Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη, Αγίου Δημητρίου εκεί στο Πανεπιστήμιο, έπιανα 900-950 σταθερά με το P40 Pro. Τι κινηταρα... Την αναπολώ (ελπίζω μέχρι να βγει το update Ιανουαρίου).

Βαστα γερά.
In Google we trust.(μέχρι το πολυπόθητο update εννοείται)

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πουλάω λόγω ανάγκης ένα Pixel 6, μόλις αγορασμένο από fnac μαζί με ενσύρματα Google ακουστικα. Είναι αχρησιμοποιητο (ανοιγμένο όμως το κουτί) + δώρο ασύρματα ακουστικά Google buds (κλειστά στο κουτί τους) σε τιμή 680 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται Αθήνα χέρι με χέρι ας μου στείλει dm. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω 5G καθώς εκεί που μένω εχει πολύ χάλια σημα.Οποτε ναι,χάρηκα λίγο.Είμαι περίεργος όταν φτάσω Ελλάδα αν Αθηνα θα πιάνει 5G σε roaming.
Αυτά πιάνει ,ΚΤΕΛ Κηφισού
16c1353b3b9dca00709e2fe9deb2bb8a.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα τώρα.
Βγάζουν τα Pixel ένδειξη 4G;
Πρώτη φορά το βλέπω.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον δεν πιάνει 5g στην Ελλάδα ούτε μέσω roaming

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimteo said:

Μπερδεύτηκα τώρα.
Βγάζουν τα Pixel ένδειξη 4G;
Πρώτη φορά το βλέπω.

Εστάλη από το Pixel 6
 

Εσένα τι σου δείχνει ;LTE?

2 ώρες πριν, suspect21 said:

Άρα μάλλον δεν πιάνει 5g στην Ελλάδα ούτε μέσω roaming

Στην δικιά μου περίπτωση δεν πιάνει.Το κακό ειναι ότι βιαζόμουν να φύγω απο το ΕλΒεν μπας και προλάβω το λεωφορείο για Τρίπολη και δεν δοκίμασα εκεί να δω αν πιάνει 5G σε άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου περίπτωση δεν πιάνει.Το κακό ειναι ότι βιαζόμουν να φύγω απο το ΕλΒεν μπας και προλάβω το λεωφορείο για Τρίπολη και δεν δοκίμασα εκεί να δω αν πιάνει 5G σε άλλη εταιρία.
Δοκίμασε το δίκτυο της cosmote. Δίνει 5g σε πολλές περιοχές και ιδίως στην Αττική στις περισσότερες περιοχές

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να έχει συμβεί και δε μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν λαμβανω mail ή όταν κάποιος ποσταρει στο ταπατοκ σε νήματα που παρακολουθώ;
Ενώ έρχονται mail κανονικά στο yahoo, για κάποιο λόγο δεν ενημερωνομαι.
Έχω κάνει όσες ρυθμίσεις απαιτούνται, τόσο στις ρυθμίσεις του κινητού, όσο και στις εφαρμογές καθεαυτες.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια απο χθες το προσεξα αυτο πως στο δικο μου Google Pixel 6 βλεπω μια ασπρη σαν την σκονη ειναι θα το ελεγα μεσα στο ηχειο του ακουστικου πανω λιγο πιο περα απο την καμερα μαλλο απο το αυτι μου θα ειναι που ειναι λερωμενο χεχεχε το καθαριζω φυσικα. Δεν ξερω γιατι αν και δεν θα επρεπε να με ανησυχει με ανησυχει επειδη δεν φευγει.

 

271866778_4718273501627702_3484048720009523333_n.thumb.jpg.1a9517dfba35cf78303b498c4bafa6b4.jpg

271820543_4718273604961025_6187222336072449545_n.thumb.jpg.3490928b1fc51aa31465a923d29e6775.jpg

 

271818840_4718273668294352_8013671404792183443_n.thumb.jpg.28b644ea923e5596d9e612171337ec4b.jpgσ

στην τριτη φωτογραφια φαινεται καθαρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimteo said:

Δοκίμασες απαλα με μια οδοντογλυφίδα;

Εστάλη από το Pixel 6
 

Οχι. Να δοκιμασω λες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.
Ίσα ίσα να ακουμπήσει πάνω στο πλέγμα.
Εγώ έτσι κάνω όποτε εντοπίζω κανένα σκουπιδακι ή βρωμια σε ηχείο ή μικρόφωνο.
Λογικά θα φύγει.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα παιδια απο χθες το προσεξα αυτο πως στο δικο μου Google Pixel 6 βλεπω μια ασπρη σαν την σκονη ειναι θα το ελεγα μεσα στο ηχειο του ακουστικου πανω λιγο πιο περα απο την καμερα μαλλο απο το αυτι μου θα ειναι που ειναι λερωμενο χεχεχε το καθαριζω φυσικα. Δεν ξερω γιατι αν και δεν θα επρεπε να με ανησυχει με ανησυχει επειδη δεν φευγει.

 

271866778_4718273501627702_3484048720009523333_n.thumb.jpg.1a9517dfba35cf78303b498c4bafa6b4.jpg

271820543_4718273604961025_6187222336072449545_n.thumb.jpg.3490928b1fc51aa31465a923d29e6775.jpg

 

271818840_4718273668294352_8013671404792183443_n.thumb.jpg.28b644ea923e5596d9e612171337ec4b.jpgσ

στην τριτη φωτογραφια φαινεται καθαρα.

Για αυτές τις δουλειές συνήθως χρησιμοποιώ αυτό

https://www.skroutz.gr/s/16590671/Καθαριστικό-ζελέ-γιά-πληκτρολόγια-κινητά-άλλα-Cyber-Clean.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τη Spigen Thin Fit και είναι εξαιρετικά κομψή.
Όποιος ενδιαφέρεται για θήκη που δε δίνει επιπλέον όγκο στο ήδη μπαμπατσικο κινητό μας, θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογη επιλογή.

Κάτι άλλο τώρα.
Στις ρυθμίσεις της κάμερας, την "καλύτερη λήψη" την έχετε ανενεργή ή στο αυτόματο;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimteo said:

Σήμερα πήρα τη Spigen Thin Fit και είναι εξαιρετικά κομψή.
Όποιος ενδιαφέρεται για θήκη που δε δίνει επιπλέον όγκο στο ήδη μπαμπατσικο κινητό μας, θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογη επιλογή.

Κάτι άλλο τώρα.
Στις ρυθμίσεις της κάμερας, την "καλύτερη λήψη" την έχετε ανενεργή ή στο αυτόματο;

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Τι είναι η καλύτερη λήψη; Το έχω στα αγγλικά και δεν γνωρίζω. Μήπως είναι το Top Shot;

Αν ναι, τότε βολεύει για παιδιά, γατιά, σκυλιά και γενικά θέματα με κίνηση γιατί τραβάει κάτι σαν βίντεο και διαλέγεις. Συνήθως την απενεργοποιώ και τη βάζω όταν ξέρω ότι θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..

Επειδη ενδιαφερομαι να προχωρησω σε αγορα της συσκευης σε σχεση με το oneplus 8 pro που εχω θα δω διαφορα?

Με cosmote θα εχω θεματα?

 

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμοι για αποψε; Βγήκε το update Ιανουαρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμοι για αποψε; Βγήκε το update Ιανουαρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Σώπα;
Αναμένω με μεγάλη αγωνία.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, baiosss said:

Έτοιμοι για αποψε; Βγήκε το update Ιανουαρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Omg omg omg omg 🥳🥳 

Άντε γιατί είχα απηυδήσει με το σήμα!

Βάζουμε την ΕΜΕΑ έκδοση; Ξέρει κανείς;

 

Link to comment
Share on other sites

Omg omg omg omg  
Άντε γιατί είχα απηυδήσει με το σήμα!
Βάζουμε την ΕΜΕΑ έκδοση; Ξέρει κανείς;
 
Ότι σου έρθει OTA. Εκτός αν την βάζεις με sideload.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Σώπα;
Αναμένω με μεγάλη αγωνία.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Κατά τις 23.00 λογικά όπως την προηγούμενη φορά. Θα δούμε.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το σήμα πάλι με την Ιανουαρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, baiosss said:

Μια χαρά το σήμα πάλι με την Ιανουαρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Του Δεκεμβρίου την είχα περάσει με sideload και δε θυμάμαι με ποια είχε έρθει αρχικά. Βλέπω πάντως μια έκδοση έβγαλαν, δεν έχουν μια γενική και μια ΕΜΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

Του Δεκεμβρίου την είχα περάσει με sideload και δε θυμάμαι με ποια είχε έρθει αρχικά. Βλέπω πάντως μια έκδοση έβγαλαν, δεν έχουν μια γενική και μια ΕΜΕΑ.
Προφανώς κάπου εκεί είχαν κάνει την πατατιά.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...