Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πιάνει 5G Ελλάδα το pixel 6 ή όχι?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό Amazon έχουν την συσκευή στα 649 ευρώ με έκπτωση αυτόματη 30 ευρώ στο καλάθι. Το λέω για όποιον ενδιαφέρεται. 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 15 Ιανουαρίου και λέει με απλή αποστολή 28 Ιανουαρίου μέχρι 8 Φεβρουαρίου. Δε βλέπω κάπου δύο μήνες. Αυτό που λες ήταν πριν δέκα μέρες. 

 

https://www.amazon.de/dp/B09G77DR7C?tag=lagonika00c-21&creative=6742&language=en_GB

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Pixel 6/Pro January patch

Framework:

Fix for issue causing screen to unlock after missed call when no screen lock is set.

Network & Telephony:

General fixes & improvements for network

Fix for issue preventing emergency calls in certain conditions while some third-party apps are installed.

Power:

Fix for issue preventing Pixel Stand setup to start after updating apps in certain conditions.

System:

Fix for issue causing incorrect data usage accounting in Network menu on some networks.

User Interface:

Fix for issue causing a black frame to appear when dismissing the Assistant overlay on the lock screen

Fix for issue causing memory leak in system UI under certain conditions.

Fix for issue causing navigation bar to be hidden when switching device orientation in certain conditions.

Fix for issue causing PIP window to render incorrectly for certain apps.

Wi-Fi:

Fix for issue causing Wi-Fi network to drop connection in certain conditions.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσα παρά να ειμαι ευχαριστημένος με την επαναφορά του σηματος στην κανονικότητα, αλλά έχω την εντύπωση ότι εξακολουθεί να καθυστερεί ελαφρώς στην πραγματοποίηση κλήσης.
Οντως είναι έτσι ή είναι ιδέα μου;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, jimteo said:

Δε θα μπορούσα παρά να ειμαι ευχαριστημένος με την επαναφορά του σηματος στην κανονικότητα, αλλά έχω την εντύπωση ότι εξακολουθεί να καθυστερεί ελαφρώς στην πραγματοποίηση κλήσης.
Οντως είναι έτσι ή είναι ιδέα μου;

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Εμένα καθυστερεί αισθητά στην πραγματοποίηση κλήσης, στον τερματισμό της καθώς και στην (απ) ενεργοποίηση της οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσης όταν (απ) ενεργοποιείται ο proximity sensor. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jimteo said:

Δε θα μπορούσα παρά να ειμαι ευχαριστημένος με την επαναφορά του σηματος στην κανονικότητα, αλλά έχω την εντύπωση ότι εξακολουθεί να καθυστερεί ελαφρώς στην πραγματοποίηση κλήσης.
Οντως είναι έτσι ή είναι ιδέα μου;

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Είχα και εχω και εγώ καθυστέρηση στην πραγματοποίηση κλήσης αλλά νομίζω πως είναι λίγο καλύτερα μετα το update σε 2 τηλεφωνήματα που εκανα σήμερα.

Επίσης την στιγμή που ξεκινάει η κλήση κάνει και έναν περίεργο ήχο σε μένα. Δεν ξέρω αν το έχει και άλλος αυτό το θέμα? Δεν είναι από το συγκεκριμένο update το έκανε και πριν. Δεν είναι κατι ιδιαίτερο που να δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites



στον τερματισμό της

Τώρα που το ανέφερες, το θυμήθηκα κι εγώ.
Όταν ολοκληρώνω μια κλήση και θέλω να την τερματίσω πατώντας το κόκκινο πλήκτρο, κάποιες φορές δείχνει να μην ανταποκρίνεται.


Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nick_86 said:

Είχα και εχω και εγώ καθυστέρηση στην πραγματοποίηση κλήσης αλλά νομίζω πως είναι λίγο καλύτερα μετα το update σε 2 τηλεφωνήματα που εκανα σήμερα.

Επίσης την στιγμή που ξεκινάει η κλήση κάνει και έναν περίεργο ήχο σε μένα. Δεν ξέρω αν το έχει και άλλος αυτό το θέμα? Δεν είναι από το συγκεκριμένο update το έκανε και πριν. Δεν είναι κατι ιδιαίτερο που να δημιουργεί πρόβλημα.

Και σε εμένα ακούγεται αυτός ο ήχος από την αρχή ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παρατηρώ πως το mobile network απασχολεί ακόμη σε μεγάλο ποσοστό την μπαταρία, κυμαίνεται περίπου στο 40%, ενώ όταν το είχα αγοράσει στην έκδοση Νοεμβρίου ήταν περίπου στο 4-5%. Δεν ξέρω αν επηρεάζει την μπαταρία, λογικά ναι γιατί το είχα αντιμετωπίσει και σε παλιότερα κινητά μου το θέμα αυτό. Έτσι από περιέργεια τι SOT έχετε κατά μέσο όρο;

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/135696941/bad-battery-pixel-6-pro-mobile-network-standby-30-of-overall-battery-drain?hl=en

Edited by Panoramix39
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον παίζει ρόλο ποιο carrier services έχουμε εγκατεστημένο ?

Εσείς ποιο έχετε, αυτό της 07 Δεκ από το Play Store ή αυτό

Carrier Services 86.0.419937170-carrierservices_20211115_02_RC01

της 06 Ιαν από το apkmirror.com ?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimteo said:

Πως το εξακριβώνεις αυτό;

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Μέσα από το Μενού, Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Carrier Services και τέρμα κάτω αναγράφεται η έκδοση που έχουμε.

Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κάνει το update Δεκεμβρίου και έκανα το σημερινό. Στο carrier services γράφει

έκδοση 88.0.414420665-carrierservices_20211206_01_RC00

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nick_86 said:

Είχα και εχω και εγώ καθυστέρηση στην πραγματοποίηση κλήσης αλλά νομίζω πως είναι λίγο καλύτερα μετα το update σε 2 τηλεφωνήματα που εκανα σήμερα.

Επίσης την στιγμή που ξεκινάει η κλήση κάνει και έναν περίεργο ήχο σε μένα. Δεν ξέρω αν το έχει και άλλος αυτό το θέμα? Δεν είναι από το συγκεκριμένο update το έκανε και πριν. Δεν είναι κατι ιδιαίτερο που να δημιουργεί πρόβλημα.

Τον ίδιο θόρυβο κατά την έναρξη της κλήσης κάνει και σε εμένα. Νομίζω ότι συντονίζεται η μεμβράνη του ακουστικού ή κάτι τέτοιο...

20 minutes ago, jimteo said:

Αυτό λέμε;

2cfc0e4e8be95484f14e9d26270499e1.jpg

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Αυτό είναι εγκατεστημένο στο κινητό σου χωρίς να το βάλεις χειροκίνητα από το apkmirror.com ?

Αν πας στο Play Store δεν σου βγάζει αναβάθμιση στις Υπηρεσίες εταιρ. κινητής τηλ. ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Panoramix39 said:

Βασικά παρατηρώ πως το mobile network απασχολεί ακόμη σε μεγάλο ποσοστό την μπαταρία, κυμαίνεται περίπου στο 40%, ενώ όταν το είχα αγοράσει στην έκδοση Νοεμβρίου ήταν περίπου στο 4-5%. Δεν ξέρω αν επηρεάζει την μπαταρία, λογικά ναι γιατί το είχα αντιμετωπίσει και σε παλιότερα κινητά μου το θέμα αυτό. Έτσι από περιέργεια τι SOT έχετε κατά μέσο όρο;

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/135696941/bad-battery-pixel-6-pro-mobile-network-standby-30-of-overall-battery-drain?hl=en

Τι SOT να δεις που μετράει τις τελευταίες 24 ωρες ανεξάρτητα αν φόρτισες ή όχι;Εκτος αν το βλεπεις και απο αλλού και όχι απο την μπαταρία.Παντως  το mobile network standby και εμένα είναι  στο 44%

1 ώρα πριν, dimis_pj said:
Εγώ δεν είχα κάνει το update Δεκεμβρίου και έκανα το σημερινό. Στο carrier services γράφει

έκδοση 88.0.414420665-carrierservices_20211206_01_RC00

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο και εγώ που έχω το beta .d13c544ca9460b511185fbec49692d18.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites




Μπορείς να δεις το SOT από το Digital wellbeing θεωρητικά, αλλά κι αυτό δεν είναι ακριβές. Εγώ έχω εγκαταστήσει το Franco kernel manager με κάποιες adb εντολές και το βλέπω από εκεί.ed70035f78008946b1fa1b11be38bb0d.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 11:17 ΠΜ, CptBill said:

ενας ομορφος τροπος να περνας την αδεια σου παρεα με το pixel

τελικα στο device manager ηταν με θαυμαστικο το pixel 6, περασα τους usb drivers και στη συνεχεια flashara με την εκδοση 12.0.0 SD1A.210817.015.A4, Oct 2021

Ασχετα εαν εχω την Α1 εκδοση. Αφου Α1 δεν εβλεπα πουθενα περα απο τη verizon

Στα αρνητικα: εχασα τα παντα. παρολο οτι  flashara μονο το  κομματι του radio. Τραβαω τα μαλλια μου

Στα αρνητικα: επιτελους εχω δικτυο σωστα. Συγκρινα με netmonster την ισχυς του κινητου συγκριτικα με το samsung A32.

Ολα σουπερ, δεν εχω πλεον 10 dbm (προς το χειροτερο) διαφορα.

Ας στησουμε τωρα το κινητο απο την αρχη....

Και για όσους από εμάς είχαμε fladharei το ράδιο κομμάτι από Νοέμβριο, ενώ είχαμε την άθλια έκδοση Δεκεμβρίου και φτιάξαμε το σήμα μας.....πλέον η ΟΤΑ έκδοση θα Ιανουαρίου δεν περνιέται αφού  βγάζει σφάλμα αφού μαλλον βλέπει το radio Νοεμβρίου.

Δεν έχω συχτιρισει ποτέ μου ξανά με αλλη συσκευή πέρα από το πιξελ.

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμότερο δηλαδή να έχουμε την εργοστασιακή ενημέρωση;

Έκανα απεγκατασταση και από εδώ....

452aa6aaf879371fb094bf143a2dd7b8.jpg

πήγα εδώ....

653da26a593efb95482ac2a720d4fd74.jpg

Εστάλη από το Google Pixel 6





Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...