Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα να σας ενημερωσω και εγω με τα ευχαριστα μου νεα οτι ερχεται επιτελους το google pixel 6 μου. Ητανε στην Γαλλια μετα πηγε Γερμανια προτελευταιος σταθμος στην Αθηνα και ερχεται Κυπρο επιτελους και αγωνιουσα τοσο αδικα μα δεν ηξερα καλα αυτη την ιστοσελιδα. Τωρα που την εμαθα πως δουλευουν ολα καλα.
Ερωτηση απορια: Δινουν και ακουστικα μαζι με το Google Pixel 6 στο https://www.fnac.com/ ;

Λόγω νομοθεσίας στη Γαλλία είναι υποχρεωμένοι. Έχει ενσύρματα USB-C ακουστικά στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Να ερωτησω και κατι ακομη που το φοβαμαι πολυ θα ελεγα
Η Ελλαδα και η Κυπρος οπως και η Γαλλια ειναι χωρες της ΕΕ σωστα ;
Υπαρχει το ενδοχομενο να περασει απο τελονειο ;
Δεν περνάει τελωνείο εννοείται.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elteo said:

Δεν περνάει τελωνείο εννοείται.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευτυχως ηρεμησα πηγε η ψυχη μου στον τοπο της.Φοβηθηκα οτι θα πληρωνα και τελονειο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Για όσους έχουν κάνει παραγγελία από amazon Αγγλίας με προπληρωμένο τελωνείο,σήμερα πήρα στο mail μου το παρακάτω μυνήμα:

We are writing to confirm that we are processing your refund in the amount of €76.28 for your Order.

Μου επιστρέφουν όλο το ποσό του τελωνείου.

Τελική τιμή pixel 6: 586e. 

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Γιατί να μην είναι;

Φοβάται το τελωνείο επι ελληνικού εδάφους και την μεγάλη καθυστέρηση. Γιατί ατελώνιστο δύσκολο να εισαχθεί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, elteo said:

Φοβάται το τελωνείο επι ελληνικού εδάφους και την μεγάλη καθυστέρηση. Γιατί ατελώνιστο δύσκολο να εισαχθεί.

Από τη στιγμή που κάποιος παραγγέλνει από την Αγγλία, γνωρίζει ότι υπάρχει το θέμα του τελωνείου. Η ουσία όμως είναι ότι το Amazon σε καλύπτει σε περίπτωση που σου ζητήσουν επιπλέον έξοδα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πιο πολύ με προβληματίζει το ότι σου επέστρεψαν το ποσό του τελωνείου, παρά με χαροποιει.
Μακάρι να πέφτω έξω αλλά από τη στιγμή που δεν έχουν πληρωθεί δασμοί και τέλη, κάποια στιγμή θα επιβληθούν.
Μακάρι να είναι όλα όπως τα λες.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Από τη στιγμή που κάποιος παραγγέλνει από την Αγγλία, γνωρίζει ότι υπάρχει το θέμα του τελωνείου. Η ουσία όμως είναι ότι το Amazon σε καλύπτει σε περίπτωση που σου ζητήσουν επιπλέον έξοδα εδώ.

To αυτονόητο λες αλλά εδώ το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος αγόρασε κάτι από Αμαζον Αγγλίας ξέροντας ότι θα προ-πληρώσει το τελωνείο και δεν θα μπλέξει εδώ με καθυστερήσεις και υπερκοστολογήσεις. Τώρα έτσι όπως του την έφεραν το σίγουρο είναι ότι θα φάει καθυστέρηση.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, jimteo said:

Εμένα πάντως πιο πολύ με προβληματίζει το ότι σου επέστρεψαν το ποσό του τελωνείου, παρά με χαροποιει.
Μακάρι να πέφτω έξω αλλά από τη στιγμή που δεν έχουν πληρωθεί δασμοί και τέλη, κάποια στιγμή θα επιβληθούν.
Μακάρι να είναι όλα όπως τα λες.
 

Τι εννοείς; Στο Amazon UK, όταν φτάσεις στο σημείο να πληρώσεις, σου προσθέτει και τα Tax fees και τα πληρώνεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Στο Amazon UK, όταν φτάσεις στο σημείο να πληρώσεις, σου προσθέτει και τα Tax fees και τα πληρώνεις κανονικά.
Ε αυτό δε λέμε; Του τα επέστρεψαν.
Κατάλαβα κάτι λάθος;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, jimteo said:

Ε αυτό δε λέμε; Του τα επέστρεψαν.
Κατάλαβα κάτι λάθος;

Μάλλον ο γραπτός λόγος μας μπερδεύει. 🙂 

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί σε προβληματίζει και δεν σε χαροποιεί που του τα επέστρεψαν τα χρήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να μπερδεύει.
Με προβληματίζει γιατί όταν ένα δέμα προέρχεται από χώρα εκτός Ε.Ε, δε γίνεται να εισαχθεί στη χώρα προορισμού άνευ εκτελωνισμου.
Με το να του επιστρεψουν το συγκεκριμένο ποσο, είναι σαν να τον αφήνουν εκτεθειμένο.
Έτσι το φαντάζομαι εγώ. Επαναλαμβάνω, μακάρι να κάνω λάθος και το παλικάρι να παραλάβει χωρίς παρατράγουδα.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λίγο τα πράγματα συνολικά:

Αρχικά η ενημέρωση έγινε για να δούμε αν τυχόν έχει γίνει κάποια αλλαγή στις εισαγωγές από Αγγλία.

Το τηλέφωνο έγινε παραγγελία από Amazon και στο τελικό ποσό πληρωθήκαν και 76e έξοδα εκτελωνισμού τα οποία προπληρώνεις στο Amazon.Αν τυχόν τα έξοδα εκτελωνισμού είναι παραπάνω από τo ποσό που σε χρέωσαν σε καλύπτει το ίδιο το αμαζον.Αν είναι λιγότερο σου επιστρέφει τη διαφορά.

Όταν μου παραδόθηκε το τηλέφωνο μαζί μου αφήσαν και τα χαρτιά του εκτελωνισμού με Ελληνική σφραγίδα τα οποία όπως αναγραφεί είναι έγγραφα προς τήρηση για 10 χρονιά. Ο εκτελωνισμός είναι δεδομένο ότι έχει γίνει από την UPS όταν το προϊόν μπήκε στην Ελλάδα και πάνω αναγράφονται η πραγματική τιμή ,το προϊόν κτλ.

Το κινητό είναι στα χεριά μου περίπου 15 μέρες και σήμερα πήρα email από Amazon.co.uk για επιστροφή τον Import Fees χωρίς να έχω ασχοληθεί εγώ με το Amazon για κάτι τέτοιο. Παράλληλα είχε μπει και στην παραγγελία το Refund Total.

Στο μόνο που πήγε το μυαλό μου είναι ότι έχει γίνει κάποια αλλαγή στις εισαγωγές από Αγγλία.

 

1234.png

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε φίλε. Μπράβο
Κι έγραφα εγω τα δικά μου τόση ώρα.
Δεν κατάλαβα ότι το ειχες ήδη στα χέρια σου.
Αλήθεια, η ups τι χρέωσε; Αν θες, μας λες.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimteo said:

Μια χαρά τότε φίλε. Μπράβο
Κι έγραφα εγω τα δικά μου τόση ώρα.
Δεν κατάλαβα ότι το ειχες ήδη στα χέρια σου.
Αλήθεια, η ups τι χρέωσε; Αν θες, μας λες.

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Ολες οι χρεώσεις φαίνονται στην φωτογραφία που εχω ανεβάσει στο προηγούμενο post.Δεν πλήρωσα τίποτα εξτρα .

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Στο παιδί θα απαντήσει κανένας;😅😅😅

Ποιος θα του δώσει την κρυάδα;🤐

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Bayern7 said:

Στο παιδί θα απαντήσει κανένας;😅😅😅

Ποιος θα του δώσει την κρυάδα;🤐

Έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου έχουν γίνει τόσες συζητήσεις για αυτό το θέμα, πόσες φορές να το πούμε ακόμα; Πιθανόν ο φίλος να το γνωρίζει, αλλά να θέλει να δει και τη δίκη τους επίσημη απάντηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ ..και όμως δουλεύει  θα το βάλω και στο νήμα του Pro

 

https://www.droidwin.com/how-to-enable-volte-in-google-pixel-6-pro/

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zaras27 said:

Χμ ..και όμως δουλεύει  θα το βάλω και στο νήμα του Pro

 

https://www.droidwin.com/how-to-enable-volte-in-google-pixel-6-pro/

Το ότι ενεργοποιούνται οι διακόπτες δεν σημαίνει ότι παίζει. Το έχεις δοκιμάσει και όντως έχεις volte σε ελληνικά δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το χρησιμοποιώ καν γι αυτό κ έβαλα το νήμα ότι δουλεύει σύμφωνα με αυτούς 

Εσύ το έβαλες και δεν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ευχαριστα τα νεα παιδια σημερα το πρωι ηρθε και το δικο μου απο την Γαλλια !!!!!!!!!!!!!!!!
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zaras27 said:

Εγώ δεν το χρησιμοποιώ καν γι αυτό κ έβαλα το νήμα ότι δουλεύει σύμφωνα με αυτούς 

Εσύ το έβαλες και δεν ?

Δεν εχω τη συσκευή. Όπως έγραψα πριν το να εμφανιστούν οι διακόπτες δεν σημαίνει ότι παίζει κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...