Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους ες σας με υγεια πανω απ ολα και με το Pixel 6 μας.
Εφτασε στο κουριερ χθες το δικο μου παιδια οπου διαλεξα να μου σταλει Κυπρο στον χωρο μου στο σπιτι μου μεσω της DHL EXPRESS πληρωσα 35 ευρω μεταφορικα. Λογικα ως την Δευτερα ή τριτη θα το εχω οποτε ευτυχως ολα καλα. Απλα δεν ηξερα πως πηγαινε ολη αυτη η φαση και αναστατωθηκα λιγο επειδη πρωτη φορα παραγγειλα απο το fnac και παντα την πρωτη φορα υπαρχει και ο φοβος κυριως οταν δινεις πολλα χρηματα. Μπορω να πω οτι ειναι κελεπουρι που λεμε το Google Pixel 6 στα 649 ευρω σε σχεση με οσα ζητανε εδω μεσα στην Ελλαδα αλλα και στην Κυπρο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

πρώτη φορά κάτοχος Pixel 6, προερχόμενος από διάφορες άλλες ναυαρχίδες με τελευταία το P40 Pro, και κάπου ήθελα "να τα πω" 🙂 Λοιπόν αυτό είναι εν συντομία το ιστορικό και κάποιες γενικές πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται:

Το pixel 6 το αγόρασε ένας φίλος μου στην Αγγλία και μου το έστειλε με απλό ταχυδρομείο (δηλωμένο ως δώρο και ως βιβλίο), με αποτέλεσμα να φτάσει σε εμένα μετά από 47 μέρες, εξαιτίας του τελωνείου στην Αθήνα το οποίο εν τέλη με χρέωσε κοντά στα 20 ευρώ για τον εκτελωνισμό του. Εν τω μεταξύ δε γνώριζα πως για να κάνω claim τα ακουστικά της Google έπρεπε να δηλώσω το ΙΜΕΙ της συσκευής με αποτέλεσμα να θεωρώ πως δε θα τα πάρω καθότι τα παρέλαβα όπως είπα σε 47 μέρες ενώ το claim έπρεπε να δηλωθεί μέχρι τις 45. Παρόλα αυτά ολοκλήρωσα τη διαδικασία στο σαιτ της Google και με έκπληξη διαπίστωσα την επόμενη μέρα πως το είχαν κάνει αποδεκτό και πως μέσα σε 60 μέρες θα μου έστελναν τα ακουστικά, ενώ είχε γίνει και μια αλλαγή στην προσφορά, ανταλλάζοντας τα αρχικώς προτεινόμενα ακουστικά αξίας περίπου 250 δολαρίων αν θυμάμαι καλά, λόγω παγκόσμιας έλλειψης σε διαθεσιμότητα, με κάποια άλλα αξίας 220 δολαρίων αλλά με έξτρα 70 δολάρια ως voucher για αγορές στο google store. 

Το παρέλαβα λοιπόν το κινητό και έχοντας ανέκαθεν ως προτεραιότητα το τρίπτυχο κάμερα, οθόνη, μπαταρία (διάρκεια ή/και γρήγορη φόρτιση) και προερχόμενος όπως είπα από το P40 Pro, έχω να πω τα εξής:

1.  Στο θέμα κάμερας μπορώ να πω πως βλέπω μεγάλη βελτίωση στις νυχτερινές φωτογραφίες. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω πως υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά με το P40 pro σε φωτογραφίες και βίντεο. Ανυπομονούσα πραγματικά να δοκιμάσω την περιβόητη κάμερα των pixel αλλά μέχρι στιγμής έχω απογοητευτεί και ελπίζω σε μελλοντική βελτίωση μέσω update. 

2. Στο θέμα οθόνης μάλλον είναι υποδεέστερη του P40 Pro. Μου λείπει η οθόνη του Huawei. 

3. Στο θέμα μπαταρίας ας μην μπούμε καν, το P40 pro είχε εξαιρετική μπαταρία και φόρτιζε και με - πραγματικά - 40Watt, όχι κουτσουρεμένα 23-30 watt. 

4. Tο θέμα σήμα/reception μην το συζητήσουμε καν, ιδίως μετά το fail του December update. 

5. Αυτό που δεν περίμενα να με ικανοποιήσει τόσο πολύ είναι ο ήχος που στο pixel έχει διαφορά μέρας με νύχτα από το p40 pro. 

Αυτό για το οποίο χαίρομαι είναι η επιστροφή στα google play services. Όσο και αν έκανα τη δουλειά μου με το P40 pro μέσω workarounds δε συγκρίνεται η ευκολία που σου παρέχουν τα play services. 

All in all, είμαι μάλλον λίγο απογοητευμένος από το κινητό και αν δεν είχα πάρει και τα 300 δολάρια της Google τότε θα είχα σίγουρα ήδη μετανιώσει την επιλογή μου. 

καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

Αλέξης από Θεσσαλονίκη

Edited by Panoramix39
Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες κι εύχομαι να το ευχαριστηθεις, παρά τις όποιες αρνητικές εντυπώσεις σου άφησε σε πρώτη φάση.
Βασικά ειμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθεις.

Προέρχεσαι από ένα πάρα πολύ δυνατό κινητό, ειδικά στον τομέα της κάμερας, συνεπώς ήταν αναμενόμενο να μη δεις κάποια τρελή διαφορά.
Το Ρ40 Pro παρά την έλλειψη gms, αποτέλεσε επιλογή πολλών για την κάμερά του και μόνο. Αυτό λέει πολλά.

Τώρα σε θέμα μπαταρίας και οθόνης που ανέφερες, δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος καθώς πάει καιρός από τότε που το είχα (το P40 Pro εννοώ).
Δεν έκανα απευθείας τη μετάβαση από το ένα στο άλλο για να κάνω άμεση σύγκριση.
Η μπαταρία του θυμάμαι πάντως ότι ήταν πολύ καλή.

Στα της συνδεσιμότητας τώρα, είναι ένα κομμάτι στο οποίο απέτυχε παταγωδώς η google και μας έχει ξενερώσει όλους.
Υπομονή όμως και θέλω να πιστεύω ότι με το update Ιανουαρίου θα έρθει στα ίσια του.
Ευελπιστώ να έχει και πάλι τη φοβερή λήψη σήματος για την οποία φημίζονται τα Pixel, γιατί οτιδήποτε λιγότερο θα συνιστούσε αποτυχία.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Panoramix39 said:

Ανυπομονούσα πραγματικά να δοκιμάσω την περιβόητη κάμερα των pixel αλλά μέχρι στιγμής έχω απογοητευτεί και ελπίζω σε μελλοντική βελτίωση μέσω update. 

Η περιβόητη κάμερα των Pixel αναπτύχθηκε μέχρι και το Pixel 4. Μετά ο δημιουργός της Marc Levoy αποχώρησε από τη Google και έτσι στην ουσία σταμάτησε και η ανάπτυξη της Google Camera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι του 6 δεν είναι βελτιωμένη σε σχέση με το 5 δηλαδή, ούτε στο ελάχιστο;
Τι σημαίνει σταμάτησε να εξελίσσεται;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
57 minutes ago, jimteo said:

Εννοείς ότι του 6 δεν είναι βελτιωμένη σε σχέση με το 5 δηλαδή, ούτε στο ελάχιστο;
Τι σημαίνει σταμάτησε να εξελίσσεται;

Εννοεί ότι αυγό που έκανε διάσημη την Google camera, σταμάτησε με την απομάκρυνση του δημιουργού της, μικρό βελτιώσεις έγιναν και γίνονται ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα  μικρή βελτίωση όταν βγήκε από το πουθενά ένα pixel 6 Day 1 και συγκρίνεται στην ποιότητα φωτογραφίας και video με όλα τα Flagship που είναι ήδη στην αγορά σχεδόν 1 χρόνο και έχουν πάρει δεκάδες Update.Ειναι καλύτερο?? Σε πολλά πράγματα όχι αλλά είναι κοντά.Ίσως είναι χειρότερο σε αρκετά πραγματάκια και από το προηγούμενο Pixel αλλά με τον καιρό θα γίνεται  καλύτερο σε όλους τους τομείς(Καμερα,Φορτιση,Bug). Aν βάλω στην εξίσωση και χαρακτηριστικά όπως το Magic eraser είναι ένα αρκετά δυνατό σύνολο.

Λογικά με τon Tensor θα δούμε ωραία ΑΙ features στο μέλλον.

Η γενική εικόνα που έχω για το Pixel 6 στις 10 ήμερες περίπου που τo χρησιμοποιώ είναι θετική, ειδικότερα αν κάνω άμεση σύγκριση με το τι προφέρουν οι υπόλοιπες εταιρείες στα 650-700ε.

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, Nick_86 said:

Δεν θα το έλεγα  μικρή βελτίωση όταν βγήκε από το πουθενά ένα pixel 6 Day 1 και συγκρίνεται στην ποιότητα φωτογραφίας και video με όλα τα Flagship που είναι ήδη στην αγορά σχεδόν 1 χρόνο και έχουν πάρει δεκάδες Update.

Δεν βγήκε από το πουθενά. Πριν από αυτό ήταν το Pixel 5, πιο πριν το Pixel 4 κ.ο.κ. Αν το πάρεις έτσι και το S21 ultra όταν βγήκε day 1 από το πουθενά με τη δίκη σου λογική, δεν είχε αντίπαλο στο Android. Δεν είναι λογική αυτό…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν βγήκε από το πουθενά. Πριν από αυτό ήταν το Pixel 5, πιο πριν το Pixel 4 κ.ο.κ. Αν το πάρεις έτσι και το S21 ultra όταν βγήκε day 1 από το πουθενά με τη δίκη σου λογική, δεν είχε αντίπαλο στο Android. Δεν είναι λογική αυτό…

Αν θυμάμαι καλα τα προηγούμενα Pixel είχαν έναν συγκεκριμένο αισθητήρα στην main Camera και όλα δούλευαν με Snapdragon CPU. Ξαφνικά έχεις μεγάλες αλλαγές από το Pixel 5 στο Pixel 6.Νεο camera module,νεο cpu και το Software θέλει optimization που θα πάρει χρόνο .Αυτο εννοουσα με το Day 1.

Οσο για το Samsung Σ21 Ultra για μενα είναι το καλύτερο Android smartphone για φέτος, δεν εχει αντίπαλο στο Android αλλά είχε και αυτο αρκετα θεματακια στην καμερα του σε επιπεδο Software(οσο εχω δει απο reviews,δεν το εχω δουλεψει προσωπικά) που διορθώθηκαν με το Χρόνο.Και φυσικά είχε και 1200-1300 ευρώ .Με 650 ευρώ h Sammy προσφέρει S21 με πλαστική πλάτη.

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Panoramix39 said:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

πρώτη φορά κάτοχος Pixel 6, προερχόμενος από διάφορες άλλες ναυαρχίδες με τελευταία το P40 Pro, και κάπου ήθελα "να τα πω" 🙂 Λοιπόν αυτό είναι εν συντομία το ιστορικό και κάποιες γενικές πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται:

Το pixel 6 το αγόρασε ένας φίλος μου στην Αγγλία και μου το έστειλε με απλό ταχυδρομείο (δηλωμένο ως δώρο και ως βιβλίο), με αποτέλεσμα να φτάσει σε εμένα μετά από 47 μέρες, εξαιτίας του τελωνείου στην Αθήνα το οποίο εν τέλη με χρέωσε κοντά στα 20 ευρώ για τον εκτελωνισμό του. Εν τω μεταξύ δε γνώριζα πως για να κάνω claim τα ακουστικά της Google έπρεπε να δηλώσω το ΙΜΕΙ της συσκευής με αποτέλεσμα να θεωρώ πως δε θα τα πάρω καθότι τα παρέλαβα όπως είπα σε 47 μέρες ενώ το claim έπρεπε να δηλωθεί μέχρι τις 45. Παρόλα αυτά ολοκλήρωσα τη διαδικασία στο σαιτ της Google και με έκπληξη διαπίστωσα την επόμενη μέρα πως το είχαν κάνει αποδεκτό και πως μέσα σε 60 μέρες θα μου έστελναν τα ακουστικά, ενώ είχε γίνει και μια αλλαγή στην προσφορά, ανταλλάζοντας τα αρχικώς προτεινόμενα ακουστικά αξίας περίπου 250 δολαρίων αν θυμάμαι καλά, λόγω παγκόσμιας έλλειψης σε διαθεσιμότητα, με κάποια άλλα αξίας 220 δολαρίων αλλά με έξτρα 70 δολάρια ως voucher για αγορές στο google store. 

Το παρέλαβα λοιπόν το κινητό και έχοντας ανέκαθεν ως προτεραιότητα το τρίπτυχο κάμερα, οθόνη, μπαταρία (διάρκεια ή/και γρήγορη φόρτιση) και προερχόμενος όπως είπα από το P40 Pro, έχω να πω τα εξής:

1.  Στο θέμα κάμερας μπορώ να πω πως βλέπω μεγάλη βελτίωση στις νυχτερινές φωτογραφίες. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω πως υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά με το P40 pro σε φωτογραφίες και βίντεο. Ανυπομονούσα πραγματικά να δοκιμάσω την περιβόητη κάμερα των pixel αλλά μέχρι στιγμής έχω απογοητευτεί και ελπίζω σε μελλοντική βελτίωση μέσω update. 

2. Στο θέμα οθόνης μάλλον είναι υποδεέστερη του P40 Pro. Μου λείπει η οθόνη του Huawei. 

3. Στο θέμα μπαταρίας ας μην μπούμε καν, το P40 pro είχε εξαιρετική μπαταρία και φόρτιζε και με - πραγματικά - 40Watt, όχι κουτσουρεμένα 23-30 watt. 

4. Tο θέμα σήμα/reception μην το συζητήσουμε καν, ιδίως μετά το fail του December update. 

5. Αυτό που δεν περίμενα να με ικανοποιήσει τόσο πολύ είναι ο ήχος που στο pixel έχει διαφορά μέρας με νύχτα από το p40 pro. 

Αυτό για το οποίο χαίρομαι είναι η επιστροφή στα google play services. Όσο και αν έκανα τη δουλειά μου με το P40 pro μέσω workarounds δε συγκρίνεται η ευκολία που σου παρέχουν τα play services. 

All in all, είμαι μάλλον λίγο απογοητευμένος από το κινητό και αν δεν είχα πάρει και τα 300 δολάρια της Google τότε θα είχα σίγουρα ήδη μετανιώσει την επιλογή μου. 

καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

Αλέξης από Θεσσαλονίκη

Στο email που σου ήρθε  οταν παραδόθηκε στον φίλο σου και έλεγε 

Time to celebrate

UK Mail just dropped off your shipment. Go on. Open it and enjoy. 

 έχει και το ID number το οποίο είναι το ΙΜΕΙ .

Αλλά τελικά όλα σου πήγαν καλά σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, bill33 said:

Στο email που σου ήρθε  οταν παραδόθηκε στον φίλο σου και έλεγε 

Time to celebrate

UK Mail just dropped off your shipment. Go on. Open it and enjoy. 

 έχει και το ID number το οποίο είναι το ΙΜΕΙ .

Αλλά τελικά όλα σου πήγαν καλά σε αυτό το θέμα.

Είχε βάλει εκείνος το δικό του εμαιλ και λογικά δεν το παρατήρησε. Αλλά ναι τέλος καλό όλα καλά. 

 

11 ώρες πριν, jimteo said:

Στα της συνδεσιμότητας τώρα, είναι ένα κομμάτι στο οποίο απέτυχε παταγωδώς η google και μας έχει ξενερώσει όλους.
Υπομονή όμως και θέλω να πιστεύω ότι με το update Ιανουαρίου θα έρθει στα ίσια του.
Ευελπιστώ να έχει και πάλι τη φοβερή λήψη σήματος για την οποία φημίζονται τα Pixel, γιατί οτιδήποτε λιγότερο θα συνιστούσε αποτυχία.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Αυτό θέλω να πιστεύω και εγώ. Να ρωτήσω κάτι άλλο, επειδή πέρασα με sideload to update Δεκεμβρίου από εδώ:

Full OTA Images for Nexus and Pixel Devices  |  Google Play services  |  Google Developers

ποια η διαφορά μεταξύ του απλού 12.0.0 (SQ1D.211205.016.A1, Dec 2021) και του 12.0.0 (SQ1D.211205.016.A4, Dec 2021, EMEA carriers); γνωρίζουμε; γενικώς ποιο συνίσταται να περνάμε εμείς στην Ελλάδα; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να πιστεύω και εγώ. Να ρωτήσω κάτι άλλο, επειδή πέρασα με sideload to update Δεκεμβρίου από εδώ:
Full OTA Images for Nexus and Pixel Devices  |  Google Play services  |  Google Developers
ποια η διαφορά μεταξύ του απλού 12.0.0 (SQ1D.211205.016.A1, Dec 2021) και του 12.0.0 (SQ1D.211205.016.A4, Dec 2021, EMEA carriers); γνωρίζουμε; γενικώς ποιο συνίσταται να περνάμε εμείς στην Ελλάδα; 
Σε εμάς ήρθε το A1 αν θυμάμαι καλά. Αλλά και το A4 είχε τα ίδια προβλήματα με το σήμα. Το περίεργο είναι ότι δεν έχουν όλοι το πρόβλημα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αγγλία έλαβα το Α4 ,διαφορά στο σημα δεν έχω δει,οπως έπιανε πιάνει.Σε σημεία του σπιτιού που το xiaomi mi note  10 δεν είχε σήμα/το έχανε γρήγορα το  pixel έχει.

H οθόνη όμως συνεχίζει τα δικά της.Κάποιες φορές δεν σβήνει απο μόνη της,και αυτό έγινε μετά το update .

Εχω παρατηρήσει ότι όταν το σηκώνω και δεν ανάβει μόνη της μετά δεν θα σβήσει και μονη της.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αγγλία έλαβα το Α4 ,διαφορά στο σημα δεν έχω δει,οπως έπιανε πιάνει.Σε σημεία του σπιτιού που το xiaomi mi note  10 δεν είχε σήμα/το έχανε γρήγορα το  pixel έχει.
H οθόνη όμως συνεχίζει τα δικά της.Κάποιες φορές δεν σβήνει απο μόνη της,και αυτό έγινε μετά το update .
Εχω παρατηρήσει ότι όταν το σηκώνω και δεν ανάβει μόνη της μετά δεν θα σβήσει και μονη της.
Αυτό πάλι δεν το έχω. Αν κι εγώ το έχω γυρίσει στην Νοεμβρίου. Έχω διαβάσει όμως ότι συμβαίνει και σε προηγούμενες Pixel συσκευές με το update Δεκεμβρίου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, baiosss said:

Σε εμάς ήρθε το A1 αν θυμάμαι καλά. Αλλά και το A4 είχε τα ίδια προβλήματα με το σήμα. Το περίεργο είναι ότι δεν έχουν όλοι το πρόβλημα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ok thanks, είμαι στην Α4 και όντως δεν έχω καλό σήμα σε αυτήν. Αυτό το issue του σήματος είναι το ίδιο με εκείνο που το mobile network έχει battery drain με battery usage σταθερά κοντά στο 40%; Γιατί έχω και από αυτό και η μπαταρία πέφτει σαν τρελή. Τέλος, για να περάσω πάλι το full OTA του Νοεμβρίου πρέπει να το ξεκλειδώσω σωστά; Δεν μπορώ απλώς με sideload να κάνω downgrade; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Panoramix39 said:

Ok thanks, είμαι στην Α4 και όντως δεν έχω καλό σήμα σε αυτήν. Αυτό το issue του σήματος είναι το ίδιο με εκείνο που το mobile network έχει battery drain με battery usage σταθερά κοντά στο 40%; Γιατί έχω και από αυτό και η μπαταρία πέφτει σαν τρελή. Τέλος, για να περάσω πάλι το full OTA του Νοεμβρίου πρέπει να το ξεκλειδώσω σωστά; Δεν μπορώ απλώς με sideload να κάνω downgrade; 

Καλημερα θα πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα και μετα να περασεις την ρομ και να το ξανα κλειδωσεις μετα αν θες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks, είμαι στην Α4 και όντως δεν έχω καλό σήμα σε αυτήν. Αυτό το issue του σήματος είναι το ίδιο με εκείνο που το mobile network έχει battery drain με battery usage σταθερά κοντά στο 40%; Γιατί έχω και από αυτό και η μπαταρία πέφτει σαν τρελή. Τέλος, για να περάσω πάλι το full OTA του Νοεμβρίου πρέπει να το ξεκλειδώσω σωστά; Δεν μπορώ απλώς με sideload να κάνω downgrade; 
Όπως γράφει κι ο φίλος πιο πάνω, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader, που θα σου κάνει wipe τα πάντα (οπότε κρατά ένα backup στον υπολογιστή σου) να περάσεις την fastboot ROM του Νοεμβρίου και μετά πριν σετάρεις την συσκευή σου, να ξανακλειδωσεις αν θες, γιατί πάλι θα σου σβήσει τα πάντα. Με sideload των OTA images δεν σε αφήνει να πας σε προηγούμενη με παλιό security patch.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Για όσους ενδιαφέρονται για αγορά μόλις είδα οτι 6αρι υπάρχει στο amazon.de στα 650€ (~680€ τελική)

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα θα πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα και μετα να περασεις την ρομ και να το ξανα κλειδωσεις μετα αν θες.

 

1 ώρα πριν, baiosss said:

Όπως γράφει κι ο φίλος πιο πάνω, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader, που θα σου κάνει wipe τα πάντα (οπότε κρατά ένα backup στον υπολογιστή σου) να περάσεις την fastboot ROM του Νοεμβρίου και μετά πριν σετάρεις την συσκευή σου, να ξανακλειδωσεις αν θες, γιατί πάλι θα σου σβήσει τα πάντα. Με sideload των OTA images δεν σε αφήνει να πας σε προηγούμενη με παλιό security patch.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Thanks guys! Δεν πρόκειται να ασχοληθώ τόσο πολύ και ιδίως να σεταρω πάλι το κινητό από την αρχή. Παλιότερα σε άλλες συσκευές άλλαζα ROMs σαν τα πουκάμισα αλλά πλέον δε θέλω να ασχολούμαι. Καλό έμαθα με το p40 pro που ήταν τέλειο. Υπομονή μέχρι τέλος Ιανουαρίου για το καινούργιο patch λοιπόν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Για όσους ενδιαφέρονται για αγορά μόλις είδα οτι 6αρι υπάρχει στο amazon.de στα 650€ (~680€ τελική)

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό που οι τιμές διαμορφώνονται ανάλογα με το χρώμα, με ξεπερνάει.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν ειναι άμεσα διαθέσιμο...1 εως 2 μήνες λέει...

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν από λίγο υπήρχε.
Όπως ήταν αναμενόμενο όμως, έκανε φτερά.
Για το kinda coral ούτε κουβέντα εννοείται.
Το πιο δυσεύρετο είναι.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ότι σταμάτησε η εξέλιξη της Google Camera. Όποιος είδε την παρουσίαση των Pixel 6 μπορεί να το καταλάβει. Το γεγονός ότι πολλές άλλες εταιρείες έκαναν άλματα και έφτασαν σε υψηλό επίπεδο τις κάμερές τους δεν σημαίνει ότι δεν εξελίσσεται η Google Camera. Ειδικά τώρα με τον Tensor.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να σας ενημερωσω και εγω με τα ευχαριστα μου νεα οτι ερχεται επιτελους το google pixel 6 μου. Ητανε στην Γαλλια μετα πηγε Γερμανια προτελευταιος σταθμος στην Αθηνα και ερχεται Κυπρο επιτελους και αγωνιουσα τοσο αδικα μα δεν ηξερα καλα αυτη την ιστοσελιδα. Τωρα που την εμαθα πως δουλευουν ολα καλα.
Ερωτηση απορια: Δινουν και ακουστικα μαζι με το Google Pixel 6 στο https://www.fnac.com/ ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να ερωτησω και κατι ακομη που το φοβαμαι πολυ θα ελεγα
Η Ελλαδα και η Κυπρος οπως και η Γαλλια ειναι χωρες της ΕΕ σωστα ;
Υπαρχει το ενδοχομενο να περασει απο τελονειο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...