Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αρχικά να σας ευχαριστήσω αστεία αστεία θα τσεκαρω να δω μήπως φταίει η ζελατίνα αν και δε φαίνεται να κλείνει κάποιο αισθητήρα.Ειναι πάντως πολύ σπαστικό να βαράει ο ήχος και να περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα να σου βγάλει αναγνώριση ...

Υ.Γ.Το θέμα που υπήρχε με το σήμα φαίνεται να λύθηκε 2 μέρες τώρα που έβαλα απ' το apk mirror τη νέα έκδοση του carrier services με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι 

 

Υ.Γ.2.Εβγαλα τη ζελατινα και νομίζω ο dialer συμπεριφέρεται καλά!!!Μάλλον αυτό ήταν!Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Αλήθεια έχετε βάλει ζελατίνα και ποια;

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites


Υ.Γ.Το θέμα που υπήρχε με το σήμα φαίνεται να λύθηκε 2 μέρες τώρα που έβαλα απ' το apk mirror τη νέα έκδοση του carrier services με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι 

Στην Ελλάδα βρίσκεσαι;
Αν ναι, πως το κατάφερες αυτό;
Εγώ δεν είδα προκοπή. Φριχτη κατάσταση.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχικά να σας ευχαριστήσω αστεία αστεία θα τσεκαρω να δω μήπως φταίει η ζελατίνα αν και δε φαίνεται να κλείνει κάποιο αισθητήρα.Ειναι πάντως πολύ σπαστικό να βαράει ο ήχος και να περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα να σου βγάλει αναγνώριση ...
Υ.Γ.Το θέμα που υπήρχε με το σήμα φαίνεται να λύθηκε 2 μέρες τώρα που έβαλα απ' το apk mirror τη νέα έκδοση του carrier services με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι 
 
Υ.Γ.2.Εβγαλα τη ζελατινα και νομίζω ο dialer συμπεριφέρεται καλά!!!Μάλλον αυτό ήταν!Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Αλήθεια έχετε βάλει ζελατίνα και ποια;
Εγώ έχω βάλει μεμβράνη της zagg που σου την περνάνε σε κατάστημα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζι εβαλες τη zagg αν επιτρέπεται?

 

οσον αφορα τα carrier services δοκίμασες να κατεβάσεις την εκδοση που λεω και εχεις θεμα?Εμενα ηταν τραγικο και μαλιστα σημερα σε σπιτι που ποτε δεν ειχα καλο σημα το κινητο την πάλεψε μια χαρα οπως δηλαδη και τα υπολοιπα που εχω δοκιμασει....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Αν μένεις προς τα νότια, τοποθετεί το uniqueshop στη Νέα Σμύρνη.

Ναι, την τελευταία. Αυτη που είναι πάνω πάνω δηλαδή με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου.

Τυχερός είσαι.
Εγώ μια τρύπα στο νερό έκανα.
Είναι και γιορτές ρε γ@μωτο και δε θα μπορεσουμε να ανταλλάξουμε ουτε δύο κουβέντες της προκοπής.
Δε σε ακούω, κόβεται, πάρε με ξανά κ.τ.λ.

Εστάλη από το Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζι εβαλες τη zagg αν επιτρέπεται?
 
οσον αφορα τα carrier services δοκίμασες να κατεβάσεις την εκδοση που λεω και εχεις θεμα?Εμενα ηταν τραγικο και μαλιστα σημερα σε σπιτι που ποτε δεν ειχα καλο σημα το κινητο την πάλεψε μια χαρα οπως δηλαδη και τα υπολοιπα που εχω δοκιμασει....
Στα ired στην Πεντέλης.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jimteo said:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Αν μένεις προς τα νότια, τοποθετεί το uniqueshop στη Νέα Σμύρνη.

Ναι, την τελευταία. Αυτη που είναι πάνω πάνω δηλαδή με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου.

Τυχερός είσαι.
Εγώ μια τρύπα στο νερό έκανα.
Είναι και γιορτές ρε γ@μωτο και δε θα μπορεσουμε να ανταλλάξουμε ουτε δύο κουβέντες της προκοπής.
Δε σε ακούω, κόβεται, πάρε με ξανά κ.τ.λ.

Εστάλη από το Pixel 6


 

Στο uniqueshop ειχα βαλει και την προηγουμενη...άψογοι οκ τύποι αλλα απο οτι φαινεται εδω δε μας έκατσε καλα...εχω μια της spigen απο Amazon θα κοιτάξω να βαλω αυτη να δουμε 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ε;
Εντύπωση μου κάνει γιατί όπως είπες είναι πολύ σωστοι.
Στο μεταξυ με το 6 μου ξυπνάνε μνήμες από εποχές Xiaomi.
Πέρα από το θέμα με το σήμα που μας έχει γονατίσει όλους, τον τελευταίο καιρό όταν πατάω το κουμπί για να τερματίσω μια κλήση, δεν πιάνει πάντα με την πρώτη.
Επίσης για πρώτη φορά σήμερα, δε μου εμφάνιζε το πληκτρολόγιο.
Ήθελα να γράψω στο Viber ή στο chrome και δεν μπορούσα.
Με μια επανεκκίνηση ήρθε στα ίσια του βέβαια, οπότε μικρό το κακό.

Εστάλη από το Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καθαρο Android stock vanillia με τα ολα του. Κριμα που δεν εισαγεται στην Κυπρο και στην Ελλαδα επισημα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους, πρωτίστως με υγεία.
Εσείς που είστε πιο μάχιμοι και πιο δραστήριοι, μήπως έχετε ακούσει/διαβάσει τίποτα σχετικά με το update που θα διορθώσει τα κακώς κείμενα και κυρίως το θέμα του σήματος;
Θέλω να πω, θα γίνει κάτι άμεσα ή μπορεί να πάρει και μήνα ή δίμηνο η όλη κατάσταση;
Μου αρεσουν πολύ τα pixel και τα έχω συνηθίσει αλλά αν είναι να συνεχιστεί όλο αυτό, θα πρέπει να το αποχωριστώ.

Ευχαριστώ.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους, πρωτίστως με υγεία.
Εσείς που είστε πιο μάχιμοι και πιο δραστήριοι, μήπως έχετε ακούσει/διαβάσει τίποτα σχετικά με το update που θα διορθώσει τα κακώς κείμενα και κυρίως το θέμα του σήματος;
Θέλω να πω, θα γίνει κάτι άμεσα ή μπορεί να πάρει και μήνα ή δίμηνο η όλη κατάσταση;
Μου αρεσουν πολύ τα pixel και τα έχω συνηθίσει αλλά αν είναι να συνεχιστεί όλο αυτό, θα πρέπει να το αποχωριστώ.

Ευχαριστώ.

Εστάλη από το Pixel 6


Η Google ποτέ δεν ήταν καλή επικοινωνιακά με τον κόσμο της για να ξέρουμε τι θα γίνει. Εδώ ουσιαστικά πήρε πίσω το update Δεκεμβρίου χωρίς να αναφέρει κάτι. Ξέρουμε μόνο ότι αναγνώρισε το πρόβλημα και έψαχνε λυση. Βέβαια εάν θέλει κάποιος να το περάσει με sideload, μπορεί να το βρει και να το περάσει. Θεωρητικά τώρα, θα μπορούσε να βγάλει κάποιο fix άμεσα. Εφόσον δεν το έκανε μέχρι τώρα, η θα βγάλει update αρχές Ιανουαρίου, η στα μέσα Ιανουαρίου που συμπληρώνεται ο ένας μήνας από του Δεκεμβρίου. Οπότε δεν υπάρχουν πληροφορίες αν θα διορθώνει το θέμα η όχι.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της γυναίκας μου που είχε θέμα με τις κλήσεις αλλά όχι πολύ πήγαμε στην Cosmote και μόλις είδαν τη SIM γέλασαν ..

Από πότε την έχετε μας είπαν .. Ε κάνα 10αρι χρόνια . Την αλλάξαμε κ όλα πρίμα μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;
Εμένα δεν είναι και τόσο παλιά για να την αλλάξω. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
Καμία 3ετια την έχω.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια ενδιαφερομαι με τον νεο χρονο να αγορασω και εγω το Google Pixel 6 απο ποιο καταστημα προτινετε να το αγορασω και ειναι πιο ασφαλες και γρηγορο για να ερθει ;
Μενω Κυπρο.
Απο Amazon ;
Απο my24shop
Απο το iCellshop ;
ή απο το fnac ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα σας παιδια ενδιαφερομαι με τον νεο χρονο να αγορασω και εγω το Google Pixel 6 απο ποιο καταστημα προτινετε να το αγορασω και ειναι πιο ασφαλες και γρηγορο για να ερθει ;
Μενω Κυπρο.
Απο Amazon ;
Απο my24shop
Απο το iCellshop ;
ή απο το fnac ;

Νομίζω ότι οι περισσότεροι εδώ θα σου προτείνουν το Amazon λόγω του καλύτερου δυνατού after sales support που μπορείς να βρεις σε online κατάστημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα σου έλεγα κι εγώ.
Amazon και μετά Fnac για να τσιμπήσεις και τα hands free.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jimteo said:

Το ίδιο θα σου έλεγα κι εγώ.
Amazon και μετά Fnac για να τσιμπήσεις και τα hands free.

Εστάλη από το Pixel 6
 

Καλημερα ειναι αξιοπιστα αυτα τα δυο sites παιδια ; Κυριως το fnac ειναι στα γαλλικα αρα να υποθεσω οτι θα το ανοιξω με το chrome για να γινει η μεταφραση στα ελληνικα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το έκανα κι εγώ.
Δεν είναι δύσκολο.
Ναι, αξιόπιστα είναι.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα ειναι αξιοπιστα αυτα τα δυο sites παιδια ; Κυριως το fnac ειναι στα γαλλικα αρα να υποθεσω οτι θα το ανοιξω με το chrome για να γινει η μεταφραση στα ελληνικα ;

Προτίμησε Amazon. Για το fnac, όπως είπες, χρησιμοποίησε τον ενσωματωμένο translator του Chrome και δε θα έχεις θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντως θα προτιμούσα το Google Store Γερμανίας πχ. Παλαιότερα είχε χρειαστεί για το 2XL service. Εν τέλει με προώθησαν στην Google. Δεν ανέλαβαν οι ίδιοι τον ενδιάμεσο. Άρα γιατί να βάλω διαμεσολάβηση. Είναι βέβαια και η δωρεάν επιστροφή εντός 30 ημερών που έχει το Αμαζον.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

amazon η καλύτερη επιλογή, αλλά ακόμα δεν έχει διαθεσιμότητα, πλην κάτι τρίτων πωλητών...

αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτίμησα fnacpro γιατί στο amazon δεν βλέπω να έρχεται επίσημα με πωλητή το ίδιο το Amazon. Έβαλα και το επαγγελματικό ΑΦΜ και το πηρα 550 τελικη τιμή με τα μεταφορικά..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
59 minutes ago, djkostas20 said:

Εγώ προσωπικά πάντως θα προτιμούσα το Google Store Γερμανίας πχ. Παλαιότερα είχε χρειαστεί για το 2XL service. Εν τέλει με προώθησαν στην Google. Δεν ανέλαβαν οι ίδιοι τον ενδιάμεσο. Άρα γιατί να βάλω διαμεσολάβηση.
 

Μα για να αγοράσεις στην Ελλάδα από Google Store Γερμανίας, χρειάζεσαι πάλι διαμεσολαβητή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2021 at 6:08 ΜΜ, ccypruss000 said:

Καλησπερα σας παιδια ενδιαφερομαι με τον νεο χρονο να αγορασω και εγω το Google Pixel 6 απο ποιο καταστημα προτινετε να το αγορασω και ειναι πιο ασφαλες και γρηγορο για να ερθει ;
Μενω Κυπρο.
Απο Amazon ;
Απο my24shop
Απο το iCellshop ;
ή απο το fnac ;

Εγώ το πήρα από fnac με δώρο τα pixel buds. Μου ήρθε σε 7 εργάσιμες. Δε δυσκολεύτηκα στη παραγγελία. Αν υπήρχε στο Amazon σε λογική τιμή θα το προτιμούσα από εκεί λόγο πιο άμεσης εγγύησης. Με την εγγύηση στο fnac δε ξέρω τι παίζει και ελπίζω να μη χρειαστεί να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μα για να αγοράσεις στην Ελλάδα από Google Store Γερμανίας, χρειάζεσαι πάλι διαμεσολαβητή.

Καλημερα αυτο ειναι αληθεια το εχω ακουσει απο πολλους.

22 ώρες πριν, athanaso77 said:

Προτίμησε Amazon. Για το fnac, όπως είπες, χρησιμοποίησε τον ενσωματωμένο translator του Chrome και δε θα έχεις θέμα.

Να σαι καλα για την συβουλη σου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...