση μόνο του.
Το έχουν πιάσει τα ζαβα του σήμερα.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 9:54 ΜΜ, spookype20 said:

Εγώ και στις 2 LTE βλέπω... Φυσική Cosmote, eSIM Cosmote

image.thumb.png.be6f60ae6742ea6b76b64960dc885b04.png

 

On 17/2/2022 at 12:50 ΠΜ, dimis_pj said:

εμένα και στις 2 το ίδιο δείχνει..
387f5dba24e73807f7f1c2c88b177119.jpg

Άρα ειδικά εγώ που είμαι με Vodafone εκεί έχω θέμα.Θα τη διαγράψω και θα την ξαναβάλω .

Και ωπ! μόλις έβαλα το σημερινό update πήρε και η 2η LTE .

Στην αλλη γραμμή ειμαι με τη Vodafone σχετικά με το 5G κ την νομοθεσία σχετικά με τα συμβόλαια , μας βλέπω να το ενεργοποιούν χαχα

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...